Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Arról lenne szó,hogy van nekem 1 fényképem,és azon a fényképen van 1 apró szöveg,csak az a baj,hogy rázoomolásnál annyira romlik a kép minősége,hogy a szöveg olvashatatlan lesz...esetleg nincs olyan progi,amivel úgy rá tudok zoomolni,hogy az a szövegrész olvasható maradjon?

(#2) AI válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


AI
tag

nincs

42

(#3) Zofren válasza AI (#2) üzenetére


Zofren
aktív tag

Az élet, a mindenség meg minden? :D

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4) badbrother válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


badbrother
aktív tag

De van, de csak akkor használhatod, ha te vagy a Blade Runner. :))

(#5) ollie válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A jövőbe ne lásson esetleg? :D

***

(#6) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Nos nekem is kéne valami tuning képnézegető progi:) bár kicsit mérsékeltebb igényekkel. A képműveletek közt van a diavetítés funkció, de ennek fix a sebessége, ami nem valami jó. Ismertek-e valami ilyesmi programot, de ahol lehet állítani, h a képek között mennyi idő teljen el?

(#7) kisho válasza DrGonzo22 (#6) üzenetére


kisho
senior tag

ACDSee Classic tud ilyet, gondolom az újabb verziói is. (nem tudom hogy hol tart most)

(#8) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Nekem is valami jobb prog kéne, mint az alap xp, de nem paranormális célokra.
Beszkenneltem rengeteg régi fotót, de a vetítőprogramok mind alap méretben jelenítik meg, és így kicsik, egyenként kell nagyítani őket. Pedig a minősege mindnek jó, szóval a legjobb az lenne, ha a lehető legnagyobb teret kitöltené 1-1 kép. Fontos, hogy nem jó a diavetítés funkciója az acdsee-nek sem, mert a képek egyenként más méretűek, szóval nem jó ha %-ot állítok. Amúgy az is zavaró, hogy így látszik a nem túl szép banner, ami xp diavetétésnél nincs, csak ott meg fixen kicsik a képek...

Szóval ha van valakinek ötlete ne tartsa magában:)

(#9) cskamacska válasza DrGonzo22 (#8) üzenetére


cskamacska
addikt

Hmm Irfanview?(biztos) Xnview?(nem biztos) :)

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) lapa válasza DrGonzo22 (#6) üzenetére


lapa
veterán

a windows képnézegetőnél a tweakui progival tudod állítani a sebességet.

(#11) Flashy válasza DrGonzo22 (#8) üzenetére


Flashy
veterán

acdsee-ben nem százalékot kell állítani hanem beikszelni hogy shrink to fit window/screen illetve ha kisebb képeid is vannak amiket meg nagyítani akarsz akkor zoom to fit window/screen-t is. ja, ezek még az utolsó normális acdsee-ben vannak: a 3.1-esben. innentől mehet a slide show, minden kép fullscreen lesz.

(#12) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Köszi, amúgy nem a sebességet kéne állítaom, hanem a mlretet, mert a 20-as évekből lévő fotók 3x5 centisek, a 80-as évekből valók meg 10x15ösök kb, de mind nagyon jól nagyítható.

(#13) lapa válasza DrGonzo22 (#12) üzenetére


lapa
veterán

nopersze újkori napóleon. #6-ban még elég csak a speed, utána meg elszalad velünk a ló :)

egyébként flashy a valót mondja, csak idegesítő lehet ha más, nem olyan jól nagyítható képekkel is babrálsz közben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.