Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Korábban csak a Fallout szériát próbáltam, a Skyrim stb nekem kimaradtak. Ez viszont zseniális lett, sokkal jobb lett számomra, mint amit vártam tőle. XSX-en játszom 4.-e óta, a 30 FPS-t leszámítva problémával elvétve találkoztam. Kellett már nagyon a Micro-nak ez a cím! :K

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#2) Thodeus válasza Neurotoxin (#1) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Sajnos az a 30fps nálam pont elég zavaró. Mikor forgatom a kamerát mintha részegen játszanék. :DDD

(#3) Televan74 válasza Thodeus (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ne forgasd a kamerát! ;]

PC -n kell játszani, ott is megfelelő géppel, mert nem optimalizálatlan, hanem sok felhasználó sír hogy nem tökéletesen. Pedig csak hardvert kell fejleszteni! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Neurotoxin válasza Thodeus (#2) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Elbírnám a 60 FPS-t én is, mert már nagyon hozzászoktam. :DDD C1-en be van kapcsolva a Gaming Optimizer (Low latency, VRR), úgy elviselhető. Nyílván ez lett az ára, hogy minden forgatható, bejárható stb, legalábbis ezzel magyarázták. Mivel nem FPS-ként tekintek rá, annyira nem zavar, sajnos ennyit tud jelenleg, nyilván elég kiábrándító... (Jó nagy kihagyás után, 2018-ban tértem vissza a komolyabb videójátékokhoz egy One S-el, ott érdekes módon nem zavart a 30 FPS :D )

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#5) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Játszik valaki esetleg tv-n xbox appon keresztül?
PS5 controllert rácsatlakoztattam a tv-re és ingyenesen a Fortnite-ot lehet kipróbálni de őőőő hát nem egy geforce now. Mivel a Starfield másfajta játék ezért kíváncsi lennék, hogy kinek miféle minőségben működik.

(#6) Daelion


Daelion
őstag

Én is most kezdtem el játszani PC-n/Game passon.
2560x1080 felbontáson medium/high/ultra tweakelt beállítások 'Hardware Unboxed videója alapján' illetve a DLSS Mod-al Nexusról 80% resolution scalen kb 45-70+ FPS közt mozog attól függ, hogy hol vagyok és mit csinálok.

Ez az adatlapomon lévő i 3 12100F/RTX 3060 Ti rendszeren.
Nekem ennyi FPS bőven elég egy ilyen single player játékhoz, semennyire sem zavar. :) 'Skyrimot a megjelenéskor ennél sokkal rosszabbul tudtam csak játszani az akkori gépemen :DDD '

Majd meglátom, hogy meddig viszem el passon mert azért lehet inkább megveszem rendesen később valahol máshol.

[ Szerkesztve ]

(#7) dnelb


dnelb
veterán

loading screen simulator ami néha játszható is :U segghülye AI, közepes grafika, semmi extra, 10 óra után már unja az ember. Egy no man's skyhoz képest nem sok ujdonsag van benne, sot sok minden rosszabbul van megoldva. Ennyi év feljesztés után elég gyenge eresztés lett sajna.

(#8) duvi válasza dnelb (#7) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem teljesen értelmetlen a Starfieldet egy No Man's Skyhoz hasonlítani. Előbbi egy story alapú RPG játék, utóbbi meg egy nagy űrhomokozó. Mindkettőnek más az erőssége és a gyengéje. Másrészt ha már No Man's Sky, akkor nagyon jól emlékszem a megjelenésére (preorder volt). Megjelenéskor még fele (negyed?) ennyi tennivaló sem volt benne, mint most az egy hetes Starfieldben. Ettől függetlenül én sem tartom 10/10-re a játékot, mert vannak hibái, de kategóriájában kimondottan szórakoztató alkotás, aminek még nagy jövője lehet.

(#9) podtibi válasza duvi (#8) üzenetére


podtibi
senior tag

"de kategóriájában kimondottan szórakoztató alkotás, aminek még nagy jövője lehet." Milyen nagy jövője? Kíváncsi várom hogy ez a játék mitől másabb az elődökhöz képest. Áruld el légy szíves hogy ennek a játéknak, mint bármelyiknek valójában, de maradjunk ennél, milyen nagy jövője lehet. Kiadnak egy másikat amit ugyanúgy megveszel vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#10) duvi válasza podtibi (#9) üzenetére


duvi
nagyúr

A Bethesda játékokat mindig is a modolhatóság tette időtállóvá. Így volt ez a Falloutokkal a Skyrimmel és a többi címükkel is. A hivatalos DLC-ken kívül, rengeteg modot készítettek/tenek a játékosok, amik tömérdek plusz taralmat, játéklehetőséget adnak a játékhoz. Ez történt pl. az F76-al is. Ami ráadásul gyalázatos minőségben került kiadásra, de az évek során annyira kikupálták (leginkább a rajongók), hogy mind a mai napig sokan játszanak vele.

[ Szerkesztve ]

(#11) podtibi válasza duvi (#10) üzenetére


podtibi
senior tag

Ha ennek örülni kellene, akkor irigyellek. Elég nagy gyalázat ha a játékosokra hárul a munka többi része. Továbbra sem értem milyen nagy jövőre lehetne számítani, ettől függetlenül köszönöm a választ.

Ezt inkább rád bízom.

(#12) wjbhbdux válasza podtibi (#11) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ha megnézed a korábbi játékaikat, a Skyrim és a Fallout 4 is ott van a Steamen a 100 legtöbbet játszott játék között a mai napon, pedig 12 és 8 éve jöttek ki és 30-40 óra alatt végig is lehet vinni őket. De mivel egy mod platform mindegyik, ezért van hozzá annyi újdonság, hogy újra és újra elő tudod venni és egy teljesen új élményben lehet részed.

Olyan ez mint a STALKER játékok, ott sem a fejlesztők által kiadott alapjátékkal játszanak már, hanem az azokra épülő kibővített világokkal. Vagy akár mondhatnám a DOOM 2-t ami lassan 30 éves, és még mindig él és virul a körülötte lévő pályakészítő közösség.

GTA 5, szintén százezrek játszanak naponta a nem hivatalos moddolt szervereken, az azokon kreált tartalmak tartották fenn az érdeklődést sok éven át.

Mod támogatás = hosszú élet. Persze ehhez egy jó alap is kell, amihez szívesen visszatérnek a játékosok.

/s

(#13) Piszmaty76 válasza wjbhbdux (#12) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Hagyd, úgysem érti. Nem is akarja. A másik Starfield-es topikban is számára a türelmes felvilágosítások olyanok voltak mint a csákány. Egyik fülén be, a másikon ki. :N

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#14) Piszmaty76 válasza podtibi (#11) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nem is kell értened. Ez az eddigi hozzászólásaid alapján soha nem lesz a te játékod. Engedd el, van más amivel játszhatsz. :K

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#15) BusinessGuy válasza dnelb (#7) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

"Egy no man's skyhoz képest nem sok ujdonsag van benne, sot sok minden rosszabbul van megoldva. "

Sokminden-> a le és felszállás. Ennyi, pont. Minden más tekintetben egy jóval minőségibb kimagaslóbb játék a Starfield. Nem sok újdonság? Mihez képest? A NMS 1 bites fő és mellékküldetéseihez képest, a földí és űrharcához képest, az interakcióhoz képest es egyéb megoldásaihoz képest valóban nem sok, hanem irdatlansok....
De egyetlen ilyen kommenttel hiteltelenné tetted az egész mondanivalód. Tipikus, a játékhoz sem volt közöd láthatóan ennyi badarsággal. Nem baj eként kezelem a jövőben a mondanivalóidat. :R

Podtibi te vagy a másik fele. Itt egy játék ami ad alsóhangon 40-100 óra változatos játékot amiben ha gondolod űrkutató leszel, ha gondolod kalóz, ha gondolod gárdista, ha gondolod katona, ha gondolod hiradós, ha gondolod kereskedő és még sokminden egyéb mindez kidolgozott feladatokkal a fő sztorivonal mellett, és azt vagy képes leírni hogy a modderek fejezik be.. :C Nem a modderek jobbá teszik és hozzáadnak. Ezért is időtállóak.
Ez nem az 1bites tps aminek a látványára recskázunk végigvisszük és elfelejtjük. Okkal imádják ennyien, te nem tartozol közéjük ez van.
De uncsi mar az állandó röhejes szócséplés róla. Mint mikor hetekig akarták leháratni a Zelda Botw-t mert nincs szinkron, elavult graf stb stb....röhej.

[ Szerkesztve ]

(#16) markknight


markknight
veterán

Ezek a számok számomra röhejesek és értelmezhetetlenek. Alapból egy olyan címről beszélünk amit 4000 forintért bármikor kipróbálhatsz. Az, hogy ezt 6 millióan tették meg vagy mondjuk már meglévő gamepass fizetésben elindították.. Biggest Beteshda launchnak dedikáni ezután.. hát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#17) wjbhbdux válasza markknight (#16) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Igen, ezek jól hangzó, de semmivel nem összevethető statisztikák. A gamer közösség is nagyot nőtt, a Fallout 4 megjelenése óta több mint 2.5x annyi aktív játékos van a Steamen pl., és ott 43%-al kevesebb volt az egyidejű játékosok számának a csúcsa, amin ront hogy 2 kiadásnak külön megjelnési napja is volt, így nem egyszerre cuppantak rá.
Szóval.. hogy ez előrelépés vagy nem, azt nem tudjuk kijelenteni, amíg a game pass felhasználóiról nincs igazi adatunk. Azon én is elindítottam 25-30 játékot belenézni, és valójában meg 4-el játszottam.

[ Szerkesztve ]

/s

(#18) podtibi válasza wjbhbdux (#12) üzenetére


podtibi
senior tag

Ha az élet arról szólna hogy játszunk és moddolgatunk, akkor még egyet is értenék veled. Nem úgy látom hogy tudnád hogy ennek a játéknak mitől is lehetne nagy jövője. Leírtad mindazt amit eddig is tudtam, de nem az első olyan játék amit moddolnak. Öt-tíz év múlva(vagy ennyis se) pedig idő sem lesz arra hogy játszunk vele, mert az élet nem erről szól, csak ismétlés amibe ismét beleesünk és senkit sem zavar hogy játékok játékokra halmozva gyűlnek, értéküket vesztve. Mivel jobb egy újabb ismételten moddolható játék? Talán attól ha készen kapnánk és nem lehetne moddolni,talán akkor többet elvárnánk a fejlesztőktől/kiadóktól és nem a sajátkezünkbe kellene venni a feladatot,talán akkor azok dolgoznának tovább rajta akik elkezdtek rajta dolgozni. Figyeld meg hogy kiadnak majd újabb játékot amiről meging odákat zengnek, de az senkit sem zavar hogy a pisztoly ugyanaz, csak a golyó más amit az emberbe lövetnek. Vagy épp fordítva.

Csodálatos ez a starfield, de hogy ennek is valami nagy jövője lesz, tiszta naivság. Emberek fogják fenttartani abban a reménységben, hogy nem lesz még egy ugyanilyen.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#19) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok!
Első gyors tapasztalatok dióhéjban, pár óra játék után és egy kérdés is. Első blikkre nekem nem annyira tetszik a grafika, pedig erőművön fut, minden full, mégis olyan műanyag, élettelen és a karakterek, arckifejezések is robotosak, de ez szubjektív, majd megszokom. Az viszont idegesítő, hogy a hajóval nem lehet a felszín felett repülni, de gondolom ennek az oka a korlátozott játéktér a bolygókon. De akkor legalább egy kis jármű lenne, de mindegy is tudtam, hogy nem lesz. De a kérdésem is ehez kapcsolódik részben! Mi a tökömet lehet kezdeni loottal? Az UC bolygón a leszállónál van egy automata ami beveszi, vagyis csak bevenné, de pikk-pakk elfogy a pénze. A hajón nem találtam semmi helyet ahová letegyem, eldobálni meg csak nem fogom a rengeteg fegyát amit pénzé lehet tenni. Persze cammogok csak, mert tele vagyok mint a pap, infópultok 10 métrenként arra négy menüpontra, de kereskedelmi automata meg sehol. Segítsetek már plíz. :R

(#20) cobra64 válasza Z.m.Z (#19) üzenetére


cobra64
csendes tag

Szia
Ha jól emlékszem ha a hajón vagy megnyitod az invertoryt és q betű lenyomása után tudod pakolni a hajó raktárába a cuccot. Elég ott tartani mivel a kereskedőknél már hozzá is férsz a távolból.

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#21) BusinessGuy válasza podtibi (#18) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Maradjunk annyiban hogy nagyobb a jövője mint az N+1.TPS openworld akciójátéknak.
Készen kaptuk. Változatlanul marhaságot vetítesz a modolásra amiröl meg láthatóan gőzöd sincs. Mivel jobb? Nézz meg egy Skyrimet eredetiben majd több féle mod csomaggal. Ennyit a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#22) duvi válasza Z.m.Z (#19) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia,
Egyrészt az aktuális kísérődnek is van tárolókapacitása és bármikor átpakolhatod a nem használt lootokat hozzá. Másrészt a hajódban, közvetlenül a pilótafülke mögötti falon van a hajó cargo panelje. Ezt nyisd meg, utána válts át a saját inventorydra (Q bill) és onnantól amire rákattintasz egyből átkerül a hajó rakterébe. Ezeken kívül New Atlantisban kapsz egy saját lakrészt a Constellation főhadiszállásásn, ahol lesz egy páncélszekrény a szobádban, aminek végtelen a tárolókapacitása, illetve az alagsorban a crafting asztaloknál lesz egy - szintén korlátlan kapacitású - doboz az asztalon. 24 óránként fullra visszatöltődik a kereskedők pénze. Ha nincs más megoldás, akkor egyszerűen feküdj le pl. a hajóban és aludj 24 órát (ez a gyakorlatban kb. fél perc). Visszamész a terminálhoz, kereskedőhöz és újra lesz pénze.

[ Szerkesztve ]

(#23) Piszmaty76 válasza Z.m.Z (#19) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Ha nem idegenkedsz nagyon a modoktól, akkor már van mod arra is, hogy az árusoknak sokkal több pénzük legyen. Többféle szorzó közül választhatsz, így nem feltétlenül megy az immerzió rovására a használata. A Skyrim-ban is "must have" mod volt ugyanez. :K

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#24) podtibi válasza BusinessGuy (#21) üzenetére


podtibi
senior tag

Eredetiben egyáltalán nincs kész és pont az a probléma, hogy modderek csinálják meg mindazt amit az eredetivel alapból meg kellett volna tenni.

Az hogy mennyire van gőzöm hozzá, az meg egy dolog, ettől még mindenki látja hogy mivel jár egy megjelenés/elkészítés ha a modderekre hárúl a többi munka.

Az meg már hogy nem várod el mindazt, hogy azt kapd amit adniuk kellene(legalábbis az olvasottak alapján), az ne belőlem derüljön már ki.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#25) Urzu_7 válasza Z.m.Z (#19) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

Szvsz felesleges minden lootot felvenni. Ha azért veszed fel, hogy pénz legyen belőle akkor inkább küldetéseket csinálj, még mellékként van rengeteg szállítós meg fejvadász küldetés is de ahhoz meg jó hajók kellenek. Van perk is arra, hogy jobb árban tudj eladni/vásárolni de elég farmolós.

A grafika nem nagy szám bár vannak olyan helyek ahol leeshet az állad a megvilágítástól, árnyékoktól. A környezet csúnya, az emberek még csúnyábbak (kivéve a fontosok), a bolygókról meg nem is beszélek. Majd a modok megoldják és talán fog úgy kinézni mint egy Skyrim manapság.

giran~

(#26) podtibi válasza BusinessGuy (#21) üzenetére


podtibi
senior tag

Ja hogy a starfield készen jelent meg? Akkor lehet nálam más a kész fogalma.

Ezt inkább rád bízom.

(#27) Piszmaty76 válasza podtibi (#24) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Javaslom nézd át a modok lényegének a megértéséhez a Nexusmod lassan ezerhez közelítő kínálatát. Azután képzeld el a köpködést, ha a játék már alapból kikapcsolhatatlanul tartalmazná őket mert egyedül szerinted eleve így kellett volna a játéknak megjelennie. Lenne bőven, biztos lehetsz benne. A modok lényege a különböző preferenciájú játékosok számára készített különféle jellegű kiegészítés ill. változatás, amit ESETLEG szívesen látnának a játékban. Nem mindenki igényli ám a Thomas a gőzmozdony külsejű űrhajókat, de valakik számára viszont kihagyhatatlan poén. Például. :K

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#28) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Köszönöm a sok segítséget. Sok felfedezni való van még. :)

(#29) podtibi válasza Piszmaty76 (#27) üzenetére


podtibi
senior tag

Továbbra sem vagyok hasznuk ellen és hogy mennyire is jó dolog, viszont ezt, így, teljesen elfogadva, hagynám hogy ismét egy olyan játékkal zsebeljenek be, ami nincs kész. Egy fallout4 után pofám nem volna modderekre bízni mindazt, amit nem nekik kellene megcsinálni. Függetlenűl attól, hogy csodálni lehet munkásságukat.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#30) Darth_Revan válasza Televan74 (#3) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"Pedig csak hardvert kell fejleszteni"

Igen, és azzal semmi gond hogy New Atlantis-ban RTX 3080 kártyával 1080p Ultra beállításon 45-50 fps-el fut :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) Piszmaty76 válasza podtibi (#29) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Azért valjuk be a potenciális 100+ órányi (feltehetően élvezetes) játékidő nem is olyan rossz egy még modszűz "nem kész" játéktól. Főleg, hogy később valószínűleg plusz tartalmakkal is fog bővülni DLC formájában. Sokan (köztük én is) azt szeretik nagyon a játékaikban, hogy letesznek egy önmagában is teljesértékű marhajó alapot, amit a moddereknek (áldassék a nevük) köszönhetően saját szád íze szerint szabhatod saját magadra a saját igényeidnek megfelelően. Ezért van benne poteciál hosszútávon. Szerintem.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#32) BusinessGuy válasza podtibi (#29) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Te valami aktual troll vagy vagy ilyen nehéz felfogni hogy a modderek java es a modok általában mint most is kiegészítik a játékot hozzáadnak, és nem befejezik mert "nincs kész"?
Szajkózod a sajat butaságodat miközben közöd sincs a játékhoz, és látványosan nem is érdekel csak tudnám akkor minek irogatsz a híre alá, pláne marhaságokat?

(#33) wjbhbdux válasza Darth_Revan (#30) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Olyasmi ez a helyzet, mint amikor a 780Ti összeszarta magát a Doom 2016-tól, vagy a 9xx nv kártyák szenvedtek a korai DX12 játékokban, míg az akkori AMD generáció vígan vitte.

/s

(#34) Darth_Revan válasza wjbhbdux (#33) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem egészen, 1080p ultra felbontáson még egy RTX 4070 sem tud stabil 60 FPS-t hozni, max beltérben vagy egy teljesen sivár kültérben ... szóval nem arról van szó, hogy az RTX 3080 már "régi" :U

[ Szerkesztve ]

(#35) exec79 válasza dnelb (#7) üzenetére


exec79
tag

nálam ezt 2 óra alatt elérte...pedig az "elődjeit" szerettem. a story meg hát...Van valami látomás egy tárgytól, felébredsz és utána rögtön hozzád vágnak egy hajót ha akarod ha nem, és onnantól csak te tudod megoldani az univerzum legnagyobb rejtélyét...bármit választasz, válaszolsz semmi jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#36) Interceptor válasza podtibi (#18) üzenetére


Interceptor
addikt

Nem lehet olyan értelemben készre csinálni a játékot, hogy a moddereknek ne kelljen hozzányúlniuk, mivel ezer féle moddolási irány van vagy azok kombinációi, attól függ mit akarsz belőle kihozni, ettől szép az egész.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#37) podtibi válasza Piszmaty76 (#31) üzenetére


podtibi
senior tag

Jogos. Bár ha nem tévedek, a dlc meg általánosságban az amit nem volt idedjük hozzáadni a kiadott változathoz, ami meg hol igaz, hol pedig nem igaz valójában.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#38) podtibi válasza BusinessGuy (#32) üzenetére


podtibi
senior tag

Ha nem volna olyan játék amit moddereknek kellett befejezni, akkor még egyet is értenék veled.

Ezt inkább rád bízom.

(#39) podtibi válasza Interceptor (#36) üzenetére


podtibi
senior tag

De ha legalább nem lehetne moddolni rajta, rögtön elvárhatnánk a fejlesztőktől-kiadóktól, hogy milyen minőséget is akarnak eladni nekünk és nem az lenne hogy e játék után csak hasonlót kapnánk tőlük, ami legyen bármennyire is jó, moddereknek kell hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#40) Daelion válasza podtibi (#39) üzenetére


Daelion
őstag

Te még mindig nem érted a modolás lényegét.. :U
Ez nem arról szól, hogy hozzá KELL nyúlni mert szar az alap játék hanem azért modolnak mert LEHET.
Persze vannak community fixek az alap játékhoz de nem az a fő célja, hanem egy meglévő adott játék kiegészítése saját elképzelés alapján.
Ergo soha nem lenne egy kész játék mert még a 10 évvel később modolt verzió sem kész, nyitva van a kapu hogy te döntsd el mikor találod késznek a játékot és ez az egész varázsa.

Én is első végigjátszásomat alapon csináltam meg Oblivion/Skyrim-ban és utána kezdtem modolni és a második sőt harmadik nekifutást már modolva játszottam.
Van haverom akinek majnem 2000 óra van Skyrimbe csak a modolhatoság végett és most ugyan úgy játszik a Strafield-el is és akarja majd modolni.

Mass Effect szériát 'legendary editiont' is lehet modolni illetve Witcher 3-at is, pedig azoknál gyárilag készebb játékot nehezen fogsz találni.
Diablo 2-t is szarrá lehet modolni, én is 7 évig játszottam és voltak modok amik nagyon megdobták a játékot miután kifulladtam az alap játékkal ami több év után persze nem votl meglepő. 'külön helyre volt telepítve a modolt verzió'

[ Szerkesztve ]

(#41) podtibi válasza Daelion (#40) üzenetére


podtibi
senior tag

Még mindig értem mit írsz és nem írtál ezzel olyat amiről nem tudtam volna. Továbbra sincs ezzel probléma. Az viszont továbbra is tény, hogy de, hozzá kell nyúlni játékokhoz, különben marad olyan sz*r, amilyenre kiadták.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#42) wjbhbdux válasza podtibi (#41) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Listázz már egy pár szerinted nem sz*r játékot, olyan kíváncsivá tettél.

/s

(#43) Daelion válasza podtibi (#41) üzenetére


Daelion
őstag

És akkor ezt te, hogy képzeled el?
Jelenne meg 1 játék olyan állapotban mint ahogy a modderek rakják össze több év után?

Csak 1 példát mondj erre mert kíváncsi lennék milyen játék felel meg ennek a kritériumnak. :F

Én sem mondom, hogy nem férne rá több csiszolás a mostani legtöbb AAA játékra megjelenés előtt de az, hogy minden szar és csak modderek tudják megjavítani az szerintem nem igaz. 'én nagyon jól el tudok szórakozni alap verziós játékokkal is és utána jöhet a modolás ha van kedvem még játszani'

#42 wjbhbdux

Pontosan, erre lennék én is kíváncsi hogy akkor szerinte mi az ami nem szar. :D

[ Szerkesztve ]

(#44) podtibi válasza Daelion (#43) üzenetére


podtibi
senior tag

Nem írtam olyat hogy minden sz*r és csak a modderek tudják megcsinálni, ahogy azt sem hogy pont az évekről lett volna szó, ahogy azt sem hogy csak aaa-s játékokról van szó. A probléma ott adódik hogy a kiadók/fejlesztők visszaélnek mindezzel és modderekre hárul a feladat, évektől függetlenül. Ennél jobban gondolom már nem kell belemennem az egészbe. Ha ezekután sem érthető az álláspontom, akkor ez van. Amúgy számomra a legjobb példa erre a fallout4.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#45) evoken válasza exec79 (#35) üzenetére


evoken
csendes tag

Tipikus Bethesda, ráadásul egyre rosszabbak a narratívában, a Morrowind is sokkal erősebb kezdett, de még talán a Skyrim is. Ennyire semmilyen kezdést, mint ez a bányás izé, aztán 20 perc mulva már az űrben lövöldözöl...
Amúgy ha már NMS: ott faszán megoldották az immerziót a légkörből valo ki-, belépegetéssel (is). A Starfieldben a töltőképernyő nézegetése ilyenkor durva módon töri az élményt. Utólag összehasonlítva legalábbis rettentően szembetűnő a hiánya.

(#46) pandras83 válasza exec79 (#35) üzenetére


pandras83
senior tag

omfg mégis mit vártál rögtön az elején, ahol az alaphelyzetet vázolja a játék?? Hogy a te kedvedért lesz külön egy Exec79 questline vagy mi??

Cyberfuck Patchrunner

(#47) Interceptor válasza podtibi (#39) üzenetére


Interceptor
addikt

Nem érted, pont azt írtam hogy mindenki mást akar, soha nem lenne ebben közös megeggyezés, hogy na most jó a játék alapból.
Néhány dolgot lehetne jobban is kezdeni pl bugok, vagy lehetne még több kis immerzív megoldás(bár jó kérdés, hogy itt is kinek mire van igénye), de ez más játékokra is igaz.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#48) SpazzMaticus válasza pandras83 (#46) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Miért szerinted nem volt gyenge ez a kezdés ? :)

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#49) Interceptor válasza SpazzMaticus (#48) üzenetére


Interceptor
addikt

Ne vicceljünk már, hogy TE a 2 órás játékodból alkotsz véleményt főleg ha a storyt nézzük. Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#50) SpazzMaticus válasza Interceptor (#49) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Kivel keversz ? Legalább nézd már meg kire ugrasz rá.... :)
Azt honnan vetted, hogy én 2-órát játszottam vele ? 84-nél tartok.
Meg egyébként is, nem két óra, hanem tíz perc alatt vagy túl a bevezetőn...

Nem a játékról alkottam véleményt, egy kérdést tettem fel mindössze.... :D

Akkor csak a többi bethesda game-hez képest összehasonlítva szerinted milyen a bevezető ?

Már ha higgadtan is képes vagy válaszolni.... :)

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.