Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) alázógyík válasza Seraph 16 (#1549) üzenetére


alázógyík
őstag

"Nem csak a merevség számít bele, hogy milyen érzés vele ütni, itt van pl. a kar irányába továbbított rezgések mértéke is. "

Így van!
Rengeteget számít az ütő rezgés csillapítása.

Én használok, Yonex gyártmányút.
Remek csillapítás, de nem teszi halottá az érzést, és nem repül ki, nem mozdul el.
Volt Dunlopos, az mindig kirepült. Volt a hosszúkás Wilson, az teljesen elvette az érzést a húrról.

(#1552) alázógyík válasza rootkiller (#1550) üzenetére


alázógyík
őstag

Itt is megemlítem, hogy az valami rettenet. :DDD

(#1553) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Kezdetben nem használtam, aztán jött egy kukac szerű prince, az nagyon sokat tompított, de akkor azt szerettem. Majd wilson nTrap lett, de az mindig elszállt, és most egy babolat alien van.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#1554) rootkiller válasza alázógyík (#1552) üzenetére


rootkiller
őstag

Csak neked!

Artengo TR 990 Pro

(#1555) alázógyík válasza rootkiller (#1554) üzenetére


alázógyík
őstag

Brrr...... :W

;]

(#1556) rootkiller válasza Seraph 16 (#1553) üzenetére


rootkiller
őstag

Ilyen nekem is van, ez jó cucc kis mérete ellenére :)

Persze postás gumi rulez, sose esik ki és ingyen van

Artengo TR 990 Pro

(#1557) Cartevo


Cartevo
őstag

Ez rendkívül hosszú csata volt, mert kilenc hétig tartott. Utána mihozzánk imádkozik. A tie break közepén ásított is, talán unta már.

(#1558) rootkiller válasza Cartevo (#1557) üzenetére


rootkiller
őstag

ajj milyen vagy

Artengo TR 990 Pro

(#1560) Pierre75 válasza #05304832 (#1559) üzenetére


Pierre75
senior tag

Sergio Tacchini

(#1562) Pierre75


Pierre75
senior tag

A kommentátorokról néhány szót:
Nekem a Digi a legalja: Tompor végigugatja a labdameneteket, sápítozása, anyagias természete visszataszító. Az erőszakos germanizmusok sokszor hibás szajkózása, értelmetlen mondatai leplezik le legtöbbször a parvenu kínlódását. A másik fickó, aki képes egy 6:0-s set statisztikáját "kielemezni", sacra annyit ért az egészből, amit boldogan ismételget is, ha teheti: love-game.
Az ES-val semmi bajom: az angol etalon, ahogy a teniszt közvetíteni kell, viszont elkerülöm a Magyar hangsávot: Köves mint "szagkommentátor" akár egy fordított barometer, szabóg orrhangon utálja Djokovicot, (nagyon nem megy a disztingvált szemlélet). A libuskák picsogása egy baromfiudvar értelmetlen kuszaságát idézi.
SportTv: sokan utálják Kaplár F-et, nekem nincs vele bajom: nem ugat bele a labdamenetekbe, semleges hangja van, a favicceivel együtt végig tudom vele nézni. DE! A Tescos-zacskók állandó zörgése mellé lassan a Sokol rádiót se kell odaképzelni, mert behoztak vmi kempingszéket, annak a nyikorgása lassan elnyomja a labdamenetek hangját is.
A csatorna hozzáállása a teniszhez, viszont szégyenteljes. Felvételről adott szotyimeccs miatt is lekeverik a döntő set-hez érkező élő teniszközvetítést. Bár ehhez az ES is „felnőtt”: felvételről adott kerékpárral.

[ Szerkesztve ]

(#1563) Cartevo


Cartevo
őstag

Dél körül meccsel Tímea, remélem, közvetítik.

(#1564) Pierre75 válasza Pierre75 (#1562) üzenetére


Pierre75
senior tag

PS
SportTV ma is inkább szotyit ad a SF-ok helyett. Akkor mi a bánatnak veszik meg a torna közvetítését?

(#1565) Mathiask válasza Pierre75 (#1564) üzenetére


Mathiask
senior tag

Lehet neked érdemes az atp oldalán kínált streaming szolgáltatást megvenni. (havi 15$ vagy egy évre 120$) És akkor meg van oldva a kommentátor gond és az hogy hektikusan közvetítik a meccseket.

(#1566) rootkiller válasza Cartevo (#1563) üzenetére


rootkiller
őstag

Most játszik, nem dél körül, Digi 1

Artengo TR 990 Pro

(#1567) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok!
Nekem speedtollasom van, de olyan topic-ot nem találtam.
Kérdés: Székesfehérváron hol és mennyibe kerül újrahúroztatni egy ilyen ütőt?
ill. milyen húr kell egy ilyen ütőbe?
Vagy olcsóbb egy új ütőt beszerezni? (teljesen hobbi szinten játszunk) köszi.

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#1568) rootkiller válasza Eladó445 (#1567) üzenetére


rootkiller
őstag

Most hallottam először erről a sportról.

Tipp: tolómérővel meg kell mérni a húrt. Ilyen 1.18-as a legvékonyabb teniszhúr, ahogy nézem ez a speedminton ütő ilyen 12-14 kilóra van húzva, de kitudja.

Miért játszik valaki ilyen tök ismeretlen sportot? Milyen pályán játsszák egyáltalán?

Artengo TR 990 Pro

(#1569) alázógyík válasza rootkiller (#1568) üzenetére


alázógyík
őstag

Meg kivel? :U

(#1570) Eladó445 válasza rootkiller (#1568) üzenetére


Eladó445
tag

a húr vastagabb mint a tollasé, de vékonyabb, mint a teniszütőé (szerintem).
a labda pedig toll helyett műanyag és a súly gumi. [labda]
nem tudom hol kell ezt játszani. mi háló nélkül udvaron/parkban szoktunk :D

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#1571) rootkiller válasza Eladó445 (#1570) üzenetére


rootkiller
őstag

Teljesen felesleges húroztatni akkor. Ahogy néztem egyébként 1.24 meg 1.30-as húrokat találtam egy oldalon, szóval simán jó a teniszhúr is (synthetic gut mondjuk).

Artengo TR 990 Pro

(#1572) Pierre75


Pierre75
senior tag

AO International Tennis

PC-n az első használható teniszjáték. Nem árkád, mint a Virtua, irányítás tekintetében közelebb áll a szimulátorokhoz tanulási görbével (mélységi mozgatás, rövidítés, átemelés stb). Rétegjáték, így kevesen játszanak vele, bár most egy francia játékos próbálja összefogni a Multi közösséget. Aki kedvet érezne a virtuális teniszhez, itt regisztrálhat: http://www.aotennis.fr/index.php/en/

(#1573) Pierre75 válasza Pierre75 (#1572) üzenetére


Pierre75
senior tag

Körülbelül ekkora lelkesedésre számítottam...

(#1574) alázógyík válasza Pierre75 (#1573) üzenetére


alázógyík
őstag

Én játszottam vele, de túl lassú, vontatott volt.

(#1575) Pierre75 válasza alázógyík (#1574) üzenetére


Pierre75
senior tag

Elég megnézned néhány videót pl a linkelt YT-t, hogy lásd nem lassú. Mindamellett a labda és a játék sebessége salak/kemény/fű relációban állítható. Remek, pörgős labdameneteket lehet vívni. A sok alapvonalast öröm meglepni szerva-röptével...
Vannak hibái, de az semmi esetre sem a sebesség. A 16xx verzióban elcseszték a single smash-ét, stb, de a multit rendbeszedték, csak akkor laggzik, ha Dél-amerikai vagy most spanyol játékost dob a sors. Német, francia, angol vagy Holland ellenfél ellen nem tapasztaltam ilyet.
Az árkád játékot kedvelők szídták az irányítását. Némi szokást igényel, van tanulási görbe.

[ Szerkesztve ]

(#1576) Fred23


Fred23
nagyúr

Örülök, hogy nyert! Mikor anno "a francia torna rendezői bejelentették, hogy nem engedik meg a jövőben Williamst ilyen ruhában játszani, szigorú dresszkódot vezetnek majd be", nagyon reméltem, hogy végül ők b@sznak rá.

(#1577) Pierre75 válasza Pierre75 (#1572) üzenetére


Pierre75
senior tag

Itt regisztrálhat: http://www.aotennis.fr/
(a korábban írt link helyesen)

[ Szerkesztve ]

(#1578) XelloxHun


XelloxHun
újonc

tessék pierre :D

(#1579) -Ben-


-Ben-
veterán

Nézitek az AO -t? Szegény Murray. :(

(#1580) alázógyík válasza -Ben- (#1579) üzenetére


alázógyík
őstag

Nagyot küzdött, sajna szerencséje se volt sok...

(#1581) -Ben- válasza alázógyík (#1580) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem a kedvencem, de nagyon fog hiányozni a férfi mezőnyből....

(#1582) alázógyík válasza -Ben- (#1581) üzenetére


alázógyík
őstag

Szintén.

(#1583) Pierre75


Pierre75
senior tag

Vitatémaként felvetném a Nishikori - C-Busta meccsen történteket:
döntő set superTB: Busta vezet 8:5-re egy 5 órás magas színvonalú találkozón. Busta labdája vonalra esik, de mielőtt Kei leölné a ziccert, a vonalbíró hibásan out-ot kiált. A sólyomszem igazolja, hogy a labda vonalra esett. A szabályok szerint újra kellene játszani a pontot. Ez a holtfáradt japánnal lenne unfair, amit a vezetőbíró mérlegelt és megadta Nishikori-nak a pontot, amivel viszont belenyúlt a meccsbe. Busta utána már pontot sem nyert. Nem is fogott kezet a bíróval, hanem feldúltan leviharzott a pályáról. Bár Kei-nek még megköszönte a játékot.
Abban a pillanatban a vezetőbíró helyében nem tudom, hogy döntöttem volna. Ugyanakkor hajlok arra, hogy ennyi döntési szabadságot engedni kellene a vezetőbíróknak mindaddig amíg az emberi hibatényező szerepet játszik a döntésekben.

(Különösen úgy, ha Cornet-ét cseszegetik a dresszkóddal, de elnézik, hogy Tiafoe majomtáncot lejtsen. Szerénke mázsás súlyát már nem is említem, amivel a WTA-ra nehezedik.)

(#1584) alázógyík válasza Pierre75 (#1583) üzenetére


alázógyík
őstag

Teljesen vert helyzetben volt a Spanyol, semmi esélye nem volt neki.
Én nem is értem mit reklamál.

(#1585) Pierre75 válasza alázógyík (#1584) üzenetére


Pierre75
senior tag

Azért reklamált jogosan Busta, mert Nishikori befejező ütése előtt(!) kiáltott a vonalbíró out-ot. Ha a vezetőbíró tovább engedte volna, felülbírálva a vonalbírót, akkor fejezi be szabályosan Kei. De így ott és akkor ért véget a pont, amikor a vonalbíró hibázott.

(#1586) Mathiask válasza Pierre75 (#1585) üzenetére


Mathiask
senior tag

Ez nem így van szerintem. Itt kb az ütés pillanatában kiáltot a bíró. Ha Kei kiütötte volna a labdát, majd mégis vonalat itéltek volna(akár challenge, akár vezetőbírói felülbírálás) akkor Busta kapta volna a pontot és Kei reklamált volna. Kei azért reklamált volna mert azt mondta volna hogy a bírói kiálltás zavarta meg és ütötte ki emiatt a labdát. Ilyenkor ha a bíró úgy itéli meg hogy a kiálltás nem volt előbb mint az ütés, vagy legalábbis nem emiatt ütötte ki akkor simán Bustának ítéli a pontot. (amúgy szerintem jogosan)
Itt ugyanez a helyzet csak fordítva kb a kiálltás pillanatában üt Kei és Busta semmit nem tehetett, esélye sem volt, se úgy hogy outot kiálltanak se úgy hogy nem, semmilyen hatással nem volt az out kiálltás Busta játékára és esélyeire. Jó ítélet volt, ha újrajátszották volna, akkor Keitől vettek volna el egy megnyert pontot. Ha sokkal előbb lett volna az out kiálltás és Busta emiatt megáll akkor játszották volna max újra.

(#1587) alázógyík válasza Mathiask (#1586) üzenetére


alázógyík
őstag

+1

(#1588) Pierre75 válasza Mathiask (#1586) üzenetére


Pierre75
senior tag

Szerintem is jó ítélet volt, de véleményes. Ezért is hoztam fel. Bár kíváncsi lettem volna, ha egy nagyobb presztízsű játékos áll Busta helyén, hány bíró merte volna ezt meglépni.
(A szerbnek malaca van, egy holtfáradt japánt kap.)

(#1589) Seraph 16 válasza Pierre75 (#1583) üzenetére


Seraph 16
őstag

Bár a videón egy kicsit késik a hang, nekem úgy tűnik, hogy nagyon egyszerre volt az ütéssel. C-Busta esélytelen volt, hogy visszaadja. Szerintem is teljesen jó a bírói döntés.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#1590) alázógyík válasza Pierre75 (#1588) üzenetére


alázógyík
őstag

A holt fáradt japán meg is sérült, esélye sem volt.

(#1591) Pierre75 válasza alázógyík (#1590) üzenetére


Pierre75
senior tag

Sajnos Kei nagyon sérülékeny. Mindig akkor sérül le, amikor formába lendül. 2014-ben szopóágra került a US Openen és 3x futott bele Djokovic, Raonic, Wawrinka ellen 5 órás csatába, míg elért a döntőig, már holt fáradt volt.
2014-ben Madrid-ban salakon Nadal ellen úgy sérült le, hogy a spanyol köpni nyelni nem tudott.
Sajnálom a fiút, mert szeretem a játékát.

Nagy respect Pliskova-nak, aki megmentette a női tenisz becsületét egy visszataszító mázsás tehertől.
Osaka-val nem semmi derbire van kilátás.

Nadal vs Djokovic döntőt várok. A görögöt nem kedvelem, nekem egyenlőre nem több mint egy zverev-epigon, fukszosból meg egy is sok.

[ Szerkesztve ]

(#1592) Pierre75 válasza Pierre75 (#1591) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Osaka-val nem semmi derbire van kilátás."
Ez be is jött. A japán lány felkavarta a női tenisz poshadt állóvizét. Szelesre emlékeztet.

(#1593) alázógyík


alázógyík
őstag

41 fok van most Melbournben. :Y

(#1594) -Ben-


-Ben-
veterán

Djokovic össze-vissza fogja verni az élete formájában lévő Nadalt. :)

(#1595) -Ben- válasza -Ben- (#1594) üzenetére


-Ben-
veterán

Nos, ez sokkal csúnyább lett, mint amire számítottam. Ennyire sima eredményt nem vártam. Eddig azt gondoltam, hogy gs döntőben Nadal ellen minimum a szettveszteség.... Tévedtem.

(#1596) Pierre75


Pierre75
senior tag

Idáig bírtam a ffi döntőt. Ez megint One-man show, mint 2015-16. Akkor legalább volt egy Stanimal, aki leütötte winnerekkel a 15-ös RG és 16-ban a US Open döntőjében, de most senki. Lehet dícsérni a szerb mentális erejét, lábmunkáját, de ez bizony monoton és unalmas. Itt már csak Pepe Imaz segíthet..

Viszont a nőknél végre új csillag születik: Osaka. A félvér japán lány minden dícséretet megérdemel. Igazi példakép lehet ebből a kedves, szerény lányból, aki mégis igazi harcos. Nagyszerű döntőt játszottak Kvitovával.

(#1597) -Ben- válasza Pierre75 (#1596) üzenetére


-Ben-
veterán

Csakhogy ez most rosszabb helyzet, mint 2015-16 volt. Nadal fóbiája oly méreteket ölt, hogy Djokovicot már akkor se veri meg, ha az mankóval lép pályára. Stanimal nincs és esélyes, hogy már nem is lesz, Federer pedig szépen, lassan, de sajnos kiöregszik ebből a vad hajtásból. Ki fogja megállítani a szerbet? Saját maga... vagy Pepe Imaz.

(#1598) Pierre75 válasza -Ben- (#1597) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Akkor legalább volt egy Stanimal"
A térdműtétnél már szkeptikus voltam, van-e Stan-nek visszatétrés, de bíztam benne, hogy tévedek. Én már Pepe Imaz fényevő szektája és a könyöksérülése után leírtam a szerbet is. 1-2 évig megint Nole fitness bemutató lesz, csak ez pusztítóan unalmas ellenfél nélkül. Ffi teniszt nem igen nézzek, amíg ez megy.

Mi állíthatja meg?
2016-ban a könyöke és az, hogy jóllakott a sikerrel. Elért mindent, amit akkor el akart.
Most talált új célt magának. Én meg a távirányítót...
(Bármikor kiújulhat a könyöksérülése. Ilyet senkinek sem kíván az ember. De ebből a mezőnyből senki meg nem állítja.)

(#1599) -Ben- válasza Pierre75 (#1598) üzenetére


-Ben-
veterán

Az új célja Federer rekordjainak megdöntése. Az még bizony 5 GS. 2 évnyi dominanciára számíthatunk ...

(#1600) Pierre75 válasza -Ben- (#1599) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nem a szerb tehet arról, hogy nincs ellenfele. Kiket ver el? Pl. Tsonga a legostobább barom, akit a Tour-on valaha láttam. 2016-ban az RG-n kapott az asszonytól egy méretes nyakláncot, ágyékig ért. És abban adogatott 2 set-et, miközben többször kis híján kiverte a saját szemét. 90 percébe tellett míg rájött, hogy könnyen Darwin-díjas lehet, pedig még szóltak is a jószágnak…
Cici-ről és Szásenykáról már megémlékeztem korábban. Jöhet a következő Next Gen, mert nekem ezek nem kellenek.

Idén csak annyi kérdéses számomra, hogy RG-n is el tudja-e kapni Nadal-t?
Vajon a Mastersek-re is ráhajt majd, vagy ott hullajt morzsát a többinek?

Viszont a női teniszben ha Osaka mellé még tartósan jó format tudna hozni Kvitova, Ostapenko, Muguruza, Kerber stb és eltűnne a mázsás súly a WTA-ról, minden idők legjobb női mezőnye jöhetne össze.
Persze így a Babos-féle "tehetségeknek" maradna a páros, amit több labdaszedő lát, mint néző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.