Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows installálás satás vinyóra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) progamer


progamer
csendes tag

Az lenne a problémám, hogy egy gépre xp t kellene telepítenem. A gépben satás vinyó van, a telepítő alapból nem látja. Tudom, hogy megoldás lenne a telepítés elején f6 stb. Csak az a baj, hogy ott ugye floppyról kérné a drivert. Floppy viszont nincs, ja és bele se rakhatok, mert le van az oldala ragasztva...
Lenne vmi megoldás, esetleg bele lehetne tenni az xp setu pba a sata drivert?

(#2) MarduK666


MarduK666
csendes tag

Próbáld meg integrált SP2vel rendelkező telepítővel,az már alapból látja és már tudsz vele partícionálni is!
Bye

MarduK

Don't know, don't care...

(#3) #54715584 válasza MarduK666 (#2) üzenetére


#54715584
törölt tag

pontosan, nekem is igy mukodott csak :)

(#4) progamer


progamer
csendes tag

Sajna SP2 es telepítővel próbáltam...
Lehet akkor csak leveszem a gép oldalát, mert más megoldást nem látok.
Csak azért nem szívesen, mert akor a garancia elúszik szinte biztosan, és ez bosszant , hogy egy ilyen hülyeség miatt...

[Szerkesztve]

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hmm. Érdekes...
Nekem a wd sata2-es winyómra még az sp nélküli windoze is felment, meg az sp1-es. Nem volt semmi gond.

(#6) MarduK666 válasza progamer (#4) üzenetére


MarduK666
csendes tag

Nemtom,sztem ne bontsd meg a házat amig nem muszály.Próbáld inkább ki egy másik XP példánnyal is,hátha vmi nLite-os verziót kaptál(ha nem saját persze).
Jah és nézd meg hogy BIOSban látod e egyáltalán a vinyót,lehet le van tiltva.
Egyenlőre nincs más ötletem! :(
Bye

MarduK

[Szerkesztve]

Don't know, don't care...

(#7) faster


faster
nagyúr

Bizonyos SATA kontrollereket tud kezelni az SP2 telepítője, másokat nem, a pontos okát, hogy melyiket tudja, melyiket nem, azt nem derítettem ki, majd valami hozzáértő megmondja. Ha nem akarod megbontani a gépet, és floppy drive sincs, akkor annyit tehetsz, hogy a gép SATA kontrollerének driverét beleintegrálod az SP2 telepítőjébe. Régebben ez macerás volt, bár sok weboldalon le van írva, hogy kell, viszont mostanság erre van egy nlite nevű program, amit ajánlgatnak, ennek a kezelését viszont nem ismerem.

[link]

Egyébként úgy emlékszem, hogy ezt a témát már sok topikban boncolgatták, talán még saját topikja is van valahol.

[Szerkesztve]

(#8) faster


faster
nagyúr

Itt is van egy leírás:

[link]

(#9) Calibos válasza faster (#7) üzenetére


Calibos
addikt

Igen az Nlite, ezzel készíthetünk saját XP-t, egyik Games magazinban olvastam róla, erősen ajánlották, bár én sem használtam még.

(#10) Calibos válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


Calibos
addikt

Én sem tudtam a SP2-vel feltelepíteni a sata winyot.

(#11) MarduK666 válasza Calibos (#9) üzenetére


MarduK666
csendes tag

Én már használtam nLite-ot.Nem olyan bonyolult a használata,le lehet vele fogyasztani rendesen a telepítőt és jópár dolgot lehet benne automatizálni.
Ha az ember rászánja az időt akkor telepítésnél csak a kezdésnél kell billentyűhöz érni és a befejezésnél.
Nagyon sok felesleges dolog van az alap telepítőben,sajna én csak kiszedtem belőlle cuccokat,bele nem raktam,de arra van egy külön ablak és kényelmesen meg van oldva ahogy emléxem!
érdemes lenne megpróbálni mindenképpen!

MarduK

szerk: [link]

[Szerkesztve]

Don't know, don't care...

(#12) Calibos válasza MarduK666 (#11) üzenetére


Calibos
addikt

Német nyelvűben olvastam róla, azoknak (is) ajánlják akik kimondottan GAME-XP-t akarnak.
Ha neked bevált lehet hogy kipróbálom.

(#13) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Látogasd meg ezt [link] topikot, és ott tedd fel kérdésed. Ott laknak az XP szakik.


Ezt zártam.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows installálás satás vinyóra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.