Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerintetek ez működhet?

Hozzászólások

(#1) lypara


lypara
csendes tag

Hi!
Van egy ismerősöm aki honlapot szeretne, és épp most olvastam ezt a dolgot:
Bővebben: link
Szerintetek beajánljam? Biztosan kifizetik a pénzt?
:F

(#2) _Hunter_ válasza lypara (#1) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szerinem, ezt csak akkor tudja meg ha kipróbálja. Veszíthet vele valamit?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#3) lypara válasza _Hunter_ (#2) üzenetére


lypara
csendes tag

Az biztos, hogy nem egy freetárhelyes bt.. Az hogy fel van tüntetve minden elérhetőség pozitív.

(#4) mormota


mormota
senior tag

kifitzetni kifizetik, de 80e-t egy 5 oldalas htm-ért? nem sok egy kicsit?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#5) lypara válasza mormota (#4) üzenetére


lypara
csendes tag

Nézegettem árakat wbdesign cégeknél, és az átlag alatt van. Volt egy osztálytársam (grafikusként dolgozott), aki elmesélte milyen költségek vannak egy ilyen cégnél. Gyakorlatilag a bruttó ár 45%-a kerül a kasszába. Azért ez botrányos! ''Orbán Viktor (vagy akárki) és a munka alapú gazdaság''

(#6) bLaCkDoGoNe válasza mormota (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem, ez még bőven olcsónak számít.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) pilóta válasza lypara (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

45%-a kerül a kasszába? Úgy érted, hogy ennyi marad náluk? Akkor ez az egyik legjobb költség/bevétel arányú dolog, amiről mostanában hallottam. Én örülnék 20%-nak is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) _Hunter_ válasza lypara (#3) üzenetére


_Hunter_
őstag

Bár nem ismerem ezen cégeket, de elég komolynak tűnnek ami tényleg biztató.
Próba cseresznye! :))

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#9) lypara válasza lypara (#5) üzenetére


lypara
csendes tag

Megkérdeztem fatert, valahogy így néz ki.
pl: 125 000 HUF

-ÁFA -20%
-nyereségadó -18%
-osztalékadó -20%

összesen: 58%

Tehát maradt 125-125*0,58=52 800 HUF az nem olyan sok
:F
Csodálkoznak, hogy mindenki csal ahol tud?

(#10) bLaCkDoGoNe válasza lypara (#9) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mármint a nettó pénzből kell még ÁFÁ-t fizetni? Tehát ha a melót 125k+áfáért csináélom meg, akkor a 125ből kell áfát fizetni? Ha ez így van, az bizony gonosz dolog... :((( Ha nem, akkor is...

Plusz miért kell nyereségadót fizeni minden bevétel után? Nem az éves nyereségből kell leadózni?

Osztalékadó korlátozott felelősségű cégeknél van? (Kft, Rt) Mert itt van törzsbetét ill. részvény.

Nem kötözködöm, csak kiváncsi vagyok ezekre, mert nem tudom, hogy mennek ezek a dolgok...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11) mormota válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


mormota
senior tag

besz*rok... komolyan... és én még sokalltam a 10ezret egy honlapért amit átalakitanék...


el se mertem képzeni hogy ennyibe kerül egy 5 (öt) oldalas, fless animáció az elején, céglogós oldal...


akkor én még olcsó vagyok...:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#12) lypara válasza lypara (#9) üzenetére


lypara
csendes tag

Olvasgattam a pénzszerzésről szóló témákat, hát volt egy-két alpból kizárható lehetőség. Ahogy néztem Text-Boy a téma szakértője, ő minden helyen feltűnt ahol pénzről van szó.
Text-Boy! Mit szólsz hozzá?

(#13) pilóta válasza lypara (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez azért nem teljesen így van.
Az áfa az ok.
Nyereségadó pl nem a teljes összegből megy, hanem a teljes összeg - költségekből. Pl. ha veszteséges év végén a cég, akkor egy fillér sem.
Az osztalékadó meg pláne. Ha pl nyereséges is a cég, de a nyereséget beruházásra fordítja, és nem veszi ki a tulajdonos, akkor az sincs.
Van viszont egy csomó más mindenféle. A helyi adó, amit a forgalom után fizetsz, a tb és egyéb járulékok stb.
Szóval nem marad ott meg 45% az tuti...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) mormota válasza pilóta (#13) üzenetére


mormota
senior tag

ez már rablás... ennyit adózni az államnak...
el se mertem képzenlni, hogy ennyit nyulnak az embertől...
naná hogy feketéznek

...ja azt hallottátok, hogy az állam ki akarja fizetni az állami cégek adósságát, amelyek csődbe mentek ?? ez már azért egy kicsit meredek

Illusztrálok, tehát vagyok

(#15) lypara válasza bLaCkDoGoNe (#10) üzenetére


lypara
csendes tag

A 125-ből fizetsz 25 áfát, és utánna jön a többi.
Azt még nem is tárgyaltuk, hogy mi van, ha nem tagok, hanem alkalmazottak végzik a munkát, akkor még ebből is lejön az alkalmazott bére.
Igen, kft-ről beszélünk. A lényeg az, hogy a tagoknak joguk van a kft-ben dolgozni, (nem mint alkalmazott), és így tudják kivenni a nyereséget.

(#16) lypara válasza lypara (#15) üzenetére


lypara
csendes tag

Az alkalmazottnak kb 69% jön le a béréből!
Ez azért botrány!!! :O

(#17) Bazsesz válasza bLaCkDoGoNe (#10) üzenetére


Bazsesz
őstag

Ne vedd készpénznek, amit mondok, mert én még most ezeket tanulom, de azért valamit konyítok hozzá :)

A példa az volt, hogy 125000 HUF.

Abból felülről számított ÁFA-ként lejött a 20% (mert ugye a nettó keresetből úgy kapod meg a bruttót, hogy az ÁFÁ-t leszámítod felülről -> ez 25%-os ÁFÁ-nál 20%, tehát szorozni kell 0,8-cal)

Aztán jön még a nyereségadó meg a nyereségadó, amit ha jól tudom, a nettó bevételből kell számítani. Ezt még pontosan nem tudom, mert jövőre fogom tanulni.

Szal pontos eredményt nem tudok adni, de szvsz így összeadogatva a %-okat, és úgy levonva nem biztos, hogy pontos, mert nekem nettóból történő osztalék és nyereségadó levonásánál 62000, bruttóból pedig 52500 jött ki.

Meg van ez rendesen kavarva, de mondom ezt ne vedd készpénznek, mert ezt még csak most tanulom.

Üdv: Balu



''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#18) lypara válasza Bazsesz (#17) üzenetére


lypara
csendes tag

Az első és a második összeg is nevetséges ahhoz képest, hogy mennyit kaszíroz az állam. Nem?

(#19) pilóta válasza Bazsesz (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

A nyereségadó az éves nyereség adója. Amit úgy számolnak ki, hogy volt mondjuk 10 milla bevételed az évben, volt 9 milla költséged (eszközök, beruházások, alkalmazottak bére, bérleti díjak stb), akkor tehát 1 milla nyereséged volt, aminek a 18%-át kell befizetned nyereségadóként.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nah, fel vagyunk világosítva :) Tudtam, hogy valami nem stimmel, de így most már okés a dolog. Mentségemre legyen az, hogy most 11-ben nem tanultuk még ezeket (legalábbis nem emléxek rá, most tartunk az ÁFÁ-nál)

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#21) effero válasza mormota (#4) üzenetére


effero
tag

egyáltalán nem sok! brutális árak vannak! a webdesign.lap.hu-n körülnézve lehet csodákat látni!

(#22) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Nem látom sehol a cég referenciáit:U

Anélkül ez egy vicc ( a kezdőlapjuktól sem dobtam hanyat magam)

egyéb állatfajták

(#23) L3zl13 válasza kamikaze boci (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nos a két kiemelt partnerül közül az egyik honlapját nem ők készítették, és az oldal egy hányadék.

A másikat ők készítették, és íme:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#24) kamikaze boci válasza L3zl13 (#23) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Vihí vahú nyihí!!!
ettől kész vagyok:D :D


A pofátlanság csúcsa, 20 forintot nem ér...:DDD
Most faragom a második weblapomat (az első az egeres volt), csak azért nem linkelem be, mert nem akarok vetíteni. De ennél 1000x különb....

egyéb állatfajták

(#25) L3zl13 válasza kamikaze boci (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az a nő ott a fotón, az oldal közepén... Hát tudnak valamit az biztos...
Hát még ha valami dinamikus oldal lenne. (Bár lehet, hogy olyat nem tudnak.)

Aki hülye, haljon meg!

(#26) effero válasza L3zl13 (#23) üzenetére


effero
tag

tényleg fura, hogy nincsenek referenciák, bár pont ezt figyeltem, hogy sok oldalon így van.
én biztos, hogy megkérdezném, hogy milyen oldalakat készítettek eddig. ez van...
egyébként, ha jól vettem ki a szövegbő, akkor az a cég akinek nem ők csinálták az oldalt, csak a fordításokat csinálja. a másik meg x. lehet, hogy erre volt igény.

(#27) kamikaze boci válasza effero (#26) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Van referenciájuk, mint láthattad. Tiszta DJ Rones.:D Az a háttér egyszerűen gyönyörű...:DDD

Komoly cég például a www.webshark.hu, ott nem lennének furcsák ezek az árak.

egyéb állatfajták

(#28) _Volkovy_ válasza L3zl13 (#23) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ez aztán a referencia :DDD

(#29) effero válasza kamikaze boci (#27) üzenetére


effero
tag

hát igen ez egy kicsit más! jó a vízmozgás!
bár gondolom, hogy egy ilyen szintű oldal elkészítését olyan pénzért vállalnák, ami megfizethetetlen.

(#30) L3zl13 válasza effero (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jó, lehet, hogy ennél sokkal jobbat is tudnak, de csak ezt a kettőt kitennia weboldalra? Én fölmentem a weboldalra, kerestem refit - nem volt.
Megnéztem a partnerakat, mert gondoltam hátha ők csináltak nekik weboldalt...
Az 1.-et el tudom fogadni. Nem igényeltek új weboldalt, de én azért rájuk erőltettem volna egyet. Mert, hogy néz már ki? És egy webdesign cég oldalán belinkelve...
A 2. viszont. Még ha erre is volt igény....

Ha vannak fenn jó refik, akkor elmegy ez a két partner, de ha csak ez érhető el a weboldalon, akkor a potenciális vásárlók fele már a kapuból visszafordul...

Aki hülye, haljon meg!

(#31) effero válasza effero (#29) üzenetére


effero
tag

hülyén fogalmaztam.
biztos hogy egy egyszerű 3 lapból álló bemutatkozó oldalt nem elérhető áron csinálnak.

(#32) vicces válasza lypara (#12) üzenetére


vicces
addikt

hát erre kiváncsi leszek :DD
Text-Boy szakvéleménye ...Text 13 éves :) /kábé

:)

(#33) KovacsUr válasza L3zl13 (#23) üzenetére


KovacsUr
addikt

Na neeee.... :C

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#34) kamikaze boci válasza effero (#29) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Semmivel nem magasabbak az áraik, mint amit ennek a cégnek a kalkulátorában láttam. Vannak egyszerűbb, statikus, de szép oldalaik néhány 10 eFt-ért. Viszont nem égetik magukat ilyen viccel. Ez nulla, vagy még annál is kevesebb. Különbet csinálok, pedig ali fél éve ismerem a photoshop-ot/dreamweavert, és eddig életemben egy lapot kalapáltam össze. Itt a második, még ezért sem lenne pofám pénzt kérni, szívességből csinálom (félig kész): Bővebben: link

(a webshark-osokat nem ismerem, semmiféle érdekem nem fűződik a reklámozásukhoz, csak példának hoztam fel őket)

Szerk.: L3zl13
-komoly cég ilyenhez nem adja a nevét
-sőt komoly cég ilyet nem ad ki a kezéből:)

Szerk2.: Na neee, ezt nem is olvastam, megszületett a nap topikja...:C

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#35) effero


effero
tag

lehet, hogy leterheltük a servert, mert már nem érhető el.

(#36) Bazsesz válasza kamikaze boci (#27) üzenetére


Bazsesz
őstag

Jajne. Azt hittem, hogy csak az IRC-sek tudnak erről az illetőről. FElvilágosítanál, hogy honnan indult ez? (a honlapját már tudom)

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#37) kamikaze boci válasza Bazsesz (#36) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Nem tudom, de az indexen van is külön topikja a legénynek. Vita folyik, hogy létező személy, vagy nem. Valakik tervezték, vagy tervezik, hogy megkeresik. Mostanában nem követem az eseményeket:D

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#38) PrinczA válasza lypara (#16) üzenetére


PrinczA
őstag

''Az alkalmazottnak kb 69% jön le a béréből!''
Ha Br. 100eHUF-bol megkap 31eHUF-ot es abbol kenyeret es tejet vesz, na meg egy kis sót az izesitéshez akkor ez meg -15% AFA.

Hol is tartunk? Mit kap ebbol a pek, a molnar, a traktorista, ....?

(#39) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A Hexavill2000 kft bemutatkozó weblapján találtam:
''A megjelenés tehát nagyon is fontos, de nem minden!''
Így van,ezért kell kinéznie a lapoknak úgy,mintha Jar Jar csinálta volna két film forgatása között.

[Szerkesztve]

(#40) kamikaze boci válasza _Volkovy_ (#39) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ettől megint leestem a székről :D

egyéb állatfajták

(#41) effero


effero
tag

(#42) kamikaze boci válasza effero (#41) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A 3. egész gyűjtemény!
A meddőség oldalon valami komolyabb flash van, egy számítástechnikai cégé:D

egyéb állatfajták

(#43) RAM válasza effero (#41) üzenetére


RAM
őstag

Überf@sza !!!!!!!!!!!!

Csak tisztán

(#44) RAM válasza kamikaze boci (#42) üzenetére


RAM
őstag

Nem is működik!!!!!!!!!

Csak tisztán

(#45) kamikaze boci válasza RAM (#44) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Lehet, hogy túl sokan akarják megnézni:)

egyéb állatfajták

(#46) effero válasza RAM (#44) üzenetére


effero
tag

melyik?

(#47) effero válasza effero (#46) üzenetére


effero
tag

az összes hibátlan!!! :C

(#48) effero


effero
tag

egy pár újabb gyöngyszem:

1- Bővebben: link
2- Bővebben: link
3- Bővebben: link

(#49) kamikaze boci válasza L3zl13 (#23) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Most néztük a barátnőmmel a masszázsos refi oldalt:
Jó a kép alatti felirat, így: utánna
Köszönöm ó Uram, hogy az állatkertet nem kerítetted körbe:D

egyéb állatfajták

(#50) Bazsesz válasza kamikaze boci (#37) üzenetére


Bazsesz
őstag

Ha honlapján található képgalériából vannak olyan képek, amiket kapásból tudok igazolni, hogy olyan hely van barcikán. De van olyan, amit még a büdös életben nem láttam, pedig 17 éve barcikai vagyok...

A probléma az, hogy nekem tűnik ez az egész tök kínosnak... :(

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerintetek ez működhet?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.