Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Szép dolog a hitelesítés, de az "igaz, elég lassan" számszerűleg mit jelent a teljesítményre nézve? 10%-kal a windowsos alatt? Vagy képregény sebességgel?

A tej élet, erő, egészség.

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes kört írtunk le. Régebben az nVidia kártyák voltak nyerők Linux alá, az AMD cuccaihoz egy katasztrófa volt az fglrx (vagyis a Catalyst) driver.
Aztán az AMD lépett a nyílt forrás irányába... Ugyan megmaradt a zárt driverük az üzleti partnerek számára, de a nyílt driverrel közös mag került be a kernelbe, a nyílt driver meg annyira jól sikerült, hogy már évek óta nincs szükség az AMD kártyáknál semmiféle driver telepítésre Linux alatt, miközben AAA játékra is teljesen alkalmas, hozza ugyanazt a teljesítményt mint a Windows alatti driver.

Most úgy látszik az nVidia is ilyen útra próbál lépni, csak kb. 5 év lemaradásban van az AMD-hoz képest ezen a téren.

joghurt: ezen a ponton a fejlesztésben nem jelent sokat, hogy éppen mennyivel lassabb, mert ez hétről hétre változó dolog. Amúgy Pl. a Phoronixon találsz méréseket: https://www.phoronix.com/review/nvk-vulkan-performance

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Abu85 válasza joghurt (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel most tart ott a fejlesztés, hogy a sebességre megy majd a fókusz, így a tempóval még nem igazán érdemes foglalkozni, mert a fejlesztők számára sem volt kritikus. Egyébként a Windows meghajtók sebességének úgy 5-10% közötti részét hozhatják most. De még tényleg nem téma ez, mert nem volt cél, hogy gyors legyen a meghajtó. Előbb működnie kellett. Majd úgy 3-4 éves távon felhúzzák a sebességet a megfelelő szintre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Gave válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Gave
addikt

Nvidia miért lépte ezt, GFN?

(#5) Busterftw válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Amig 3% sincs a Linuxosok aranya (plusz ebbol ugye mennyi az, akit erdekel a gaming), szerintem teljesen irrelevans a lemaradast szoba hozni.

(#6) CPT.Pirk válasza Busterftw (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt vitatnám. Nézd meg a SteamDeck-et, abban az AMD hardver a nyílt driverrel futtat AAA játékokat, mintha csak Windows alatt futnának. És igen csak sikeres lett az SD.

Gave: őszintén szólva nem tudom. De az utóbbi években minden lépésük a bevétel maximalizálásáról szólt, szóval tuti van valami anyagi megfontolás mögötte.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Abu85 válasza Gave (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért, hogy tudjanak versenyezni azért a piacért, ahol az AMD most egyeduralkodó lett. Lásd Steam Deck.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Busterftw válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Es ez miben valtoztat a fenti Linux aranyon?

"mintha csak Windows alatt futnának"
Nem egeszen ilyen egyszeru es egyertelmu ez a "benchmark".

(#9) CPT.Pirk válasza Busterftw (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mire akarsz kilyukadni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) JohnyX


JohnyX
kezdő

Mennyit is adtak el ebből a Steam Deck-ből (ténylegesen a Valve által a honlapjukra kiírva) ebből hány százalék futtat még Linux-ot? Desktopon (asztali + laptop) 1-2 % a GNU Linux részesedése, ebből hány gépben van játékra alkalmas Nvidia GPU?

Szerintem ennek a Nvidia "akciónak" max. marketing értéke van.

(#11) Abu85 válasza JohnyX (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Valve nem közli ezt az adatot, de 3-4 millió között lehet az eladás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Busterftw válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem akarok semmire kilyukadni, szimplan irrelevans a szamok tekinteteben lemaradasra hivatkozni.

(#13) CPT.Pirk válasza Abu85 (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A HW survey adatai szerint a Linux felhasználók kicsit több mint 42%-a SteamDeck-et használ. A Linux felhasználók számát meg 1.39%-ra teszi, a teljes felhasználók meg ha minden igaz 132 millióan vannak ebben a hónapban.

Ez így végigszorozva 776 ezer deck jön ki, de az adat erősen csalóka mert HW felmérés elég rapszodikusan van, nem mondanám reprezentatívnak, pl. nekem a decken még nem volt mióta kb. 1 éve megvan.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) Abu85 válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Steam Survey teljesen használhatatlan, mivel a Valve nem tartja be a statisztikai szabályokat. A 3-4 millió közötti becslést egy ezzel foglalkozó cég, az Omdia adta meg régebben.

Ha csinálsz egy Steam Survey-hez hasonló módszert, akkor helyből eltanácsolnak az egyetemekről. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) CPT.Pirk válasza Abu85 (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erről a részéről nincs információm... de a felmérésből legalább a trendeket látni. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) Hoby válasza Busterftw (#8) üzenetére


Hoby
tag

Itt az 1-2 éven belüli piacrólvan szó szvsz. Mikor win 10-ről 11-re kezd el váltani nagy számban a nép és sokan megcélozzák a linuxot, mert nem tetszik nekik az ms üzletpolitikája...
A steamdeck ennek a váltási hajlandóságnak adott egy jókora lökést. Ezt látja az nvidia mint piaci rést amit perpill az amd ural....

(#17) Busterftw válasza Hoby (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen igen, minden evben eljon a Linux eve.
10+ eve hallgatjuk. :)

(#18) bitblueduck válasza Busterftw (#17) üzenetére


bitblueduck
senior tag

lehet benne valami win10ről én is linuxra tervezek upgradelni. windows ux verzióról verzióra rosszabb a 7 óta és egyre több a bloatware meg reklám egy olyan os-ben ami fizetős.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#19) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván itt nem csak a Steam Deckről van szó, mert a Valve a SteamOS 3.0-val majd jön a PC-re is. A Steam Deck csak egy ugródeszka ahhoz, hogy legyen egy játékosoknak elfogadható alap. És nyilván egyáltalán nem mindegy, hogy majdan a PC-s SteamOS 3.0 mit fog tudni a szállított meghajtókkal. Erre készülnie kell az NV-nek is, mert a Valve nem fogja gyári szinten beengedni a zárt meghajtójukat. Az AMD-ét sem engedik be.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) CPT.Pirk válasza Busterftw (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pls engedd el ezt a hülyeséget. Ott szokott véget érni az értelmes beszélgetés ilyen témákban, mikor valaki (jellemzően winfan) bedobja ezt a Linux éve dolgot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) dabadab válasza Busterftw (#5) üzenetére


dabadab
titán

Amig 3% sincs a Linuxosok aranya

Desktopon. Compute node-okon pl. egészen máshogy néz ki a dolog, szuperszámítógépeknél meg kb. 100% Linux (utoljára 2017 júniusában volt olyan gép a top500-ban, ami nem linuxos: [link] )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) Busterftw válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem en irtam a kovetkezo 1-2 evet.
Nekem teljesen vilagos, hogy 1-2 ev alatt ugyanugy 3% koruli lesz a Linux arany es ebbol azok aranya aki jatszik.

dabadab
Persze, csak ugye nem errol van szo. Ott nem nagyon relevans, hogy az open-source Nvidia driver milyen sebesseggel hozza a jatekokat.

[ Szerkesztve ]

(#23) Busterftw válasza bitblueduck (#18) üzenetére


Busterftw
veterán

Hat pedig epp az EU-s Digital Markets Act miatti valtozasok pont errol szolnak, nem jon default co-pilot, torolhetoek lesznek a beepitett alkalmazasok, nem lesznek reklamok stb.

(#24) dabadab válasza Busterftw (#22) üzenetére


dabadab
titán

A bejelentés nem is játékokról szólt, hanem arról, hogy hol tart a Vulkan implementáció (meg aztán annak a sebessége került elő itt a fórumban), márpedig az ilyen felhasználásnál is érdekes.

DRM is theft

(#25) Busterftw válasza dabadab (#24) üzenetére


Busterftw
veterán

Lattam a tesztet a sebessegrol:
"The open-source YQuake2 game"
"Again though, at least the game was running -- along with a few other games attempted -- and it's a nice start for NVK."

illetve a cikkbol:
"az idei esztendő elején pedig már komplex játékot is futtatott"
Ettol fuggetlenul ertem, hogy masra is hasznalhato a Vulkan, de a jatek es az itteni userek tobbseget nezve azert nem annyira offtopik.

[ Szerkesztve ]

(#26) b.


b.
félisten

egyre több ilyen kütyű lép be a Piacra , nem csak a Steam Deck.
Örülök hogy nyomatják. Azt gondolom hogy a lemaradást hatványozottan hozzák be majd így.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) fatpingvin válasza Abu85 (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké azért tegyük hozzá hogy amellett hogy méréstechnikailag finoman szólva kifogásolható, benne van az is hogy nem akarnak ezen nagyon konfrontálódni. szval nem állnak neki hakellhanem adatot bányászni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28) JohnyX válasza Abu85 (#19) üzenetére


JohnyX
kezdő

"Valve a SteamOS 3.0-val majd jön a PC-re is" az első játék a Half-Life 3.0 lesz hozzá :)

Soha napján kis kedden.

(#29) fatpingvin válasza JohnyX (#28) üzenetére


fatpingvin
őstag

te így... képben vagy azzal hogy egyáltalán miről beszélsz? :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) dabadab válasza fatpingvin (#29) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem a Valve-nek a hármas számmal kapcsolatos problémáiról ;) (Lásd még: Half Life 2 Episode 3, Half Life 3, Portal 3...)

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.