Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Szoftveres proci hűtés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Valami hardver gurutól várnék választ a következőre. A szoftveres proci ''hűtőprogik'' tényleg érnek valamit, vagy sem. Gondolok itt a CPUCool - ra és társaira. Mekkora egyáltalán ezeknek az erőforrásigénye? Próbaképpen feltettem a CPUCool legújabb változatát és hiába jelöltem be, a hűtési opciót (hogy állandóan hűtsön), látszólag nem járt eredménnyel, mert a CPU hőmérséklete a Bios és a PC Probe szerint (ez utóbbi nem nagyon megbízható) egy fokkal sem lett kevesebb.

(#2) andorpapa válasza Superman (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Egy ideig sok ilyen progit próbálgattam, de ne várj tőlük túl sokat!

A lényeg az, hogy idle (nyugalmi) állapotban olyan parancsot közölnek a procival, hogy ne dolgozzon feleslegesen, így hűvösebb lesz, viszont amint terheled a procit (pl. játszol, videót nézel vagy bármi), azonnal elvész a hatás, mivel ebben az esetben nem tud a proci ''kávészünetet'' tartani.

Márpedig az igazi hűtésre terhelés mellett van szükség, tehát nem túl nyerő. Ha jól tudom, a mai oprendszerekbe pedig már automatikusan benne van ez a funkció, de lehet, hogy tévedek.

Azt azért elmondom, hogy én mire jutottam: idel állapotban 2-3 fokot hűtött, terhelés mellett semmit. A legtöbb ilyen progi azért mégsem szemét, mivel jó hardvermonitorizáló (proc. hő, ford.szám, feszültségek) funkciók is járnak vele, de egy ezüstös paszta és egy brutál venti még mindig jobb megoldás! :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) guest


guest
veterán

Jaja.
Csak helyeselni tudok az elõttem szóló szavaira.
Csak a kiegészítõ funkciók miatt érdemes felrakni (ha érdemes).
Amúgy a winxp-ben biztosan van cpukikapcs, mivel aktív játéknyomulás után kilépve a játékból jelentõsen csökken a proci hõmérséklete.
Bár azért a nem dolgozó részek sem növelik a prociban a hõt az is igaz.

Kellemes Pünkösd hétfõt mindenkinek !

prohardver vendég

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

én is csak arra használom, hogy tudjam, win98 alatt eszi-e épp vmi progi a teljesítményt

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) LordX


LordX
veterán

Van aki UD-t/SETI-t/stb. futtat, van aki CVPUCool-t/Waterfallt/stb... :)

(#6) Füles válasza guest (#3) üzenetére


Füles
tag

Így van, a fejlettebb (??) oprendszerekben benne van ez a funkció, mint pl NT4, Win2000, XP.
Arra jó a szoftveres hűtés, hogy amikor pl egész nap netezel, vagy véletlenül dolgozol, mondjuk szövegszerkesztővel, akkor használható szabályozható fordulatú léghűtés, mivel ilyenkor a proci gyakorlatilag unatkozik. Így csendes a gép.
Szóval azért nem teljesen használhatatlan...
Nekem ezelőtt kb három évvel megmentette a procimat, mert egy belógó madzag megállította a procihűtő ventit... :)

(#7) BanĐee


BanĐee
csendes tag

Gondoltam beszólok, hogy lássan hogy néz ki ez az ökör fejem.:))
Egész jó. muuuuuu

(#8) andorpapa válasza BanĐee (#7) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát akkor üdvözlünk a prohardveren! :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) BanĐee


BanĐee
csendes tag

Tekintettel sikertelen keregélésemnek, ismét itt kötöttem ki. Kerestem volna egy fórumot, ahol a procik hőmérsékletéről diskurálnak az itt lévő fiatalok, öregek és élőhalottak egyaránt, de sajnos nem találtam, vagy ökör fejemnek köszönhető mindez? :)
No de a lényeg, elfelejtettem már régen a procim hőadatait és most ismét feltettem a hardwer dokit. Egy cerka800@1100-on,s aminek hőmrsklete - most a SETI ami még +1Celsiust ''pakol rá'' - 46 Celsius fokos. Pedig a ház félig nyitva. Nem sok a 46 szerintetek? Üzembiztos? Arra emléxem ugyan, hogy télen természetesen 33 körül járt......na de most nyáron?

(#10) andorpapa válasza BanĐee (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

A 46 fok nem gáz, 55 fölött már azért elgondolkodtató lenne. Szóval tuningolt Cerka, 1 GHz fölött, SETI meg hasonlók, így a 46 fok nem probléma, a Celeronok 60 fölött, nagyjából 68 körül kezdenek néha hülyeségeket csinálni, 70 fölött pedig már nem nyerő a dolog.

Amúgy milyen hűtőd van?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) andorpapa


andorpapa
őstag

Ja, és télen nekem is alacsony volt a hőmérséklet, ez természetes. Már csak attól félek, hogy mi lesz itt nyáron, 35 fokban! :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) BanĐee válasza andorpapa (#10) üzenetére


BanĐee
csendes tag

No azt is már régen vettem....de szerintem még mindég a fop32 van benne. 4600-4800-at forog, ezüst borda,magas....szerintem fop32.:) Már erre is alig emléxem.

(#13) BanĐee válasza BanĐee (#12) üzenetére


BanĐee
csendes tag

Nyáron a balcsin kell lenni :)))) Mondom én, aki itt ül és ''készül keményen a vizsgáira'' :)))))))
Egyébként a videókarcsimat is elég keményen hűtöm két oldalról....lecsippentettem a hűtőborda széleit fogóval és tettem rá egy nagy ventit és a másik oldalára is.:)) Leadtek GeForce2 400 sh max 64mb. Igy 55 fok helyett 45 fokos, és már húzva van, csak kérdés meddig bírja még egy GF2...?MÁrmint teljesítményben.

(#14) Füles


Füles
tag

Szerencsére ezt a topicot is elvittétek egész másfelé... :((

(#15) andorpapa válasza Füles (#14) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát igen, de szerintem már túl is van tárgyalva az eredeti téma. Persze még lehetne róla beszélni, ugyanúgy, ahogy az ''Intel vagy AMD???'' topicban, de az első 20 után már sok újat nem lehet mondani, csak más topicba tartozó infókat előhozni. De hát ez van, félrebeszélő nemzet! :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#16) Füles válasza andorpapa (#15) üzenetére


Füles
tag

Jó lenne, ha le lehetne zárni egy témát, és nem lehetne tovább hozzáírni, de meg lehetne találni, ha valaki keresi...

(#17) andorpapa válasza Füles (#16) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát, Parcinak szólj, ő a motorfejlesztő! De szerintem nem biztos, hogy jó megoldás, mert ha lezárod, és valaki még szeretne beleírni, kérdezni, válaszolni stb, akkor újat kell nyitnia, ami pedig nem jó.

Viszont az tényleg gáz, amikor egy hónapok óta halott topicba ír be valaki fél sort.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#18) guest


guest
veterán

Szerintem a Rain nevű progi nagyon jó szolgálatot tesz ha win 98 alatt vagy ME alatt vagy mert ezek a rendszerek nem állítják le a procit ha nincs munkája.Mikor a régi K6-II-őm(400MHZ) volt a Rain-nel 30-35 fokos volt nyáron mp3 mellett, viszont ha terheled akko nem ér semmit (szerencsére mert visszavenne a teljesítményből).BYE

prohardver vendég

(#19) Superman


Superman
nagyúr

Na akkor most lezárom a témát, fiúk. :)) Egyébként köszi a hozzászólásokat.

(#20) utax


utax
aktív tag

én meg újranyitom :)
mert hétvégén próbálkoztam a cpucool 7.1.0-val, és ha nem látom, nem hiszem el
az 1.4tb, mióta bejött a megel, stabilan 55 fokon izzad. a cpucool idle állapotban 30 fokig hűti. az oké, hogy a dolgozik, megintcsak 55 lesz, de legalább akkor ne fűtsön, amikor nem dolgozik, anélkül is mocskos melegem van
most akarok hűtőt cserélni, csak nem tudom, mit vegyek (most wbk38 van)
a cak68 drága, titan-tól meg tartok egy kicsit

Use the force, Dude !

(#21) BobMaster válasza utax (#20) üzenetére


BobMaster
senior tag

Coolink 111 (nem pluszos). Faja.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#22) utax válasza BobMaster (#21) üzenetére


utax
aktív tag

thx bobmaster
szóval halk és jól hűt ? (55 foknál kevesebb lesz nyáron is ?) mert akkor máris megyek megvenni

Use the force, Dude !

(#23) Xanco


Xanco
csendes tag

1700-es Athlon XP, ha dolgozik, 53-54 fok (lesarkazásgátlóval, a mostani meleg időkben, igaz a hanyagolható tápventi helyett van a házban 1 másik is). De így is elég halk.

(#24) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Le lehet zárni a témát, félisteneknek. Úgyhogy most lezárom :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Szoftveres proci hűtés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.