Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

A hőmérsékleti értékeket megnézve a második ventilátornak nem sok haszna van. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Angie™


Angie™
addikt

Átlagfelhasználói szemmel nézve, lehet érdemes lenne a teszt végén végigsorolni, hogy a ma kapható processzorokból melyiket ajánljátok hozzá.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) Elementgamer


Elementgamer
csendes tag

Nem értem ezeket az árakat :F TR PA 18-19 jelenleg, AK120 11-2

(#5) Wombath válasza Angie™ (#2) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ott van a cikk végén, hogy Core i5 és lejjebb, illetve Ryzen 7 és lejjebb.

(#6) Wombath válasza pipeline (#3) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Biztos voltam benne, hogy megjelensz...a második hozzászólásra fogadtam volna, de megelőztek :D. Lesz majd házteszt is, addig melegítsd az ujjaidat! :D

(#7) Taranti


Taranti
senior tag

Csak hogy legyen egy kis "szakma" is a hsz-ek között.
Íme a thermaltake videója a felszerelésről, ami el is árulja a termék egyik legnagyob problémáját (mármint számomra, a videón 23:00-tól):
https://www.youtube.com/watch?v=tAxn0q3x7WU
A keresztbefutó kétcsavaros rögzítőszálat semmi nem rögzíti magához a hűtőhöz, egy vágatban fut, értelemszerűen némi holtjátékkal. Így rögzíteni sem egyszerű, és én hosszabb távon nem bíznék benne.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) Wombath válasza pipeline (#8) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

mondjuk ellenérvet nem tudtál felhozni ennek alátámasztására, amikor kértem, de no para, a vélemény szabad :)

(#11) Create. válasza Wombath (#9) üzenetére


Create.
addikt

A háznál szerintem sem szükségszerű az új proci, viszont proci hűtőnél már abszolút nem mind1, hogy mekkora a hőátadó felülete a procinak, hiába ugyanannyi W fogyasztású a régebbi és az új proci. Szóval cpu hűtő tesztnél már indokolt lenne új procival tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#12) Olajka02 válasza Create. (#11) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Egyetértek!

(#13) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Thermalright Peerless Assassin is beszerezhető már itthon, gyakorlatilag minden más léghűtőt azonnal a "futottak még" kategóriába száműzött nem csak ár/érték arányban, hanem overall.

Szerk.

Látom már más is említette feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#14) fanti


fanti
addikt

180 Watt?
Kizárt!
Én 150 Wattot mernék maximum rábízni.
Ja, és baromi drága is!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#15) DonToni válasza Taranti (#7) üzenetére


DonToni
aktív tag

be quiet! Dark Rock Pro 4 ?! Ugyanez pepitában.

-Anti-

(#16) Predatorr


Predatorr
őstag

Érdekes, hogy amíg nem volt rájuk szükség, szinte csak vízhűtés ajánlatokat kaptunk, azóta meg napi szinten pörögnek a léghűtés „tesztek”. :)

DonToni: éppen azt kellett AIO-ra cserélnem, mert már az 5800X-en is határeset, alig 150W-tal.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) BioNiCMaN válasza Predatorr (#16) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Érdekelne a konfigod. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18) DonToni válasza Predatorr (#16) üzenetére


DonToni
aktív tag

Nekem anno az 5900X -et simán elvitte... mondjuk azóta én is vissza váltottam AIO-ra. Ugye ezeknél az újabb AMD prociknál már máshogyan oszlik el a hő, meg a hősűrűség is más, nem olyan, mint a régi i7-5960X -en.... :U Ryzen 7xxx -es széria megint más tészta... tényleg jó lenne már valami "relevánsabb" teszt környezet, mert így egy kaptafa kb. minden hűtő... :N

-Anti-

(#19) Predatorr válasza BioNiCMaN (#17) üzenetére


Predatorr
őstag

Olvass vissza.

DonToni: az 5900 sokkal kevésbé melegszik a 2 chiplet biztosította, nagyobb felület miatt. Ismerősömnél 10°C-kal alacsonyabban a cpu hőmérsékletek ua. hűtéssel.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) BioNiCMaN válasza Predatorr (#19) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Meddig olvassak vissza? Két db hsz-ed van ebben a topicban... :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21) Predatorr válasza BioNiCMaN (#20) üzenetére


Predatorr
őstag

Akkor a másikban, ahol szintén hozzászóltál. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.