Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hetyo


hetyo
tag

Sziasztok.

Van egy Socket 775 3.0Ghz/800FSB/1Mb/HT Prescott procim és a következő
problemám van vele.

Ha a BIOS-ban engedélyezem a Hyperthreading-et, akkor több játéknál folyama-
tosan fagyást tapasztalok. Pl.: CoD United Offensive vagy MoHa Pacific Assault.
Találkozatatok ilyesmivel?

-help-

A sok év alatt gyüjtött ph piros pontjaim mind elszálltak ? Vatera pozitívjaim: hetyo666 >190 :)

(#2) turho válasza hetyo (#1) üzenetére


turho
őstag

Tudtommal azt nem egészséges csak úgy ki-be kapcsolgatni. Bekapcsolt HT-gal telepítsd fel a Wint, és elméletileg minden jó lesz.

(#3) hetyo


hetyo
tag

Úgy telepítettem föl.

XP Prof. Hun
SP2
meg az Intel Inf. Update.
meg új driverek, meg minden, de nincs változás.

A sok év alatt gyüjtött ph piros pontjaim mind elszálltak ? Vatera pozitívjaim: hetyo666 >190 :)

(#4) turho válasza hetyo (#1) üzenetére


turho
őstag

Milyen lap? Megérné megnézni milyen biosok jöttek ki hozzá esetleg.

(#5) hetyo


hetyo
tag

Sajna nincs hozzá új BIOS.

A MoHa Pacific a. fagy a legjobban Hyperthreading-el.

A sok év alatt gyüjtött ph piros pontjaim mind elszálltak ? Vatera pozitívjaim: hetyo666 >190 :)

(#6) Gorneck válasza hetyo (#1) üzenetére


Gorneck
titán

sp1et rakj fel! Amúgy nekem nem fagy HT-vel az általad említett egyik játék sem (igaz nekem 478as p4em van)! Jahh havernál is megy minden neki viszont már 775öse van!:)

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#7) Suliro


Suliro
senior tag

Én is az sp2-re gyanakszom. Nem jó az.

I believe in Dodge power!

(#8) Yocee válasza Suliro (#7) üzenetére


Yocee
aktív tag

dee jó az, nekem 3.2 lga775 van, és abban van egy ''vírusvédő'' NX technológia. nekem addig voltak bajaim, míg ez be volt kapcsolvan.

(#9) Suliro válasza Yocee (#8) üzenetére


Suliro
senior tag

Nem , sok mindennel nem kompatibilis az sp2 és sokat fagyogat.

I believe in Dodge power!

(#10) hetyo


hetyo
tag

Sziasztok.

Van egy Socket 775 3.0Ghz/800FSB/1Mb/HT Prescott procim és a következő
problemám van vele.

Ha a BIOS-ban engedélyezem a Hyperthreading-et, akkor több játéknál folyama-
tosan fagyást tapasztalok. Pl.: CoD United Offensive vagy MoHa Pacific Assault.
Találkozatatok ilyesmivel?

Connect 3D 9600 128MB

--------------------------------------------------------------------------------------


Sziasztok!

Van valakinek új ötlete a fenti témában?
// Windows XP Prof/Corp/Hun + SP2 + friss Ati vagy Omega driver. //

A sok év alatt gyüjtött ph piros pontjaim mind elszálltak ? Vatera pozitívjaim: hetyo666 >190 :)

(#11) vatomi válasza hetyo (#10) üzenetére


vatomi
aktív tag

Tápod mekkora? Lehet, hogy pont a határon mozog és a HT plussz teljesítményfelvételét már nem tudja kiszolgálni...

(#12) #90996736 válasza vatomi (#11) üzenetére


#90996736
törölt tag

ha a táp nem bírná, akkor az egész gép fagyna, neki meg csak a játékok fagynak.

(#13) popey37


popey37
addikt

hali ugyanez volt nálam is.
Megoldása: format C: win XP install+SP1!! nem a kettő.
megoldott minden gondot, chiset+alaplapi driver+DX9.0c+71.xx nvidia meghajtó
és megy mint a szél.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#14) hetyo


hetyo
tag

Hali.

350W-os a táp. sajna csak egy codegen.
Minden más jól fut: Photoshop, dvd rippelés, avi/dvd konvertálás, meg sokan
mások. Csak a játékokkal van zűr. Ami érdekes, hogy a HL2 nem fagy, de
a Men Of Valor, meg NFS U2 meg CoD és Moha fagyfagyfagy.

Lehet kipróbálok egy winfos reinstallt....

üdv.

A sok év alatt gyüjtött ph piros pontjaim mind elszálltak ? Vatera pozitívjaim: hetyo666 >190 :)

(#15) vatomi válasza #90996736 (#12) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nem éppen biztos. A játékoknál a videókaresz is felmarkol néhány + WATTot...

(#16) vatomi válasza popey37 (#13) üzenetére


vatomi
aktív tag

Azért szép lenne, ha SP2 alatt nem menne a HT.:(((

(#17) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

Lenne egy hasonló problémám! Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy az LGA775 3.0GHz-es intel, egy Abit X700 pro(128MB), és 1024 DDR400-assal olyan lassan megy a grafikai rendelelés (pl.:ulead bármelyik), hogy lebabázom. A HT megy; az Intel kis teszt progija is azt mondja! Egy 10s-os Flash animáció rendelése cirka 25-30 min. Ez szerintem kicsit sok!
Mi akkor a bibi?

Előre is kösz a választ!

(#18) popey37 válasza vatomi (#16) üzenetére


popey37
addikt

nem tudom, hogy megy-e.
azt tudom, hogy win install után sp2 és ujrainulás helyett sötét képernyő, amúgy se kép se hang.
format- win install+sp1 és tökéletes
az előző konfogmmal is volt gond az sp2-vel.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#19) Joseph


Joseph
tag

Nincs húzva valami a gépedben??
Nekem semmi gondom nincs egyik játékal sem!! :)

Konfig:
Abit Fatal1ty aa8xe, p4 3,2 LGA775, MSI 6600GT Pci-x, Kingmax DDR2 533,

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#20) vatomi válasza popey37 (#18) üzenetére


vatomi
aktív tag

Volt már kb 4 lap a gépemben, mióta SP2-es Windows van a birtokomban és sosem volt vele ilyen probléma...

(#21) _az válasza hetyo (#14) üzenetére


_az
senior tag

lehet, hogy a vidkártya nem kap elég wattot ht mellett, az a táp elég kevéske ilyen rencerhez! szerválj egy megbízható 250-400-ast min... (ez úgy általánosságban is jó tanács)

az

(#22) bbchris


bbchris
senior tag

Nekem az alábbi kérdésem lenne : ha be van kapcsolva a HT akkor kékhalálozik a DIVA USB ISDN modem vagy pedig ledob a netről egyszerűen és megszakad a kapcsolat . Mi okozhatja ezt . Ha kikapcsolom akkor tökéletesen akár órákig is megy a net .
A játékok mennek fagyás nélkül . SP2 van fent .

[Szerkesztve]

(#23) Gorneck válasza bbchris (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Másik oprendszerrel is próbálkoztál? Pl: sp1!

Gorneck#1239

(#24) Viktor77 válasza bbchris (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Nincs újabb driver a modemedhez? SP2 alá szokás újabbat kiadni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) Esmein válasza Viktor77 (#24) üzenetére


Esmein
nagyúr

Azért az elég érdekes, hogy sokan szívnak a modemmel bekapcsolt ht esetén. Kíváncsi lennék egy hivatalos álláspontra, hogy ezt mi okozza.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Viktor77 válasza Esmein (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Nézzük logikusan. Softmodemmel ugye csak a szívás van, mert a procit használja. Nem tudom, nem érdemesebb-e normális modemet használni, amivel nincs gond.

Ha viszont neki az van, akkor (megint csak nézzük logikusan) a HT-nek (és a procinak) semmi köze a modemhez, ne a prociban keressük a hibát.

MOD: Még halkan hozzátenném, hogy a tuninggal behülyülhet az USB (van is itt erről valahol egy topic), így ez is lehet a gond.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) Esmein válasza Viktor77 (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egy szóval sem hibáztattam a processzort, de emlékeimben szerepel még valakinek a szívása. Zöld amőbaemberke avatarja van ez fix :) Ő is bekapcsolt htvel szivolázott a modemjével. Nem használok se modemet se ht procit, csupán a kiváncsiság hajt, hogy ugyan ezt mi okozhatja. A modem valszeg nem, mert neki másfajta van, mint a zöld avatarosnak, lehet talán windows kernel hiba vagy ilyesmi...

mod.: Olyat is hallottam már, hogy speedsteptől hülyül be az usb :Y Érdekes állat ez a windows, én is szívtam miatta a ht-vel ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) Viktor77 válasza bbchris (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Azt még megkérdezhetem, hogy honnan tudod, hogy a modem kékhalálozik? Esetleg nem atomstabil a proci 4.1-en?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) Robi_73 válasza bbchris (#22) üzenetére


Robi_73
őstag

Alapon, húzás nélkül próbáltad. Én inkább memóriára tippelek.:F

Robi73

(#30) Esmein válasza Viktor77 (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ja hogy 4.1-en járatja a prociját ?:DDD Akkor nem szóltam. 25 óra prime95 neki 2 darab, aztán 1 napig 3dmarkloop, én erre mondom hogy stabil. Illetve nyomathatna egy éjszakányi memtest86+ test #5 loopot is.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) Gorneck válasza Viktor77 (#28) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem az sp2 egy fos, rengeteg programot szétdurrant (modem driver), ha az nincs rendesen lefrissítve! Nem is biztos, hogy a modemmel van a gond...sokminden lehet még! Chris még mindig sok a pci-os cucc a gépedbe?!

Gorneck#1239

(#32) Viktor77 válasza Gorneck (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Én nem mondom, hogy fos, mert eddig EGYETLEN hibát sem tapasztaltam, semmi gondom nem volt vele.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) P5WD2Premium válasza Gorneck (#31) üzenetére


P5WD2Premium
csendes tag

Nekem már legalább egy éve SP2-es Win XP-m van és nem sz@rakodik, meg semmi ilyesmi.

Oh baby! Gyere szopjál le! Oké szivem! Megdughatlak baby? Igen! Ah, ah! Nyaljál ki te Playboy Maci! Ah! Kúrj meg! Mégegyszer? Igen! Ah, ah, ah, ah! Durr!

(#34) bbchris


bbchris
senior tag

Nincs húzva a gépem mikor netezek . Tehát alapon megy a gép , igaz megy rajta a freki visszavevő funkció Thermathrotting vagy mifene de mikor ezt kikapcsolom akkor is leszakad a modem . Athlonnál ez nem volt sosem . Ott ment minden hiba nélkül . Itt is ha ki van kapcsolva a HT akkor semmi gond . Viszont aminek még örülök ebben a konfigba az az hogy megy a WIN98 rajta csak ki kell kapcsolnom a S-ATA-t . A jó öreg AThlon 64 , ott ilyen problémák nem voltak , mindez által jó konfig csak ez a kis hiba bosszant egy kicsit .
Ja és mikor kékhalálozik akkor a WINDIVA driver vagy valami hasonló az hibázik amiből következtetve egyértelmű hogy a modemmel van bibi a HT-vel

(#35) bbchris válasza Gorneck (#31) üzenetére


bbchris
senior tag

Most már csak 3 cucc van benn : Audigy 2 , a Skystar 2 , és a Miro PCTV pro kari (gond nélkül viszi az Intel chipset ) . A sima lucent modem a GF6800GT hűtése (NV Silencer 5 ) nem fér bele a negyedi PCI slotba , jó nagy LEBÓ hűtés . :))))

(#36) Gorneck válasza Viktor77 (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Sokan kínlódnak vele felénk...:(

Gorneck#1239

(#37) Gorneck válasza bbchris (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Látod látod nem hallgattál rám se TE se Zsolt!:(

Gorneck#1239

(#38) bbchris válasza Gorneck (#37) üzenetére


bbchris
senior tag

Milyen értelemben ?! Nem értem mert anno ugye AMD Athlon 64 , le lett hurrogva mert nem jó . Most Intel és ez sem jó ? Sajna csak ez a kétfajta van . De látom neked bevált az Athlon . Nem értem Slettnek mi nem lehetett jó , sajna bizony sokszor nekem a teszteredmények jobbak voltak a 3000+ -nak mint neki a 3500+ -nak .
Akkor kérlek írd meg hogy te most mit javasolsz ? Alapban semmi gond a konfiggal tehát megy rajta minden . Sajnos az SP2 nem a legjobb de hát azóta kevesebb a portscan mióta fenn van .

(#39) bbchris


bbchris
senior tag

A modem hiba már megvan : Upgrade, és lám semmi gond . Az EICON oldaláról letöltöttem a legújabb XP drivert (15 mega ) ami az ISDN modemet vezérli és most semmi szakadás . Hát hiába a Windows saját driverja egy nagy F*S . Ez van , de most legalább működik az internet a HT-vel együtt . Csak ennyi volt a hiba .

(#40) gerjus


gerjus
aktív tag

ugyanaz a procogom van pontosan es angols sp2 vel semmi baja a HT nek !!

Nem hinnem hogy az csinalja de a windows frissitesek letoltesetol es installalasatol ovakodnek nekem az cseszett bele a levesbe mar nehanyszor !!


Udv

[Szerkesztve]

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#41) Gorneck válasza bbchris (#38) üzenetére


Gorneck
titán

Ne értsd félre! Nem vettél intelt most mégis az lett és rendes ledöbbentem rajta! Slett még mindig nem ésszel költi a pénzét és hüle mhz hajhász lett belőle! Nekem bevált, de én ésszel vásárlok konfigot és mindig szemelőtt tartom, hogy mire kell...no játék, inkább meló és net, arra meg ez bőven jó! Sőt még sok is!

Próbáld meg az sp1-et...a portscan-t meg bízd egy ZA+Nod32 vagy Keiro+Nod32 párosra sztem (bár firewall ügyben nem vok annyira képbe, de ezek nekem nagyon is beváltak)! Driverek frissítve vannak?!

Gorneck#1239

(#42) bbchris válasza Gorneck (#41) üzenetére


bbchris
senior tag

Igen a driver tegnap lett frissítve mint ahogy azt fentebb írtam és most no problem . HT+internet : minden ok a rohadt Winfos driver ami a beépített az nem volt jó .
Az intel most talán annyiból is jobb lett hogy nem ugrál vele az Inno mikor tuningolom . Az Athlonnál valamiért beszaggatott néha néha . De tulajdonképpen nem is ez volt a főbb érv hanem egyértelmű a teljesítmény volt a főbb cél , ja és a rohadt cséntek nem akar frissíteni biost az istenért sem . Továbbá egy alap hiba volt hogy a Maxtor 80gigás vinyót hibásan kezelte valamiért . Most nyugodtan mondom hogy ez jó vétel volt . Én szerencsére nem vagyok megahertz vadász , nem is az a célom hanem egy jó konfig . Nem mondom hogy tökéletes de a cséntektől azt hiszem ez jobb .

(#43) Gorneck válasza bbchris (#42) üzenetére


Gorneck
titán

:)

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.