Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tbird tuning?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) g0tcha


g0tcha
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a Thunderbird 1200 MHz es procimat tudom e minimálisan is de valamennyire túlhajtani? ABIT KT7-A a deszka amin csücsül. 256 Mb 133 MHz es márkás SD ram om van és a procin 1 TITAN T5DB (asszem jól írtam). Még soha nem húztam 1 procimat se és hallottam olyan mendemondákat, hogy a Tbird eket nem is lehet nagyon, vki azt mondta, hogy ha 1200 alapról felrakom 1300 ra Softmenu ben akkor már lehet hogy kiakad a gép, nekem meg nincs kedvem sz*rakodni most semmilyen cmos clearrel meg hasonlókkal.

Aki tud pls segítsen. thx

Vae victis!

(#2) Club


Club
őstag

Nekem van egy Tbird-em!
950-es
tuningolni abszolót nem tudtam
950-ről hiába emeltem 1000-re, a gép csak 950-est volt hajlandó elfogadni
1300-nál meg be se kapcsolt:DD

(#3) Panther válasza g0tcha (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hogyne tudnád. Állíthatod az FSB-t (mondjuk 140-re, ha bírja a RAM), vagy akár a szorzót is feljebb rakhatod egy féllel, ha grafitozott a procid. Nekem 1133-as TBirdem van szintén KT7A-ban, most 1140-en megy (FSB = 152 MHz; mondjuk ehhez hozzá tartozik hogy egy jó Infineon RAMot fogtam ki :) ). Már láttam a POST-nál 1400 MHz-nál nagyobb értéket is, a gép olyan 1300 környékén még stabil is volt. Szóval az én procim kifejezetten rossz tuningalany, de VALAMENNYI mindegyikben van. Legalábbis még soha nem hallottam olyanról hogy ne lett volna :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) greenface válasza Panther (#3) üzenetére


greenface
aktív tag

OFF: ''Szóval az én procim kifejezetten rossz tuningalany, de VALAMENNYI mindegyikben van. Legalábbis még soha nem hallottam olyanról hogy ne lett volna
''

Én már láttam olyan K5-100-ast, ami csak 90-en volt stabil. Abban pl. -10 Mhz volt :D :D.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#5) bujdyka válasza g0tcha (#1) üzenetére


bujdyka
tag

Bocs, ha nagyon okoskodásnak tűnik, de nem 1333 Mhz a Tbird mag teteje? Mert akkor 133 Mhz-et tudsz rányomni, az nem túl sok, cserébe lehet, hogy feszt kell emelni és akkor meg ott a probléma, hogy fűteni fog nagyon... Inkább csak az FSB-t emeld és vedd vissza szorzót, az jót tud tenni!

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#6) _Volkovy_ válasza bujdyka (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

1400MHz a gyári vége.Aztán van akinek 1700 körül is ment Peltierrel :)

(#7) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Nekem egy Abit kt7-a v1.3 as lapban az 1133 Tbird procit 1403 Mhz-ig sikerült felhúzni. Ekkor a proci hőmérséklete alapon 50, 2 óra játék után 55 fok volt.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#8) Tommee


Tommee
aktív tag

Ugyanez a konfigom volt.Nálam 1400Mhz volt a vége a procinak.Asszem 1.8V-ot adtam a procira.A szorzót simán állíthatod a SoftMenu-ben.Szal nálam 9x155ön ment. Próbálkozz és sok sikert!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tbird tuning?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.