Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -RIP-


-RIP-
csendes tag

Az érdekelne milyen a lap tuningra, milyen a stabilitása, stb. Mielőtt megköveztek, udom, h volt 1 cikk a sima FRN-röl. :)

(#2) KL válasza -RIP- (#1) üzenetére


KL
tag

Hi!

Szerintem igen jól tuningolható, stabil. Nekem 10,5x200-on is ment alapfeszültségen, szinkron memória beállításokkal. A neten többfelé is dícsérték, tényleg jó. De!

Viszont van egy k. nagy gondom vele, azt hiszem, hogy az összes ilyen lapnál létezik, nem csak én fogtam ki:
Ha tuningolok, és utána hidegen indítom a gépet(tehát vagy kihúzom a hálózatból, vagy lekapcsolom a tápot), akkor a fenti FSB-vel már nem indulna el. Állítólag az az oka, hogy a hülye gép induláskor nem a BIOS-ból olvassa ki a szorzót, hanem vmi akármilyen kütyüből(elfelejtettem), ami az általad beállítottat elfelejti, ha áramtalanítasz. Így a gép a default szorzóval indulna, ami az én procimnál(2200 +) 13,5, ami már nem megy 200-as FSB-vel(ugye ez már 2700 Mhz) lenne.
Ha csak simán kikapcsolod a gépet, tehát ha nem húzod ki a hálózatból, akkor emlékszik a szorzóra és kiválóan megy.

Üdv!

KL

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.