Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) evola


evola
senior tag

Hi.

Nekem nagy torony házam van.
Ebből oldalt egy 12cm-es Enermax venti szívja kifele a házból a levegőt a proci magasságábál.
A vga-t,a procit, meg az alaplapi chipkészletet víz hűti.
A memóriákon Thermálthake hűtők tevénykednek.
Hátul 2db 8cm-es Enermax venti forog.
Irtó csendes a gép.
A legnagyobb zaj,ha a dvd,vagy az író felpörög!!!
Ja és 35 celsius fokos az AMD procim. (AthlonXP 2400+@2200Mhz)

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#102) Phantom Lord válasza twollah (#34) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Ugye dB-t akartál irni? :D

(#103) Phantom Lord válasza Phantom Lord (#102) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Ja már megelöztek :(

De azért birom az ilyet hogy mindenkit kioktatgat, és ö sincs tisztába a dolgokkal :DD:DD:DD:DD

(#104) LukE válasza BluEfiRe.niA (#84) üzenetére


LukE
veterán

igen.

gettótek nagytorony, beta1 verzió. Ehez képest már vagy fél éve megy gond nélkül:)
de az a kib. Chieftech táp hangos.:(((

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#105) gery03


gery03
senior tag

Nekem van még sok venti a házban. Van is hangja.
-1 a tápban
-1 a videókarin
-1 a mobilrackben
-2 a vinyóhűtőn
-1 a gép elején
-1 a gép hátulján
-1 procihűtő
-1 chipsethűtő

(#106) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Nekem kb 14 venti lehet a házamba, a legzavarobb hangja a CT tápnak, meg a vinyomnak van :)

(#107) b0unCe


b0unCe
aktív tag

basszus ennyi venti minek??? lehet hogy olcsobb lenne egy vizhutes keszen megvenni. a masik hogy milyen hutest eredmenyez az ha leveszem a haz oldalat es fogok egy kisebb szobaventit es ranyomom a gepre???? :DD
ez jo lehet. most tok kir 38 fokon van terhelve. majd meghuzom rendesen. csk meg nagyon uj. :P

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#108) Phantom Lord válasza b0unCe (#107) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Van az is :D

(#109) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Szobaventi rulz. csak kicsit hangos. Majd kene szereznem egy vizhuteset mert nem vagyok oda a ''hangok''ert :DD

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#110) Cane


Cane
őstag

Ha normális rendszerhűtő(ke)t épít valaki a házába sőt még szabályozza azok fordulatát (RPM), akkor nem lesz igazából hangosabb a gépe, mint egy vízhűzéses rendszer, mert a legnagyobb hangot a nagyobb teljesítményű táp adja a rendszerben. Nem kell akár 4500 RPM-es venti a procira, ha rendesen cserélődik a levegő a házban.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#111) PotyaPetya


PotyaPetya
csendes tag

Hali!

Tudna nekem valaki egy leirást küldeni, hogy hogyan is kellene nitrogénnel hűteni? Ugyanis számomra ''könnyen'' beszerezhető a folyékony nitrogén. Illetve nem károsítja a gépet a -196 Cfok?

Előre is köszi

S60R - na és, ki figyeli a fogyasztást...

(#112) _Volkovy_ válasza PotyaPetya (#111) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Egy jótanács:ha ennyit konyítasz a témához,inkább felejtsd el a nitrogénhűtés gyakorlati alkalmazását egy időre még.

(#113) PotyaPetya válasza _Volkovy_ (#112) üzenetére


PotyaPetya
csendes tag

egyenlőre csak érdeklődés szintjén megy a dolog, mert még csak most rakom össze az új gépem. Előreláthatólag: Gianni féle P4 3GHz/800/''EE'' NW, Abit IC7-max3, 2x256MB kingston pc4000, saphire radeon 9600XT, szerver ház, chieftech 400W
de szeretnék a tunning témába beletanulni, de úgy rendesen!

S60R - na és, ki figyeli a fogyasztást...

(#114) Fercsa válasza _Volkovy_ (#112) üzenetére


Fercsa
senior tag

en kiprobalnam ,ha valaki beallitana hozzam egy kanna nitrogennel:D

[Szerkesztve]

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#115) _Volkovy_ válasza PotyaPetya (#113) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

És ehhez miért kellett leírni a készülő géped?
Hogy lássuk mennyit szánsz rá,vagy mi:F

Beletanulni?Próbálkozz,olvasgass,kísérletezz,aztán úgy 4-5 év nyomulás után már kezdesz konyítani hozzá valamit.Valamit.

(#116) _Volkovy_ válasza Fercsa (#114) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

De te őrült vagy :D

(#117) Fercsa válasza _Volkovy_ (#116) üzenetére


Fercsa
senior tag

ez koztudott:DDD

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#118) PotyaPetya válasza _Volkovy_ (#116) üzenetére


PotyaPetya
csendes tag

bocsi ha neked úgy esett le hogy szeretnék felvágni a leendő konfigommal, nem annak szántam. Csupán érdeklődni szerettem volna a lehetőségekről, de talán nem a legjobb helyen tettem...

S60R - na és, ki figyeli a fogyasztást...

(#119) Fawkes


Fawkes
őstag

itt kezd:Bővebben: link
Aztán google kölföldi oldalak aztán még egy kis szakközépiskola anyagtannal meg ilyenekkel és lehet nyomni a folyékonynitrot...nem játék...Próbáld ki önts rá egy kis folyékonlötyit egy almára és kb az történik a kezeddel is...

(#120) _Volkovy_ válasza Fercsa (#117) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

:DD

Te figyu,nincs valami szerszámod,amivel a nyolccentis szellőzőnyílása elől a rácsot ki lehet vágni?

[Szerkesztve]

(#121) _Volkovy_ válasza PotyaPetya (#118) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Így már más..

Ezen a fórumon kevesen foglalkoztak/nak ilyen hűtéssel,Ordasi Gabit keresd meg a tuningnet.hu-n,ő épített gázhűtést,talán tud segíteni neked.

(#122) Fercsa válasza _Volkovy_ (#120) üzenetére


Fercsa
senior tag

csipofogo?:D
a korfureszem eltort:O azzal szepen ki lehetett volna vagni..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#123) Bigya válasza twollah (#34) üzenetére


Bigya
őstag

dB :B

Mi a munkád, amitől félig süket vagy?

(#124) _Volkovy_ válasza Fercsa (#122) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

DTk ház,úgy nézem milis acélból van.
Azt viszonylag nem viszi a csípőfogó :D
köfűrészt hol osztanak vasárnap délben?:Dokvetlen meg kell ma csinálnom a kivágást,különben durcás leszek..

(#125) Fercsa válasza _Volkovy_ (#124) üzenetére


Fercsa
senior tag

esetleg talalsz a Tacskóban:D

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#126) PotyaPetya válasza Fawkes (#119) üzenetére


PotyaPetya
csendes tag

köszi már volt dógom folyékony nitrogénnel, egy ''kis'' odafigyeléssel nem nagyon veszélyes, de tény hogy komolyan kell venni a következményeket...
az almát is próbáltam, de a rózsa jobban teccett :)



[Szerkesztve]

S60R - na és, ki figyeli a fogyasztást...

(#127) _Volkovy_ válasza Fercsa (#125) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hm.
A tied mennyi volt?:)
Túl sokat nem szánnék a dologra,de 5k-ig mehet :)

(#128) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Na kérem tisztelettel :D
Szétszedtem a házat,elkezdtem egy kurvanagy kalapáccsal ütögetni a venti rácsát kétoldalról,5 perc alatt feladta,és kitört.Csípőfogóval szépen kiszedegettem a rács maradékát,és kész.Venti mögé,előlap fel,tökéletes.Minek ide körfűrész..:)

(#129) kendioxid válasza PotyaPetya (#111) üzenetére


kendioxid
csendes tag

a legegyszerűbb hűtés a folyékony nitrogénes!
csak fogol egy rézcsövet, beburkolod vmi hőszigetelővel, az aljára egy 5mm egy rézlemezt forrasztol, fel a procira és csak öntögeted a nitrogént, pótolva az elforrt mennyiséget.

nem értem mi olyan bonyolult ezen?

de lehet folyamatos, zárt rendszert is, de ehhez -140-et kell mint előállítani, hogy nitrogént cseppfolyosítani lehessen, tehát többlépcsős kompresszoros hűtőkell ide.

(#130) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

http://www.youtube.com/watch?v=zUc6znC848o
p4es proci
-200fokon
5ghz-re húzva

(#131) Face8814 válasza SPC3RUN (#130) üzenetére


Face8814
őstag

Heloka!

Egy kérdés!
Kényszeredett szófosásod van? Minek kell egy 4 éve elsüllyedt topikot újra előszedni semmitmondó postal???? :U
Na meg a többi topikba elejtett bejegyzések ........ :(

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#132) Jano156


Jano156
tag

Sziasztok!
szeretnék feltenni pár kérdést és kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Most vízhűtésem van. Ez a dolog olyan 2-3 rom éve tart mikor is sikerült egy barátom által olcsón szereznem szettett. A váltás gondolata a napokban merült fel bennem mégpedig h váltanék léghűtésre. vízzel sok gebasz van, drága, kevésbé mobilis, illetve gépváltás esetén blokkok kvara de nem olcsók.főleg vga-k ra.(légnél meg vannak univerzális tipusok). de cserébe csendes és nagy teljesítménye van. az lenne a kérdésem h léghűtésbe esetleg van olyan tipus ami csendesebb és nagyobb teljesítményű? illetve hogy ti melyik mellett voksoltok? víz vagy lég?
köszönöm a segítséget.

János

(#133) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Szerintetek melyik lenne a jobb választás?
Két hűtőt néztem ki:
-bequiet! Dark Rock Pro3
-Enermax Liqmax II 240
A ház még nincs kiválasztva, de valószínűleg egy hangszigetelt ház lesz, amiknek általában nem a legjobb a szellőzése.
A cél egy I7 3770K lehűtése 4,5-4,8Ghz-en (tesztek erejéig 5Ghz) egy MSI Z77 MPOWER alaplapban.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.