Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ronyman


Ronyman
aktív tag

A Yamada 5520-as DVDmhez keresek hangfalrendszert elérhető áron. Mondjuk 35000HUF-ig! A szobán 5m*4m-es ,de közeljövőben szobát fogok váltani ami kb 6m*6m-es! Tehát egy olyan rendszer kellene, mai mindkét szobában megállja a helyét!
Ha lehet, ne csak a hanfalrendszer nevét írjátok be! Írjátok le azt is, hogy miért ezt ajánljátok, mik a negatívumai és pozitívumai!
Köszönettel Ronyman!

(#2) Horbal


Horbal
őstag

Hali

A múlt héten vettem Ozaki HM050 B5-öt. 28.xxx pénzért.

Tapasztalatok:
ami teccik:
Minőségi külső, teljes fadodozos, igényes kivitel
Könnyen szerelhető, tiszta plug n play:)
elég és megfelelő hosszúságú kábel
Kellemes sztereó hangzás, megfelelő mélyláda kb 40-45Hz ig lemegy, ha jól van elhelyezve
jó 5.1, de ki kell játszani, mert nagyon elrendezés függő, főleg a hátsó, és center csatornára
minden csatorna hangereje állítható+master volume
4 eszközt kezel, dugdosás nélkül
szép közép, kellemes magas, bár kissé fényes, pont az a kategória ami még kellemes
27 nm-re ajánlják, nálam 12nm-en szól, még nem mertem kitekerni:))
ebben a kategóriában egészen jónak mondható hangszórók:)

ami nem annyira teccik:
S/N érték: az 50 db miatt, ha nem megy rajta semmi, akkor hallható alapzaj, még lehallkítva is:(
a hangfalkábelek, gagyik, vékonyak, mindenképpen cserélendő
subot kicsit nehéz volt belőni, hajlamos túlteljesíteni, evvel felborítva az egész rendszert, de beállítható!
nincs magyar leírás, az eredeti is bugos:(
távkapcsoló kiakasztható, elem kivesz betesz kell az újraélesztéséhez:( (normális használat esetén no problem, de a teszt az teszt)

Hát ez van most nekem, ajánlott vétel 30K-t szvsz abszolút megér!!!:) :DDD

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#3) jpisti


jpisti
senior tag

Egy klasszikus: Genius SW 5.1 H T
Szerk: Horbal, 16 nm a szobád? Bakker az igazán szűk lehet, ráadásul a másik kiterjedése is tök mind1, ráadásul ha 90 lenne akkor ez már egy jó processzor is lehetne :DDD

[Szerkesztve]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#4) Horbal válasza jpisti (#3) üzenetére


Horbal
őstag

Áj dont ándörsztend it! nm dáz not mín nanometer it mínsz szkvermeter, szo áj hev a 3x4 meters rúúm! ehem?:DDD

A klasszikus nekem nem gyütt be annyira, de ez szubjektív, az se olyan rossz:)
mekkora a genius S/N értéke? nem látok ilyen infókat a honlapjukon!?

[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#5) jpisti válasza Horbal (#4) üzenetére


jpisti
senior tag

Passzolom a kérdést, én is csak motanában készülök beruházni egy ilyen csodára, de itten a fórumon csak csupa jót lehet óvasni errűl a akármirű, oszt az meg csak jót jelent. Meg forintba is igen kevés. (kb: 25db ezres)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#6) klezzz


klezzz
tag

Hali!
Csakis a GENIUS, már csak az alapzaj hiánya miatt is!

(#7) Ronyman válasza jpisti (#5) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Hát.. Ha végigolvastad a genius 5.1 topicot,akkor írnak róla 1-2 cifra dolgot is! Van akinek zörög, brummog a mély stb. Vannak más ötletek is pl. genius tunning 1 óra alatt stb.
Amúgy ez is a versenyzők között van, de nem akarom csak 1re leszűkíteni a kört!
Hol láttad 25.000hufért?
Nálunk Miskolcon 30.000huf!!
Illetve a Mediában 39.999 huf! -Ez azé súlyos :Y



[Szerkesztve]

(#8) Horbal válasza klezzz (#6) üzenetére


Horbal
őstag

Nem tudom, a mélye nekem gázos volt, kemény, brunnyogós, a szatelitjei meg nagyon tompának, fénytelennek tűntek...persze ez is lehet elhelyezés függő, engem nem győzott meg, persze ettől még a tesztek szerint jó kis cuccnak tűnik.

Állítólag Logitech is faja
Meg ottvan ez a NEO vagy mi a szösz, arról is jókat olvastam, és az ára meg csak 17-18K körül mozog...

Szóval van választék:)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#9) Ronyman válasza Horbal (#2) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Tökéletes leírás! :C :C
Gratula!
Köszönöm szépen!

(#10) Ronyman válasza Horbal (#8) üzenetére


Ronyman
aktív tag

NEO?? azt hol láttad? Nem is hallottam még róla!

(#11) Horbal válasza Ronyman (#10) üzenetére


Horbal
őstag

WWW.RADIKALMOD.HU cikkek hangoljunk NEO

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#12) Ronyman válasza Horbal (#11) üzenetére


Ronyman
aktív tag

köszi! Megnézem!

(#13) Ronyman válasza Horbal (#2) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Hány ohmosak a hangszórók? Ezt csak azért szeretném tudni, mert van itthon 1pár videoton dc-2050E 8ohmos hangfalam és ha lehet kicserélném a két első hanfalra. Bár lehet,hogy megnőne vele a zaj is? (máshol azt írják, hogy csak az első 2 hangfal zúg!)

(#14) Horbal válasza Ronyman (#13) üzenetére


Horbal
őstag

Asszem 8 de nem bizti, nem igaz mindegyiken van zaj, csak a centeren és a szatokon hallkabb, nem is hallható, a front az igazi szuszogó:))ne félj nem akkora gáz de ha teheted hallgasd meg, és akkor eltudod dönteni zavar, vagy sem. (nekem a boltban fel sem tűnt, pedig meghallgattam)

Ja és nem zúg, hanem sustorog kb így sssssssssssssssssssssss:DDD

[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#15) vadkörte


vadkörte
addikt

Hi all

Én nem vettem észre, hogy zajosak lennének a szatelitek. Nem mondom, hogy nincs rajtuk zaj, biztos van valamennyi. Nem vettem észre, hogy tompák, fénytelenek lennének a magas hangok. Nekem pont, hogy túl élesnek tűnnek. Néha már zavaróan élesnek. De ez csak zenénél tűnik fel, filmeknél jó. Lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve... :DD
A hansugárzók 8 Ohm-osak és asszem 25 W-osak

Üdv. V. Körte

(#16) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Genius home teather 5.1 az jo valasztas ,nekem is az van ;)

(#17) goldberg


goldberg
csendes tag

En mindenkepp ezt ajanlom Bővebben: link

A potenciális áldozatok szama vegtelen

(#18) Petie


Petie
veterán

genius 5.1 sw home theater-re egy pont :) én is ilyet akarok venni. és 2 órás bütykölgetéssel ugy szol mint egy 60-70k-s cucc..
peace all

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#19) zsolaaa


zsolaaa
csendes tag

Nekem is Genius 5.1 van, és meg vagyok vele elégedve, igaz azóta kijött egy jobb ár/tejesítmény arányú rendszer.
Egyik ismerősöm most vett logitech z5300-t és nagyon dicséri.
leírás róla:
http://www.geekextreme.com/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=84

www.depo.hu-n 40 körül vesztegetik

mediamarkt-ban érdemes meghallgatni mert állítólag sokkal jobban szól mint a genius

(#20) zsolaaa válasza Petie (#18) üzenetére


zsolaaa
csendes tag

Én még 38-ér vettem tavasszal. :(
Mit kell rajta bütykölni ?

(#21) Horbal válasza zsolaaa (#20) üzenetére


Horbal
őstag

Gondolom a beállításra gondolt...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#22) Horbal


Horbal
őstag

Lehetőségek:

Genius recommended :)
Ozaki recommended :)
Logitech nemtom, de állítólag nagyon jó
NEO szintén

Elmész meghallgatod, kiválasztod MM-ben semmit nem fogsz tudni lemérni a meghallgatásból, mert annyira rosszak a körülmények...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#23) herrober válasza Ronyman (#1) üzenetére


herrober
tag

Hi!

Én is ''esküszök'' az Ozaki B5-re, bár csak ár/értékben.Most is ezt használom.
Negatív: sistergés alapból, pukkogás ha valamit ki-be dugsz a konaktorba...,
Előszőr AC'97-el használtam, nagyon gagyin szólt!
Most SB Live 5.1, helyreállt a rend
Pozitív: jól elhelyezve nagyon jó mélyek, jó öszhatás

Szerintem megéri!

Ezüstpaszta mi??

(#24) Xero válasza Ronyman (#7) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha érdekel én miskolci vagyok ha akarod hallgasd meg egyszer jha és én is videotonra cseréltem a hátsó falakat!

Üdv

(#25) Florin


Florin
csendes tag

Hi!

5.1-es hangrendszer vásárlása elött állok. Végig olvastam csillió-millió topicot
és azt tapasztaltam, hogy nincs olyan, amelyet ne szidna valahol valaki,
még a legdrágább, legmárkássabakat is.
Úgyhogy nagy pénzt nem áldoznák rá...
E két ''occsó'' cucc közül szerintek melyik a kevésbé rossz?

KINYO HT-600
Bővebben: link

OZAKI NUKE7 EM93626
Bővebben: link

Mindkettő kicsi, 15k alatti.

(#26) fradi81


fradi81
veterán

Csakis márkásat, noname szarok kizárva. Hangfalat nem 1-2 évre veszek, tehát ha lúd legyen kövér, megéri a 90K-t, én egy ilyenre pályázok:Logitech Z5500
[kép]


[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#27) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Genius SW-5.1 Surround Home Theater RULEZ!

Én teljes mértékben elégedett vagyok vele, leszámítva a távirányítót, ami elég gyengus (csak master hangerő állítását tudja, minden egyébhez oda kell mászni a ládához). Ráadásul vásárlás után kb 1 héttel vihettem kicseréltetni mert bedöglött!
De ennyi pénzért talán ez a legjobb amit kaphatsz...

(#28) nemtommi


nemtommi
senior tag

Terratec Home Arena-val van vkinek tapasztalata?

(#29) racing01


racing01
tag

szerintem is genius 5.1:Y

(#30) Monya78


Monya78
veterán

Mit ajánlatok: lehetséges választások:

Logitech X-620 6.1
Jazz 9941
Genius SW-HF 5.1

Egy komoly kérdés, asztali DVD lejátszóval szeretném összekötni Optikai kábelen keresztűl...mindegyikkel meg lehet ezt tenni????

(#31) Monya78 válasza Monya78 (#30) üzenetére


Monya78
veterán

UP!!!

(#32) Peet


Peet
senior tag

Akinek olcsón kell az 5.1 annak tényleg a Genius kell, de...

- ha igényes 5.1-es rendszer kell, akkor gyűjts még hozzá és valami HIFI-be gondolkodj.

- gondolkodj el rajta, hogy biztosan kell-e az 5.1 mert szerintem nem egy nagy durranás, egy jobb (HIFI) stereo rendszerből sokkal jobb hangzást ki lehet csiholni, és ha nagy zenerajongó vagy akkor meg az 5.1 tényleg felejtős. (a Genius rendszeren elég gagyin szólnak zenék, a közép abszolút hiányzik szvsz.)

(#33) racing01


racing01
tag

Na Na!!! pont a múlt héten hoztak át 2x70 wattos panasonic hifit!!!!! Összemértük a geniusommal és a gyerek csak állt és bámult!!!!!;]
Az meg hogy hiányzik a közép az hülyeség csak jól be kell állitani!! Én személy szerint 1 kicsit dinamikusabb mélyet vártam de így is jó!!:C
Szóval szerintem zenére is alkalmas és ennyi pénzért nincs nála jobb!

(#34) Peet válasza racing01 (#33) üzenetére


Peet
senior tag

Nos a 2x70W Panasonic HIFI az lehet csak valami mini center , én a HIFI alatt a részegységekből igényesen összeválogatott cuccokat értem.
Azt, hogy állt a gyerek, meg tudom érteni, mert a Geniusnak tényleg van hangereje, viszont a hangzás, az már kicsit más (persze az se rossz).
A Genusnál hihetetlen módon dominál a basszus, ha meg letekerem akkor meg hiányzik, nehéz középutat találni.
Magas hangok vannak de nekem kicsit nyomottnak tünnek.
A közép hangok (nem az ének és nem az alap basszus, dob és a magas ciripelés hanem ami közötte van,) ami igazán adja a zene értékét az számomra hiányzik.

Amiben tényleg igazad van, az az ÁR/ÉRTÉK arány, abban tényleg verhetetlen.

(#35) somodisoma válasza Peet (#34) üzenetére


somodisoma
senior tag

DE a reszegysegekbol igenyesen osszeallitott hifi-t nem kapsz 25k ert, de meg 125-ert sem!! Azert nem mindegy, hogy mit hasonlitasz mivel!

Ne hasonlitsuk mar a robogokat az 1000cm3-s nagymotorokhoz!!!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#36) somodisoma válasza Peet (#32) üzenetére


somodisoma
senior tag

''gondolkodj el rajta, hogy biztosan kell-e az 5.1 mert szerintem nem egy nagy durranás,''

Be kell ugyesen allitani, es nem szabad elfelejtkezni a jo ''alapanyagrol'' a filmrol sem. Mert az viszont igaz, hogy nagyon sok filmnel nagyon gyenge az 5.1, hiaba irjak, hogy 5.1-es.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#37) maflame válasza Peet (#32) üzenetére


maflame
aktív tag

''Genius rendszeren elég gagyin szólnak zenék'' -neked nagyon kifinomult hallásod lehet!!:C
HIFI és Bor-szakértőktől ments meg Uram minket!!!!!
Bocs, nem személyeskedni akarok! A lényeg az, hogy átlagos Földlakók a Genius SW 5.1 hallatán elismerően bólintani szoktak!

(#38) pbujna


pbujna
aktív tag

Novemberben vettem egy ''babettát''. Szerintem nagyon jól szól, bár nincs összehasonlítási alapom. Az egyik hipermarketben láttam, kipróbáltam, nagyon megtetszett. A legolcsóbb, ami kapható. Bár az ilyen dolgokhoz egyébként is botfülű vagyok.

Tehát a ''babettám'': B-Tech BSS-2500 10.000 HUF volt

Van valakinek tapasztalata vele (én sajna nem tudom összehasonlítani a többivel)? Mennyi a 2500 W PMPO RMS-ben? Hogyan számolják?

(#39) Florin


Florin
csendes tag

Hi!

Megtudná azt valaki mondani, hogy a leírásokban szereplő
S/N Ratio:>xydB
Separation:>xydB
mit jelentenek, és hogy mi a jobb, ha minél nagyobb,
vagy ha minél kisebb?

(#40) somodisoma válasza pbujna (#38) üzenetére


somodisoma
senior tag

Atszamolni szerintem nem tudod, az PMPO azt jelenti (ha jol tudom), hogy az a max amit fel tud venni, kb. 2-3 masodpercig. Aztan vege is a cuccnak. Az valahol inkabb a hangminoseget jellemzi, mint a ''hangmennyiseget''

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#41) Mauzes


Mauzes
őstag

Zenéhez szerintem sem igazán jók az 5.1-esek,még ez a Genius sem.Pedig amúgy tetszetős meg végülis nem szól rosszul,de olcsóbban veszek egy pöpec stereot,és királyság.Vagy tévedek?

(#42) joshua7


joshua7
veterán

CREATIVE INSPIRE P5800-ról mi a vélemény? Sulinetben csak 16100ft lenne. Vagy Jazz j9902 18170-ért?
Ha jól látom, egyik sem távirányítós (anniyra nem fontos), viszont a Jazz fa mélynyomós.
Vagy akkor Genius 5.1 home theater 27-ért? :F

Semper Fi

(#43) FRIZ 22 válasza joshua7 (#42) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Nekem Jazz 9902-es van. Már jó pár éve. 2000-ben vettem, akkor 25000Ft volt.
Ha most vennék 5.1-et biztos nem ezt részesíteném a kegyeimben. Egy sima lakószobát nem bírsz vele kihangosítani, filmnézéshez. Tehát csak JÁTÉKHOZ, magad köré pakolva. Ott viszont szépen teljesít. Bár a kis hangszórók szólhatnának jobban is. Kicsit műanyag hangjuk van. De cserébe strapabírók, készítettem a két hátsóhoz állványokat, jó párszor eldőltek már. A fadobozból a basszus csak 100%-ra tekerve élvezhető igazán, kb.80%-ra állítva egyszerűen eltűnik.
Végül is jó kis cucc, sok beállítási lehetőség a fadobozon, de szigorúan csak játékhoz. Látni hogy régi technológia, a JAZZ első 5.1-es hangszórókészlete számítógéphez. Most már nem szabad megvenni.
Inkább egy CREATIVE vagy GENIUS csupafa.

(#44) gyurc


gyurc
tag

Genius 5.1 (akar el is adom, ha gondolod. jo allapotu,es nem azert, mert rossz, hanem mert akkor veszek 7.1-et(marmint ha lesz penzem:))

de mindenkeppen ajanlom!!


ui: ha nem adnam el:
merre van az a bütykölös topic? elolvasnam..

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#45) Mauzes


Mauzes
őstag

És ehhez a Genius 5.1-hez milyen hangkártya a legjobb?

(#46) joshua7 válasza FRIZ 22 (#43) üzenetére


joshua7
veterán

:R
Sztem Genius lesz.

Semper Fi

(#47) somodisoma válasza joshua7 (#42) üzenetére


somodisoma
senior tag

A creative is fa...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#48) ponti_ak válasza gyurc (#44) üzenetére


ponti_ak
addikt

A Genius HT SW 5.1 fa bütykölős topik lelőhelye:
Bővebben: link ;)

(#49) gyurc válasza ponti_ak (#48) üzenetére


gyurc
tag

thx

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#50) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Genius 5.1
de alá vegyél vmi jo vidkari -t is :)
nekem 1 terratek 5.1 Fun om van és ez a 2ő nekem tökéletes párosításnak bizonyult :)
semmi zaj hosszú kábelek szép külső könnyű szerelhetőség, és azon kívül van még rengeteg funkciója..(részerelheted szinte a nagyit is;))

[Szerkesztve]

Nos Omnes Una Manet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.