Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gépötty válasza Szőröstalpú (#50) üzenetére


Gépötty
senior tag

Húúú, ez nagyszerű! Köszönöm a tippet, azt hiszem, ez lesz a nyerő! A Voda sem rossz, csak vannak rossz tapasztalataim a céggel, mondhatni utálom.
Az akkuk fejtörést okoznak nekem is, tekintve, hogy elöl és hátul is van kamera a kocsiban. Valamelyik nap megégette a kezem az egyik, a másikról meg felhajlott a kijelző előtti plexi. Be is paráztam, még aznap elkezdtem szuperkondi után kutatni, de egyelőre nem vagyok túlzottan kivilágítva. Szerintem 7Ah-s ólom-sav akku lesz ebből, amilyet lakásriasztókban is használnak.
Köszönöm szépen a tanácsot!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#52) Digger válasza snowdog (#47) üzenetére


Digger
senior tag

Sikerült a tiédhez hasonló trackert beszereznem. A gyártó ugyanaz, ha jól sejtem a beltartalom is hasonló, még a driver is azonos. A különbség talán csak abban van, hogy a tiéd méretben egy kicsit nagyobb, gondolom nagyobb az akkuja, mert az üzemideje is több. Az enyém photoMate 887 Lite típusú.
Gondom van viszont a driver telepítésével! :W
64. bites Windows 7 Prof-om van ServicePack 1-el. Próbáltam a kapott drivert futtatni, azt mondta, hogy sikeresen feltelepült. Rádugva a kütyüt az eszközkezelőben megjelenik az egyéb eszközök között, GPS receiver néven de felkiáltójeles! A tulajdonság ablakot megnyitva azt mondja, hogy az illesztőprogram nincs telepítve, hozzáférés megtagadva! Az illesztőprogram keresése-t indítva a neten nem talál megoldást, a kézi megadásnál pedig ha kitallózom a kapott CD megfelelő könyvtárában a 64 bites változatot, hosszas molyolás után sikertelen lesz a telepítés! A Transystem oldalán is ua. a driver van, mint a kapott CD-n és a te trackeredhez is azt adják.
Neked nem volt gond a telepítéssel? Van valami ötleted?

(#53) snowdog válasza Digger (#52) üzenetére


snowdog
veterán

Ilyen esetben többnyire az a probléma, hogy a driver nem fut 64 bites rendszer alatt. Hasonló problémám volt egy szkennerrel, ezért visszatértem 32 bitesre.

Nem emlékszem hogy egyáltalán telepítettem-e, hiszen mit keresnék rajta?

[ Szerkesztve ]

(#54) Digger válasza snowdog (#53) üzenetére


Digger
senior tag

És akkor te hogy dolgozol vele? Rádugva meghajtóként látja? A hozzá adott programok milyen porton kommunikálnak a GPS-el? A G-mouse funkció azt jelenti, hogy USB-n csatlakozva egy laptophoz külső GPS-ként látják a programok?

(#55) Gépötty válasza Digger (#54) üzenetére


Gépötty
senior tag

Valószínű az a driver csak nevében 64 bites rendszerhez való, vagy hibás.
Én is 32-es rendszert használok, mivel állandóan új kütyüket dugdosok rá, és nagyon sok vackot nem támogat a 64bit.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#56) Gépötty


Gépötty
senior tag

Közben átolvastam jobban a Voda feltételeit, a Perc&Net tarifában a feltöltésekhez bónuszként adják a netet, amit 30 nap alatt kell elhasználni, különben elvész, és a továbbiakban csak hanghívásra használható a kártya.
Viszont a fent említett djuice csomagon kívül van a Telenornak még Hipernet Praktikum néven is csomagja, ami hasonló feltételekkel, 5Ft/MB díjért használható.
Abból kiindulva, hogy SMS-ben is elférő mennyiségű adatmennyiséget forgalmaz egy-egy alkalommal a tracker, úgy gondolom, hogy a djuice lehet a legalkalmasabb a feladatra, mivel 2000Ft-ért már adnak 500MB kedvezményes forgalmat, a másik csomagnál viszont 3000 a legkisebb feltöltés, amihez jár 45 nap kedvezmény.
Ilyen szinten viszont sem a Voda, sem a T nem rúghat labdába.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#57) snowdog válasza Digger (#54) üzenetére


snowdog
veterán

És akkor te hogy dolgozol vele? Rádugva meghajtóként látja? A hozzá adott programok milyen porton kommunikálnak a GPS-el? A G-mouse funkció azt jelenti, hogy USB-n csatlakozva egy laptophoz külső GPS-ként látják a programok?

Azt hiszen nem vagy tisztában az egység alapvető funkciójával. Már volt egy vitám valakivel, aki azt állította hogy trackerelésre is alkalmas az egység, de bemutattam neki, hogy arra nem használható. Egyetlen feladata van, a nyomon követhetőség! GPS vevőnek nem használható, mert nem ad ki magából folyamatos GPS adatokat.

Semmi szükség arra, hogy PC-hez csatlakoztassuk. Egyetlen okot tudok elképzelni, ha a firmware-t akarnánk frissíteni. Semmilyen más esetben nincs rá szükség.

Két alapvető működési módja van:
1. SMS mód
2. GPRS mód

Az első esetben minden kommunikáció sms-sekkel történik, míg a második esetben GPRS-en keresztül zajlik az adat forgalom (internet).

[ Szerkesztve ]

(#58) Digger válasza snowdog (#57) üzenetére


Digger
senior tag

Szerintem meg te nem veszed a lapot! :)
Lejjebb dicsérted a i-Blue 747A+ típusú tackeredet, amire én írtam, hogy egy teljesen hasonlót sikerült beszereznem. (photoMate 887 Lite) Ugyanattól a gyártótól, szinte ugyanazzal a beltartalommal, csak karcsúbb akkuval, rövidebb üzemidővel, de jóval kisebb méretben és kisebb árban. Úgyhogy ez itt tulajdonképpen off topic, csak tudtommal nincsen neki saját topicja,.

Szóval ezt már üzemszerűen kell a PC-hez csatlakoztatni, már csak az A-GPS adatok ráküldése és a trackeradatok megszerzése miatt is. Nem vagyok viszont biztos az un. G-mouse funkcióban. Ha jól sejtem ez arra van kitalálva, hogy egy PC-re dugva vezetékes GPS-ként is használható egy megfelelő alkalmazással. Mivel idő hiányában még nem tudtam normálisan beüzemelni, ezért kérdeztem tőled, hogy a belső tárát hogyan, milyen módon tudod elérni.
A bajom most egyébként csupán az, hogy a W7-re nem akar feltelepülni az usbser.sys. Valószínű, hogy a Windowsom a ludas benne, mert egy másik teljesen hasonló rendszeren meg sikerült.

(#59) snowdog válasza Digger (#58) üzenetére


snowdog
veterán

Igazad van, és nem értettem miről van szó. Illetve a topik címében szereplő egységre gondoltam. Akkor most hogy már azonos hullámhosszra kerültünk, kezdjük elölről. :)

Szerintem is arra való a G-mouse, amire gondolsz.
Az enyémben van BT is (ha jól látom a tiédben nincs), ez kapcsolatot tud teremteni minden olyan eszközzel, amiben van BT, és képes fogadni GPS adatokat. Ez lehet PC, PDA vagy PNA. Persze ezeken megfelelő program is kell a vételhez.

Az adatokat az enyémből nem lehet simán USB-n keresztül kiszedni, mert azok az egység memóriájában vannak, és valamivel ki kell olvasni. Erre többféle program létezik. Nekem a gpsPhotoTagger vált be. [link]

Rákerestem a gépedre, és amit találtam, annak a lapnak az alján ott látom a gpsPhotoTagger programot is. [link]

Illetve ott van a géped leírása is, érdemes átolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#60) Doriel_a


Doriel_a
újonc

Sziasztok!

Nekem is van egy klónom, de nem tudom, hogyan kell admin nevet és jelszót kérni. Nem igazán tudom használni... segítene nekem valaki???

Ezt az oldalt szeretném kipróbálni, hogy nekem működik-e!?
http://orange.gps-trace.com/

(#61) snowdog válasza Doriel_a (#60) üzenetére


snowdog
veterán

A klónnal nekem nem sikerült az online kapcsolatot létrehozni, csak sms módban működik.

Ezt olvasd el, benne van a válasz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#62) Doriel_a válasza snowdog (#61) üzenetére


Doriel_a
újonc

Szia!

Nekem sms-sel reagál a hívásomra, de koordinátákat küld.
Nem tudom ezeket hová kell beírni? Vagy hogyan?

Én ebben az üzenetben nem találtam választ a kérdésemre. :(

(#63) snowdog válasza Doriel_a (#62) üzenetére


snowdog
veterán

Én ebben az üzenetben nem találtam választ a kérdésemre.

Azt kérdezted, hogyan lehet klónnal online kapcsolatot létrehozni. Az idézett hozzászólásban azt írtam, nekem a klónnal nem működött az online mód (csak az eredeti verzióval). Azt hittem ez válasz lesz a kérdésedre. :)

(#64) Doriel_a válasza snowdog (#63) üzenetére


Doriel_a
újonc

Szia!

Akkor inkább úgy kérdezek, hogy mit csináljak a visszaküldött sms-sel?? :-D

(#65) snowdog válasza Doriel_a (#64) üzenetére


snowdog
veterán

Azt hiszem nem igazán tudod mire való az eszköz. Nyomkövetésre használható. Beteszed egy kocsiba, vagy a gyerek táskájába, és ha kíváncsi vagy rá, hogy merre járnak, akkor kérsz egy sms-t az eszköztől. A kapott koordinátákat beírod pl. a Google Earth-be, és máris láthatod hol vannak.

Ezért nem igazán értem a kérdésedet, hogy mit is szeretnél csinálni a kapott sms-sel.

(#66) Doriel_a válasza snowdog (#65) üzenetére


Doriel_a
újonc

:))

Gondoltam rá, hogy férfi névvel regisztrálok, hogy ilyen vagy ehhez hasonló választ ne kapjak.
De már késő.

Ahogy az első üzenetemben is írtam, nem tudom, hogy HOVÁ és HOGYAN kell beírni azt az sms-t, amit küld. Tehát: a paramétereket! Google Earth nincs a gépemen, nem is tudom telepíteni, mert a munkahelyi gépre csak a rendszergazda tud és nem szívesen hívnám fel egy ilyen kéréssel, lévén, hogy könyvelő vagy, nem meteorológus.

Szóval amit használni tudok, az a Google Map, ha alkalmas erre egyáltalán. (?)

(#67) snowdog válasza Doriel_a (#66) üzenetére


snowdog
veterán

A válaszomnak semmi köze nincs ahhoz, hogy a kérdező nő vagy férfi. Ráadásul itt a fórumon találkoztam olyan férfival, aki a barátnője neve alatt írogat. Tehát maga a név és az ikon nem jelent semmit.

(#68) pecsivsk


pecsivsk
tag

Sziasztok, vettem egy ilyen kütyűt kínából és az a gondom hogy nem talál műholdat az a válasz a check sms-re hogy NO GPS pedig vagy fél órát kint volt a szabad ég alatt.
Mit tegyek , kérlek adjatok tanácsot, hogy indulhat el a GPS?
Köszi

(#69) gabor_01 válasza pecsivsk (#68) üzenetére


gabor_01
senior tag

Próbáld meg teljesen feltölteni az aksiját.
Tapasztalatom szerint, ha nem teljesen feltöltött, lényegesen legyengül a vételi képessége.

(#70) zagyla01


zagyla01
újonc

Sziasztok!

Vásároltam egy Tk-102 GPS trackert...valószínűleg klón.
Megváltoztattam a jelszót, a telefonszámot regisztráltam. Mindenre válaszolt hogy oké. Az állapotjelző led villog tehát elvileg fogja a jelet. Válasz sms-ben küldi a koordinátákat de ezt:q=N0.000000, E0.000000. Szóval semmi értelme. Az időre is hülyeséget ír pedig beállítottam az időzónát és arra is válaszolt, hogy oké.

Szóval valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#71) snowdog válasza zagyla01 (#70) üzenetére


snowdog
veterán

Tedd ki a szabadba (semmi ne takarja az ég felé), várj legalább negyed órát, és ezt követően küldj neki egy sms-t.

(#72) doni11


doni11
tag

Hali

Én is vettem egy TK102-őt (nem nem memória kártyás). Mostanra teljesen kiismertem a működését,de egy valamit nem értek.
Egy régebbi Nokia telefonnal próbálva, SMS módban hívást küldök a trackerre és megkapom a lat:xxxxxxx és long:xxxxxxx koordináta adatokat,amit beírva a Google Eart-be pontosan megjelenik a helyszín. Ez így ok,eddig így használtam.
Mostanában vettem egy Samsung okos telefont és ha arról hívom a trackert,akkor is ugyanúgy rendesen visszaküldi az SMS koordinátákat,de most nem szeretném a Google Earth-be bepötyögni az adatokat,hanem az üzenet megjelenésekor az "okos" telefonnak fel kellene ajánlania a google maps megnyitását,ha jól tudom.
Azt vajon miért nem teszi :F

doni11

(#73) doni11


doni11
tag

Ja! még egy kérdés. Lehet a TK102-őt szoftverjét valahogy frissíteni?

doni11

(#74) doni11


doni11
tag

Senki :F

doni11

(#75) gabor_01 válasza doni11 (#74) üzenetére


gabor_01
senior tag

Az a helyzet, hogy az eredetin biztos lehet szoftvert frissíteni. Meg sok mindenre képes.
Neked melyik van? A klón? A klón klónja (nekem ez van)? Vagy a sokadik klón?

(Nekem szinte semmit sem tud, még a saját leírásához képest sem. Pl. csak a kínai időt hajlandó kommunikálni :Y . Ettől függetlenül, amire vettem, pont jó: riasztó mellé pagernek.)

[ Szerkesztve ]

(#76) doni11 válasza gabor_01 (#75) üzenetére


doni11
tag

Az a klón van,ami még nem sd kártyás. Amit próbáltam az mind hibátlanul működik,de jó lenne ha az okos telefon is felismerné az sms-t

[ Szerkesztve ]

doni11

(#77) gabor_01 válasza doni11 (#76) üzenetére


gabor_01
senior tag

Elvileg a koordinátákat webcím formában kéne küldenie.
Nekem így küldi: http://maps.google.com/maps?q=N47....

(#78) doni11 válasza gabor_01 (#77) üzenetére


doni11
tag

Ezt szeretném én is kapni,amit a frissítéstől várok,ha lehetséges.

doni11

(#79) gabor_01 válasza doni11 (#78) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha megvan a gyártó, miért nem nézed meg a honlapját?
Ha nincs, akkor ne várj csodát, vegyél egy másikat, hátha azzal szerencséd lesz.

(#80) doni11 válasza gabor_01 (#79) üzenetére


doni11
tag

A klónoknak nem igazán lehet megtalálni a gyártóját. Kínában valami kis sufniban esetleg :O

doni11

(#81) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, ti milyen sim kártyával (díjcsomaggal) használjátok?

(#82) doni11 válasza MTbc (#81) üzenetére


doni11
tag

Teljesen mindegy. Ezek függetlenek.

doni11

(#83) snowdog válasza MTbc (#81) üzenetére


snowdog
veterán

T-Mobile Domino WEB [link] Ezzel havi 500 Ft-ból - ami 150 MB - kijön.

doni11
Szerintem félreértetted a kérdést (bár félreérthető is volt). Talán nem az érdekelte milyen hálózaton használható, hanem hogy ki milyen csomaggal használja. Feltételezem az érdekli melyikkel a leggazdaságosabb.

[ Szerkesztve ]

(#84) Gépötty válasza MTbc (#81) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nekem itt tanácsolta valaki a djuice reload netet, ami be is vált: egy éven keresztül 5Ft/MB tarifáért használható, ami a feltöltés összegétől függően olcsóbb lehet 45 napig (rendelni kell!). Tegnap megszűnt ez a csomag, de maradt a Telenor Hipernet Praktikum, aminek ugyanezek a felhasználási feltételei, de az alapcsomag ára, és a feltölthető összegek magasabbak.
Nálam kb. napi 1Ft-ra jön ki (inkább úgy írom, hogy heti 6-8Ft) a folyamatos használat díja, ami össze sem hasonlítható a T 500Ft/hónap költségével.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#85) MTbc


MTbc
senior tag

Igen kicsit félre érthető voltam.
Köszönöm, de ezekről is lehet sms-ezni? Nektek meddig bírja az akksi? :R

(#86) snowdog válasza MTbc (#85) üzenetére


snowdog
veterán

T-Com kártyával lehet sms-t küldeni. Az akkuról itt írtam: [link]

Az akkuja az én beállításaimmal kb. 8 órát bírja.
..
Az eszköz saját akkuja fél nap alatt lemerül, ezért vettem hozzá egy 9 A/h-ás zselés akkumulátort. Ezzel három napig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#87) MTbc


MTbc
senior tag

Másnak is 2 sms küld a cucc?(kis szemét)

Vettem egy T-s kártyát, és belerakva 2 sms árat vonja le az egyenlegemből, sima telefonba átrakva és onnan küldve, rendesen működik tehát a készülékben van a hiba.
GPS koordinátákat stb megkapom de csak 1 smsben, lehetséges hogy karakterek száma miatt 2 sms lesz?
Nálatok is ilyen? :R

update: 115 karakter elvileg 160karakter 1 sms nem?

[ Szerkesztve ]

(#88) MTbc válasza MTbc (#87) üzenetére


MTbc
senior tag

A gps-trace.com oldalon nekem sikerült belőni a 6e Ft os kínait :)

(#89) Gépötty válasza MTbc (#87) üzenetére


Gépötty
senior tag

A karakterkódolás (karaktertámogatás) miatt voltak korábban olyan problémák, hogy a telefon csatolt üzenetet küldött egyszerűen azért, mert a hosszú magánhangzókat, és más különleges karaktereket több, hagyományos karakterből összerakott formában továbbították.
Azt mondjuk nem tudom, egy a tracker milyen különleges karaktereket használhat, hacsak nem @ vagy & jeleket, aposztrófot esetleg a koordinátáknál...
Ha van erre beállítási lehetőség, érdemes játszani vele.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#90) Gépötty


Gépötty
senior tag

Ha már szóba került a gps-trace, én is kérdeznék. Ezen próbálom én is nyomon követni a trackerem, és tapasztaltam egy furcsaságot. Egyértelmű, hogy mire frissül az autó helyzete, órák telnek el. Ingyenes szolgáltatás, nem várhatjuk el az élő közvetítést, nincs is ezzel semmi baj.
Többször észrevettem viszont, hogy "ugrál" a kocsi a térképen. A legmarkánsabb példa a nyaralásunk alatt volt, mikoris Budapest felől mentünk a Balatonra. Ebből később a térképen az látszik, hogy az M7-esen gurulunk délnek, aztán valahol Fehérvár magasságában az utunkat jelző vonal egyszercsak leugrik az uticélunkhoz Lellére, majd vissza a pályára, és folytatjuk az utat. Mindezt fél percen belül, ami az adatküldés periódusa nálam. Ebből egyértelmű, hogy utólag dolgozták fel a beérkezett adatokat - vagy a tracker küldte el egy csomagban, miután megérkeztünk, de ezt kizártnak tartom - másképp hogyan keveredhetett volna bele az érkezésünk helye.
Rendszeres, hogy egyáltalán nem jelzi, hogy megmozdulna a kocsi, sőt olyan is volt, hogy itthonról néztem ahogy még mindig vásárolok a város túloldalán lévő üzletközpontban, ahonnan már néhány órája hazajöttem :)
Aztán egy random pillanatban megjelenik az autó a ház előtt.
Mindezeknek a megtett táv megbecsülésénél van jelentősége, az említett Budapest-Balatonlelle táv kétszáz kilométernél is többre jött így ki.
Nektek nem volt még hasonló?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#91) MTbc válasza Gépötty (#90) üzenetére


MTbc
senior tag

Én ennyire még mélyedtem bele, most kezdtem használni.

(#92) MTbc


MTbc
senior tag

Külső aksival használja valaki ezt a Kínai csodát?

(#93) snowdog válasza MTbc (#92) üzenetére


snowdog
veterán

Igen, és itt írtam róla: [link]

(#94) MTbc válasza snowdog (#93) üzenetére


MTbc
senior tag

Olvastam :) és valami konverterrel oldattad meg hogy 3,7 volt és 1A legyen? UPS-be való aksiról beszélünk?

(#95) snowdog válasza MTbc (#94) üzenetére


snowdog
veterán

Az akku ilyen: [link]

12V-ról 5V-ra ezzel oldottam meg: [link] Annyi különbséggel, hogy akkor még 2.424 HUF volt az ára. :)

(#96) MTbc válasza snowdog (#95) üzenetére


MTbc
senior tag

Én is hasonlót szeretnék, csak attól félek hogy nem lesz jó, mivel ha én most rádugom a töltőre a tk102 akkor nem kapcsol be csak a zöld smd led ég. Nálad is ilyen? Hálózati töltőről beszélek most.

(#97) snowdog válasza MTbc (#96) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom neked melyik verzió van. Nekem eredeti, és az rendben működik. A klón nem biztos hogy ugyan ilyen.

(#98) _MG_ válasza snowdog (#97) üzenetére


_MG_
csendes tag

Sziasztok

Tudnátok egy kb összeget mondani milyen havi költséggel lehet számolni a folyamatosa GPRS kapcsolat miatt ? És hogy ezt melyik szolgáltató milyen csomagjával éritek el ?

Köszi :R

_MG_ felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#99) Gépötty válasza _MG_ (#98) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem is kellett volna sokat visszaolvasnod.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#100) _MG_ válasza Gépötty (#99) üzenetére


_MG_
csendes tag

Köszönöm :R , hogy őszinte legyek visszaolvastam, de a linkre kattintva nem nyílt meg az oldal. Gondoltam feldobom a kérdést újra. Viszont most már működik a linked, valószínűleg a netem szórakozott csak velem.

Tehát ha jól értem kb a heti 6 - 8 Ft-al lehet kalkulálni? Tehát évi szinten 3000.
Ezért az összegért folyamatosa kapcsolat van, tehát a beállított időközönként küldi a koordinátákat magáról ?

_MG_ felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.