Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Macei


Macei
tag

hali
Pc-hez szeretnék távirányítót, a delocknak volt egy ami tetszett, analog joy is volt rajta egérnek, de már seholsem kapni.

Helyette tudtok ajánlani valamit?
Köszi

(#552) alcapone3


alcapone3
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Cat cs-907 5.1 házimozi erősítőm, de a távirányító nincs meg. Univerzális távirányítóval eddig nem sikerült működésre bírnom. IR kódlista meg van hozzá, de azt már ne vágom hogy lehet visszafejteni. Létezik olyan távirányító, hogy gomboknak lehet megadni bináris számsort(IR kodokat)? Univerzális távirányítón a házimozi erősítő milyen csoportba esik? TV/CD/DVD/AUX/TAPE/VCR/SAT/ ? Valakinek van valami ötlete?

Előre is köszönöm a segítséget!

IR kódlist

FileFormat=PRCTOOL
Remote control descripe=:
keymap=universal
Device=CS-907
Brand=CAT
Model=CS-907

Button's counts=21
0,D00=0051 0 BF 14
9,MUTE=0051 0 BF 10
6,1=0051 0 BF D
7,2=0051 0 BF 19
8,3=0051 0 BF 1B
10,4=0051 0 BF 41
11,5=0051 0 BF 11
12,6=0051 0 BF 15
14,7=0051 0 BF 17
15,8=0051 0 BF 46
16,9=0051 0 BF 12
19,0=0051 0 BF 59
3,CONFIG=0051 0 BF F
27,VOL+=0051 0 BF 2
30,CH+=0051 0 BF 5F
28,VOL-=0051 0 BF 42
29,CH-=0051 0 BF 18
39,D39=0051 0 BF 9
40,D40=0051 0 BF 1D
41,D41=0051 0 BF 1F
42,D42=0051 0 BF 57

Üdv: Capone

(#553) Mist_13 válasza andatti (#543) üzenetére


Mist_13
csendes tag

A Logitech Harmony sorozat LCD (vannak mások is). Keress rá.
Ezek szuper kütyük, de horror árakon.

(#554) jungklari


jungklari
újonc

Sziasztok, egy kis segítség kellene. Van egy Logitech Harmony 200-am, amit sikeresen beprogramoztam a DVD-mre és használtam is kb pár hónapig sikeresen. Egyszer csak 3 gomb, a TV, CABLE és DVD elkeztek sárgán egyszerre villogni. Nem tudom már használni. Gondoltam először, h biztosan az elem lemerült, vettem bele újat, de semmi. Gondoltam, h biztosan újra kell programoznom az egészet, de mire odakerült a sor, h a gépet és a távirányítót össze kell kapcsolni, nem csinál semmit, csak villog a 3 gomb továbbra is, de a programban láttam, h a távirányító programjába be van a DVD programozva.
Ja és persze használati útmutatóm nincsen, az interneten sem találtam, ezért aki tud, kérem, h segítsen.
Köszönöm előre is :)

(#555) IG55


IG55
senior tag

Olcsó, max 3-4 ezerért keresek háttérvilágításosat. Tipp?

[ Szerkesztve ]

(#556) ziggi_zug válasza IG55 (#555) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

2500-ért vegyél egy távirányítót és 500-ért elemlámpát!

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#557) IG55 válasza ziggi_zug (#556) üzenetére


IG55
senior tag

Ez jó ötlet.
Azért meghallgatnék mást is.

(#558) Mazsolla79


Mazsolla79
csendes tag

Sziasztok
Segitsetek nekem kérlek.
Kaptam egy nagyon jonak tünö távkapcsolot de leirás nincs hozzá ezért nem tudom beállitani kérem irjon aki tudja hogyon kell
AEG 8in1 ÉRINTŐKÉPERNYŐS UNIVERZÁLIS 99% TÁVIRÁNYÍTÓ
Elöre is köszönöm. :R :R

(#559) annus87 válasza kendeee (#501) üzenetére


annus87
újonc

Szia kendeee!

Nekem ia urc 100 univerzáslis távirányítóm van! És szükségem lenne a megfelelő kódra mégpedig a készülék márkája POROVISION.

Várom a válaszod! Előre is köszönöm!

(#560) kissb1212


kissb1212
csendes tag

hello

nokia lumia 520-as telefonnal szeretnék egy panasonic TX-L39E6E tipusu tv távirányitani
ha valaki tudna ebben segiteni nagyon megköszönném

(#561) Neszti


Neszti
újonc

Home by somogyi univerzális táviránytóhoz használati utasítást keresek. Az enyém sajnos elveszett.

(#562) asprey


asprey
tag

One for all 7960. Conrad-nál vásárolva nagyon szép és tényleg mindent visz. Tanitható eredeti távrol, van makro mód és a kedvencem, hogy nem kell kapcsolgatni a készülékek között. Csak ajánlani tudom.

(#563) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Tud valaki olyan alkalmazást és eszközt ajánlani amit tabletre lehet kötni és úhy működik mint egy univerzális távirányító. Infrás is és esetleg wifi-n keresztül is jó lenne ha működne! Találkozott valamelyikőtök ilyen eszközzel?

(#564) PhoenixK válasza Neszti (#561) üzenetére


PhoenixK
őstag

A somogyi.hu-n szinte mindhez fent van PDF-ben a használati utasítás.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#565) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Valaki használta/használja az iRule-t?

http://www.iruleathome.com/

(#566) Khelben


Khelben
nagyúr

Látom, elég halott a topic, de azért megkérdezem: meghalt a harmony 555-ös távirányítóm, keresem az utódját. Tudtok beszerzési forrást 500-as, 600-as sorozatra? Mert a webshopokban mindenhol rendelhető a státusz (ahol egyáltalán van) és hetekig tartana.

(#567) Alex91 válasza Khelben (#566) üzenetére


Alex91
félisten

650-es a legolcsobb ami kaphato. En az 525-omet egy Philips Prestigora csereltem. Sajnos ennek kisebb az adatbazisa, philips se foglalkozik mar vele erdemben. De ha megvannak az eredeti tavok, akkor ez is lehet alternativa.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#568) Alex91 válasza Spuri2000 (#563) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#569) Khelben válasza Alex91 (#567) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megvannak az eredeti távok, úgyhogy ez nem gond. Milyen a prestigo a harmony után? Ugyanaz a koncepció? Tehát egy gombnyomásra bekapcsol mindent és a megfelelő bemenetre állítja? És ugyanolyan részletesen programozható? Időzítések az egyes parancsok között, stb?

(#570) Alex91 válasza Khelben (#569) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#571) Khelben válasza Alex91 (#570) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszönöm. Szerintem nálam is ez lesz a befutó.

(#572) k1ll3rIMi válasza jungklari (#554) üzenetére


k1ll3rIMi
csendes tag

Logitech Harmony 200-nál, ha mind a 3 eszközgomb egyszerre villog, akkor a távirányító biztonsági üzemmódba kapcsolt!!
Biztonsági üzemmód kikapcsolása: kiveszed az elemeket, és amikor rakod vissza az elemeket folyamatosan nyomva tartod a 2-es gombot.
Ha jól csináltad, akkor egymásután felvillannak a gombok.
Ezután használhatod a régi megszokott módon a távirányítód.

(#573) Alex91 válasza Spuri2000 (#563) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#574) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

A következő a problémám: van egy UPC boxhoz távírányítom és minden gomb megy,egy gomb kivételével,a program fel (ch +) gomb. A kézikönyből kipróbáltam minden kódot a TV-hez,de egyiknél se megy ez a gomb. TV-t váltottunk és azóta nem megy. Mitől lehet ez?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#575) IG55 válasza Pikaa (#574) üzenetére


IG55
senior tag

TV váltásnak mi köze lehet ehhez? Szerintem véletlen egybeesés. Fizikailag romolhatott el az agomb. Szét kéne kapni és megtörölni a gomb alatt a panelt.

(#576) Pikaa válasza IG55 (#575) üzenetére


Pikaa
aktív tag

TV váltásnak az a köze,ha nem írom be a jelenlegi TV kódját,akkor egyáltalán nem megy,mivel két különböző márka. Amúgy végig csináltam ezt a folyamatot,de semmi.

(#577) IG55 válasza Pikaa (#576) üzenetére


IG55
senior tag

Az UPC által a set top boxhoz adott irányító programozható, és azzal irányítod a tv-t, nem pedig azon keresztül?

(#578) Pikaa válasza IG55 (#577) üzenetére


Pikaa
aktív tag

De igazad van,nem ezzel van a gond,valami más lehet..

(#579) vakvezető


vakvezető
újonc

Segítséget szeretnék kérni!
Sajnos gyedgénlátó vagyok, így a tájékozódáshoz fontos segédeszköz a televízióm. A szolgáltatótól kapott set top box távirányítót azonban este nehezen tudom használni, mert a szerkezeten lévő ikonokat, gombokat gyakorlatilag nem látom. Érdeklődni szeretnék, van-e egyáltalán lehetőség a piacon olyan kapcsolót találni, amely viszonylag nagy, az ikonok is jóval nagyobbak az átlagosnál, és lehetőleg a készülékben legyen (bármily halovány) háttérvilágítás is! A T-HOME (TELEKOM) set top box-hoz történő hangolását (gondolom) szakemberrel elvégeztethetem. :Y :Y :Y Ha esetleg olyan valaki jelentkezne, aki ilyesmi terjesztésével, árusításával foglalkozik, azt külön megköszönném

üdvözlettel KJ(vakvezető)

(#580) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

SAMSUNG BDP-1500 bluray-hez keresek univerzálist, külföldi oldalakon látszik hogy vannak hozzá működő kódok. KÉrdésem az hogy lehet-e magyarországon kapható univerziálist kapni amivel nagy valószínüséggel működő kódot fogok találni?

(#581) SteveL


SteveL
aktív tag

Most rendeltem egy One For All URC-8620-ast. Remélem rá tudok majd mindent programozni. :)

(#582) wopi válasza SteveL (#581) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

Kérlek, ha van rá mód, oszd meg, hogy milyen áron tettél rá szert, illetve milyen tapasztalatokat szereztél!

Köszönöm!

(#583) SteveL válasza wopi (#582) üzenetére


SteveL
aktív tag

Perceken belül meg kell érkeznie, majd beszámolok a tapasztalatokról. :)

(#584) SteveL


SteveL
aktív tag

Tehát a készülék egy One for All XSight Plus (URC-8620).
A távirányító nagyon jól használható, a gombok kézre esnek és mozgás hatására világítanak rajta a gombok, határozott nyomásponttal rendelkeznek, jól csoportosítottak.
Mivel 4 db AAA elem kell bele, kicsit nehezebb az átlag távirányítóknál.
A kiadott jel erős és nagyon gyors, általában a készülékek gyári távirányítóját is messze lekörözi, nem kell pontosan a készülékre irányítani.
A tanító mód jól működik, általában elsőre jól jegyzi meg az eredeti távirányító funkcióját. Internetkapcsolat nélkül is működésre lehet bírni, de a kezelőprogrammal lehet igazán kihasználni a képességeit.
Az online adatbázis elég nagy, valószínűleg tartalmazza a szükséges készüléket, sőt, legtöbbször olyan működő funkciókat is ráprogramozhatunk a készülékre, ami nincs az eredeti távirányítón.
Makrókat helyezhetünk bármelyik gombra (az alsó, fekete részben), illetve a makróhoz hasonló Activities (Tevékenységek) is beállíthatóak, amik egy gombnyomásra előhívhatóak.
Lehetőség van Kedvencek beállítására: a TV automatikusan a kívánt csatornaszámra ugrik, nekünk csak a csatorna nevét kell kiválasztani.
Ha nincs egy adott funkciónak megfelelő fizikai gomb (pl. képarány), akkor ún. szoftveres gombot is beállíthatunk a kijelzőre.
Akár 12 készüléket is kezel, amit szintén a színes kijelzőről tudunk kiválasztani.
Összességében nagyon elégedett vagyok vele.
Magyaroszágon nem sok helyen kapni, áruösszehasonlító oldalakon megtalálható az URC 8620 keresőszóval.

[ Szerkesztve ]

(#585) wopi válasza SteveL (#584) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#586) cigam


cigam
félisten

Egy Logitech Harmony-t szeretnék lecserélni olyanra, amin a bekapcsolás időeltolódással programmozható.
A TV egy master/slave kapcsolón van, és a tv bekapcsolása után kap feszültséget a többi eszköz. Viszont az új házimozi nem kapcsol be automatikus a feszültség megjelenésekor, hanem kikapcsolva marad.
Szóval olyan távost keresek, ami felprogramozható ara, hogy bekapcsolja a tv-t, vár 5-6mp-et, és bekapcsolja a házimozit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#587) SteveL válasza cigam (#586) üzenetére


SteveL
aktív tag

Az XSight Plus tud késleltetni gombnyomásonként max. 10 mp-et, de valószínűleg az olcsóbb verziók is tudják, de azt meg én nem tudom biztosan.

Ezer köszönet a master/slave elosztó megemlítéséért. Már régóta keresek ilyen megoldást, hogy a TV mellett automatikusan bekapcsoljon a nem távirányítós aktív hangfalam. :C

(#588) cigam válasza SteveL (#587) üzenetére


cigam
félisten

Akkor +1 tipp: BAT elosztó most vasárnap az...ban :P.

Amúgy jó lenne kideríteni, mert 10k alatt szeretném megúszni. Esetleg van vkinek a kistesóból?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#589) SteveL válasza cigam (#588) üzenetére


SteveL
aktív tag

Utánanéztem, az XSight Lite is tudja, az csak annyiban tér el a Plustól, hogy kevesebb készüléket lehet ráprogramozni, így olcsóbb.

[link]

Köszi a tippet! :R

(#590) cigam válasza SteveL (#589) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!
A szerkesztőprogramja stabil, jól használható?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#591) SteveL válasza cigam (#590) üzenetére


SteveL
aktív tag

Internetes, böngésző alapú szoftvere van, alapvetően működik, elég bő a készülék adatbázis, de ha teljesen ki akarja használni az ember a távirányítót, van hozzá alternatív, offline programozó szoftver, na azzal szinte bármit meg lehet csinálni. Egy hátránya, hogy Windows 8.1 alatt nem nagyon jó, legalábbis a távirányítóra való feltöltés része.

(#592) athew


athew
csendes tag

Alapvetően HTPC miatt szeretnék venni egy univerzális távirányítót. A probléma az, hogy a htpc-n nincs infra vevő(?), ezért gondolom valamilyen olyan távirányítót keresek, ami vagy wifi vagy bluetooth kapcsolaton vagy bármi usb-s, de drótnélküli megoldással. Természetesen, ha ez működne, akkor ezzel együtt használnám a TV-t és hangfalszettet is. Előre is kösz a válaszokat!

(#593) szilvoka01


szilvoka01
újonc

Sziasztok!

Van egy Hama 8in1 univerzális távirányítóm és egy samsung dvd home cinema x200.A távirányító itthoni a dvd külföldi.Szerintetek a távirányítót rá lehet hangolni a dvd-re? :)

Előre is köszi a segítséget!

(#594) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok lehet hogy máshol kéne kérdeznem, de van egy Sharp lc-40le510e led lcd tv-m, kb 2 éve vettem, és pár napja olyat produkál a távirányítója, hogy a csatorna fel/le gombokra nem vált, csak behozza az aktuális csatorna info-t, valamint a számgombokra sem reagál, viszont nem kontaktos fizikailag működnek ezek a gombok, nem ázott be, mert csak én használom, meg az asszony. Tehát vatta új dura elemekkel csinálja ezt.
Valakinek ötlete? újra lehet ezt programozni, vagy wtf? Nem szeretnék újat venni.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#595) Ilda940209


Ilda940209
újonc

Légyszi segítsen valaki!
vettem egy univerzális 5az 1-ben távirányítót mert az eredeti távirányítóm elromlott (ami még az eredeti volt) de sajnos nem tudom beállítani a TV-m -hez . LG 1621-24 kódú a TV és egyszerűen nem megy beállítani. Nem LCD tv hanem hagyományos.
Jó lenne valami kód a távirányítóhoz hogy sikerüljön beállítanom mert nem bírom már hogy a tv-n kell kapcsolgatnom. Azok a kódok amik benne voltak a füzetben azok nem voltak jók. 4 számjegyűnek kell lennie.
Köszi annak előre is aki segíteni tud!

(#596) SuperMario


SuperMario
tag

Sziasztok! Vettem egy Somogyi URC 21-es távirányítót, de az OK márka nem szerepel a füzetben. Az automata kereséssel egyszer sikerült kikapcsolni a TV-t, de nem tudtam leolvasni a villogásból a kódot. Esetleg valaki megtalálta már a mûködô kódokat a márkához?

[ Szerkesztve ]

(#597) cma8


cma8
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan univerzális távirtányítót keresek, mely tudja azt biztosítani, akár activity-n keresztül, hogy adott állapotban a távirányító a TV-t vezérelje, de a hangerő gombok ezzel párhuzamosan - eszközváltás nélkül - az erősítőt vezéreljék. Tudtok valamit ajánlani?

1 db Samsung TV, 1 db Yamaha erősítő optikával összekötve.

Köszönöm

(#598) SüdiLaller válasza cma8 (#597) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Bocs hogy ilyen idióta off kedvemben vagyok, de én összeraktam a dvd távját a tv-jével ily módon, mint az AK tárját :
lol
:C

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#599) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdésemet vagy hogy egyáltalán van-e rá megoldás.
A helyzet az, hogy egy szobában a TV alatt van 2 db LG blu-ray lejátszó. 2 különböző típus, az egyik csak lejátszó, a másik merevlemezes felvevő. A felvevőt csak a felvételek visszanézésére használnám de mivel ugyanaz a márka (gondolom) ezért mindkettő reagál a másik távirányítójának a nyomkodására. Tehát ha mondjuk bekapcsolnám a merevlemezes felvevôt, hogy visszanézzem a korábban beállított felvételt akkor bekapcsol a másik sima lejátszó is. Állványon egymás alatt vannak a TV-hez és ezen nem is szeretnék változtatni. Viszont nagyon jó lenne ha létezne valami megoldás, hogy ne reagáljon egyik sem a másik távirányítójának mûködésére.

Köszi!

(#600) ziggi_zug


ziggi_zug
aktív tag

Vadonat új One For All PC Media Remote (URC9040) dobozában, minden tarozékával eladó. Csak annyira lett kinyitva, hogy megnéztem működik-e. I.á.: 2500 Ft
3 eszköz + PC - HTPC használóknak kiváló választás.
Tanuló funkció, programozható, makrót is tud.
ziggi_zug kukac yahoo.co.uk

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.