Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sulinetes saphire radeon 9600pro (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tentacle


Tentacle
csendes tag

Hali !

A kérdés a következő:
érdemes-e beruházni egy sulinetes Sapphire Radeon 9600Pro-ba 56900 HUF-ért (FEFO) ?
Nincs-e köztük véletlenül SE,LE kiadás, mert az nem hiányzik. Ha valaki vett már ilyet Sulinetben, akkor mik a tapasztalatok?

Köszi
Tentacle

(#2) Captain válasza Tentacle (#1) üzenetére


Captain
tag

Én is ilyenre pályázom, engem is érdekelne a véleményetek.

Ööööö....

(#3) KZT válasza Tentacle (#1) üzenetére


KZT
tag

Az árából ítélve ez a rendes Pro verzió.

(#4) [lAyCsI] válasza Tentacle (#1) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Sztem hívd fel őket, és kérdezz rá milyük van...

-= No way back from Here =-

(#5) Tentacle


Tentacle
csendes tag

Azt mondják, hogy sima 9600Pro. Mondjuk az egy dolog, hogy mit mondanak és mi van benne ... :U

(#6) [lAyCsI] válasza Tentacle (#5) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

órajelek?

-= No way back from Here =-

(#7) [lAyCsI] válasza [lAyCsI] (#6) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

memória típus, sebesség?
ezek a lényeges dolgok...

-= No way back from Here =-

(#8) beeboy


beeboy
addikt

vigyázni kell, mert még itt a PH-n is ment egy banner (kékhal), hogy 9600pro, csak éppen nonpro frekiket írtak mellé

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) beeboy


beeboy
addikt

pl.

Videokártya Club3D ATI Radeon 9600 Pro 400/200 128MB 31.292 Ft 39.115 Ft


most ez mitől pro? :F

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#10) [lAyCsI] válasza beeboy (#9) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

attól hogy a kákhalasok odaírták:D

-= No way back from Here =-

(#11) [lAyCsI] válasza beeboy (#9) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

attól hogy a kékhalasok odaírták:D

-= No way back from Here =-

(#12) Keitaro válasza beeboy (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Még mindig jobb mint az Ati Radeon FX5200 :)

Egyébként az SE feliratot hagyták le a végéről...

(#13) beeboy válasza Keitaro (#12) üzenetére


beeboy
addikt

akkor pro/se ? ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) Keitaro válasza beeboy (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Ja, sok helyen írják úgy az SE-t :))

Csak aki nem ért hozzá annak ez átverés lehet, mert nem tud mit kezdeni azzal, hogy 400/200 csak azzal, hogy Pro...

(#15) yossarian


yossarian
aktív tag

én is egy ilyen kártyát néztem ki.
különben az se memója 64 bites asszem, és amiattt nagyon gyenguska..
erre figyelni kell nagyon, meg kell nézni, hogy rendes memók legyenek rajta, és hogy tényleg pro legyen...
remélem van nekik raktáron.

(#16) kebot válasza Tentacle (#1) üzenetére


kebot
tag

Hali!

Most vettem egy ilyet, itt van nálam, most jövök a FEFO-ból.
Érdekes, mert nem volt Sapphire, ezért egy Connect-et adtak helyette.
400/300 van rá írva, Samsung RAM-mal, tehát állítólag 400/600-on kell mennie.
A RAM száma: K4026328E-GC2A

Fogalmam sincs, mit jelent. Ha tudtok, segíthettek.

Tesztelni nem biztos, hogy ma este fogok tudni, mert MEGYEK A MÁTRIX-RA, 20.sor közepe .

Ha esetleg lesz erőm tesztelni, miután a kedvesemmel szembeni kedves kötelességeimnek is eleget teszek, talán megírom, mi lett az eredmény.
Ha nem akkor meg csütörtök este írok.

kebot

(#17) rudi válasza kebot (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem valamit elírtál a számmal kapcsolatban mert a Samsung kereső: [L]http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/common/product_list.aspx?family_cd=DRM030201[/L] nem találja, nézd meg Te is.

A GC2A viszont nagyon jót jelen :) 2,8ns. Ha négyzet alapúak akkor 600as ha téglalap akkor 400as (szerintem 600as)

[L]http://www.netmatch.host.sk/radeon.html#9600[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) kebot válasza rudi (#17) üzenetére


kebot
tag

Négyzet alakúak biza! :C

kebot

(#19) rudi válasza kebot (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

GRATULA :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Csacsa1


Csacsa1
csendes tag

A dobozon nincse olyan, hogy 400/400 mert akkor szivás???

(#21) g0tcha


g0tcha
tag

hali!

utánnaérdeklődtem FEFO nál mivel én is ilyen kártyát szeretnék sulinettel. Ez nem sima PRO (de nem kell szomorkodni :) ) hanem a FireBlade kiadás ami annyit tesz hogy nem 300MHz es ramok vannak rajta hanem 330, értelemszerűen ez 660 MHz et jelent. Nagyon sokakat érdekel viszont ez a kari, szóval rendelésre tudnak csak hozni. Szerintem Ár/Kategória/Teljesítmény szempontjából ez a kari éri meg sulinettel a legjobban, és csak a FEFO nál lehet kapni ezt a szériát.

olvastam 1 külföldi oldalon, hogy a srác megvette ezt az újabb kiadást, bepakolta majd 250 MHz en mentek a ramok, de ahogy felrakta a Catalyst drivercsomagot, az felajánlotta a tweak et és 350 ig tudta elvinni a RAMokat a saját hűtésével. vagyis 700 MHz ig felhúzható anélkül, hogy heatpipe ot kéne rászerelni vagy vmi bikább hűtést más bordával.

Vae victis!

(#22) kbalage2 válasza Keitaro (#12) üzenetére


kbalage2
aktív tag

:)
Le is mentettem egyből ;]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#23) szasanyi


szasanyi
félisten

Szevasztok Radeon tudorok ! :)


Nekem is van egy igen fontos kérdésem, de alőször tudni szeretném: tudok-e ''beszélgetni) valakivel?
Szóval, kinek tehetem fel a kérdésemet?

(#24) szasanyi


szasanyi
félisten

Szóval? Senki sem aktivizálja magát és a temérdek tudását az érdekemben? Hm?

(#25) Thom! válasza szasanyi (#24) üzenetére


Thom!
veterán

Mi a bánata kérem?

(#26) MUŁĐER válasza szasanyi (#23) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Itt mindenkivel tudsz beszélgetni. Na mond csak, mi kéne ha vóna? Amúgy itt mindenki hozzáértő kvázi-tag megjelölés fölött! (vagy csak jobban tájékozott) :DDD

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#27) Thom! válasza MUŁĐER (#26) üzenetére


Thom!
veterán

:DD

(#28) szasanyi


szasanyi
félisten

Hi Thom!

Csak egy legény van talpon e vidéken? Szóval: építettem egy gépet (ASUS A7V600, AMD 2500+ @ 3200+, 2*256 MB Samsung DDR400, stb.) amelybe egy jó kártyát szeretnék.
ABIT GF4 Ti4200-8x 128 MB Tvo/DVI lenne, ez tuti jól műxik. DE! Sok helyen azt hallom, olvasom: Radeon 9600Pro tuti, szép, okos, DX9 meg minden.
Erre elhoztam ma egy Sapphire Radeon 9600Pro cuccot.
Azt írták a nagyon hozzáértők, hogy ezen BGA tokozású ramoknak kell lenni.
Na, ezen nem ilyenek vannak. Ráadásul a kari 3DMark03 során az első tesztnél fagyi! A gyári drájverével (Catalyst 3.6) !
Valami ötlet, tanács, esetleg kérdés? :)

(#29) MUŁĐER válasza szasanyi (#24) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Na, mi a kérdés? Én itt már aktivizáltam a tudásom. Gyorsan kérdezz mielőtt kimegy a fejemből! :))

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#30) MUŁĐER válasza szasanyi (#28) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Hogy érted azt hogy nem BGA tokozású a ram? Milyen? Amúgy futtas le más tesztet is, játékot, 3Dmark 2001-et, benchmark-okat stb...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#31) szasanyi


szasanyi
félisten

Bonyolult voltam. Ha nem BGA tokozású (tehát négyzet alakú) a kártyán lévő ram, akkor az nem Pro változat? A 3DMark03 szerint 400/300 Mhz-et megy.
És mi a k***a anyukájáért fagy meg már az elején?
Természetesen nincs húzva a kari.

(#32) szasanyi


szasanyi
félisten

Ja, a hülye 3DMark2001SE nem indilt el a DX9.0b telepítése után, azt nem tudtam futtatni.

(#33) Thom! válasza szasanyi (#28) üzenetére


Thom!
veterán

Ha az tényleg Sapphire 9600Pro akkor mindenképp BGA-tokozású ramoknak kell hogy legyen.
Bios beállítás jó, driverek feltelepítése zökkenőmentes volt? Csak 3D Mark 03 fagy-e? OS milyen?

(#34) Thom! válasza szasanyi (#32) üzenetére


Thom!
veterán

Patch 330 miatt

(#35) Thom! válasza szasanyi (#31) üzenetére


Thom!
veterán

Lehet túl erősek a memo beállítások és nagy AGP/PCI freki ami fagyáshoz is vezethet.

(#36) szasanyi


szasanyi
félisten

Sapphire Radeon 9600Pro. Tuti, rá van írva. Igaz, full zacskós változat, de a matricán rajta van. DE négyzet alaku, 3.1ns-os Samsung ramokkal van ellátva! A driver telepítéssel nem volt gond, a BIOS rendben. Megjegyzem a GF4 (lásd előbb) hasított mint állat, ugyanebben a környezetbe kifogástalanul működött!

(#37) szasanyi


szasanyi
félisten

Hülyeséget írtam! Bocssi. Téglalap alakúak azok a k***a ramok.

(#38) MUŁĐER válasza szasanyi (#36) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Ha négyzet alakú a ram, akkor pro. Ugye leszedted az Nvidia drivert a gépedről? :U (tudom hogy láma kérdés, de hátha....)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#39) szasanyi


szasanyi
félisten

Először is bocs, hogy kis fáziskésében vagyok, de közben dolgozom is.
Természetesen, sőt! Hogy tuti legyen, format c:
Ilyen gond nem lehet!!!

(#40) MUŁĐER válasza szasanyi (#39) üzenetére


MUŁĐER
addikt

O.K Sajnos ha téglalap alakú a ram akkor csak 9600 SE-t kaptál, ami 400/200-on megy, és elég gyengusz. Lehet hogy azért fagy, mert 9600 pro biost sütöttek bele. Persze így látatlanban nem biztos, de lehet. Valami tuningprogival próbáld meg levenni a ram órajelét. Hátha úgy jó lessz.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#41) Keitaro válasza szasanyi (#39) üzenetére


Keitaro
addikt

#35?

(#42) MUŁĐER válasza szasanyi (#39) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Ja, és még teszteld le valami játékkal is, hogy ott műxik-e? Ahhoz pedig hogy a 3Dmark 2001 mennyen DX9-en, le kell tölteni egy patch-ot. A Futuremark honlapján biztos fönn van.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#43) szasanyi


szasanyi
félisten

Hát, köszi. Ez nem túl jó hír. Bár, mint írtam a 3DMar03 részletei megtekintve órajelekhez ezt írta : Core: 400 Mhz, Memoria: 300 Mhz. Ez nem megbízható érték?
Egyébként az FSB beállítás miatt (200Mhz) minden felület órajele szabványos. A ram CAS 2.0 értéken, de 2.5 érténél (gyári adat) is fennáll a jelenség. :(

(#44) MUŁĐER válasza szasanyi (#43) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Lehet hogy tényleg 400/300-on megy, de ezt nem bírja. Én azért megnézném egy AIDA32-vel is, hogy az mit ír ki a kártyádra. [L] http://www.aida32.hu [/L] Letölthető innen.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#45) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#44) üzenetére


MUŁĐER
addikt

[L]http://www.aida32.hu[/L] Na így talán.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#46) Keitaro


Keitaro
addikt

Lehet meg kéne látogatni a garipapírral a helyet ahol vetted

(#47) szasanyi


szasanyi
félisten

Rendben, megnézem. Egyébként új fejlemény van! A Catalyst 3.2 verzióval nincs fagyi! De elég harmato - szerintem - a teljesítmény. 3DMark03: 3240 pont
Na, ez most jó, vagy nem? Ha a DX9 képességet nem nézem, a GF4 jobb!
Legalább is szerintem, mivel a teszt DX9 részében ilyen tízenegynéhány FPS-ek látszottak. Mi a véleményed?

(#48) szasanyi


szasanyi
félisten

Keitaro! Ez a lényeg: ismerőseim lehetővé tették a két kártya tesztelését, és amelyik szimpi az fizetem, a másik visszaadom! Nem véletlenül sürgetem a dolgot. Radeon 8500-el hosszabb az ABIT GF4-nél. Azt kell eldöntenem, adok-e érte ennyit. Pontosan 27.500 HUF, és 36.000 HUF. Persze netto. Csak így érdekel. :) Egy kis ismerettséggel jobban jár az ember.
Csak azt nem tudom még, meilyik kártyával járok jobban?!

(#49) MUŁĐER válasza szasanyi (#47) üzenetére


MUŁĐER
addikt

A 3200 pont az a pro szint. Próbáld ki a kártyát 3.7-es vagy 3.8-as catalyst-al. Amúgy lehet hogy a ti4200 gyorsabb volt DX8-ban, de mivel az újabb gamékban már lessz bizonyos számú DX9 ficsőr, ezért ott szebb és gyorsabb lessz a 9600 pro. Meg persze ha bekapcsolod az AA-t és az AF-et, akkor ott a 9600 SOKKAL gyorsabb lessz mint a ti4200. Amúgy szerintem nem kellett volna eladni a ti4200, inkább ha vártál volna még pár hónapot, akkor vehettél volna egy 9700 pro-t akár, ami tényleg gyors. Mivel addigra rendesen le fog menni az ára.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#50) szasanyi


szasanyi
félisten

666! Mint olvastad (gondolom utólag) egyiket sem vettem meg. Csak nálam vannak, teszetelek, gondolkodok - és szo**k. Egy kicsit.
Szóval az eddigiek ismeretében mit tanácsoltok: ABIT GeForce4 Ti4200-8x 128MB Tbvo/DVI 27.500 HUF-ért, vagy Sapphire Radeon(valszinüleg)Pro 128 MB 36.000 HUF-ért? Hm?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sulinetes saphire radeon 9600pro (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.