Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Greenebola


Greenebola
senior tag

Hivatalos honlap

Antivírus, Internet Security, Complete termékek összehasonlítása

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#2) Greenebola


Greenebola
senior tag

Webroot SecureAnywhere Antivírus 2013 180 nap

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#3) BigManus válasza Greenebola (#2) üzenetére


BigManus
addikt

Jó a cucc, most tesztelem...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4) Greenebola válasza BigManus (#3) üzenetére


Greenebola
senior tag

Én egy hete nyúzom , így vélekedek én is róla.
Az nem szimpatikus ,hogy nem tudom kikapcsolni ha kártevőt talál akkor utána ne futtasson le gyors vizsgálatot (már ha van ilyen) :F
Viszont itt sok infót meglehet tudni a beállításokról. Katt

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#5) Greenebola


Greenebola
senior tag

Vélemény, tapasztalat kérem?
Jó újra itt lenni a fórumon!

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#6) BigManus válasza Greenebola (#5) üzenetére


BigManus
addikt

Jaja, régen láttalak erre...
Még nincs nagyon tapasztalatom, sajnos annyi időm nincs, hogy egy éles kanyart vegyek. :)
A hétvégén lesz időm a dolgaimra, akkor komolyabban megnyúzom majd. Az egyik régi laptopra tettem fel, Win7, 2 gb RAM, 1,8 Intel Core Solo CPU.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7) Greenebola válasza BigManus (#6) üzenetére


Greenebola
senior tag

Version 8.0.2.174 (Released August 27th, 2013)
Improved:
Stability on Windows 8.1
Compatibility with receiving network data on Windows 8
Compatibility with some foreign keystrokes
Compatibility with certain keyboard configurations
Compatibility with AuthenTec fingerprint sensors
Fixed:
Disabling Novell authentication packages during malware cleanup

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#8) micafighter


micafighter
nagyúr

Csak hogy aktualizáljuk a topicot :P

[P:C]Hamarosan várható a 2014-es verzió (8.0.4x lesz majd a verziószám):[/P]

Részletek itt: http://www.webroot.com/us/en/support/ui-feature-updates

és itt: The-Next-Generation-of-Webroot-SecureAnywhere-is-Here

[ Szerkesztve ]

(#9) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Van vkinek tipje mi az a Infrared izé benne? :)

[ Szerkesztve ]

(#10) micafighter válasza szaki26a (#9) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sajnos nem tudom, de jól hangzik :DDD

Wilderssecurity, prevx fórum:

Q: Could you give some more detailed info on Webroot Infrared?

A: I believe we'll be writing a whitepaper about it soon.

Hamarosan többet fogunk tudni :)

Egy érdekesség:

Q: I like the new heuristics settings, but Warn on execute when not trusted is no longer a separate setting, so if you have it set to that, something untrusted executes, the user allows it, which heuristics level is then applied?

A: If the user clicks 'Allow' when "Warn if not trusted", it then passes through the Maximum, then Enhanced, and then Standard heuristics before truly being allowed.

Még egy:

Q: The protection of the Identity Shield is no longer customizable, is it now on maximum for all websites?

A: Yes, exactly.

[ Szerkesztve ]

(#11) mrszitya válasza szaki26a (#9) üzenetére


mrszitya
senior tag

"I believe we'll be detailing more information about Infrared in the next few weeks but it is essentially a multi-layered defense system which works in realtime to block threats even if our cloud knows nothing about them."

[ Szerkesztve ]

(#13) #67544576


#67544576
törölt tag

Hogy állítsam be a Webroot-ot?
Vagy a gyári beállítás a legmegfelelőbb?

(#14) micafighter válasza #67544576 (#13) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Az advanced settingsben a heuristics fül alatt van egy csomó csuszka. Azokon érdemes szerintem állítani, attól függően, hogyan használod a gépet. Például ha főleg netezésre használod a gépet, akkor az internetes heurisztikát érdemes feljebb csavarni, hiszen nálad az lehet a fő veszélyforrás.

Kicsit tudatos usernek egyébként elég az alapbeállitás.

Hamarosan kijön a 2014--es verzió, ott nem lesz már annyi csúszka.

[ Szerkesztve ]

(#15) TFSi válasza micafighter (#12) üzenetére


TFSi
őstag

Ez nem valami kedvező ajánlat, itt fele annyiért sincs 5 gépes licensz. Valószínű, én a 3 gépes IS-re fizetek be hamarosan a megvásárolt AV mellett. Jó cucc, és remélhetőleg csak jobb lesz, nem hiányzik a vesződség egyik védelmi megoldással sem.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#16) micafighter válasza TFSi (#15) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem az ár miatt linkeltem, hanem mert ők már a 2014-es verziót árulják :)

(#17) szabeska


szabeska
addikt

Ha bejön a 2014 is, vírus viszont nem jön be rajta, meg fogom venni én is (hacsak nem lesz még egy promo március végén) ;] Egy hete van fent, valóban mintha nem is lenne, eddig minden mást letakarítottam egy hét alatt, valami gond minden más progival volt, ezzel nincsen :) (Kaspersky a gépet akasztotta, Bitdefender tűzfala nem hagyott online játszani, Avast boot időt nyújtotta meg és nem igazán fogott meg összességében a mindennel telezsúfolt mivolta, AVG-t gyengének tartom és ronda a felülete, NOD-ot nem szeretem, amúgy is döglődik szerintem, CIS pedig túl komplikált nekem, s nincs szükségem bivaly tűzfalra amúgy sem. Néniket is csak biztonságos oldalról töltök :DDD Free Bitdefender kezelőfelülete, már ha előjött, lefagyott, vagy a gép sem bootolt be miatta, F-secure sem fogott meg kellőképpen, újságos kóddal pedig mindig felugrál hogy hamarosan lejár. NAH!!! :D

[ Szerkesztve ]

F1

(#18) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Van a Webroot-ban magyar nyelv?

(#19) ƵøŁĭ válasza Mikulásbá (#18) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nincs .
(#17) szabeska
1. AVG nem gyenge.(erős középmezőny)
2.ESET nem döglődik .
:D

(#21) szabeska
Mivel az oldal 2012 óta nem frissült .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#20) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#19) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Értem,köszi.

(#21) szabeska


szabeska
addikt

Érdekes, a nemzetközi honlapon az antivirus is tartalmazza ezt: "Firewall and network connection monitor"
Viszont a magyar honlapon már nem...

F1

(#22) szaki26a válasza Mikulásbá (#18) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Viszont nem is nagyon kell. Feleségemnek is fent van egy ideje, szerintem még nem is látta. De ha nincsen kis zold ikon akkor riadalom van, úgyhogy tudja fent van és véd.

Nem is lesz sajnos magyar. Nem veszünk hozzá eleget.

Régen nem lett frissítve a magyar honlap. Ott még esentials van is plus helyett pl.

[ Szerkesztve ]

(#23) TFSi válasza micafighter (#16) üzenetére


TFSi
őstag

Ez esetben elnézést kérek, bár furcsálltam is, hogy pont Te linkelsz drága megoldást, mivel bőven tisztában vagy a kedvenc angol shop ajánlataival... :R

Mikulásbá: szerintem nem kell hozzá komoly angol tudás, pár szakkifejezést pedig online szótárazással 10 perc alatt ki lehet gyűjteni. :K Mondjuk feltételezem, hogy nem neked kellene a magyar variáns.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24) micafighter válasza szabeska (#21) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szaki részben erre is válaszolt. A legtöbb av magyar honlapja igen elhanyagolt. A .com szokta a leg naprakészebb infókat tartalmazni. Kivéve kaspersky, mert ott az indiai :D :D

(#23) TFSi : :D no problem :) amugyse írtam a képhez semmi szöveget

Értem egyébként, hogy nem veszünk eleget ezért nem akarják webrooték fordítgatni, Viszont arra kíváncsi vagyok, hogy miért nincs community fordítás? Vagy csak nem volt még rá kezdeményezés?

[ Szerkesztve ]

(#25) Mikulásbá válasza TFSi (#23) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jól látod kolléga-bár én sem beszélni angol,azért egy ilyen már nem adja fel.

(#26) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Az mit jelent mikor nettezéskor a tálcán lévő ikonon egy kis lakat jelenik meg?

Előre is köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#27) ƵøŁĭ válasza sz.j (#26) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Valószínűleg azt amit kiír ha ráviszed a kurzort . Most így fejből erre tippelek ,mert jelenleg nincs fent .[Identity shield]

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#28) sz.j válasza ƵøŁĭ (#27) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na igen, de mivel nem tudok angolul kénytelen vagyok kérdezni .... :B
Amúgy valami pajzs/ tűzfalszerűség lehet, de sajna nem vagyok benne biztos. És ha ez a progi tartalmaz tűzfalat is akkor törlöm a CFW-t ... (mert én a #2-es hsz-ben lévő linkről töltöttem le a progit ott pedig ez áll
"Webroot SecureAnywhere Antivírus 2013 180 nap")

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29) szabeska válasza sz.j (#28) üzenetére


szabeska
addikt

Kiegészíti a win tűzfalát, mint pl az F-secure is teszi. Ha nem vagy ész nélküli hc felhasználó, akkor nem kell mellé CFW, bár ha nem aggat, akkor maradhat, biztos ami biztos.

F1

(#30) sz.j válasza szabeska (#29) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, akkor Webroot mellett a Comodo fala marad.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Kipróbáltam a LiLxWaYnEx féle csomagot ami átment a NIS en.

Webroot 2013
Webroot 2014
Hát végül is megfogta mindkettő mondhatjuk. Nem tudom bug vagy feature, minden esetre wkrnl.sys olyat bsodolt tőle mint a pinty. Viszont újraindítás után a rendszer tiszta volt.

Win 8.1 64 Vmware workstation 10 ben XP-n.

[ Szerkesztve ]

(#32) Orlin


Orlin
addikt

Üdv!

A Webroot 2014-et honnan tudnám letölteni?Kipróbálni?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#33) szaki26a válasza Orlin (#32) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Meg csak zart betaban van. Varnod kell egy hetet es lefrissul magatol majd a nem beta is. De nesajnald, a zart beta nem teljes meg az uj webvedelem meg nincsen benne. Brightcloudot gondolom fel kell kesziteni nagy forgalomra most, hogy vegre integraljak.

[ Szerkesztve ]

(#34) micafighter válasza sz.j (#30) üzenetére


micafighter
nagyúr

Csak akkor van értelme a comodo tüzfalnak a webroot mellett, ha használod a comodoban a szabályokat. Egyébként a webroot is tökéletesen véd.

(#28) sz.j Sajnos megtévesztő lehet az elnevezés, ugyanis a Webroot Secure Anywhere Antivirus teljes védelmet ad, míg más antivirus gyártók az "Antivirus" termékükből általában kihagyják a tüzfalat, és egyéb internetes védelmeket. Webroot esetében az Antivirus is teljes körű védelem. A Internet Security a jelszókezelővel tud többet, és azzal hogy 3 gépes a liszensz, A Complete pedig 5 gépes, és a jelszókezelőn túl van benne 25 GB felhő tárhely, amire szinkronizálni tudsz fájlokat, és van benne egy pc optimalizáló funkció is.

(#32) Orlin Ahogy szaki írta. egyenlőre még zárt béta, de már nagyon közel van a release, gyakorlatilag mostmár bármely nap érkezhet. Ezt a linket érdemes pár naponta megnézni. A linkről egyből lejön a webroot legújabb verziójának a telepítője. Nem kell törölni a fent lévő verziót, egyszerüen futtatod a letöltött telepítőt, és frissít a legújabb verzióra pillanatok alatt. A programfrissítés automatikusan is megérkezik egyébként, de az automata frissítést lépcsőzetesen engedik ki, hogy ne terhelje túl a szervereket a nagy adatforgalom, ezért ha ránézel a fentebb említett linkre, és manuálisan frissíted a webrootot, akkor hamarabb jutsz a frissítéshez.

(#35) micafighter válasza sz.j (#26) üzenetére


micafighter
nagyúr

A pici lakat azt jelenti: ,,Az előtérben lévő ablakot védi az Identity Shield " (ezt írja angolul, ha ráviszed az egeret)

Az ID Shield egy elég összetett védelmi modul, ami a személyes adatok védelmére szolgál. Nagyon nem merülnék bele a részletekbe, mert az innen letölthető leírás az ID Shieldhez 46 oldalas :D (Sajnos csak angol nyelven van) de a lényeg egyébként annyi, hogy nem kell a webroot mellé zemana anti keylogger meg hasonlók.

(#36) szaki26a válasza micafighter (#35) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Az a leírás a bankoknak eladott csak online bankolást védő verzióról szól. Nem whitepaper sajnos. Amerikában az ügyfeleknek ingyen ad jó pár bank id shieldet, a vissza élések csökkentése érdekében. Tesztelhettek pár anti keylogert mielőtt ezt választották tömegesen az biztos. :)

(#37) micafighter válasza szaki26a (#36) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, viszont az antivírus/is/complete ID Shieldje ugyanazt tudja, tehát ami a külön ID Shield termékükre igaz, az az av/is/complete -re is igaz lesz :)

(#38) motacilo válasza szaki26a (#33) üzenetére


motacilo
aktív tag

Azért én inkább manuálisan frissíteném, ha promós a verzió, mert nekem is csak úgy sikerült, az automatikus upgrade szerintem eléggé le volt maradva. Azt írta ki hogy "uptodate" a progi, nyugodjak békében, közben pedig már szaladt egy kicsit előre az alverziószám.

(#39) ƵøŁĭ válasza motacilo (#38) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kiírod a kulcsodat egy txt-be .Letörlöd a webroot-ot , az előbb linkelt telepítővel újrarakod ,aztán beírod a kulcsot s így nem kell bohóckodni a frissítésekkel .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#40) szabeska


szabeska
addikt

Beállításokat lementeni hol tudom? :)

F1

(#41) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Feltettem a WSA-t.Van benne tűzfal jól látom ugye?A Windows viszont nem mutatja,hogy be lenne kapcsolva csak azt hogy a saját tűzfala nem megy és kapcsoljam be.
Pl Avastnál jelezte a műveletközpont,hogy az Avast tűzfal aktív WSA-nál nem jelez semmit :/

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42) motacilo válasza ƵøŁĭ (#39) üzenetére


motacilo
aktív tag

Félreértettél. Sikerült felültelepítenem az előző verziót, mindenféle bohóckodás nélkül. A programon belül nem ismerte fel, hogy már van frissebb verzió, sem automatikusan, sem általam futtatva a program saját upgrade programját.

(#43) ƵøŁĭ válasza Orlin (#41) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Van benne tűzfal . A windows tűzfalát egészíti ki ,bekapcsolva pedig csak a rendszer tűzfalát fogod látni .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44) micafighter válasza szabeska (#40) üzenetére


micafighter
nagyúr

Settings -> Advanced Settings. bal oldalt legalul lesz "Import / Export" ;)

A Webrootal kapcsolatos frissítések tisztázása érdekében:

A Webrootban autofrissítés van, így ha új programverzió készült, automatikusan frissíteni fog, semmi felhasználói beavatkozást nem igényel.

Ez viszont nem fog azonnal lefrissíteni, mivel lépcsőzetes a frissítés kiengedése, tehát nem kapja meg az összes felhasználó egyszerre.

http://anywhere.webrootcloudav.com/zerol/wsainstall.exe -> Ha megjelenik az új verzió, ide felrakják egyből, és mellette elindul a lépcsőzetes auto update.

Érdemes ezt: http://anywhere.webrootcloudav.com/zerol/wsainstall.exe a linket megnézni néha, függetlenül attól, hogy milyen liszenszed van, mert erre a linkre egyből felkerül a legújabb verzió, és az auto update-re még lehet várnod kéne pár napot.

Azért is érdemes a manuális frissítés, mert gyakorlatilag futtatod a 0,75MB -os exe-t, és kész is 1 másodperc alatt a frissítés. A beállítások is megmaradnak, liszensz is. Csak megnyitod a linket, futtatod az exe-t, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#45) Orlin válasza ƵøŁĭ (#43) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor a win tűzfalát is bekapcsoljam?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#46) micafighter válasza Orlin (#45) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen! A win tüzfala mindenképp maradjon bekapcsolva. Azt tuningolja a Webroot, és több védelmi funkciója is arra épül. Magától be kellett volna kapcsolnia egyébként Webrootnak a win tüzfalat. Vagy te kapcsoltad ki manuálisan?

[ Szerkesztve ]

(#47) micafighter válasza micafighter (#44) üzenetére


micafighter
nagyúr

Még a frissítéshez annyit fűznék, hogy : (#39) LiLxWaYnEx : Kiírod a kulcsodat egy txt-be .Letörlöd a webroot-ot , az előbb linkelt telepítővel újrarakod ,aztán beírod a kulcsot s így nem kell bohóckodni a frissítésekkel .

Ez a megoldás talán a lépcsőben "előrébb" rak, és hamarabb kapod az auto updatet, mint a trial verziós telepítővel, mert a trial verzió kapja utoljára a frissítést.

Ettől függetlenül szerintem érdemes futtatni a manuális frissítést akkor is ha fizetős liszenszed van (a sor elején van), bár nem tudom, hogy az autoupdate-tól mennyi az idő, amíg minden fizetett liszensz megkapja a frissítést.

És még annyit, hogy a programban lévő "Check for software updates" nem ezt a linket nézi meg, hanem a lépcsőzetes frissítés alapján ad neked tájékoztatást. Tehát a link meg a check for updates nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#48) Orlin válasza micafighter (#46) üzenetére


Orlin
addikt

Nem.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#49) szaki26a válasza micafighter (#47) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Egyebkent ez azert van igy, mert borzaszto ovatos duhajok. Alapfeltetelezes az, hogy nagyon buggos az uj verzio ezert elsore beta teszt utan kis szazalekoknkent engedik ki, hatha kiderul, hogy jobb konyekkel nyomod az altot mikozben balszemoldokodet felemeled bsodol az egesz :)

(#50) Orlin


Orlin
addikt

Mobilon használja valaki?Mennyire jó és melyiket érdemes leszedni?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.