Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Szóval a neten megszimpatikusodott (:))) a Thermaltake GIANT II nevű VGA-hűtője. Aluborda, heatpipe, kicsi, de erős venti. Jónak tűnik VGA-tuninghoz.
Ismeri vki? Netán tapasztalatok?
Ha kell, teszek linket, de nem nehéz rátalálni, és inkább kézzelfogható tapasztalatokra lenne szükségem, mint ''hűdekirály'' v. ''húdegagyi'' típusú felhördülésekre.
Előre is kösz.

A legjobb aláírás a héten

(#2) PeliScan válasza erdoke (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, nem tudom, mennyit számít neked a csend, de a kicsi és erős ventiből nagy sivítás lesz! :( Amellett persze, hoyg ettől még hűthet jól...

(#3) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Szerintem jobb, ha veszel egy Zalman HP80A hűtőt, és raksz mellé egy 8 centis házventit 5 volton... Nagyon császár. Nekem is az meg ymost, néma kussban... Ha nem húzod a kártyát, akkor venti nélkül is simán jó. Persze ha raksz mellé ventit, akko rmeg tuningálom...

Plumpy - A kultúrbölény

(#4) erdoke válasza PeliScan (#2) üzenetére


erdoke
titán

Nem láttam zajra vonatkozó adatokat. Lehet, hogy nem véletlenül?

A legjobb aláírás a héten

(#5) erdoke válasza Plumpy (#3) üzenetére


erdoke
titán

PCI-ra dughatóra gondolsz? Egyébként van 3 Enermax házventim, az egyik éppen a kártya alá fúj, igaz most csak 1500 körüli fordulaton.
Szerinted elbírja a 380 körülire húzott 9700-at?

A legjobb aláírás a héten

(#6) erdoke


erdoke
titán

Csak Upolnám a topicot...

A legjobb aláírás a héten

(#7) andorpapa válasza erdoke (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát nagyjából ugyanazt tudja, mint a Zalman heatpipe-os coolere, csak van rajta venti is, ami a zaj növelésén kívül a hűtést is javítja. Milyen kártyára kellene? Szerintem normális házszellőzés mellett elég a Zalman is, és annak tényleg 0 dB a zajszintje. Amint arról már beszámoltak többen is, a Zalman 80-asa képes az ATI Radeon 9700-at is elhűteni átlagos szellőzés mellett, tehát túl nagy értelmét nem látom a Tt cooler beszerzésének, csak abban az esetben, ha valamilyen extra ok (pl. erős tuning, rossz szellőzés) miatt kevés a Zalman.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) erdoke válasza andorpapa (#7) üzenetére


erdoke
titán

9700 tuningjára kellene.
Többen azt írták itteni topicokban, hogy 9700 húzáshoz kevésnek tűnik. Házam jól szellőzik (Chieftec Scorpio), de van benne 3 Enermax házventi 1000 rpm-en biztosítéknak.
Állítólag júniustól lesz MO.-on forgalomban. ára a 30$-os árból következtethető.
Szerinted Zalman + házventi v. PCI-os venti jobb megoldás? Nem sokkal lehet olcsóbb, és halkabb se. (GIANTII max. 28 dB)

A legjobb aláírás a héten

(#9) turho válasza erdoke (#8) üzenetére


turho
őstag

Nálam egy sz@rrá húzott zm80-ahp zalmanhoz van egy 9 cm-es venti 6 v-on, ami mellesleg a chipsetbordát is kellőképpen legyezi, plusz az alaplapot, a cpu-n meg vízhűtő. Állítom, nem huszon, hanem tizendecibel a max hangja. Inkább mint a TT.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#10) erdoke válasza turho (#9) üzenetére


erdoke
titán

1. Milyen VGA-ra?
2. TT-nél a 28 dB a MAX. Nem az induló.
3. Még nem döntöttem, és nem pártolom egyiket sem, azért indítottam ezt a topicot.

A legjobb aláírás a héten

(#11) turho válasza erdoke (#10) üzenetére


turho
őstag

Bocs, lemaradt. Abit Gef4 ti4400/128 ddr és 615/645-ön megy, 1.5 helyett 1.6 v agap-feszen, bár az mindegy neki.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#12) Tibisz válasza turho (#11) üzenetére


Tibisz
aktív tag

315/645 akart lenni nem? :)

(#13) erdoke válasza Tibisz (#12) üzenetére


erdoke
titán

:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#14) turho válasza Tibisz (#12) üzenetére


turho
őstag

B+, írok összevissza. 315. :DDD

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#15) realist


realist
őstag

van már valami konkrét tapasztalat vagy maradjak inkább egy sima Tt Gf4 hűtőnél?:))

(#16) Tibisz válasza realist (#15) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Szerintem simán maradj csak a Zalman HP-80A-nál, mert az ezen lévő venti nem sokat ér csak zajt csinál. Sokkal többre mész, ha veszel egy Zalmant, és melléraksz egy 5V-on üzemelő 8 cm-es ventit. Így zaj sem lesz, és tuningolhatod rendesen.

(#17) andorpapa válasza realist (#15) üzenetére


andorpapa
őstag

A Gef4 Ti4200-ra a Zalman cucca is bőven elég, felesleges a zajszintet is növelő Thermaltake megoldást választanod. Amúgy meg miért cserélnéd le a mostanit? Ha a zajszint miatt, akkor egyértelműen a Zalman a te coolered, ha meg a tuning és egyéb tényezők játszanak szerepet, akkor is megbízhatsz a ventimentes verzióban, a tesztek sokasága igazolta, hogy a Gef4 meg sem kottyan neki.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#18) realist válasza andorpapa (#17) üzenetére


realist
őstag

a zajszint annyire nem zavar, inkább tuning Tt Gf4 szethez adnak a ramra bordát is + ugye ez a legolcsóbb...:)

(#19) erdoke válasza andorpapa (#17) üzenetére


erdoke
titán

Na igen, a GF4, de egy 9700 mondjuk 370/320 körül? RAM nem is annyira lényeges, inkább a 350 fölötti GPU.

A legjobb aláírás a héten

(#20) andorpapa válasza erdoke (#19) üzenetére


andorpapa
őstag

Ha jól emlékszem, pont ezen a fórumon írt valaki, aki 9700-et húzott Zalman coolerrel, és ment neki rendesen. Az egész a házszellőzésen múlik.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.