Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokártya árak

Hozzászólások

(#1) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Keresgéltem vlmi ilyesmi topikot, de nincs, van monitor ár, memória... de ez sajnos nincs

Pedig jó lenne tudni, mikkor mi hol nagy vétel, ill. mit lehet várni a jövőben, mikor érdemes beruházni...

Szóval, ha vlki valahol nagyon olcsón lát ilyen terméket ide írja be:) (úértem a többi bolthoz képest olcsón) + mennyiért lehet kapni külföldön
csak új kártyákról legyen szó, a használtnak megvan a maga fóruma

Konkrét kérdésem is van: mikor várható áresés, ill. melyik kártyákra, a prohardver 1 cikke jósolt ilyet januárra, a depo-t nézegetve nem láttam áttörést:(

(#2) DopeBob


DopeBob
addikt

itt a hv piacon már 38ért lehet kapni 9800Prot! :Y amig 50k felett van a 6600GT agp addig szerintem ez a best buy

MZ/X

(#3) forceberg


forceberg
veterán

Áresés mindíg új generáció bevezetésekor van. Az új karik legjobbjaival célozzák meg mindíg a 100-140k-s szegmenst. A régiek ez alá esnek:DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

pl. a Leadtek 6600 gt már ''csak' 47.500 brutto.

Forza Rossoneri!

(#5) DrGonzo22 válasza forceberg (#3) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Csak azon lepődtem meg, h 3/4 éve vettem ASUS Radeon 9600xt tvd VIVO kártyát 39ezer huf-ért, most depo-n 38e huf. meg se mozdult az ára...

(#6) CuKoR válasza DrGonzo22 (#5) üzenetére


CuKoR
senior tag

Depo.hu az egy szar hely....annál drágábbat nehéz találni....vmi normál kiskert keress ....

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#7) forceberg válasza DrGonzo22 (#5) üzenetére


forceberg
veterán

Ez a dolog másik része, bizonyos árat viszont a ''még jó'' cuccoknál megtartanak... Sajnos.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8) DrGonzo22 válasza CuKoR (#6) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Google-t használjam tehát Biztos Úr? :)

(#9) CuKoR válasza DrGonzo22 (#8) üzenetére


CuKoR
senior tag

Inkább vele barátkozz mint velem ;];];]

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#10) Jim Tonic válasza CuKoR (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jah, ez olyan, mint a Delta, nemde?
A depo-n szinte az összes cég fennvan. Nehéz olcsóbbat találni. De ha sikerül, mutasd meg, ne a levegőbe beszélj.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Jim Tonic válasza DrGonzo22 (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az AGP-s karik ára egy darabig most meg fog állni, mivel már nem sok kari jön ki erre a csatolóra. Aztán meg megint leesik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) DrGonzo22 válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Ez a leesés kb mikorra várható néhány hónap, fél év, év? vagy még ezt se lehet tudni?

(#13) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Biztosra semmit enm leeht tudni :))

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#14) forceberg válasza DrGonzo22 (#12) üzenetére


forceberg
veterán

Kártyageneráció-váltáskor

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15) forceberg


forceberg
veterán

up

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#16) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Újra van netem, aminek nagyon örülök:), viszont nincs videokártyám, ezért az öcsém gépét kellett megszállnom:)

mondjatok egy jó kártyát ( 9600xt-nél jobbat)
9800pro-nál várható-e esés mostanában, mikor jönnek az x850-ek?, azok gondolom mindent 1 kategóriával lejjebb nyomnak, ha pár 7, akkor még kibekkelem...

köszi

(#17) ollie válasza DrGonzo22 (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel az x850 nem ugyanaz a kategória, ezért furcsa lenne, ha esne az alsó kategória ára egy csúcskártya megjelenésével. Szóval nem számíts ilyenre.
Ugyanis nem fog minden egyel lejjebb csúszni, mert megszűnik a mostani high end, és azt váltja fel az x850.

[Szerkesztve]

***

(#18) DrGonzo22 válasza ollie (#17) üzenetére


DrGonzo22
őstag

értem, és mit tudsz ajánlani?

(#19) Zeck


Zeck
aktív tag

Szerintem ezt nagyon nem lehet előre megjósolni. Pl amikor bejött az x800 széria mindenki dörzsölte a tenyerét, hogy majd jól lejjebb megy a 9800xt, erre inkább eltűnt. Pro-t lehet még kapni, de azért annak se nagyon mozog az ára. Ebben a kategóriában amúgy is ott a 6600gt.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#20) ollie válasza DrGonzo22 (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mennyi pénzből?

***

(#21) DrGonzo22 válasza ollie (#20) üzenetére


DrGonzo22
őstag

40k körül, de mondjuk 1 asus 9600xt-nél (128mb) legyen jobb

(#22) muad_dib


muad_dib
tag

Olvastam fentebb 9800 best buy...
Szerintem megeri kicsit gyujteni. Most csereltem 9600-ot 6600GT AGP-re, es nem bantam meg.. telleg kicsit ''huzos'' az ara, legalabbis nekem, szegeny kollegistanak, de megeri!

Hogyan nősül a hálózati játék fanatikus? - Holtomiglan holtodiglan...

(#23) Dilikutya válasza DrGonzo22 (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az újabb kártyák megjelenése elsősorban azt hozza, hogy a 9800 széria lassan kikerül a piacról. Bár Radeon vonalon nem sok alternativája van egyenlőre, az x700 lassabb, az x800-ak pedig jóval gyorsabbak, a kettő közötti űrt egyenlőre a 9800 tölti be.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) TAD


TAD
tag

skacok a 6600 GT az pci or agp? mert nekem eleg gyagyi alaplapom van meg gépem, de a vga az szörnyü szal kéne egy jo vga... aztan majd többit is... geforce fx 5200 helyett:D
szal szerintetek belemegy egy 6600 GT a 2,3as cerkamba?

Buzi-e vagy? Vagy csak ne túrkálj a BIOS-ban!

(#25) Zeck válasza TAD (#24) üzenetére


Zeck
aktív tag

Agp-s is van meg pcie-s is. De agp-s drágább. Asszem olyan 55k körül láttam, pcie-st meg 45 körül. De 9800pro val egyárba van az agp-s és kicsit jobb is.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#26) corran9 válasza TAD (#24) üzenetére


corran9
tag

Tad!
Sztem jó választás lenne a 6600gt agp-s, de figyelj oda rá, h ez a kártya bizony zabálja az áramot, 75W körül van a teljesítménye, ergo kell hozzá egy legalább 300W-os minőségi táp, ha biztosra karsz menni (persze van akinek megy 250W-ossal is, de sztem ezen nem kéne kockáztatni!) Teljesítményben veri a 9800pro-t, ennek függvényében ebben az árszgmensben (50k körül) sztem ez a best buy jelenleg, arról nem is beszélve, hogy kevésbé erős gépeket is kihajt rendesen. (pl. tualatin proci x<2000Hz is 3dmark03-ban 7000 pont körülit jelent! - lsd többi info a 6600/6600gt topikban)
Én 9600xt-ről váltottam, és a tempo több mint 2x-es...
Ja, és hogy a tápod elég-e itt tudod megnézni:
Bővebben: link

That's a real nasty habit you got there......

(#27) Tsunami válasza corran9 (#26) üzenetére


Tsunami
senior tag

Szerintem ez a link egy baromság. Haverommal lemértünk egy 2600+ os amd-t és 250W ot evett fullba 9800pro-val:)

''három a kettő tizen''

(#28) archi


archi
tag

Sziasztok!
Tudtok mondani egy olyan kártyát amin videó bemenet is van és normálisan rögziti a felvételt, de még az ára is elfogadható?
A 6600GT-n is van videóbement?

(#29) Tsunami válasza archi (#28) üzenetére


Tsunami
senior tag

Csak az MSI-n van, egyébként meg a legjobb erre egy tuner kártya.

''három a kettő tizen''

(#30) gerlaip


gerlaip
addikt

Valaki olyan rémhíreket terjesztett, hogy a Pólusban 19900+áfáért vesztegetnek GF6600-at, persze nem ért hozzá, úgyhogy nem tudom, hogy milyen, és egyáltalán pci-e-s vagy agp-s vagy millyen...

Valaki cáfolja meg, vagy támassza alá...

lámavakond

(#31) archi válasza Tsunami (#29) üzenetére


archi
tag

Ha jól tudom akkor az ATI X800-on is van, de az 100 körül van, az meg egy kicsit túlzás. :) Milyen tunerkártyát ajánlasz? Nem tv-zni akarok, hanem videókameráról archiválni.

[Szerkesztve]

(#32) Tsunami válasza gerlaip (#30) üzenetére


Tsunami
senior tag

Lehet hogy az csak sima, nem GT, bár akkor is olcsó.

''három a kettő tizen''

(#33) Tsunami válasza archi (#31) üzenetére


Tsunami
senior tag

Ha erős a géped, akkor leadtek TV2000 XP Expertet, az sztereo.

''három a kettő tizen''

(#34) gerlaip válasza Tsunami (#32) üzenetére


gerlaip
addikt

Meg az is lehet, hogy PCI-E-s aztán a francnak sem tudják eladni:(

lámavakond

(#35) Tsunami válasza gerlaip (#34) üzenetére


Tsunami
senior tag

Igen utánanéztem, és sima 6600 pci-e:)

[Szerkesztve]

''három a kettő tizen''

(#36) gerlaip válasza Tsunami (#35) üzenetére


gerlaip
addikt

Akkor azzal az átlag juzer kitörlheti a seggét, csak aranyeret kap tőle, kivéve ha nem most vesz LGA775-öt vagy AMD64-et...

lámavakond

(#37) bogarfx válasza Tsunami (#35) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Ugy halottam ruditol hogy lesz agp-s verzio is!;)

(#38) gerlaip válasza bogarfx (#37) üzenetére


gerlaip
addikt

Na igen, de mikorra? És mennyiért?

lámavakond

(#39) archi válasza Tsunami (#33) üzenetére


archi
tag

Köszi. Az mit jelent hogy erős gép, milyen erősnek kell lennie egy ilyen kártyához?

(#40) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

melyik a jobb kártya? a 9800pro vagy 6600gt (a gt mit jelent butítást, v okosítást:) )

(#41) _cirmos_


_cirmos_
őstag

legjobb vétel mindig az a vga, amiben vannak még rejtett tartalékok, magyarul a gyártási költségek lefaragása miatt azonos maggal készül a felső- ill. a középkategória. persze van benne kockázat, de ár/teljesítményben verhetetlenek.
ilyenek pl:

nv43-as 6200 (4+4 pipe, ez a szív dobog a 6600-ban és 6600gt-ben): még nem kapható, az ára várhatóan 30k alatt lesz.

az nv40 sorozat olcsóbb tagjai: 6800 (12+4 pipe) és 6800LE (8+4(8?) pipe): állítólag a kártyák nagy részén be lehet kapcsolni +4 pipeline-t, de 16 működő futószalagra még nem volt példa 6800LE-nél. áruk 65-70k körül mozog, ami elég baráti egy moddolható 6800-ért, viszont az LE-k szemtelenül drágák, pedig egy középkategóriás gépbe bőven elég lenne egy 12-re felmoddolt LE, persze kicsit meg is húzva.

maradt még az x800pro vivo, de erről a kártyáról nem sokat hallani mostanában. van külön cikk is a moddolásáról, akit érdekel keresse meg, csakhát elég borsos az ára (<100k)


Tsunami:

a tápos linkkel semmi baj, teljesen korrekt értékeket ír. nem kell bedőlni a 600w-os tápok reklámjainak.


DrGonzo22:

a gt a jobb, inkább olvasd el a teszteket mielött kérdezel.

[Szerkesztve]

(#42) Waix válasza _cirmos_ (#41) üzenetére


Waix
tag

Persze ezek az árak gondolom a kiskereskedésekben fellelhető összegek. Itt a PH-n kis szerencsével kategóriákkal olcsóbban hozzájuk lehet jutni. Ennek pedig a 6800 -asok esetében külön szerencséje, hogy általában kipróbált cuccokról van szó és pl. garantált a 16 pipe+ 6 vertex processzor a karin, nem kell görcsölni azon, hogy vajh tudja-e a kártya a plusz opciókat.:)

''Attól, hogy nem tudok tojást tojni, még képes vagyok megmondani, hogy büdös-e.''

(#43) Tsunami válasza archi (#39) üzenetére


Tsunami
senior tag

2ghz legalább és 512 mega ram.

''három a kettő tizen''

(#44) Tsunami válasza _cirmos_ (#41) üzenetére


Tsunami
senior tag

Persze 25W ot fogyaszt egy vinyó meg 100 at a 6800:DD nem beszélve az alaplap 25W:C

''három a kettő tizen''

(#45) _cirmos_ válasza Tsunami (#44) üzenetére


_cirmos_
őstag

szerinted sok vagy kevés? ezek maximális (peak) terhelések, nálad és nálam sokkal hozzáértőbb emberek állították össze. ha nem hiszed akkor kérj az elmü-től egy fogyasztásmérőt és dugd a gép elé, nézd meg szépen a fogyasztást, aztán szorozd be a tápod hatásfokával (~0.6/0.7). a te géped maximális áramfelvétele kb. 420W, de kétlem hogy képes lennél ilyet előidézni, hiszen ahhoz mindent csúcsra kéne járatni, ez pedig nehogy a mindennappi használatnál, de még előre megfontolt szándékkal is elég problémás. de vegyél nyugodtan 600 wattos tápot, aztán nézd meg a villanyszámlát, minnél kevésbé használsz ki egy tápot annál rosszabb a hatásfoka.


Waix:

így igaz, de az első hsz-ben az volt hogy hanyagoljuk a használt cuccokat. szvsz egy kisebb számtekboltban simán el lehet intézni hogy kipróbáljanak neked 2-3 karit és a moddolhatót veszed meg. legfeljebb ráfizetsz 1-2 ezer forintot, és mindenki jól jár.

(#46) Rover623 válasza _cirmos_ (#41) üzenetére


Rover623
félisten

Cirmos!

Kicsit le vagy maradva...:(
Sajna az NV43-as 6200-asok csak a korai példányok között lehetnek...
A tömeggyártásba dec. óta NV44-es maggal kerülnek, nuku moddolás...:(

primus inter pares

(#47) _cirmos_ válasza Rover623 (#46) üzenetére


_cirmos_
őstag

...Az Albatron novemberben bejelentett AGP felületű GeForce 6600 GT videokártyája után most piacra dobta a GeForce 6600 és a GeForce 6200 HSI (High Speed Interconnect) bridge chippel kiegészített, AGP 8x csatolóval készülő változatát is. Mindkét új termék a 0,11 mikronos csíkszélességű technológiával gyártott NV43 lapka köré épül, amely három vertex shader egységet tartalmaz és 128 bites memóriabusszal rendelkezik. A chip nyolc pixelfutószalagja közül a 6600-as kártyán mind aktív, a 6200-ason négy le van tiltva...

Bővebben: link

szerintem az nv44-et nem pazarolják el agp-re, kihasználatlanul maradna a TurboCache, az nv43 gyártása pedig már egész jól felfutott.

(#48) Rover623 válasza _cirmos_ (#47) üzenetére


Rover623
félisten

Ki beszél itt AGP-ről?:U
PCI-e a jövő...:C


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#49) _cirmos_ válasza Rover623 (#48) üzenetére


_cirmos_
őstag

ejejejj, tessék szépen visszaolvasni, van néhány ''9800pro best buy'' elszólás előrébb, ebből elég nehéz pci-e-re asszociálni. másrészt aki 6200-at vesz az nem egy nforce4 vagy i925 lapba keres olcsó vga-t, nem egy kategória. pci-e 6200 marad az oem-eknek még egy jó darabig.

(#50) Alastair' válasza Rover623 (#48) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Látod igazad lett! :DDD

Azért egy 5 éves válasz kicsit odacsap! :DDD Feluppoltam a topikot. :DD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokártya árak
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.