Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Usb-s nyomtató lpt1-en? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Surv


Surv
tag

Sziasztok!

Adva van egy kis olcsó PC. Win95 van rajta, 1 Gb-os vincsije van, 32 Mega RAM-mal. Van egy olcsó Canon nyomtató, amin csak usb csatlakozó van. A PC-n meg persze nincs ilyen.

Mi lehet a megoldás?
P1 70MHz-es gépről van szó.
Olyan javaslatokat nem kérek, hogy ''kuka'' és vegyek P4-est. Ez van, ezt kellene valahogy működővé tenni. :)

Hogyan tudnám őket egymással összekötni?

A válaszokat előre is köszönöm.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#2) Loha válasza Surv (#1) üzenetére


Loha
veterán

Először egy USB kártyát akartam javasolni, de most nézem, hogy Win95, szóval nem megoldható a dolog, win95 nem kezeli az USB-t...

(#3) Surv válasza Loha (#2) üzenetére


Surv
tag

Igen, sajnos nekem is ez a bajom vele... Nincs ugye normális áron átalakitó USB-ről LPT-re?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#4) Loha válasza Surv (#1) üzenetére


Loha
veterán

Vagy kidobod a PC-t, vagy a nyomtatót...
Esetleg hozzádugod egy hálózaton lévő géphez amin van USB.

(#5) Pötyi


Pötyi
őstag

Csak tudnám, hogy miért van rajta a win95 cédén ez a felirat: USB support? :D

QNX is cool!

(#6) Loha válasza Surv (#3) üzenetére


Loha
veterán

Olyan szerintem van, de LPT-ről USB-re nincsen szerintem...

(#7) zeg


zeg
senior tag

Melyik win95? A win95 osr2 verziójához már volt usb patch.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#8) Loha válasza Pötyi (#5) üzenetére


Loha
veterán

Ez első változat a Win95A (nekem ilyen van) azon nincs rajta semmi ilyesmi, de a 95B vagy az OSR2.5 lehet, hogy elméletben támogatja...

(#9) Pötyi válasza Loha (#8) üzenetére


Pötyi
őstag

Ön nyert! Valóban az OSR2 kiadáson van ez a felirat! Nyereménye egy sivatagi beton-zseton! :D

QNX is cool!

(#10) attavanti


attavanti
tag

Ugyanezzel szenvedek en is csak win98-al, ajanlom, hogy olvasd vegig a kovetkezo topicot,

P1 es az USB,
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=50435[/L]

En lattam USB <-> LPT kabelt de hihetetlen dragan 8-9kHUF-ert, ennyiert meg inkabb megse.

(#11) Surv válasza attavanti (#10) üzenetére


Surv
tag

Köszi végigolvastam.
Ezek szerint, ha Win98-cal is szivsz, a Win95-nél nem nagyon lesz megoldás ugye?

Win98-at talán fel tudom tenni rá - úgy értem ráfér. Win98SE alatt vajon már nem lenne gond?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#12) shtml


shtml
őstag

Engem inkább a fordítottja érdekelne. Van egy Minolta Pagepro nyomtatóm, csak párhuzamos csatlakozó van rajta. A nyomtatót ritkán használom, ezért még jópár évig el fog menni, nem akarom lecserélni. Viszont lehet, hogy 1-2 év múlva már párhuzamos port nélküli gépem lesz, ezért az USB-re kellene csatlakoztatni a nyomtatót.

Erre van megoldás?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) Surv válasza shtml (#12) üzenetére


Surv
tag

Ilyen átalakitó tuti, hogy van, de legalább 8e Ft.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#14) Loha válasza shtml (#12) üzenetére


Loha
veterán

Ami a legolcsóbb, néhol lehet szerezni, IO kártyát amin van LPT port, nem tudom, hogy létezik-e PCI-os változatban, de ISA-ban boztosan van...

(#15) zetecR válasza shtml (#12) üzenetére


zetecR
addikt

Mycomban UN1BE, USB2LPT kábel: 550+áfa.

(#16) Loha válasza Surv (#11) üzenetére


Loha
veterán

Win 98SE-vel tuti, hogy megy a dolog, az USB kareszomra az van írva minimum konfignak, hogy kell neki PCI slot, (intel chipset ajánlott) meg Win98SE.

(#17) shtml


shtml
őstag

Kösz a válaszokat.

Surv:
8,000-ért kicsit meredek:( Talán elektronika is van benne, a párh.-soros átalakítás miatt. De még mindig olcsóbb, mint új lézernyomtatót venni.

Loha:
A gond az, hogy amelyik lapon nincs párh. port, azon még úgy sem lesz ISA slot.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#18) shtml válasza zetecR (#15) üzenetére


shtml
őstag

Kösz, ez kell nekem! Nem most, de nem is sokára szükség lesz rá, érdemes lesz mihamarabb beszerezni. A Mycom csak nagyker, úgy tudom.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) Surv válasza Loha (#16) üzenetére


Surv
tag

Ez azért jó hir. Legrosszabb esetben akkor ez lesz a megoldás.
Köszi, akkor keresek valahol egy használt 1.1-es kártyát.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#20) jerry311 válasza shtml (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

USB -> LPT
ez megoldható ilyen csati van.

LPT -> USB
ilyen nincs, túl lassú. Van olyan nyomtató ami már csak USB 2.0-n megy, 1.1-nél az oldal felénél elfogy a cache és megáll a nyomtatás.

(#21) Loha válasza Surv (#19) üzenetére


Loha
veterán

Nekem USB 2.0-ás van, újonnan olyan 5k szóval nem vészes, ennek is mennie kell...

(#22) attavanti válasza Surv (#19) üzenetére


attavanti
tag

Surv: Mukodik sikerult osszehozzam win98SE es usb1.1-es kartyat meg usb nyomtatot, ugyhogy minden oke.

Zold dobozos Opti kartyaval sikerult 2 portos es volt 2100Ft, igaz ez mind Pecsen.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Usb-s nyomtató lpt1-en? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.