Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbchris


bbchris
senior tag

SZal egyszerű a kérdésem : szerintetek lehetséges szünetmentes tápot átalakítani egy kissebbfajta inverterré ? Egy szünetmentes úgy kb 500 W körüli teljesítményt ad , egy kis buherálással mondjuk egy szélkerékkel tölteni az akksiját persze egy töltőáramkörön keresztül és maga a tápegység pedig adná a 230V-ot ami szerintem világításra bőven (kompakt fénycsövek ) meg egy-két apróbb eszközre jó lenne . Márcsak ugye az a kérdés hogy a szünetmentes alkatrészei bírnák-e a folyamatos üzemmódot . Kinek mi a véleménye erről ?

(#2) bela22


bela22
csendes tag

Jobbra fel, mert engem is érdekel!

(#3) iday


iday
aktív tag

Neked egy szinuszos kimenetü ups kell alapbol.
Én pl a hütendö alkatrészekre tennék nagyobb hötöbordát, és beleraknák egy kis ventilátort is.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#4) bela22 válasza bbchris (#1) üzenetére


bela22
csendes tag

Szerintem ha veszel egy nagyobb teljesítményűt, mondjuk 1000w-osat, akkor azoknak bírni kell a kisebb rákötött teljesítményt hosszú ideig! A venti is jól jönne bele. Láttam is ilyen nagydarab 1000w-os ups-eket, ezek olyan 10k körül voltak. de már 2 éve, hogy olvastam azt a hirdetést, és egynek a súlya 50 -60 kiló volt!

(#5) wassermann


wassermann
addikt

Nem kell szünetmentest átbuherálni, ha helyből invertert vagy DC/AC konvertert veszel. A villanyos napelem táblák (solarcell) gyártói szoktak ilyesmit is árulni, keresgélj a neten. Sok sikert!

(#6) bbchris


bbchris
senior tag

A baj csak az hogy az Inverter ára 100 ezertől kezdődik felfelé és határ a csillagos ég . Pl egy 600 W -os szünetmentes az kb 20-30 körül mozog mígy egy Inverter az kapásból 150-től felfelé és ehhez ugyanúgy nincs hozzá semmi . Akkunak pl egy Spirálcellás akksit gondoltam amit autókba szoktak beletenni és nincs benne sav meg ilyesmi mert az ólomakkuval az a baj hogyha áll akkor rövid időn belül megd*glik és nem lesz benne erő .

(#7) bbchris


bbchris
senior tag

Szerintem az elv nem rossz , hűtőventillátorokra én is gondoltam hogy kellene ,ami a teljesítményt illeti szerintem ez a 600-800 W bőven megteszi világítás céljára , ezzel nem semmi áramszámlát spórolva . Ha valakinek bármi véleménye van írja meg , várok még tanácsokat meg szerintem még sokan rajtam kívül .

(#8) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Nem rossz ötlet, ezen már én is gondolkodtam. Én úgy gondoltam, hogy tul.képpen az akkuja limitálja leginkább a funkcióját, vagyis leadja az adott teljesítményt, de csak rövid időre (10-20 perc). Tehát én úgy gondoltam, hogy nagyobb akkut kellene rá tenni. Mondjuk, ha feszültségben megfelelne, akkor egy savas, ólomakkut tennék rá (vagy 44Ah-ásat). Igaz, hogy sokkal nagyobb és súlyosabb, nehezebb szállítani, de így már lehetne kezdeni vele valamit.
A baj az, hogy láttatlanban is sejtem, hogy nem 12V-ról megy a szünetmentes, vagy akár 6-ról, ha lúgos akku van benne. Ez a kérdés ! Nézze meg valaki, akinek van !
A hűtőborda növeléssel és a ventillárorral egyetértek, ha nagy teljesítményekre van szükség tartósan. De a ventillátort mindenképpen hasznosnak tartanám, akár hőfokszabályozással, így energiatakarékos lenne.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#9) Batman2


Batman2
őstag

Ui.: Amúgy az árlogikával is egyetértek. Ezek a szünetmentesek valóban olcsóbbak és egy márkással már csak lehet kezdeni valamit.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#10) hm


hm
aktív tag

(#11) iday


iday
aktív tag

Pedig a legtöbb szünetmentes 12V -rol megy.
Egy, vagy több akku sorbakötve.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#12) kisninja válasza iday (#11) üzenetére


kisninja
őstag

Az enyém pl 60v-al megy :)
Az ötlet jó és az iverterét fel lehet használni.
De szél generátor mo-n ?? sajnos nem sokszor fuj a szél föleg akkor nem ha kellne.
Akku terén: Láttam már 750Aha caterpiéer akkut is és nem nagyobb mint egy 72-es

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#13) bbchris


bbchris
senior tag

Ezt a fénykapus honlapot olvastam , hát ugye egyértelmű hogy milyen drága az Inverter egy szünetmenteshez képest . És már néztem azért 30-ért már szinte majdnem csúcs szünetmenteset kapni ami már tud valamit . Vagy legalábbis használható valamire . A gyári akksi helyett pedig mint említettem pl a Spirálcellás akksit tudnám képzelni ami hivatalosan autókba való de mivel nincs benne sav vagy lehet hogy van benn valami de nem tud kifolyni . Meg nagyon kicsi az akksi mérete de nagy teljesítményt ad le , valahogy úgy néz ki belülről mint egy kondenzátor . Aztán ugye nem dugom rá a 230V-ra a szünetmentest csak az akksiját töltöm külön egy áramkörön keresztül pl szélkerékkel vagy napelemtáblával , azt hiszem ilysemit lehet a villanypásztorokhoz kapni elérhető áron . Persze hűteni illik a tápot hogy ne melegedjen mert az 5 perc nem egyenlő a folyamatos működéssel . Mert szerintem 230V-ot kiadja rendesen mivel a számítógépeknek stabil feszkó kell , a kompakt csöveknek meg bőven jó na meg talán egy sima mezei TV is belefér . Azok általában 120-180W-osak szoktak lenni ami 55 cm-es , (hangsúlyozom átlag mert tudom TFT stb azok töbet esznek ) .

(#14) Bumbi válasza bbchris (#13) üzenetére


Bumbi
tag

1. Ami neked kell, az valami 1kwatt körüli sinusos kimenetű szünetmentes.(NEM KVÁZISZÍNUSZOS, MERT EGY KÉT DOLOG NEM RAJONG A NÉGYSZÖGÉRT!!!)
2.Csipke bokor vessző.
3.Nem akarlak megbántani, de a spirálcellás aksiban is sav van...csak fel van itatva valami furcsa gyapot szerű anyagba. Ajánlom olvasásra a hwsw idevágó ups-es topikját az egyéb rovatban.
4.A szélenergiáról annyit, hogy azért senki ne ringassa magát illúziókba, mert a szélgenerátorral lehet nyerni kb. 0,00027eV-ot, atomenergiával pedig kb 0,08 MeV-ot, szóval a lepkefing kategóriában indul...Tehát nincs vész, csak nem 20 perc alatt tölti fel az aksit.
5.Azért a szélgenerátor után elég komoly elektronika kell, hogy egyenletes töltőáramot tudjon szolgáltatni, mert ha nem, akkor az akkud (igen, a spirálcellás) viszonylag hamar megadja magát. Ezért kerül egy inverter 100ebe, mert az fel van készítve arra, hogy a hullámzó teljesítményt simítsa. Azon kívül tipikusan nem ilyen aksikat használnak napfarmokon, mert ezek kényelmes használat mellett is hullák 3 év alatt...Rádaásul a dinamómotor, az árbóc a szerelékeke se kétforint...
szóval nem is tudom, de én maximálisan támogatom.
Előre!

42

(#15) Bumbi


Bumbi
tag

ja és majd elfelejtettem:D Balra fel és egy óriási UP!

42

(#16) bbchris válasza Bumbi (#14) üzenetére


bbchris
senior tag

Én csak egy példát amlítettem az akkufajtára de gondolom van más száraz akksi is valahol . Az Inverterhez nem jár a szélkerék tehát csak önmagában 100-tól van felfele mert szélkerékkel kb már 500-at is nyom szal nem olcsó . Igyhát ugye maszek megoldásra gondoltam . De az Inverternek is van hátránya , azért ez sem működik órákon át ha nincs szél . Én csak egy elvet próbáltam leírni egyenlőre még nincs péézem megcsinálni .
De azért elvileg az elv kivitelezhető , azért ha van még valakinek ötlete az írja le .

(#17) Bumbi válasza bbchris (#16) üzenetére


Bumbi
tag

Kellene valami olyasmit találni, mint például a home made fűnyírőhoz volt régen ugye a mosógépmotor...Holnap...illetve ma megkérdezem az gépészektől, hogy esetleg nincs e valami tippjük...
Aksiból meg olyat szoktak használni, amit az villamosautóknál is, mivel ott is szempont, hogy pl. fékezéskor vissza lehessen táplálni, stb...
Van erről valahol egy pdf-em, még autóvillamosságon kaptam, majd megkeresem reggel.
Szerintem folytatni kéne ezt a topikot.
Ámen, És ne érezd, hogy leszóltalak az előbb, sosem tenném, mert a kreatív ifjakból lesznek a jövő mérnökei...(aztán lehet, hogy idősebb vagy nálam:DD)
És a legfontosabb:
Jól becsüld meg az ifjú gólyát, mert lehettek még évfolyamtársak:DDD

42

(#18) HummeRC


HummeRC
senior tag

Na ez engem is érdekel, jobbra fel. ;)

(#19) iday


iday
aktív tag

Lehet valahol emberibb árakon napelemet kapni?
Conrad ba van de horrorr áron.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#20) HummeRC válasza iday (#19) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nem tudom mennyiért adják, de kérdezd meg tőlük. (Az nem kerül semmibe.) ;)

Bővebben: link

(#21) TRD válasza iday (#19) üzenetére


TRD
csendes tag

35eFt Dunasolar DS40. Általában ennyiért van.

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#22) TRD válasza bbchris (#16) üzenetére


TRD
csendes tag

Akkor az inverter témához:

Végig jártam már ezt az útat. 1000W-os inverterem volt APC szünetmentesből átalakítva.
Pontosabban, még megvan valahol. Esett-kelt, már 2 db trafó volt benne, mert eggyel túlmelegedett.
Amire még gondolni kell: katasztrófális a színuszos inverterek hatásfoka! Valahol 70-85% környékén vannak, az árukkal egyenesen arányosan. :) Az üresjárati fogyasztása az enyémnek 40W volt!!! Érdemes kiszámolnod, mennyi idő alatt is meríti le az akksikat, csak azzal, h. be van kapcsolva, de nem üzemel semmi róla.
A másik vicces helyzet: 1db 7W-os energiatakarékos izzót üzemeltetsz, a hatásfoka miatt ténylegesen 10W-ot fogyaszt + az inverter saját 30-40W fogyasztása. Érdekes....
Nekem trapéz inverterem van már másfél éve, a Conradból. Az új mosógépeken és a micrókon kívül minden működik róla, pl. a teljes háztartásom. 0.5W az üresjárati fogyasztása, a hatásfoka teljes terhelés környékén 95%! És mellesleg relatív olcsó.

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#23) Batman2 válasza bbchris (#13) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Te, a TFT-k pont arról híresek, hogy jóvel kevesebbet esznek mint egy katódsugárcsöves monitor, pont ez a jó bennük (többek között) !
Ezentul a normál TV készülékek nem ezsnek 120-180W-ot. Pl. egy 55cm-es 60-80W körül mozog, legalábbis az in-line képcsövesek (a maiak). De ha valakinek még van delta képcsöves TV-je, az azért többet eszik azonos méretben is. Ez a technikai külömbségek miatt van.
Továbbá, a hengercellás akksik ugaynúgy savasak, mint a simák, csak ezekben az elektrolit egy zselében van megkötve, tehát ezért nem folyik és olyan anyagok vannak benne adalékként, amik gátolják a gázképződést, így lehet zárt az akku. További tulajdonsága, hogy ugyan a tárolt energia nem sokkal több, mint egy vele azonos kapacitású sima akkunál, tehát csak kicsivel merül ki később ugyanolyan fogyasztás mellett, DE az egyszerre (pillanatnyi) leadható áram mennyisége jóval magasabb, mint a hagyományosaké, ez az ami igazán különleges bennük.
És mielőtt felkapnád a vizet, ez nem kritika, vagy kioktatás, csak észrevétel a hozzászólásodhoz. :)
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#24) Batman2 válasza iday (#19) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Igen, én is nézegettem már az összes lehető helyen interneten, de csak drágább és még drágáb van. Pláne, ha jó teljesítményűt akarsz, nem tető méretben.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#25) Batman2 válasza TRD (#21) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A DS-40-essel az a baj, hogy az 48V körüli üresjárati feszültséget produkál és terhelten is kb 40V az üzemi fesze., ezzel 12V-os akkut nem lehet tölteni, legalábbis direktbe (egy szál védődiódán keresztül értem), mindenképpen kell egy átalakító és ha nem akarunk nagy veszteséget, akkor egy sima táp helyett egy kapcs üzemű kell, mert az lehetővé teszi a 40V fesz. kihazsnálását, akkor is, ha 12V-ra van szükségünk. Ilyen pl. egy LM2678T-12 12V-os, 5 A-es kapcs. üzemű táp IC.Bár a bemeneti feszültségének maximumát súrolja ez az alkalmazás, mert 38-40V körüli a max.a.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#26) TRD válasza Batman2 (#25) üzenetére


TRD
csendes tag

Igen, tudom.
Mod: 44V a munkaponti feszültsége és 52V az üresjárati. :)

20db DS40-24-em van és 10db DS40-em. A túltöltés miatt mindenképpen érdemes töltőt használni. Nálam 24V-os a rendszer, ezért jók voltak a 40-24ek. de abból alig gyártottak...

[Szerkesztve]

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#27) Batman2 válasza TRD (#26) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Na, ez érdekelne, hogy hol van neked ilyen? A saját házadban csináltad meg, vagy valami olyan helyen dolgozol, ahol ilyenek vannak. Régóta foglalkoztat már a gondolat, hogy kreáljak magamnak egy rendszert, de marha drága a napelem.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#28) TRD válasza Batman2 (#27) üzenetére


TRD
csendes tag

Otthon, a saját házam üzemel így. Egy tanyán lakom, nincs semmilyen közmű: víz, villany, gáz... Napelemekkel és kollektorokkal oldom meg. Vészhelyzetre van egy áramfejlesztőm, a fűtésre egy PB gázas cirkóm. De az utóbbiakat lehetőleg hanyagolom, ha ''ingyen'' is megoldható. :)

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#29) bbchris válasza TRD (#28) üzenetére


bbchris
senior tag

Kb mennyibe került neked a beruházás hogy menjen pl csak az áram ? És ezt a Konradban csak úgy megvehetem ha van rá pénzem vagy rendelésre hozzák meg ?

(#30) TRD válasza bbchris (#29) üzenetére


TRD
csendes tag

Hi!

1.1M de nem egyszerre. Amikor 3db napelemre volt pénzem, annyit vettem, amikor 10-re, annyit.
Elméletben 2hét múlva lesz még 10db. :)
Nekem PT1200-24-es inverterem van, stabilan 1200W, rövid időre (3mp) 2000W-ot tud leadni.
Pl. hűtőgépnél fontos a 2000W, induláskor hajlamos 1500W-ot felvenni, utána már csa 70-90W-ot fogyaszt. Ez csak rendelésre 59900Ft, de asszem 1hét alatt itt volt. Mögötte pedig 16db 65Ah-s akkumulátor.

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#31) Batman2 válasza TRD (#28) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ez marha izgalmas lehet! :C
Én is valami ilyesmin álmodozom titkon, hogy saját házban, teljesen saját berendezésekkel, áram és melegvíz.
Az akkuk meddig bírják, egyrészt árammal, mésrészt élettartam szempontjából, már ha van meg van már elég régóta és van róla már ez utóbbi tapasztalat?
Sima autó akkuk, vagy solar akkuk?
Üdv..

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#32) TRD válasza Batman2 (#31) üzenetére


TRD
csendes tag

Ha magad csinálod, sokat fogsz vele szívni, de végül jó lesz. Ha csináltatod, iszonyat sok pénzt lehúznak rólad, és szar lesz, ezek után pofozgathatod magadnak, és végül jó lesz, de min. 3x annyiba kerül. :DDD
Szünetmentesből vannak az akksik, 1 évesen vettem, most vannak nálam egy éve.
24V 520Ah, ez durván 12kW. nekem ez 3-4 napra elég úgy, h. nem süt a nap, vagy szakad az eső napközben. Szerencsére ennél tovább nem szokott szar idő lenni. :D
Elméletben 5-6 év az élettartamuk, majd kiderül. :DDD

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#33) bbchris válasza TRD (#30) üzenetére


bbchris
senior tag

Így már értem , na meg azt is hogy neked ilyen van hisz nincs is más választásod . Sajna igaz amikor indul egy motor ami neked ugye a hűtő akkor közel ugye 10-15×ös áramfelvétel van . De nem rossz a 16db akksi .
Ha lesz pénzem én is elkezdem építgetni az elképzelésemet .

(#34) Batman2 válasza TRD (#32) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A napelemek a háztetőn, vagy külön állványzaton aföldön kaptak helyet?
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#35) TRD válasza Batman2 (#34) üzenetére


TRD
csendes tag

Tetőn, szerencsére pont déli fekvésű. A cserepeket is leszedtem, a tetőlécekhez van csavarozva.

[Szerkesztve]

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#36) bandiras2 válasza bbchris (#33) üzenetére


bandiras2
senior tag

A [L]forum.terminal.hu[/L] fórumán nagyobb koponyák vannak, ott több segítséget kaphatsz, a ketyerédhez szerintem. Sok sikert, és érdekel, hogy mi lesz belőle!:C

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#37) TRD válasza bandiras2 (#36) üzenetére


TRD
csendes tag

Ezt így leszűrted ebből a beszélgetésből?! Király! :DDD

A munka nemesít! Én nem nemes akarok lenni, hanem K&@VÁRA gazdag!

(#38) bandiras2 válasza TRD (#37) üzenetére


bandiras2
senior tag

Elnézést a szórend miatt, Na ott vannak a nagy koponyák. Szoktam olvasgatni, mert hozzászólni sajna csak ritkán tudok. De ott egy jó társaság van, és sokmindennel foglalkoznak, rengeteg az elektronikai szakember. Ott találsz szakértő segítséget. Persze itt is, de ott nagyobb a szakisűrüség. Érdemes beleolvasni a topicokba: Tesla tekercs építése, Forgó morgó reloaded, Mitől ráz az antenna, Száraz-féle generátor(bringavilágítás ledekkel). Sokszor olvasom. Külön kiemelném a számítástechnikai, valamint az elektronikai réémtörténetek topicot;)

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#39) LukE válasza bandiras2 (#38) üzenetére


LukE
veterán

szerintem ''Sok sikert, és érdekel, hogy mi lesz belőle!'' << erre irta amit irt, ugyanis van egy mukodo napelemes tanyaja :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#40) Dr.God Man


Dr.God Man
csendes tag

Hali!Rengeteget ügyködtem inverterekkel!És szünetmentesekkel! Ha világításra kell ehet építeni invertereket egész olcsó de nem szinuszosat sima négyszög jelüt.Világításra tökéletes!De tökéletessen műküdtethető róla akár PC vagy TV...stb.csak kell hozzá egy trafó ami 2x12v vagy 2x24v legalább 100w-os legyen.az elektronika kapcsolási rajza is egyszerü ,kicsi,olcsó (trafó nélkül kb:600Ft)az elektronika kapcsolását sajna nemtudom hogy lehetne feltenni.de szünetmenteseket is átlehet alakítani.altalában 400w-os ig 1db 12v akksi van benne.Csak átkell építeni hogy belehessen kapcsolni egy kapcsolóval.Az alaplapon általába kivan alakítva a kapcsoló helye csak nincs beleépítve.És a feteket kikell cserélni nagyobbra (legalább 50A-t tudjonak,figyelj a feszültségre is)A trafó kissé melegszik benne mert túl van hajtva pl:200w trafó lead 400w-ot.minden szünetmentes túlhajtja a bennelévő trafót , ezt hűteni kell ha huzamosan ideig akarod használni.sok sikert a bütyköléshez.a napelemet meg felejtsétek el mert nagyon drága!!!és egy DS40 (38.000Ft/db) 3-5nap alatt tudna feltölteni egy 100AH akksit. szélgenerátort lehet kapni 80.000Ft-ért 200w-os.Ez talán 1 nap alatt feltültené de tuti nem lessz szél 100km -es körzetbe. :DDD

(#41) sippee


sippee
csendes tag

Sziasztok! Most először vok itt fent az oldalon, uh. bocs, ha valami félresikerülne.

Na szóval, Én is mostanában kezdtem el agyalni ezen a ''szélkerék-generátor-inverter-PC'' elven. Személy szerint én úgy tervezem (gondolom), hogy a szélkereket ugye felállítom a kertben, és egy ékszíjáttétellel, ami gyórsító áttétel, meghajtok egy autógenerátort (kb 1000 1/min -fordulaton szépen leadja a fix 14 voltot, meg pár ampert, mondjuk kb.10-et), a generátorról levett feszültséggel néhány párhuzamosan kötött autóakksit töltök, mondjuk hogy ezek összkapacitása kb 200 Ah- legyen (ezzel már jó sokat lehet gépelni), ezután, az akksi kivezetéseire pedig rákötök egy olyan invertert, amit autósboltokban is lehet kapni(amit a szivargyújtóba lehet csatlakoztatni), vagy pedig -amit már olvastam az imént az oldalon-,a szünetmentes táp akkuját helyettesítem az autóakkumulátorokkal.
Arra gondoltam ez jó megoldás lehet, de szóljatok hozzá, mert még nem csináltam meg, így nem nagy tapasztalatom van ilyen téren (leszámítva, hogy villanyszerelő a szakmám)

sippee

(#42) katzjammer válasza bela22 (#2) üzenetére


katzjammer
újonc

Hi. Patakra próbáltam 500W-s szünetmentest, 200W-s szivattyúval, 55Ah-s autóakksival, s lám műxik. DE!!!
Felesleges a nagyobb hűtés+venti. A szünetmentes hibamentes, csak kb 60 sec után kikapcsol. Szal ha már elfáradtál a sétálástól, próbáld megkeresni a kikapcsolásért felelős részt. Sikert, sikert, sikert... szóval sokat.
Ha megtalálod, léci írj!

(#43) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem -ha csak világításra használjuk 50-100W körüli max. fogyasztással - érdemes inkább egy törpefeszültségű DC hálótatot kihúzni, és egy darab DC-DC-vel megoldani a rátáplálást. így lehet a legjobb teljes hatásfokot elérni, legkisebb az üresjárati fogyasztás.

Az egyszerű olcsó UPS-el az a probléma hogy túl van gerjesztve a transzformátora ha nincs megfelelő terhelés, ami az akkuk kapocsfeszültségét redukálná, így DC módban üresjáratban indokolatlanul magas a fogyasztása.
Nagy Ah-ás akkukat, gyárinál jóval kisebb belső ellenállást mögé rakva, 50-100W terhelésre nem fog esni a kapocsfeszültség, megmarad a túlgerjesztett állapot, magas fogyasztás.
Ezt lehet valamennyire korrigálni, de a vége egy új transzformátor tekerése, ami nem biztos hogy megéri.

Másik probléma ami előfordulhat, hogy iszonyatos mennyiségű felharmonikust produkál a kimeneten, ha kiteríted 20-30M vezetékre "ala világítási hálózat" nem lesz fogható rádió a környékben.

(#42) katzjammer: 98% hogy a szoftverben van a limit, nem a pcb-re forrasztva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.