Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cbalazs01


cbalazs01
csendes tag

Sziasztok !

Adott egy Radeon RX 570 8GB - os videó kártya. Ha játszok /division 2, stb./ abban az esetben véletlenszerűen elmegy a monitor képe. Utána 1-2 másodperc múlva visszajön. Másik gépbe átrakva tökéletesen működik.

Szereztem egy ugyanilyen kártyát és azt is beleraktam a gépembe. Ugyanez volt a jelenség mint a saját kártyámmal. A gép adatait az aláírásban lehet látni.

Szerintetek van megoldás vagy a gépem nem bírja az ATI Radeon kártyákat és le kell cserélnem NVIDIA - ra. Abban az esetben is maradnék a 8 GB ramnál mert az viszonylag jobb mint a 4 GB.

Alaplap neve: Gigabyte Z590 Aorus Ultra / CPU típusa: Intel Core i5-10600KF / CPU Hűtő: Be quiet Dark Rock 4 / Memória: 32 GB. Kingston Fury Renegade KF3600C16D4/8GX / VGA: XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition / Billentyűzet: Logitech G910 / Egér: Logitech G903 / Füles: Logitech G935 Artemis Spectrum /

(#2) solti_imre válasza cbalazs01 (#1) üzenetére


solti_imre
tag

Szia!

Szerintem az alaplap környékén kell keresgélnünk. Hogy mire alapozom? Van egy konfigom, ugyanilyen alaplappal, de I7-10700KF procival és Nvidia videokártyával, valamint Debian fut rajta - tehát csak az alaplap a közös pont, viszont a hibajelenség ugyanaz, mint amit Te is leírtál. (1-2 mp-re elmegy a kép, utána mintha mi sem történt volna, visszajön. Néha 2-3x is jelentkezik egy nap, néha napokig nem. Különösebben nem zavar, mert játszani ezen a gépen nem játszom (tesztgép csak) - viszont engem is érdekelne, mi okozhatja ezt. (Ja és videokártyából már több fajta is volt benn - mindegyikkel ezt játszotta el)

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#3) CoolMan válasza cbalazs01 (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!
Kérdezd meg itt: [link] Azonnali VGA-s kérdések órája topikban.
Vagy a VGA saját topikjában.
Legközelebb kérlek, ne nyiss új topikot hanem használd a keresőt.

Ezt zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.