Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Weboldalt mivel? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sonar


sonar
addikt

Helló!

Egy egyszerü weboldalt szeretnék magamnak és feltenni vmelyik ingyenes szerverre,de nem tudom,hogy milyen progival álljak neki!
Esetleg az ingyenes szerverekröl kinek milyen tapasztalata van!

Elöre is kösz

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2) Superman válasza sonar (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Itt két kérdés is felmerülhet:

1. Nem tudod, hogy milyen progival állj a kész weboldal feltöltésének?
2. Nem tudod milyen progival állj neki egy weboldal elkészítésének?

1. Mondjuk Total Commander.
2. Jegyzettömb, Adobe GoLive, Macromedia Dreamweaver, Microsoft FrontPage (nem Express).

(#3) sonar


sonar
addikt

A szerkesztésre gondoltam elsöként!
Mivel ilyet még nem csináltam full hülye vagyok a témában!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4) sonar


sonar
addikt

És olyan látogató számlálót meg flinces flancos menüket is tudok ezzel csinálni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5) Superman


Superman
nagyúr

Elvileg igen, de ahhoz már kell egy kis tapasztalat. Mivel azt mondtad ilyet még nem csináltál, gondolom akkor nem ismered sem a HTML -t, sem mondjuk a JavaScriptet, vagy a VisualBasic Scriptet, esetleg a PHP -t. Ezek nélkül pedig nehéz továbblépni. Először azt javasolnám oismerkedj a fentebbi nyelvekkel és próbálj összerakni egy egyszerűbb weboldalt a fentebbi progik valamelyikében Layout (illetve ez egyes progiknál Normal) nézetben.

(#6) Superman


Superman
nagyúr

Flinces - flancos menükre jó például a Xara WebStyle. Sok előr elkészített sablon van benne.

(#7) Protoss válasza sonar (#4) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Én a uw-t ajálom. (ultraweb)

Először tanuld meg az alapokat. Portálokon vannak ingyenes leírások. Ha haza érek még ma :DD és van icq vagy msn-d akkor át tudok küldeni egy pdft. Html alapokkal. Írj emailt!

Utánna jöhetnek a csili villi szerkesztők. Mert ha azokkal kezded, akkor magad sem tudod igazából, hogy mit akarsz. Ha jó vagy angolból, akkor dreamweaver pdfjei is leírják az alapokat.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#8) dnacrew


dnacrew
tag

Ha hosszú távon érdekel, akkor dreamweaver. De html alaptudás nélkül, hááát... :) Feltölteni bármilyen ftp-vel együttműködő progi jó. Az ingyenes tárhely nevében benne van hogy milyen. Tudod mit lehet kapni ma manapság ingyen. Gyors az egyszer ok, csak van banner csík ami elég ronda tud lenni, nem te vagy az admininsztrátora a servernek, bármikor törölhetik ha nekik nem teccik, nem tudsz rajta (páron lehet) php,mysql szolgáltatást ami nem árt. Próbálgatni nem rossz...

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#9) tsello


tsello
aktív tag

Vannak a neten helyek ahol oktatgatnak ilyet és érdemes rákeresni.
http://www.swf.hu/html/help.php3
http://www.mek.iif.hu/porta/virtual/magyar/muszaki/szamtech/

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#10) Charlie Gordon válasza sonar (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Egy egyszerű weboldalt szeretne magának. Szerintem ahhoz ez elég : [L]http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/putraware/[/L]
És még a html-t is megtanulja :)

(#11) atus válasza Charlie Gordon (#10) üzenetére


atus
senior tag

Hadd örüljön JulWCzar! ;]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#12) Zsiba


Zsiba
senior tag

abszolút 0 html tudással szerintem Dreamweaver! Nem kell hozzá semmilyen kódot tudnod, menükből mindent meg tudsz oldani! Én sem tudok html-ül, de a dreamweaverrel meg tudom csinálni amit akarok :)

''One Ring to rule them all...''

(#13) Charlie Gordon válasza atus (#11) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Szerintem lehet is büszke rá :P Az asszony is 0-ról kezdte, PW+1stPage2000, három hét alatt fasza kis iskolai honlapot dobott össze. Egy kis HTML alap pedig nem árt. És mindkettő free.

(#14) atus


atus
senior tag

JulWCzar: Nem lehet letölteni a vad.zip Q3 pályát, pedig nem haragudnék meg érte!!! :P

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#15) just_a_girl


just_a_girl
csendes tag

Bármennyire köpködnek a májkrémszoft fejlesztésekre, kezdésnek tökéletesen megfelel az office részeként, de külön szoftverként is megtalálható FrontPage. Nagyjából áttekinthető a használata, van help-je, amiben elég sok dolog le van írva.

Ne hajtsatok olyan gyorsan, mert lemarad az őrangyal...

(#16) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Emberek! Mit ajánlgatjátok itt a FrontPaget? Ez pénzbe kerül...Van ennek sok igen olcsó alternatívája (pl.: Openoffice), és a xara kellene (ez is pénz de letöltheted a demót)

(#17) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

ja igen vagy a 1stpage2000, de van jobb is Golden webszerkeszto.De ez inkább a kezdok utánniaknak valo

(#18) dr. rozmark válasza adriankoooo (#16) üzenetére


dr. rozmark
tag

A FrontPage kvázi ingyen is beszerezhető! Ha főiskolás/egyetemista hallgató vagy. Ha nem akkor pech! Nálam a Campus licensz keretében 3000 Ft-ért beszerzett és legális Windows csomag dolgozik. Azért nem nagyon szidom, mert ilyen olcsóért van!

A Xara pedig az elmúlt hónapokban szerepelt valamelyik számtech. magazin CD mellékletén. Teljes verzió, igaz az egyel korábbi változat.

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#19) ubbconfig válasza adriankoooo (#16) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Pénzbe kerül! Ez jó! :DDD Te a gépedre hány szoftvert ''vettél'' meg? :DDD, akkor 1stPage2000. Anno azzal is próbálkoztam, nem rossz...

(#20) Charlie Gordon válasza adriankoooo (#17) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Erről a Goldenről egy linket please !

(#21) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

o

(#22) kolja


kolja
tag

Nagyon kezdőknek is, igen flancos és sokoldalú webszerkesztő a NAMO WebEditor5. Rengeteg beépített wizard elemet is tartalmaz, + java scriptek. És ha tovább akarsz lépni a témában akkor is igen jó mert az editor nézetet egy klickkel váltod HTML (program nézet) nézetbe vagy prewiev nézetbe. Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Trial változata 21 napos és a [L]www.namo.com[L] -on letölthető.
Sok sikert hozzá... a kész a mű nyomj ide egy linket ... :DD

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#23) kolja válasza kolja (#22) üzenetére


kolja
tag

hopp kimaradt valami

[L]http://www.namo.com[/L]

na ezaz... :D

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#25) Polesz


Polesz
addikt

notepad a tuti megoldás ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#26) sonik n0ise válasza Polesz (#25) üzenetére


sonik n0ise
csendes tag

100% -ig egyetértek.
aki nem tud notepaddal nehány egyszerű oldalt (linkek, képek, táblázat) összerakni az ne üljön neki kattingatni,mert nem tudja mit csinál.

legyen ez a hello, world! feladat. mondjuk pirossal, középre igazítva.
stb.

(#28) sonik n0ise válasza Kalandor (#27) üzenetére


sonik n0ise
csendes tag

valóban: bénázni bármiben lehet.

de: szerintem praktikusabb megtanulni 4 alapműveletet a természetes számok halmazán, utána jöhetnek az egyenletek :))

(#29) just_a_girl válasza Kalandor (#24) üzenetére


just_a_girl
csendes tag

Én utálom a DW-t. ;-)))

Ne hajtsatok olyan gyorsan, mert lemarad az őrangyal...

(#30) Tapsi


Tapsi
addikt

Dreamweaver rulzz.Az MX nagyon király.:D

(#31) dobi válasza Tapsi (#30) üzenetére


dobi
aktív tag

Hát igen...

Dreamweaver szerintem is...

Programozni pedig SQL...

(#32) Tapsi válasza dobi (#31) üzenetére


Tapsi
addikt

Sajna SQL-nél még nem tartok,egyelőre marad a natúr HTML.
PHP-re kéne ráfeküdni,de ez még a jövő zenéje.

(#33) amargo


amargo
addikt

jó a DW kezdésnek.. csak kattintgatni kell azt kész.. még a legbénább is megérti.. aztán meg nézheti a forrást.. és szedheti ki a szemetet belölle, ha akarja, de kit zavar?
az persze ok, hogy notepadban kéne csinálni, mert többet lehet, de amíg kézzel megírsz egy táblázatott.. addig DW-en kiis töltöd
tehát ez van

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#34) esteban


esteban
senior tag

Aki notepaddal ir kodot megerdemli ... olyan mint mezitlab rohangalni ... eloszor jopofa :))

Dreamweaver MX egy jol sikerult csomag, kezdo is elboldogul vele, de a legprofibb dolgokat is tudaja - mint ahogy mar emlitettek elottem.

Kerdes: mi a helyzet LINUX alatt ????

iBook + RedBull :)

(#35) Protoss


Protoss
senior tag

Hát én is az alapok manuális elsajátítása mellett voksolok. Mert az Office csomag is telev van varázslókkal és nagyon sokan használják is, de ha 1x mást akarsz csinálni vagy nem úgy, ahogy a varázslóban és mondjuk határidős a meló, akkor megszívtad.

Csak megmosom a hajamat és megyek is működhet, de ha kicserélik a flakont akkor is akarok hajat mosni.
Szóval tud mi van a dobozban, mert ha nem akkor csak a pofa nagy, tudás nuku ember lehetsz. (Mert valljuk be, sokan vannak akik félóra DW után állítják, hogy webprogramozó! :(()

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#36) just_a_girl válasza Protoss (#35) üzenetére


just_a_girl
csendes tag

Ha valaki tanulni szeretne, azt lehet frontpage, dw, homesite, vagy akármi segítségével. Csak word-öt ne, mert ott kész procedúra, míg az ember meglátja magát a forrást. A lényeg, hogy egyik oldalon lásson egy grafikus szerkesztői felületet, mindenféle drgndrop szirszarral, a másikon meg lássa magát a kódot, hogy megnézhesse, mi, hogy változik a kódban. Egy idő után már rá fog jöni, hogy gyorsabb magát a kódot átirkálni, vagy hozzáírni, míg megvárni, míg lefut az ilyen-olyan varázsló a hülye kérdéseivel.

Ne hajtsatok olyan gyorsan, mert lemarad az őrangyal...

(#38) róland válasza Superman (#2) üzenetére


róland
veterán

Az egyszerűhöz az Express is jó. Komolyabb website szerkesztéshez már nem.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39) Tapsi válasza esteban (#34) üzenetére


Tapsi
addikt

Linuxban van vmi VI nevű dolog,de nemtom mijen.

(#40) róland


róland
veterán

Szerintem itt kezd a html-es ismerkedésedet:

[L]http://www.w3.org/[/L]

Jó tanulást! :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#41) atus


atus
senior tag

Próbáltam pár html összeragasztó progit, pl Dreamweaver-t, Homesite-ot, nomeg életem első lapját Netscape Composerrel kínlódtam össze. Ami nekem szemet szúrt, hogy a pixel pontossággal igazított táblázatokkal nincsenek jóban a fent említett programok. Amit notepaddal megírtam, és utána DW-ben próbáltam valamit változtatni rajta, mind szétcsúszott szerkesztés közben. Próbáltam állítgatni a progit, de annyira nem mélyedtem bele, kézzel egyszerűbb volt változtatni. Kérdés, hogy bennem van-e a hiba, vagy tényleg nem feltétlenül alkalmasak ezek a progik ilyen pontosan kitalált illesztések végrehajtására?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#42) Tapsi válasza róland (#40) üzenetére


Tapsi
addikt

Angol tudás előnyben.

(#43) Tapsi válasza róland (#40) üzenetére


Tapsi
addikt

Angol tudás előnyben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Weboldalt mivel? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.