Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vírus által bad sector? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bundee_rbk


bundee_rbk
csendes tag

Pár hete a 80GB-os Maxtorom bad sectoros lett. Ez nem is ért akkora meglepetésként, mert már hallottam ''jóhírüket''. De tegnap telepítettem egy gépet, pár dolog még a megboldogult maxtorról lett rámásolva. Az a bökkenő, hogy a vadiúj gép samsung 40-es vinyója gyakorlatilag 1 napig bírta a strapát és leledzenek rajta a bad sectorok. Lehet, hogy véletlen egybeesés és totál lámer vagyok, de már az is szöget ütött a fejemben, hogy talán van valami vírus ami képes kárt tenni a vinyóban...
Vagy csak a gépet forgalmazó cég volt oly kedves és valami újnak tűnő de mégis használt-hibás vinyót rakott a gépbe? 6MB bad sector egy új samsung vinyótól azért mégiscsak túlzás...

1. Ha nem lenne utolsó nap, semmi sem készülne el... 2. Egy infósnak a gépe MAC Address-ét megjegyezni olyan, mint az anyukája születési adatait :) 3. Ha nincs ott semmi, akkor tök mindegy mi van ott. (IBM ThinkPad T60 2007-F2G + 2GB RAM)

(#2) mefistofeles válasza bundee_rbk (#1) üzenetére

Sza haver!
Annemtom hoty mi a bay, de a fírus nem tud kártenni a hardverbe asz bizonyos!:DD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3) Male válasza mefistofeles (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Azért elvileg tönkre lehet vágni, pl ha egy szektort folyamatosan felülír, azt nem bírja sokáig egy vinyó. Azért 6MB-nyi bad sectort így nehéz gyártan. Könnyen lehet, hogy csak kifogott egy hibás példányt.

(#4) console válasza bundee_rbk (#1) üzenetére


console
aktív tag

A FAT fénykorában voltak vírusok, amelyek badsectorként ültek a merevlemez végén. Ha ez kizárva, akkor valószínusítem a rossz szériát.
mefistofeles: a One-Half pont amiatt okozott akkora kárt, mert tudott kárt okozni a helytelen irtás következtében. A ma születo ''vírusok'' inkább férgek és trójaiak, netközeliek, nem is az exe fileokon keresztül mennek, ezért nemnagyon találkozol manapság ilyen esettel. De akármikor kigondolhat akárki valami gyilkos ötletet a régiek alapján windózra...

[Szerkesztve]

.

(#5) Akee


Akee
tag




[Szerkesztve]

(#6) Thulcandra válasza Akee (#5) üzenetére


Thulcandra
senior tag

:F

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#7) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezen a [link]en folytassátok.
Ezt zárom.
Köszönöm.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vírus által bad sector? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.