Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Éppen Budapesten "nyaralunk" (Ingyenszállás kihasználása), és netem is van, a lakás egyik sarkában befogtam a laptopommal egy nyilvános wifi kapcsolatot. Szóval ma elvittem a Pentaxomat Csurgó mesterhez. Megbeszélt időben odaértünk, egy kis műhelybe mentünk be, ahol a mester megnézte mi a gond. Egy nagyítós szemüveget vett fel, majd levette az objektívet, és most jött, amire nem számítottam. Jó nagyot belelehelt a gépbe, majd mondta, hogy "igen, most már látom". Aztán elővett egy Lenspen szenzortisztító ceruzát,megint a gépbe lehelt, és benyúlt a szenzorhoz pár másodpercre. Közben a következőket mondta, próbálom szó szerint idézni:
" Még soha nem csináltam ilyet, nagyon izgulok ám"
" Jé, mostmár a Pentax is gyárt digitális gépeket?"
Nagyon rövid lenspenezés után obi fel, majd tesztkép, és az LCD-n belenagyítva a képbe ellenőrizte az eredményt. Majd ismét le az obi, tükör felcsap, és bekapcsolt valami kis kompresszorszerűséget, és befújkált az érzékelőhöz, majd a mattüveghez is. Kezembe adta a gépet hogy kész. Kérdeztem mennyi lesz a díj, és most jött a legnagyobb meglepetés: Semmi. Mondta, ne is kotorásszak, úgysem fogad el semmit. :Y
Meglepődtem, de nagyon. Azért hazafele lőttem a Bp.i kék égboltról egy f/32-es képet, és megnéztem a laptopon, tényleg leszedte a zsírfoltot. :K
Délelőtt még beugrottunk a Camera kft-hez a három hónapja javításon lévő (mostanra elkészült) objektívemért(kitobi), és azért rákérdeztem ártatlanul, hogy hogy is van a szenzortisztítás náluk. 2500 ft-ért légbefúvás, ha nem használ, akkor szétszedés 15e.-ért. Bakker, amit Csurgó szaki leszedett 20mp alatt, ezek szétszedték volna a gépet miatta.. ? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.