Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Anathema67 válasza micafighter (#250) üzenetére


Anathema67
tag

Nagyon köszi :R

(#252) szabeska


szabeska
addikt

Nem hiszem hogy a GUI a hibás, tényleg antivirusnak kell lennie :)

F1

(#253) tyan


tyan
senior tag

Support nem tudná megmondani, hogy mi a helyzet?

(#254) tyan


tyan
senior tag

Nálam évekig a KIS volt fenn, de meguntam, hogy elég rendesen terheli a gépet. Nálam marad a WSA.

(#255) micafighter válasza tyan (#253) üzenetére


micafighter
nagyúr

Biztos meg tudják mondani, én megkérdezem szívesen, de nem tudom, mit reagálnának, és ha netán kikapcsolnák a kulcsokat antivírus aktiválásra, akkor pár fórum társ lehet nem örülne :) De ha gondoljátok megkérdem

(#256) tyan válasza micafighter (#255) üzenetére


tyan
senior tag

Ez az, mi van, ha kikapcsolják a kulcsokat? Néhányan nem örülnének. :)

(#257) ƵøŁĭ válasza tyan (#256) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Használod tovább a féléves kulccsal .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#258) szabeska válasza micafighter (#255) üzenetére


szabeska
addikt

Kérdezd már meg:)

F1

(#259) tyan válasza ƵøŁĭ (#257) üzenetére


tyan
senior tag

Engem nem zavar, ha megkérdezi. :)

(#260) sz.j válasza micafighter (#250) üzenetére


sz.j
nagyúr

"http://www.mostiwant.com/blog/wp-content/......................................
Írd be a képen látható kulcsot , és átvált ~ 729 napra"

Ez most így legális?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#261) masholnap válasza micafighter (#255) üzenetére


masholnap
senior tag

na ezért kéne tesztelni, és akkor nem kell kérdezgetni :)

(#262) micafighter válasza sz.j (#260) üzenetére


micafighter
nagyúr

A kulcs az legális, viszont promóba adják, és az Identity Shield termékükhöz, (ami ugyanaz az ID Shield ami az antivírus/is/complete termékeikben van, csak ez egy különálló program a többi funkció nélkül. Ez az az ID Shield, amit külföldön a bankok előszeretettel osztogatnak az ügyfeleiknek). Mivel nem az ID Shield terméket aktiváljuk, és mivel valszeg nem vagyunk jogosultak a promora, ezért nem nevezném legálisnak.
Ez egy kiskapu amit ki lehet használni.

Az UI buggal kapcsolatban meg: holnap csinálok egy VMet webroottal, beaktiválom így, ráeresztek egy csomó vírust, azt meglátjuk. ID Shield is tud valami védelmet, de nem tudom pontosan mennyire véd malware ellen, ami nem adatot akar lopni. Szerintem ha ráeresztek egy rakat vírust azt csak nem fogja meg az ID Shield, de hnap majd kicsit utána olvasok.

[ Szerkesztve ]

(#263) blattida válasza micafighter (#225) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak hogy itt is megemlítsem, a cis/cav hetes változatában is lesz visszaállítás funkció, azaz a káros fájlok minden művelete és módosítása visszafordításra kerül, annyi eltérés azonban lesz a webroot megoldásához képest, hogy a comodoé nem felhő, hanem helyi alapú.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#264) micafighter válasza blattida (#263) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tudsz adni linket ? Érdekel a dolog :P Pár napja amikor utoljára néztem a comodo hivatalos fórumát, még semmi hír nem volt az új verzióról (az ui képeken kívül)

(#265) blattida válasza micafighter (#264) üzenetére


blattida
nagyúr

Linket egyelőre nem tudok adni, belső információ.
Nem új dologról van szó, a helyi viselkedés elemzőnek már a hatosban is benne kellett volna lennie, s így a visszaállítás funkciónak is, de sokat kellett dolgozniuk rajta. Amúgy már a hatos megjelenése előtt tesztelték, de nem publikusan.
A magam részéről ezért is voltam dühös a hatos béta változatainál, mert már akkor tudni lehetett, hogy mégsem lesz benne..
A gyanús tevékenységeket megfigyelő és a visszaállítást biztosító funkció neve: Viruscope.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#266) micafighter válasza blattida (#265) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszönjük szépen az infót ! :)

[ Szerkesztve ]

(#267) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Van egy rossz hírem és egy jó. Tudnak a 2 éves hibáról és nemsokára deaktiválják a kulcsokat.
Viszont a jó hír, mivel azt mondtam, hogy rendesek akartunk lenni, ezért cserébe aki ir nekem pm-et elvileg kaphat majd kulcsot, mert ilyen jó fej volt és nem akart csalni.

(#268) micafighter válasza szaki26a (#267) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én nem látok ebbe rosszat, ez egy szuper hír :) nagyon rendesek

(#269) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Emailt is irjatok a pm be amit el tudok küldeni ne kell jen keresgetni jó?
Nem 100% megkérdi fönökeit is a srác akit kérdeztem, de azért jellemző hozzáállásuk.

(#270) Visormail válasza szaki26a (#269) üzenetére


Visormail
addikt

Ment pm.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#271) micafighter válasza szaki26a (#269) üzenetére


micafighter
nagyúr

És persze te is rendes vagy ! Köszönjük !!

(#272) Anathema67 válasza szaki26a (#267) üzenetére


Anathema67
tag

Nagyon köszi, ment pm.

(#273) szabeska válasza szaki26a (#267) üzenetére


szabeska
addikt

Írtam én is és köszi! :)

F1

(#274) gabee77


gabee77
csendes tag

Ment a pm. Köszi !

(#275) Stooner


Stooner
tag

Ment pm , Köszi!

(#276) micafighter válasza Stooner (#275) üzenetére


micafighter
nagyúr

A nagy vírusírtó topicban (#2368) hszedre válaszolva, nem találkoztam még olyannal, hogy webroot szétbarmolja a Wint. Az pedig teljesen normális, hogy most nem jelez semmit, egy óra múlva meg szól, hogy fertőzést talált. Ez a monitor/journal/rollback lényege. Ha valamit gyanúsnak lát a Webroot, de nem tudja biztosan, hogy kártevő, azt figyelni fogja, (=monitor), és minden változását amit a rendszereden végez a figyelt (=monitorozott) folyamat, naplót (journal) készít róla a webroot. Ha később rájön, hogy az bizony kártevő, akkor pedig minden változtatást a napló (journal) alapján visszaállít (rollback).

Ez egyenlőre teljesen egyedi megoldás, csak a webroot tud ilyet.

(#277) Stooner válasza micafighter (#276) üzenetére


Stooner
tag

Köszi a választ!
Elsőre nagyon bejön a wsa!A gépemet rendesen felgyorsitotta + rögtön megfogta azt a 3 virust amit irtam.
avast is7-en ,hitmanpron,malwarebytesen simán átmentek ezek a virusok!De ez a technológia egyenlőre bevált,megfogta ezt a 3at.

(#278) szaki26a válasza Stooner (#277) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Az is egyedi, hogy monitorozza a virust. Amig nem csinal semmi rossszat mehet. Amint barkinel elkezdi a gyanus dolgokat muvelni megy a felhobe, hogy blockolando. 10 percel kesobb a nalad meg artalmatlan virus rolebackelve lesz.

(#279) Stooner válasza szaki26a (#278) üzenetére


Stooner
tag

Értem, akkor nálam is igy történhetett ,mert lefutattam a keresőt és semmi ,rá fél órájára meg 10 percenként megfogta a 3 virust.
Tetszik a dolog.
Hogy én eddig mennyit s....akodtam a bitdefenderrel-mindeggyik gépemen behalasztotta a rendszert egy idő után, de a SAFEPAY végett nem akartam váltani,AVG,AVAST-al próbálkoztam utoljára,de avast-nál nem éreztem a rendszert stabilnak,avg meg nem a legjobbfajta.
Most hogy lett ingyenes safepay is ,és a webroot is beválna, hosszútávon megoldódnának a gondjaim.Rá is raknám rögtön az összes gépemre.
Köszönet a sok ajánlásért amit irtatok róla,mert ha az nincs, biztos nem figyelek fel erre a gyöngyszemre :R

(#280) micafighter válasza Stooner (#279) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szívesen ! Egyébként webroot mellett én nem használnám a safepayt, a sima mezei böngészőket védi a webroot identity shieldje. És szerintem a webroot identity Shield > safepay.

A safepay meg tudtommal sandboxban fut, azt nem fogja tudni teljeskörűen védeni a webroot -id shieldje.
A webroot system tray ikonján figyeld egyébként, ha megnyitod mondjuk az internet explorert vagy amilyen böngészőt használsz, a webroot system tray ikonján lesz egy pici lakat, az jelzi, hogy az előtérben lévő ablakot védi az ID Shield.

(#281) sz.j


sz.j
nagyúr

Lehet, hogy bugyuta a kérdésem, de az eddig olvasott sok-sok újítás miatt inkább megkérdezem .....

Szerintetek melyik a jobb, hatékonyabb megoldás, ha a WSA + win7 tűzfalpáros vagy ha a WSA + ComodoFW fut a gépen?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#282) szaki26a válasza sz.j (#281) üzenetére


szaki26a
aktív tag

A win 7 tuzfalaval egy teljesen fire and forget eszkozt kapsz. Mig a comodoval kapsz par extra kepesseget, de cserebe nem lesz teljesen automata. Sokat kerdez es erteni kell hozza. Illetve pl. a sanboxolt bongeszojet nem vedi majd webroot.

(#283) micafighter válasza sz.j (#281) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor látom értelmét a Comodo FWnek webroot mellé, ha szükséged van a CFW szabálykészletére. Egyébként a webroot tökéletesen elég. Arra figyelni kell, hogy ahogy szaki írta, a sandboxolt böngészőt nem fogja védeni webroot, és ha comodo sandboxában futtatsz folyamatot, nem tudom, mennyire fér a folyamathoz wsa. Olyan esetre gondolok, hogy a káros folyamat sandboxból fertőz, és wsa nem tudja blokkolni a sandbox miatt. Ezért én kikapcsolnám a sandboxot inkább teljesen a CFW-ben. A HIPS-e nem tudom, hogy müködik együtt a WSA-val. Ha minden optimálisan müködne, akkor plusz védelmet jelentene, de megmondom öszintén, nem látom értelmét, szerintem webroot önmagában is elég.

[ Szerkesztve ]

(#284) micafighter


micafighter
nagyúr

Egy apróság: szerintem érdemes a napi automata keresést átállítani, hogy minden bootolás után fusson.
1) Kipróbáltam, egyáltalán nem befolyásolja a boot időt, és amúgy se lehet észrevenni
2) Nem fog felugrani semilyen ablak ha kipipáljátok hogy "hide the scan progress window". Így semmit nem fogsz észrevenni az egészből. Csak onnan tudod, hogy futott keresés, hogy ha megnyutod a Webroot UI-t, akkor mutatja az utolsó keresés idejét és hosszát.

(#285) sz.j válasza szaki26a (#282) üzenetére


sz.j
nagyúr

szaki26a és micafighter

Köszönöm az infót!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#286) borix válasza micafighter (#283) üzenetére


borix
őstag

Mennyi az esélye arra,hogy sandboxból fertőz valami?

(#287) Greenebola válasza borix (#286) üzenetére


Greenebola
senior tag

Erre kíváncsi lennék én is ,hogy ez a "kézi" Sandbox milyen a webrootban?

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#288) micafighter válasza borix (#286) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kevés, mert épp erre van kitalálva a sandbox, hogy elzárt környezetben fusson a folyamat, és ha káros, így nem tud mást megfertőzni. Viszont ha a comodo fw sandboxában fut egy folyamat, akkor az a webroottol is el lesz különítve, így a webroot a cfw sandboxolt alkalmazásokkal szemben valószínűleg nem fog tudni védeni. Kevés rá az esélye hogy kitörjön valmi a cfw sandboxbol, nem tudom, volt e már ilyen, mindenesetre semmi sem lehetetlen.

Greenebola : most a comodo fw sandboxáról írtam. A webroot a saját sandboxába természetesen belelát :) Viszont nem próbáltam még, de rajta van a tennivalók listáján :)

[ Szerkesztve ]

(#289) borix válasza micafighter (#288) üzenetére


borix
őstag

Szerintem egy vírusirtó hamarabb benéz egy fertőtést mint,hogy az a sandboxból kitörjön.

(#290) blattida válasza borix (#286) üzenetére


blattida
nagyúr

A comodo auto sandboxáról van szó. A wsa sandboxa nem teljes fájl és registry virtualizációt csinál, a comodoé pedig azt is tud, ezért igen kicsi az esélye, hogy onnan bármi kijöjjön (volt egy comodo bug, ami miatt a sandboxban futtatottak képesek voltak bizonyos esetekben autorun bejegyzést írni a valós registry-be, ám ez ritka volt és már javították, ráadásul a teljes virtualizációt eleve nem érintette, így a Kioszkot sem).

Ha valaki teljes virtualizációval használja a comodo auto andboxát, illetve Kioszkot is üzemeltet, akkor a wsa fölösleges, viszont, ha valaki kikapcsolja a comodo hips-ét, akkor jó mellette a wsa (csak akkor meg minek a comodo?).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#291) borix válasza blattida (#290) üzenetére


borix
őstag

Van akinek az a véleménye,hogy a webroot elég összetett védelmet ad de a 0 napi kártevőknél van gyengesége.Ebből mi a valóság?

(#292) micafighter válasza borix (#291) üzenetére


micafighter
nagyúr

A monitor/rollback és felhő intelligencia miatt épp a zero dayek ellen különösen hatékony.

Én olyan vírusírtót kerestem aminek jó a zero day védelme. Nálam ez volt az egyik meghatározó tényező ami miatt megtetszett a webroot.

[ Szerkesztve ]

(#293) szaki26a válasza borix (#291) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Az, hogy nem erti a mukodeset. A lenyeg pont a 0 day es az advanced persistent threats elleni vedelem.
Blattida olvass nehany whitepappert szerintem akkor jobban megerted mirol is van szo.
Megnezem van e valami nem confidental amit feltehetek valahova. Tud vki ajanlani vmi helyet?

[ Szerkesztve ]

(#294) micafighter válasza szaki26a (#293) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Blattida olvass egy ket whitepappert mielott hulyesegeket irsz."

A webroot sandboxára vonatkozó állítására gondolsz?

(#295) szaki26a válasza micafighter (#294) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Direkt kiszerkesztettem amit elso duhomben irtam. Igen arra is illetve tobb masik dologra amibol latszik, nem igen van kepben sok ember mit is csinal wsa pontosan.

(#296) blattida válasza borix (#291) üzenetére


blattida
nagyúr

A rollback funkció jól működik, az, hogy előtte mit tud tenni egy ilyen kártevő, én nem tudom megmondani, nálam tesztelésen volt, ez egyébként a 2013-as változat egy korai buildje volt, egy kártevő miatt, amit nem ismert a wsa, elszállt a net, így kénytelen voltam mbam-mal eltávolítani a kicsikét.
Ha nem ismert alkalmazásról van szó, akkor könnyebb a helyzet a korlátozás és monitorozás miatt, viszont, ha ismert alkalmazás tartalmaz valamilyen kártevőt, akkor lehet, hogy a rollback előtt tud néhány érdekes dolgot művelni az adott alkalmazás.
A példám nem túl gyakori helyzetet ábrázol, ám benne van a pakliban.

szaki26a
Volt már szerencsém olvasni, de akkor másold be ide vagy adj egy közvetlen linket, amiből kiderül, hogy én is csak hülyeségeket beszélek és nem értem a wsa működését. :R

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#297) szaki26a válasza blattida (#296) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nem nincsen benne a pakliban es nem kellett volna mbam. Szepen kezzel eltavolitasra teszed es kesz. Regi leirasok kozt nezem van egy marketinges az talan nem conf viszont 2012 es.

(#298) micafighter válasza blattida (#296) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,viszont, ha ismert alkalmazás tartalmaz valamilyen kártevőt, akkor lehet, hogy a rollback előtt tud néhány érdekes dolgot művelni az adott alkalmazás."

Ez egy jó kérdés. A legrosszabb esetben az lesz, hogy a webroot több, mint 30 millió felhasználójából az első ember, aki tálkozik azzal, az bekapja a vírust, viszont a többi kb 30 millió ember már nem fogja bekapni, mert a felhő intelligencia már tud róla, hogy mi történt.

Ez a szépsége a felhő intelligenciának.

Az első felhasználónál pedig ha WSA nem tud boldogulni a fertőzéssel, ami szerintem ritka, akkor ír a supportnak, és leszedik a gépéről.

[ Szerkesztve ]

(#299) blattida válasza szaki26a (#297) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem álltam neki manuálisan irtani a webroottal, ugyanis nem magamat teszteltem, hanem a wsa-t.
Az átlagos felhasználót modelleztem, aki valószínűleg ugyanígy járna el. Még mielőtt kérdeznéd, a többi termék esetében sem nagyon álltam neki a kézimunkának, így a comodo esetében sem.

Még valami, ha nincs benne a pakliban, akkor minek a rollback?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#300) blattida válasza micafighter (#298) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért az elég idealisztikus helyzet lenne, ha csak egy ember gépét érintené egy ilyen alkalmazás a 30 millióból.
Jó dolog a felhő, de nem mindenható és nem mindig elérhető és most általánosságban beszélek a cloud szolgáltatásról, nem a wsa felhőjéről.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.