Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

Nem olyan régen a szöget ütött a fejemben egy gondolat, mivel viszonylag sokat hívnak az ismerősök, hogy segítsek felrakni nekik a windowst, officet, játékot, a gépet kellene rendberakni, etc...; meg magamnak is ugyanis ált, addig bütykölök, amíg össze nem omlik az op.rendszer (xp/suse) :), de meguntam, hogy mindenhova 8-10 cd-vel járkálok, emiatt gondoltam, hogy kellene csinálni egy olyan dvd-t, aminek a következő kívánalmai legyenek:

1- tudjon róla bootolni a gép,
2- legyen rakta egy xp telepítő, hogy szűz gépre is fel lehessen rakni az xp-t,
2b- Office Xp telepítő,
3- update a win/office/... dolgokhoz,
4- driverek a főbb chipsetekhez, vga-khoz, hangkártyákhoz,
5- különböző finomhangoló, és tunig progik,
6- teljesen szabadon programok, amik kellenek az összkomforthoz: Nero/Acrobat Reader/Photoshop/Flashget/Bsplayer/Total Comm... szóval minden ilyen office/media/...
7- egy-két kis apró játék unaloműzőnek is pár Mb nagyyságrendűek/vagy amennyi hely marad a végén:D,
-...

Az állás jelenleg a következő:
1- ok
2- ok
3- ok
4- ebben kérném a segítségeteket, azaz honnan/mit/milyen verzió/... az ami kellhet,

Légyszi, ha lehet, valahogy így írjátok:
mit/miért/honnan, de főleg a különböző driverek érdekelnének, amikkel pl egy alaplapon már lehet valamit kezdeni, szóval, ami a puskacsövön kifér:D

5,6,7- ezzel még boldogulok:p, szóval ok.

Tudom, ez így elég nagy feladat, de hát próba szerencse :)

bye

dömedee

köszike előre is



[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2) adise


adise
őstag

először is mien vga, hangkártyam alaplaphoz kell?

(#3) domedee válasza adise (#2) üzenetére


domedee
senior tag

A vga annyira nem gond, ati/nvidia driver leszedve, de a többi az kérdéses,
szóval minnél többhöz jó legyen, alaplap:chipset driver-ek, hangkártya:a mo.-i legelterjedtebbekhez valók...etc

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#4) VladimirR válasza domedee (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az a gond, hogy surubben jonnek ki driverek, mint ahogy megirsz egy dvd-t

egyebkent:
forcewave+nforce driver Bővebben: link
via hiperion 4in1 ???
catalist ???


virusirto!!!!+tuzfal!!!!! is legyen a lemezen

(#5) Ekváádor


Ekváádor
őstag

A vga driver az könnyű.Ha Nvidia driver kell akkor az nvidia.com-ról,ha Ati akkor az Ati.com-ról.
Ha Nvidia akkor inkább a régebbieket tölts le, mert (legalábbis nekem) az újakkal nem akar működni a driver.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#6) Ekváádor válasza Ekváádor (#5) üzenetére


Ekváádor
őstag

Na jó akkor a vga megvan.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#7) domedee válasza VladimirR (#4) üzenetére


domedee
senior tag

az annyira nem zavarna, kb azt szeretném, ha a piac egy adott pillantának a legnagyobb szeletét át tudnám fogni vele, úgyse a legeslegújabb csúcszuper cuccokhoz hívnak segíteni, így a driverek tökéletesen megfelelnek majd így is.

szóval kb milyenek után nézedlődjek, nvidia, ati megvan, via is elvileg:)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#8) domedee


domedee
senior tag

virusirto/tuzfal: már megvan

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#9) erdoke válasza domedee (#7) üzenetére


erdoke
titán

Intel chipsetekhez találsz drivereket Bővebben: link.
SiS chipsetekhez Bővebben: link.

nForce és ATi chipsetek is vannak már dögivel, talán azokat is rakd rá.

A legjobb aláírás a héten

(#10) domedee


domedee
senior tag

hangkártyára mit mondtok? melyik az a pár típus/gyártó, ahol érdemes körülnézni, erről sajna nem sok sejtésem van, csak egy AC97-m van nekem is

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#11) Ekváádor válasza domedee (#10) üzenetére


Ekváádor
őstag

www.creative.com
Én csak ezt tudom, de lehet, hogy eszembe jut más is.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#12) domedee válasza erdoke (#9) üzenetére


domedee
senior tag

Ezek jók is lennének, de nem tudsz valami ftp-t, ugyanis nem találtam olyan egységes drivert, mint az nvidia esetében? mert onnan könnyebben le tudnám szedni, mint így, mert ez kicsit lassacska ezzel, külön chipsetekre?

főleg a sis-hez lenne jó, mert arról semmit nem tudok, intellel még úgy ahogy képbe vagyok.( amdfan:D )

nforce, ati megvan

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#13) Bobojsza válasza domedee (#1) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Szia

EWn is hasonlot akarok

De nekem az 1. pont okoz gondot

Szoval irnal errol kicsit ha mer tudod hogyan _

A fo kerdesem persze az, hogy valamikeretprogram kene, amirol lehet inditani az egyes szoftvreek telepiteset.

Ki tud ilyesmit _

Ja es a DVD boot kreszites az a masik

Koszi

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#14) Bobojsza válasza Bobojsza (#13) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

ja a driverre megoldas lehetne ebbol a keret-telepito szoftverbol 1 link a honlapra ahonnan a driver letoltheto...

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#15) domedee válasza Bobojsza (#14) üzenetére


domedee
senior tag

A dvd készítés elég könnyű dolog, csak el kell néznie az embernek ide:
Bővebben: link

de innen letölthető egy Mister XP nevű progi, abban van benne, sok más trükkel együtt.

a keretprogi az elég egyszerű, csinál az ember egy html lapot, ahonnan lehetne indítani a dolgokat.

a link a driver oldalára sajnos nem jó, mert, ha vinnem kell valahoa a dvd-t, és nincs net, akkor...

dömede

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

itt vagyok megint hosszú hallgatás után. elkezdtem leszedni az intel chipset-ekhez a drivereket, és a 875p, 865, 860-nak ugyanannak tűnnek a driverei, ez tényleg így van? nekem amd-van, ezért ebben nem vagyok otthon. Szóval elég lenne egyet leszedni, mint pl a via esetén, ami jó az összeshez(kt333,400,600...)

köszike

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#17) Viktor77 válasza domedee (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Szedd le a legújabbat, az jó mindegyikhez. 5.0.2.1003.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) domedee


domedee
senior tag

Akkor lenne még egy kérdésem, intel féle hálókhoz melyiket érdemes?

thx

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#19) domedee


domedee
senior tag

Eléggé régen behalt már ez a topic, de azóta történtek változások.
Az a dvd elkészült, de hát még fiatal csirke voltam, és megvoltak a gyerekhibái.

Most az xp-t akarom majd otthon újrarakni, és ehhez készítek egy újabb verziót, de...

Mert találtam a neten egy olyan oldalt, ahol azt írják le, hogy miként lehet automatizálni egy win telepítést, serialt, alapbeállításokat,..., drivereket felrakni, pl úgy is, hogy a telepítés indulásánál ne kelljen F6-al szórakozni, hanem bele legyen integrálva, magától rakja fel az office-t, nero-t, acrobat-ot és még minden mást, mi szem-szájnak ingere.

Ebben keresnék ötleteket, tanácsokat.

Szóval az oldal ez lenne: Bővebben: link

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#20) domedee válasza domedee (#19) üzenetére


domedee
senior tag

Szóval a különböző progiknál keresem, hogy milyen kapcsolókkal lehet megadni a telepítéskor a szükséges dolgokat egy batch fájlban.

valahogyan így, pl:
cmdow @ /HID
@echo off
SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

REG ADD %KEY% /V TITLE /D ''Installing Applications'' /f

REG ADD %KEY%\005 /VE /D ''Adobe Reader 6'' /f
REG ADD %KEY%\005 /V 1 /D ''%systemdrive%\apps\AdobeReader6\AR6.msi /qn'' /f

REG ADD %KEY%\015 /VE /D ''Alcohol 120'' /f
REG ADD %KEY%\015 /V 1 /D ''%systemdrive%\apps\alcohol\setup.exe /qn'' /f
REG ADD %KEY%\015 /V 2 /D ''REGEDIT /S %systemdrive%\apps\alcohol\register.reg'' /f

REG ADD %KEY%\025 /VE /D ''Diskeeper 8'' /f
REG ADD %KEY%\025 /V 1 /D ''%systemdrive%\apps\DiskeeperPro_8.0.459.exe /s /v/qn'' /f

REG ADD %KEY%\030 /VE /D ''DU Meter 3'' /f
REG ADD %KEY%\030 /V 1 /D ''%systemdrive%\apps\dumeter3.exe /VERYSILENT /SP-'' /f

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.