Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Több win-installer egy dvd-re (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

ahhoz kéne egy kis segítség, h egy dvdre fel tudjak tenni egy pár windows-típust, mármint az installert. és akkor frankón egy boot-menüből választhatnék, h most mit akarok telepíteni.
mi kell ehhez?

- no es importante -

(#2) Davevagyok válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


Davevagyok
tag

Ez biza illegális, ne copyzz.

Dave

(#3) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

miért lenne illegális? a saját megvásárolt cuccaimat oda másolom ahova akarom.

- no es importante -

(#4) <Adamsky> válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Talán ezzel próbálkozz: [L]http://www.ezbsystems.com/easyboot/[/L]
Leszeded a CD-ket image-be, és ez a program az image-eket írja fel úgy egy CD/DVD lemezre, hogy utána egy menüből tudsz választani, hogy melyik induljon.

(#5) 8Ball


8Ball
tag

Ezt tudom ajánlani, nem pont DVD de lehet vele kezdeni valamit.
http://www.nu2.nu/bootcd/

[Szerkesztve]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#6) Davevagyok válasza Sixkiller6 (#3) üzenetére


Davevagyok
tag

csak mert ritka, h vki megvesz 3-4 win verziót. De ha Te ilyen tehetős vagy, akkor elnézést:U

Dave

(#7) vicces válasza Davevagyok (#6) üzenetére


vicces
addikt

imádom az álszent dumátokat :(((

:)

(#8) Davevagyok válasza vicces (#7) üzenetére


Davevagyok
tag

Az a vicces, kedves vicces, hogy egy gramm álszentség sincsen benne. Nekem campus-os xp-m van, full legális és lényegében ingyen volt. De neki 3-4 legál van? Furcsa...

Dave

(#9) Amigo78 válasza Davevagyok (#8) üzenetére


Amigo78
senior tag

nekem is kampuszos van:)....de ha kevesebb lenne megvenném de amig majd 1 havi fizum addig ne is álmodjon kicsibili hogy támogatom..:D

[Szerkesztve]

(#10) vicces válasza Davevagyok (#8) üzenetére


vicces
addikt

neikem is van campusos, meg van mellette legális is.
kedves Davevagyok!
nem értem miért nem lehet feltételezni, hogy több legáll os-e van szerencsétlennek?:F
sőt barátnőm munkahelyén megvan az eész windows kollekció. ott is felmerülhet az igény, hogy csináljanak ilyen hyper dvd-t :D

de szerintem neked magyarázhatok.

majd ha azt kérdezi, hogy hogy hackelje meg a szarcd-keyes winét, akkor küld a búsba.

[Szerkesztve]

:)

(#11) parandroid válasza Davevagyok (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

furcsa, vagy sem, ez van. miért ne lehetne?

1996-ban vettem egy win 95-öt. 1998-ban megvettem a win 98-at, de nem upgrade-et, mert nem volt olyan kedvem. 2000-ben a vállalkozásom gépére egy win 2000-et vettem, mert aszonták, az jó stabil, otthonra meg egy win me-t egy új géphez, és azért nem upgrade-eltem a win 98-at, mert az meg megmaradt internetezős gépnek a másik mellett. aztán kijött a win XP és mivel én vettem egy új gépet otthonra is, meg a vállalkozásomnak is, megvettem eredetiben, újra nem upgrade-ként. a régi gép ment a gyereknek gyakorolni, meg internetezni, így most a család minden tagjának van saját gépe, jogtiszta oprendszerrel, és mindegyiken más van. hogy ne kelljen 5-6 lemeztállandóan kéznél tartanom, szeretném egy dvd-re a fent említett módon összegyűjteni őket. megtehetem, nem? ***

így most jó a kérdés, kedves davevagy?

*** fiktív péda, nem én vagyok a topicnyitó, de miért ne?

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) Davevagyok válasza vicces (#10) üzenetére


Davevagyok
tag

Nem akarok többet offolni, utolsó reagálás: nem küldtem senkit a búsba, sikerült kultúráltan kifejeznem magam, Veled ellentétben, mert feltételezted, h álszent vagyok, de ''sajnos'' nem helytállóan. Amúgy a topiknyitótól már egyszer elnézést kértem, h olyasmit feltételeztem, ami valótlan.

Dave

(#13) Sixkiller6 válasza Davevagyok (#8) üzenetére


Sixkiller6
őstag

amúgy megkérdeném, hogy miért lenne furcsa? a win98 5 évvel ezelőtti, a win me 4 évvel ezelőtti, plusz van egy xp-m(home), meg a cégemnek egy másik xp-je (prof)
hol itt a furcsaság? ez összesen mai áron alig 100 pénz, de a régi win-eket értelemszerűen régen vettem... nem értelek... xp előtt neked nem volt legális win-ed? az illegális dolog, ne copyzz :(((

- no es importante -

(#14) Sixkiller6 válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nagyon köszi, úgy nézem pont erre volt szükségem :C thx

- no es importante -

(#15) Davevagyok válasza Sixkiller6 (#13) üzenetére


Davevagyok
tag

volt 98am, arról ment campus xp-re, nem copyzok:DD

Dave

(#16) Davevagyok válasza Sixkiller6 (#13) üzenetére


Davevagyok
tag

amúgy nem tudom észrevetted-e, hogy ELNÉZÉST KÉRTEM. De ha nem, akkor még egyszer megteszem: elnézést, TÉVEDTEM.

Dave

(#17) Keitaro válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

wow, ez jól hangzik, meg kell kukkantanom ^^

(#18) vicces válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


vicces
addikt

és a trial mitől trial? elég ez a müvelethez? vagy vegyem meg? :)

:)

(#19) moonman válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


moonman
titán

hát próbálgatom, de hogy ennek mekkora trágya a felülete! tiszta zavaros, logikátlan az egész :(((

(#20) vicces válasza moonman (#19) üzenetére


vicces
addikt

szerintem is :DD

:)

(#21) moonman válasza vicces (#20) üzenetére


moonman
titán

de komolyan, némelyik mezőhöz semmi leírás, csak ott van, oszt írjá' bele amit akarsz... komolyan, ezek nevezik programozónak magukat? :F és még pénzt is kérnek ilyen szemétért...

akkor már jobb a config.sys-es bootmenüm, amit notepadben dobtam össze 2 perc alatt... :)

(#22) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

tény hogy végig kell nyálazni a súgót, de az alapján frankón meg lehet csinálni. virtuális gépre el tudtam kezdeni a telepítést egy winxp-win98-winme kombó bármelyikével.
egyedül az xp virtuális telepítésével voltak kisebb problémáim, kékhalálba ment át a telepítő, de ez azért elég bizarr dolog, hogy egy xp alatt ablakban virtuális gépen egy xp-t telepítek.
szal úgy néz ki, működik.

- no es importante -

(#23) moonman válasza Sixkiller6 (#22) üzenetére


moonman
titán

jó nekem a szöveges (win98 féle) bootmenü. nincs 256 színű hátterem ugyan, de legalább működik. már egy éve... :)

(#24) Digital válasza Sixkiller6 (#3) üzenetére


Digital
addikt

Ne mond már hogy van 3-4 tiszta op. rendszered (windows) LOOOOOOOL:C

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#25) Sixkiller6 válasza Digital (#24) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nem igazán értem, h miért ne lehetne? elég jól keresek, 20e nem vág földhöz...
a 98 meg az me már régi...

- no es importante -

(#26) Sixkiller6 válasza moonman (#23) üzenetére


Sixkiller6
őstag

itt nem csak a bootmenüről van szó, hanem arról, h a bootolható dvdről kiválaszthassam, h mit telepítsek. azért ezt már nem lehet notepaddal meghegeszteni. merthát hogyan izzítasz be egy xp installt?

- no es importante -

(#27) Flashy


Flashy
veterán

én azt mondtam volna hogy külön könyvtárakba belemásolod a CDket, megcsinálod bootolhatóra, egyszerű DOSos menüvel, és mittomén ha Win98install-t választom akkor belelép a WIN98CD könyvtárba és ott indit egy setup.exe-t.

(#28) moonman válasza Sixkiller6 (#26) üzenetére


moonman
titán

dehogynem, bootol és telepít, amit akarsz. flashy jól mondja. simán behegesztek neked akármit. :) de ha jó leszel, elküldöm emailben :)

[Szerkesztve]

(#29) moonman válasza Digital (#24) üzenetére


moonman
titán

most miért ne lehetne? nekem is van vagy 8 féle telepítőkészlet a birtokomban, amit teljesen jogtisztán használhatok. 1 db biztonsági másolat pedig megengedett minden példányból. ne legyetek már rosszmájúak! :P meg különben sem ez volt a topic témája...

(#30) Digital válasza Sixkiller6 (#25) üzenetére


Digital
addikt

Operációs rendszerekbe fekteted a léd????? Nem tudsz vele mit kezdeni???? DE jó neked!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#31) Som@ válasza Digital (#30) üzenetére


Som@
őstag

Ezt fejezzétek be!
Nem erről szól a topic.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#32) moonman


moonman
titán

szóval a lényeg, hogy csinálsz külön könyvtárat minden oprendszernek, oda bezúzod az egész cd-je tartalmát, majd a dvd-t megcsinálod mondjuk win98 parancssorba bootolónak. ide kell csinálni egy bootmenüt (config.sys hackelésével pl) és innen már indítani is tudja bármelyik telepítőt. ennyi.

igaz, nem lesz színes-szagos, szélesvásznű zenélő menüd, de minek is? :) kb 5 másodpercig látod, amíg eldöntöd, mit is akarsz...

[Szerkesztve]

(#33) Digital válasza Digital (#30) üzenetére


Digital
addikt

OK:DDflame off :C

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#34) Sixkiller6 válasza moonman (#32) üzenetére


Sixkiller6
őstag

és a winxp telepítője frankón fog menni egy alkönyvtárból? nemtom

- no es importante -

(#35) moonman válasza Sixkiller6 (#34) üzenetére


moonman
titán

kb 45-ször telepítettem már erről a dvd-ről. aki nem hiszi, járjon utána :) (egy rw-t megér, nem?)

(#36) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ez a dolog engem is érdekel mivel nekem Win Me illetve Win Xp van hivatalosan jó lenne ha 1 DVD lemezen volna mind

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37) moonman válasza zsolt501 (#36) üzenetére


moonman
titán

kis segítség a config.sys-es bootmenühöz: [L]http://dos.rsvs.net/DOSPAGE/CONFMENU.HTM[/L]

(#38) zsolt501 válasza moonman (#37) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jó volna ha jó lennék angolban :O sajna így nem megy

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#39) moonman válasza zsolt501 (#38) üzenetére


moonman
titán

nos ha me és xp akkor csinálj egy ''winme'' és egy ''winxp'' könyvtárat.

zúzd be a megfelelő cd-k teljes tartalmát ezekbe

majd bart's boot image extractor-ral [L]http://www.mirror.ac.uk/sites/www.nu2.nu/nu2files/bbie10.zip[/L] ki kell emelni az me cd bootszektorát (bbie.exe x: (ahol x: a cd-meghajtó betűjele) - elmenti egy image1.bin fájlba)

csinálni kell egy win98 (winme) bootfloppy-t, majd ennek tartalmát a ''cd''-nk gyökerébe másolni a két könyvtár mellé (hogy legyen msdos.sys, io.sys, config.sys stb.)

config.sys-t valami ilyesmire gyártsd meg:

[menu]
[menuitem]=winme, Windows Millennium Edition
[menuitem]=winxp, Windows XP
[menudefault]=winme, 30

autoexec.bat pedig:

if %config%==winme goto winme
if %config%==winxp goto winxp
:winme
cd winme
setup.exe
:winxp
cd winxpi386
winnt.exe

kész is.

(#40) zsolt501 válasza moonman (#39) üzenetére


zsolt501
nagyúr

na ezt kifogom próbálni kösszi:C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41) moonman


moonman
titán

ja persze, a felírás :)

nero elővesz, bootolható dvd kiválaszt, majd összeállítás tulajdonságai lapon, intítás fülön, ''cd-kép fájl'' = c: emp...akármi...image1.bin (amit bbe-vel gyártottunk)
alul 1,44 floppy emulációt válaszd, betöltött szektorok száma 4 legyen. összegyűjtött fájlok bemásolása összeállításba és írás gomb :)

(#42) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

sikerült ezzel az easyboot-tal is, igen frankó bootképernyőt hegesztettem össze. bár amikor már 2 órája csináltam, akkor rájöttem, h ezt max 5 másodpercig fogom látni évente.
gondoltam kipróbálom.
na ennél bizarrabb dolgot asszem még nem csináltam informatikai témában...
volt egy olyan parám, h amióta felinstalltam a telefonomat(n6230) modemként az xp-re, nem tudok a drótposta(dpg) klienssel emilezni, mert mindenképpen az azóta már nem létező modemen akar kapcsolódni, észre sem veszi a chellót.
namármost, csináltam ezt a multiboot-dvd-t, erről bootmenüből lehet kiválasztani, h xp, 98 v me települjön-e
mindez egyelőre nincs kiírva, csak iso.
hogy ki tudjam próbálni, telepítettem a microsoft virtual pc 2004-et, beizzítottam, az isoból telepítettem egy virtuális 98at az xp alá
szépen megosztottam a neten a valódi és a virtuális gép között, és a virtuális 98 alól faszán megy a drótpostám...
most itt ülök és mosolygok :DD

- no es importante -

(#43) moonman válasza Sixkiller6 (#42) üzenetére


moonman
titán

valsz a win98-ad egyetlen modemet lát ugye és azon keresztül csatlakozik. xp-ből törölni kéne a kamu modemet.

bár imho dpg felett kicsit eljárt az idő...

[Szerkesztve]

(#44) Sixkiller6 válasza moonman (#43) üzenetére


Sixkiller6
őstag

98 nem modemet lát, hanem az chellomat használja, merthogy megosztottam a hálózatot neki. valszeg a nokia modemként való feltelepítése tett be neki.
xp alatt meg természetesen nem látszik modem, ezért nem lehet törölni. de ez nem lenne gond, mert ha van élő kapcs, akkor elvileg látná és azt használná
ui: csakhogy nem akarok megválni az aramszu.net-es címemtől. nagyon régen használom már, úgy a szívemhez nőtt...


[Szerkesztve]

- no es importante -

(#45) Sixkiller6 válasza moonman (#39) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ehhez lenne egy kérdésem. hogy csinálom meg, h a dvd önmagában is rendszer legyen, tehát ne csak telepíteni tudjak, hanem bootolás után, számítógép indítása cd-rommal, aztán fdisk meg format.

- no es importante -

(#46) mobal válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

csinálj egy win98' boot floppit. tedd be a gépbe. nero -> boot cd -> ahonnan lemásolja a boot-ot az a A: -> hozzáadod az inseket.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#47) Sixkiller6 válasza mobal (#46) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hááát... nemtom

- no es importante -

(#48) mobal


mobal
MODERÁTOR

próba szerencse.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#49) moonman válasza mobal (#46) üzenetére


moonman
titán

körülbelül. vagy bbe-vel lekapod egy meglévő win98 install cd bootszektorát fájlba és neroban ''rendszerindító dvd''-t választasz, ''cd-kép fájl''-nak pedig a lementett fájlt betallózod. eredmény ugyanaz.

#41-et is olvasd hozzá :)

[Szerkesztve]

(#50) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

nem műxik, nem jön elő a menü... csak a winme menüjét látom
ezt most virtuális gépen nézem, dvd-isoból.

- no es importante -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Több win-installer egy dvd-re (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.