Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6401) zsolesz6 válasza InfiniteReality (#6400) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Ebben csak egy. Ez a 10.2-es IP című. A 10.1-esben van 2 db, mert arra van felkonfigolva a közhálós net, és abból megy tovább a routerbe.

(#6402) zsolesz6


zsolesz6
aktív tag

Egy nagyon alap dologban szeretnék segítséget kérni, mert évente 1x kell megcsináljam és sajnos már elfelejtettem hogy hogyan. :( Iskolában dolozom rendszergazdaként, és fel kell vegyem az 9. évfolyamosokat mint új felhasználókat. Azzal nincs is gondom, viszont ahhoz hogy új kilencedikeseket tudjak felvenni, a tavalyiakat, egy osztállyal feljebb kell hogy helyezzem a 10-be és így tovább. Áthelyezéssel ez megy is, de a csoporttagság nem íródik át automatikusan, illetve a felhasználóhoz rendelt fiók elérési útja sem módosul. Tehát marad a tavalyi osztályában. Az világos hogy a végéről kell kezdenem, mármint először törlöm a 12-eseket, aztán a 11-et áthelyezem, és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#6403) peti_s válasza zsolesz6 (#6402) üzenetére


peti_s
addikt

Miért szeretnéd áthelyezni őket? A felhasználó neveket ne osztályhoz csoportosítsd, hanem évfolyamhoz(pl. "//2012/kissj". Így nem kell állítgatni őket évente, csak a távozókat törlöd, az újakat meg felveszed.

(#6404) zsolesz6 válasza peti_s (#6403) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Muszáj így csinálnom, hogy a tanárok tudják hol keressék a munkáikat. De azóta már sikerült megoldanom. :D

(#6405) kraftxld válasza zsolesz6 (#6404) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A többiek meg maradjanak hülyék akinek később véletlenül ugyanez kell :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6406) Plero válasza zsolesz6 (#6404) üzenetére


Plero
tag

Engem is érdekelne a dolog. :-)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#6407) zsolesz6 válasza Plero (#6406) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Okés bocsi. Csak időm sem volt fórumozni. Szóval kijelöltem az osztály emberkéit, kivéve a csoportot. Az emberkéket áthelyeztem egy osztállyal feljebb, kitöröltem őket az eddigi csoportjukból, és hozzáadtam őket az újhoz. TC-ben kitöröltem a tavalyi mappájukat, teljese egészében, aztán AD-ben megintcsak kijelöltem az aktuális osztály emberkéit, a csoport nélkül, és jobbgomb tulajdonságokban, profil, és ott megadtam nekik a meghajtójukat (nálunk M: ) de kinek mi a szimpatikus, valamint megadtam az elérési útját Nálunk ez a 12 a esetében pl így nézett ki \\gepeszeti.local\diakok\12evf\12a\%username% A %username% azért kell, hogy mindenkinek a saját felhasználónevével hoz létre egy mappát a hálózaton, amit csak ő lát, illetve a tanárok, mert az külön be van állítva.

(#6408) Plero válasza zsolesz6 (#6407) üzenetére


Plero
tag

Nálunk a tanárok könyvtára alá van rendelve az osztály könyvtára és abban van a diákok könyvtára.
Én úgy szoktam, hogy átnevezem a könyvtárakat /osztály-diák/ KissE_tanár\11b\11b_NagyI ebből lesz KissE_tanár\12b\12b_NagyI
Ezután a biztonsági csoportot nevezem át. 11b_KE -ből 12b_KE lesz
Következő diák átnevez 11b_NagyI -> 12b_NagyI
ezután pedig megcsinálom a diák profiljában a csatlakozott mappa átnevezéseket.
KissE_tanár\11b\11b_NagyI ebből lesz KissE_tanár\12b\12b_NagyI
és engedélyezem a felhasználó teljes hozzáférését a mappához.
A csatlakozott mappa hozzárendelésénél lehet ezt írni KissE_tanár\12b\%username%

Sajnos csak egyesével tudom megcsinálni, mert a tavalyi dolgok is kellenek meg van aki a tavalyi felhasználó nevével lép be idén is míg nincs kész az új. :-(

Remélem érthető. :F

[ Szerkesztve ]

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#6409) zsolesz6 válasza Plero (#6408) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Érthető, de szerintem ezt is tudnád csinálni csoportosan. És akkor nem olyan babrás. Bár nem tudom neked hány diák van, de nek úgy 100 körül. Plusz a tanárok, de azokat szerencsére nem kell babrálni, ők fixek :D

(#6410) zsolesz6 válasza Plero (#6408) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Az előbb hülyeséget írtam (nem értem hogyan), szóval nekem kb 1000 diák van :D

(#6411) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy vpn-en keresztül rákapcsolódok a cégem hálózatára otthonról, mégis, hogy ha beírom a futtatásba, hogy \\szerverneve ahol a megosztások vannak, azt írja ki, hogy "a windows nem tud kapcsolatot létesíteni a \\.... összetevővel". Továbbá, hogy ha mstsc-n keresztül írom be, akkor pedig azt írja, hogy "a távoli asztal nem találja a ... számítógépet"
Miért lehet ez? Win7-em van itthon, a benti szerver pedig 2003.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#6412) DopeBob válasza desolator (#6411) üzenetére


DopeBob
addikt

Használj IP címet, vagy teljes domain nevet, ha tartomány van. A netbios névfeloldás nem megy át egyik hálózatból a másikba. Esetleg telepítesz egy WINS szervert és ennek címét is kosztja a DHPC szerver a VPN klienseknek.

MZ/X

(#6413) OddMan


OddMan
őstag

Távoli csoportházirend segítségével szeretnék telepíteni programokat.
Sajnos a problémám, hogy a legtöbb telepítő nem tartalmaz .msi fájlt és sok .msi telepítő fájl pedig nem "csöndes" telepítésre van elkészítve.
Az ORCA msi editor programmal próbáltam pár msi fájlt megbuherálni, de nem igazán sikerült. :(
A csoportházirend beállításaim szerintem jók, mert a Windows indulásakor egy pillanatra megjelennek az éppen telepítendő programok nevei, de aztán nem történik semmi, gondolom a nem megfelelő .msi telepítő fájlok miatt.
Szóval kellene nekem egy használható msi készítő program. Az se baj ha fizetős,de azért ne legyen túl drága. :)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#6414) kraftxld válasza OddMan (#6413) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6415) Drag77 válasza OddMan (#6413) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Eventlogot nem nézted mi lehet a baj? Jog van a usernek vagy computernek a megosztáshoz?
Nekem elég sok MSI megy gond nélkül. Pl. Adobe reader,flash, java, Firefox..stb.

üdv. Drag

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6416) OddMan válasza Drag77 (#6415) üzenetére


OddMan
őstag

Ezeket a hibaüzeneteket találtam a kliens gép logjában. Manuálisan UNC elérési utat használva el tudom indítani az msi telepítőket és azok gond nélkül fel is települnek.
Mi lehet a baj, valamit rosszul állítok be? :U

Esemény típusa: Hiba
Esemény forrása: Userenv
Esemény kategóriája: Nincs
Esemény azonosítója: 1085
Dátum: 2012.10.18.
Idő: 7:52:06
Felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM
Számítógép: xxxxxx
Leírás:
A Csoportházirend Szoftvertelepítés ügyféloldali bővítményének végrehajtása nem sikerült. Keresse meg a bővítmény által korábban jelentett esetleges hibákat.

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Esemény típusa: Hiba
Esemény forrása: Application Management
Esemény kategóriája: Nincs
Esemény azonosítója: 102
Dátum: 2012.10.17.
Idő: 17:44:34
Felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM
Számítógép: xxxxxxx
Leírás:
A(z) Java 7 Update 9 alkalmazás (házirend: jre1.7.0_09) telepítése sikertelen. Hiba: A termék telepítési forrás nem áll rendelkezésre. Ellenőrizze, hogy létezik-e a forrás, és hogy van-e hozzáférése. .

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Esemény típusa: Hiba
Esemény forrása: Application Management
Esemény kategóriája: Nincs
Esemény azonosítója: 102
Dátum: 2012.10.17.
Idő: 17:44:34
Felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM
Számítógép: xxxxxxxx
Leírás:
A(z) Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.4148 alkalmazás (házirend: vcredist_x86) telepítése sikertelen. Hiba: A termék telepítési forrás nem áll rendelkezésre. Ellenőrizze, hogy létezik-e a forrás, és hogy van-e hozzáférése. .

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#6417) OddMan válasza Drag77 (#6415) üzenetére


OddMan
őstag

Igazad volt, a jogosultságokkal volt baj. :W
A "tartományi számítógépek"-et elfelejtettem olvasásra a megosztott könyvtárhoz hozzáadni. :B
Köszi a segítséget. :)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#6418) Drag77 válasza OddMan (#6417) üzenetére


Drag77
senior tag

nm :-)

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6419) Jeti1


Jeti1
tag

A Windows Server 2003 regisztrációs kulcsa jó lehet egy Windows Server 2003 R2 alapú rendszerhez?

Ha már nem emlékszem arra, hogy hány terminál eléréshez szükséges CAL-om volt, akkor azt megtudom nézni valahol?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#6420) FLx válasza Jeti1 (#6419) üzenetére


FLx
addikt

Nem, R2 features disk kérni fogja az újat amikor telepíted. Annyi CAL-od van amennyiről van papírod, a rendszerbe regisztrált darabszám nem releváns.

(#6421) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Adott egy win2k3 szerver, Intel szerver alaplap, 2db fizikai XEON processzor amik 1 magosak de HT-sek, Windows 2003 R2.
Most jelenleg mindennap automatikusan készül mentés a telepített szerver applikációkból, mysql adatbázisból, illetve az összes adatból, és hetente 2 hetente egy system state-et mentek (ezt manuálisan). Mindez NTBACKUP-pal egy NAS-ra, amiben 2db hdd van tükörben.
Azért merült fel ez a kérdés most, mert a gépben van egy SAS kártya, az operációsrendszer meg a weboldalak 1-1 SAS diszken, plusz van a gépben egy SATA winchester is, ami egy local backup.
A mentés stratégiája ugyanis (automatizált scheduled tasksból): A NAS be van állitva hogy minden reggel 4:50-kor bekapcsol (kb 5 perc kell neki míg feláll), 5:00-kor a kritikus service-ek leállnak és készül egy mentés a szerverben lévő SATA winchesterre. Amikor ez elkészült a szolgáltatások visszaindulnak, de meg is kezdődik a másolás a NAS-ra, ami 5:15-kor kikapcsol.
Ez tök jó, de nemrég meghalt a SAS kártya a gépben, s mivel azon van az oprendszer ezért eléggé körülményes volt ebből a disaster recovery (technikailag átmásoltam a particiót egy sima SATA diszkre, bebootoltam úgy hogy már bennevolt a gépben az új SAS kártya, majd visszamásoltam, s utána az eventlogban lévő hibákat kiigazitottam).
Annak már utánajártam, hogy system state-ből sem olyan egyszerű visszaállni, mert eleve AD recovery mód kell hozzá. Talán jobb lenne virtualizálni a rendszert, ugyanazon a gépen.
Kérdéseim:
Milyen host OS-en lenne esetleg célszerű bevirtualizálni a szervert?
Mennyivel lenne lassabb az egész működése ezáltal?
Melyik virtualizációs megoldás javasolt?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6422) FLx válasza InfiniteReality (#6421) üzenetére


FLx
addikt

Nem lesz lassabb semmivel sem. Virtualizálásra azt kell használni amire van licenc. Ha nincsen semmire sem, akkor Hyper-V Server 2012. Azt nem tudtam kibogozni, miként kapcsolódik a system state restore és a virtualizáció egymáshoz. :)

(#6423) Kekmen


Kekmen
senior tag

Sziasztok!

Mappakvótát kívánok létrehozni, de folyamatosan Ezt a hibaüzenetet kapom. Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#6424) InfiniteReality válasza FLx (#6422) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Úgy, hogy system state-ből nehezebb visszaállni hardware hiba esetén, míg ha a szerver csak virtuális, sokkal könnyebb (akár másik vason) visszaállni egy hiba, vagy hardvercsere esetén.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6425) FLx válasza InfiniteReality (#6424) üzenetére


FLx
addikt

Kivéve ha DC ugye...

(#6426) InfiniteReality válasza FLx (#6425) üzenetére


InfiniteReality
őstag

DC, ezért bonyolultabb visszaállni system state-ből. A virtualizálással ezt igyekezném elkerülni (csak magáról a virtuális gépről kell mentést csinálni, visszaálláskor a host OS és a fizikai vas már lényegtelen).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6427) FLx válasza InfiniteReality (#6426) üzenetére


FLx
addikt

De akkor is AD restore mode kell és system state restore. Mondjuk ha egy DC van akkor nem, de az meg megában gáz. :)

(#6428) fgordon


fgordon
senior tag

Jól tudom, hogy TRIM (SSD) támogatás nem lesz 2003 server-hez?
Miért nem? Technikailag olyan nehéz lenne kivitelezni? ;)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#6429) FLx válasza fgordon (#6428) üzenetére


FLx
addikt

Valóban nem lesz, mivel egy ezer éves operációs rendszer, azóta 3 verzió jött már ki. Egyébként pedig az SSD saját tooljai tudják a helyzetet kezelni, azt kell felrakni.

(#6430) fgordon válasza FLx (#6429) üzenetére


fgordon
senior tag

Az SSD-t topic-ban mást mondanak az ottaniak: ha nincs TRIM támogatás op. rendszer szinten, akkor hamarabb elhasználódik az SSD... :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#6431) InfiniteReality válasza fgordon (#6430) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És nekik van igazuk. Azok a programok nem olyan hatékonyak mint ha az oprendszer natívan teszi a feladatát.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6432) FLx válasza InfiniteReality (#6431) üzenetére


FLx
addikt

Ez tény, de nem nagyon van más megoldás.

(#6433) InfiniteReality válasza FLx (#6432) üzenetére


InfiniteReality
őstag

De. Le kell cserélni a 2003-at...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6434) FLx válasza InfiniteReality (#6433) üzenetére


FLx
addikt

Ja, az mondjuk alap. :D

(#6435) Polemius


Polemius
aktív tag

Üdv!

Remélem nem minősül spamnek, hogy ide is beírom. :)

Van egy makacs problémám:
Adott egy Gene6 Ftp server, ami win 2003 serveren fut.
A gép router mögött van.

Belső hálózaton szépen elérhető, működik minden.
Viszont ha a külső címen próbálok csatlakozni, akkor a név/jelszó kérés után eldobálja a kapcsolatot.
Total Commander OFFLINE9, error=10004 hibával közli, hogy megszakadt a kapcsolat.
Érdekes módon böngészőből próbálva megjelenik a könyvtárszerkezet, de utána minden könyvtárváltásnál újra bejelentkeztet.
Olyan, mintha új kapcsolatnak tekintené az új kérést, mert az ftp logban nem látszik, hogy megszakad a kapcsolat, sőt több user ott van a listában:

A logból is ez látszik.

Amitől külön érdekes, hogy korábban működött. Pár napja egy áramszünet miatt váratlan újraindulás volt (mint kiderült, a szünetmentesben megadta magát az akku). Biztosra nem tudom mondani, hogy ekkor romlott el valami, mert a megelőző időben hetekig nem volt szükség az ftp-re. Most meg töltögetnék róla a kész munkákat erre nem működik. :s

Mi okozhatja ezt? Már küzdök vele néhány napja, de nem tudok rájönni.

További info: a routerben egy port (amin figyeli a bejövő kapcsolatokat 21-es helyett) forwardolva, a beállított passzív portok szintén.
Win tűzfalban a 21-es és a másik figyelt port hozzáadva, a passzív porttartomány úgyszintén, ki- és befelé is. A gene6 szerver exe szintúgy.
De próbáltam már törölni és újra hozzáadogatni a progit is meg a passzív portokat is, de semmi nem változott.

Bosszant, hogy anno játszottam egy ideig a tűzfallal mire sikerült kintről is működővé tenni, de nem emlékszem mit állítgattam illetve most bármit is próbálok, semmi nem segít. :W

Bármi ötlet?

(#6436) bugizozi válasza Polemius (#6435) üzenetére


bugizozi
őstag

Ha a tűzfalat kikapcsolod akkor műxik?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#6437) Polemius válasza bugizozi (#6436) üzenetére


Polemius
aktív tag

Kipróbáltam, ha lelövöm a szerveren a tűzfalat, akkor is ugyanezt produkálja.
Közben is próbálgatom. Gyanús, hogy akkor történik (illetve nem történik) valami, amikor MLSD parancsot küld, és onnantól romlik el.

(#6438) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

hogyan tudom beállítani azt, hogy a windows servert távoli asztalozva ne dobja ki az ugyanazzal az accal bent lévő usert?

(#6439) FLx válasza AndrewTdi (#6438) üzenetére


FLx
addikt

http://www.hosting.com/support/windows-server-2008/enable-multiple-rdc-sessions-from-one-user

(#6440) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

Van két telephely win 2003 R2-vel, különböző AD-val, ők nincsenek most kapcsolatban egymással viszont 1 hónapon belül lesz új erősebb szerver új AD-val, amit mind a két helyről elérnek és ez lesz a FŐ szerver, ez win 2012-es lesz. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a 2 szervert be fogom tudni léptetti az új tartományba, őket már csak dc-ként használnám tovább? Megfelelően átmigrálódik minden pc és felhasználó is vagy újra fel kell mindenkit venni? Vagy újra kell telepíteni a helyi szervereket dc-ként?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#6441) FLx válasza gaba2001 (#6440) üzenetére


FLx
addikt

Én ezt nem értem, ha új szerver lesz, akkor miért nem azt léptetitek be a mostani tartományba? Ha viszont az új szerver új domain, akkor ott migrálni kell, akkor meg úgyis újratelepíted a mostani szervereket jó esetben.

[ Szerkesztve ]

(#6442) desolator


desolator
senior tag

sziasztok!

Egy olyan gondom van, hogy az egyik usernál nem megy a domain. Be tudott reggel lépni a domainba a géppel, de nem ment neki a levelezés. Mondtam, hogy változtasson jelszót ctrl+alt+del -es megoldással. Azt mondta, hogy azt írja ki a gép, hogy a "domain nem elérhető". Ekkor AD-ban én adtam neki új jelszót, de azzal nem bírt belépni a gépen a domainba mert az előző hibaüzit kapta továbbra is. Mondtam neki, hogy lépjen be helyi rendszergazdával a local gépre, azt mondta, hogy akkor is a domainos hibaüzit kapja. Kitöröltem az AD-ból a gépét de továbbra is csak a régi, becachelt jelszavát fogadja el és semmilyen domainos dolog nem megy neki. Mi lehet a gond?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#6443) FLx válasza desolator (#6442) üzenetére


FLx
addikt

Mondjuk az, hogy tényleg nem elérhető a domain? Mellesleg ha kitörölted a gépet a tartományból, akkor már soha nem is fog menni. Újra be kell léptetni a kliens oldalról, persze előtte ellenőrizni, hogy miért nem érhető el a tartomány. ipconfig, nslookup, netdom és társai.

(#6444) desolator válasza FLx (#6443) üzenetére


desolator
senior tag

másnak megy.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#6445) FLx válasza desolator (#6444) üzenetére


FLx
addikt

Ez nem jelent a világon semmit. :)

(#6446) Hedgehanter válasza desolator (#6442) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Huzza ki a network kabelt a gepbol es ugy probaljon belepni (cached profile) aztan meg nezd meg mi a gond a network-kal...

(#6447) gaba2001 válasza FLx (#6441) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Köszönöm a választ, közben sok dolog változott. :)

Valakinek nincs esetleg leírása users és computers exportálásáról és aztán import?
Köszönöm.

(#6448) FLx válasza gaba2001 (#6447) üzenetére


FLx
addikt

Azért ez nem csak annyi, hogy export-import. Ha valóban másik tartományba kell továbbvinni a gépeket, felhasználókat, akkor migrálni kell. Ehhez pedig ADMT kell.

[ Szerkesztve ]

(#6449) gaba2001 válasza FLx (#6448) üzenetére


gaba2001
csendes tag

igen, másik tartományba kell átvinni a meglévőket...

(#6450) Santosh


Santosh
tag

Sziasztok!

Lenovo T400-ra szeretnék telepíteni egy Windows Server 2003-at. Gép beindításakor megnyomom a gombot, amit kér, majd beolvassa a drivereket, de maga a telepítő nem indul el, kék képernyővel hibát ír. Mi lehet a gond? Másik notiba téve a telepítő lemezt gond nélkül indul a telepítés.

Előre is kössz a választ!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.