Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Szóval:
Van egy srác akinek a 486-osát fel kellene fejleszteni. Tomato at-s via 693-as alaplap+433 cerka+ 64 mega memó lenne a fejleztés (tesztelve másik memóval is). Eredetileg win95 volt rajta, de lapcsere után nem talált egy halom dolgot és lefagyott a windows betöltése. Scandisk néha talál hibát, néha nem. A win98 telepítése leáll a grafikus telepítő rész elején fájlmásolás utánn, vagy előtte,mert vagy nem talál egy bizonyos dll-t, vagy hülyeséget csinál egy másik dll és kiírja a kilépés után a regiszterek tartalmát. Próbáltam cd-ről is, meg winyóra felmásolva, valamint másik cd-ről felmásolva a telepítő állományokat, de az eredmény ugyanaz. A suse linux live eval 7.2 vígan elindull és írogat a winyóra(swap+felhasználói infók). Régebbi f-protot szerztem (novemberi) de az nem ír ki vírust. Ma még megpróbálom leformázni, és meglátjuk, hogy mi lesz. Ja a winyó valami 1gigás pio4-es quantum vagy maxtor.
PS: ki lett próbálva ugyanazzal procival, memóval, és másik videókarival(savage4), és másik winyóval ott ahonnan vettem, bebootolt a win98 és még 3d-s tesztprogi is ment.
Eredetileg, egy cirrus logic 1 megás pci karit raktam volna bele, de azzzal nem akart indulni a gép, így kénytelen vagyok átmenetileg a radeon 7200-asommal kipróbálni. Estleg ez is lehetne a gond, mert ezt a karit mindig csak windows 2000 vagy xp alatt használtam?

[Szerkesztve]

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Szép az élet, kivéve mikor nem az. (ez egy up volt)

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

Ja ha valaki élőben látni akar, még itt leszek a Debrecenben a Kisérleti Fizikai Intézet 10-es (számtech labor) termében, vagy fél óráig. Ha hoztok rólam képet, akkor még deikálom is :D . De tényleg itt vagyok.

PS: Ha idejönne Molnár Anikó egy szál rózsával, akkor elfogadnám.

[Szerkesztve]

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Még van 15 percetek, azután már csak sírhattok, vagy futhattok holmi VV-s antisztárok után autógrammért. Amúgy ha valakinek van ötlete az eredeti kérdéssel kapcsoltatban, kérem jelezze. Köszönöm!

(#5) rog válasza eziskamu (#4) üzenetére


rog
addikt

kártyák ki, alaplapi kütyük letilt. aztán próbáld az installt. mivel megy a linux ramhiba nem nagyon valószínű.
nekem is volt ilyen gondom lapcsere után. de nálam a két hálókáryta fagyasztotta szarra agépet egyfolytában.

(#6) eziskamu válasza rog (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak tudod a videókarin kívűl nincs más a gépben, az usb meg letiltva, ami maradt pedig: com1/2,lpt, ps/2. A winyó 32 bites átvitelét is kikapcsoltam a biosban.

(#7) aluser


aluser
tag

Leírásod alapján RAM hiba, de a winfost a hálókártyák install közben gyakran leszokták fagyasztani tehát ez is lehet. Próbáld ki az előttem író által mondottakat aztán meg egy MemTeszt-et.
Nekem is volt ilyen estem és Memóriahiba volt (megsült a mem túlfesz miatt), már azt hittem meghülyülök, mert sehogy sem találtam a hibát aztán a garis szervíz segített. A saját gépemben a saját mem-emmel fagyott a winfos, más memmel nem. Az én mem-m más gépben tökéletesen ment.

[Szerkesztve]

(#8) eziskamu


eziskamu
addikt

Jó megpróbálom,de mondom, másik memóval is ezt csinálja.
PS mindenkinek: Most távozom, és kilétem ismét homályba vész.

(#9) TrollBalint válasza eziskamu (#6) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem anno az volt a gond, hogy a vadiúj IDE kábel nem birta :) Túl lassan mentek rajta az adatok :)) (Úgy mondták nekem, nem 80 eres volt, vagy valami hasonló). Nem lehet, hogy nálad is ez? A régi gépnek még jó volt a kábel, de az újnak már lassú?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#10) aluser válasza eziskamu (#8) üzenetére


aluser
tag

Más típusú memmel, vagy ua. típusúval csak másik példányal?

(#11) mr_ricsi válasza eziskamu (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem csak a w98 telepítőcdből kellene másik. (Esetleg a CDmeghajtóból egy másik.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) eziskamu


eziskamu
addikt

Megvan a probléma, én voltam a láma: próbáltam a gyerek winyóján, és egy win-me dos boot cd-vel is bebootolni, de azokkal nem ment a telepítés, de miután felraktam a win 95-öt, és annak a dosáról bootolok, azóta a magyar win98se felmenne, de nincs hozzá kódom, a win98se-en pedig már csak arról panaszkodik, hogy a meglévő windows verzióra/mellé nem telepíthető. Csinálok majd rendes boot lemezt és most már valszeg menni fog. Amúgy az avg pár játéknak az állományában talált vírust, de valszeg nem amiatt volt gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.