Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!Van egy Gf FX 5900-am, amiben igen nagyot csalódtam.Úgy nézett ki, hogy el tudnám cserélni egy 9800 Non-Prora, de elfogyott a nagykerekben.
Rákérdeztek, hogy a 9700Pro megfelel-e, és belementem, ma lesz a csere.
Jól jártam szerintetek?
Ha most nem, máskor nem tudtam volna megszabadulni az FX-től.
Árban több a 9700Pro, mint a 9800-as, de nem tudom.Szerintem gyorsabb a 9700Pro egy picit.
Várom válaszotokat, nem a véleményeteket!Csak hozzáértők írjanak, nem b*sszátok belém az ideget:))))

(#2) Spirit


Spirit
őstag

Ja, és folyamatosan itt vagyok,kb. még 1 óráig, írjatok kérem!

(#3) Sanya válasza Spirit (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

egy egyszrű kérdés, és ha felidegesít ne válaszolj: mennyit buksz te ezen?


szerintem nem sok különbség van teljesítményben, és azt hiszem a 9800-at föl lehet húzni 9800 pro szintre. ha nem akarsz kísérletezni, akkor 9700pro(szerintem

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) erdoke válasza Spirit (#1) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem rossz a 9700Pro, de kérdezd meg, milyen márka, és milyen RAM-ok vannak rajta. hA 2,8 ns-osak, akkor jó. Árban is egyeztessétek a dolgot, szerintem még egy passzív VGA hűtőt, és VGA RAM bordákat ki tudnál belőlük sajtolni. Esetleg egy olyan halk házventit is, ami a VGA-ra fúj levegőt.
:)

A legjobb aláírás a héten

(#5) Spirit


Spirit
őstag

Enermax tápom van, 2 ventis, szóval a hűtés nem gond.A proci nem melegít, mert külső hőleadós vízhűtésem van.
A bukás...hát a 9700Pro 94eFt, az FX-em 115eFt.De ugye ha most nem válok meg tőle, akkor egy 20-asért tudom majd eladni.És a 9800-as mivel nincs raktáron, és belementem a 9700Pro-ba.Szóval csak annyit, hogy sebességben milyen lesz a 9800-hoz képest, és az Fx 5900-hoz, mivel ugye az eléggé el van tervezve.

(#6) ten155 válasza erdoke (#4) üzenetére


ten155
csendes tag

9700Pro-n csak 2,86-os ram lehet. Mivel ezeken Samsung ram van, annak pedig nincs 3 nanos valtozata, csak 2,8-as es 3.3. A 3.3-as pedig nem teljesiti a 9700Pro referencia orajelet (310MHz).

(#7) erdoke válasza ten155 (#6) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, de ez marhaság. 9700Pro van 3,3 ns-os RAM-okkal is, a gyári BIOS is feszemeléssel hozza ki belőle a 310 MHz-et.

A legjobb aláírás a héten

(#8) ten155 válasza Spirit (#5) üzenetére


ten155
csendes tag

9700Pro 94-ert?? Uristen!! En ket nagyker arlistajat ismerem, az egyikben 64+fa a masikban 70-75+fa, gyartotol fuggoen. Ha AIW valtozat, akkor jo az ar, kulonben...
A teljesitmenye az nehol picit jobb, nehol picit rosszabb akar a 9800-hoz, akar az 5900-hoz viszonyitod. A kulonbseg elenyeszo 3-4%.

(#9) ten155 válasza erdoke (#7) üzenetére


ten155
csendes tag

Hol???
Muti!!
Legalabb egy linket!!

(#10) Vitus válasza Spirit (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Igen a 9700Pro az gyorsabb alaphelyzetben mint a 9800 non pro. És értékben is jobb a 9700Pro

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#11) Spirit


Spirit
őstag

Én is így gondoltam, köszi szépen.És utána még mindig át tudom cserélni majd sima 9800-asra, és meghúzom...De az FX-el sokat nem tudok kezdeni...

(#12) Vitus válasza erdoke (#7) üzenetére


Vitus
őstag

9700Pro kártya csak 2.8ns-om ramokkal került forgalomba semmilyen másal. Ez az ati referenciája ettől nem térhet el 1 ati partner sem. Lehet, hogy ilyen nem ati partner dínó 3d :) csinál ilyet, hogy feszemeléssel hajt egy 3.3ns-os ramot de ezt is kétlem :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) Vitus válasza Spirit (#11) üzenetére


Vitus
őstag

Add nekem az fx-et majd el vegetálok vele ;]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) erdoke válasza Vitus (#12) üzenetére


erdoke
titán

Olyan boltban mondták ezt nekem, ahonnan elhiszem az infot. Saját szememmel nem láttam, ahogy még a 2,8-as 9700-amat se.
Asszem Sapphire az illető gyártó. Referencia nem a modulra, hanem az órajelre vonatkozik sztem. Lehet, hogy 3,2-es volt csak elnézték?

A legjobb aláírás a héten

(#15) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Nekem egy hibás 9700-ast cseréltek 9700Pro-ra, de amikor megláttam, hogy jóval az ATi speckók alatt megy (324/310 helyett 297/290-en), vittem is vissza (mondtam hogy ez is hibás, mert másképp nem cserélték volna ki) és lett belőle egy 9800-as. Ezzel már nagyon meg vagyok elégedve, főleg mióta a 9800pro bios van benne. Szépen húzható is. 324-ről 425MHz-re a GPU (440-en is ok, de egy két tesztprogi szemetel, viszont a játékok nem!), a memória pedig 290-ről 392-re húzható(!), ami nagyon brutál, tekintve hogy a ramok 'csak' 3.3ns-osak. Megjegyzem, hogy a 9700pro 2.8ns-os ramjával csak 324MHz-ig jutottam. De mielőtt végleg elkeserítenélek, hozzá kell tennem hogy ez a 9700pro egy Sapphire bulk (zacsis) verzió volt!

Szóval ha neked nem a fent említett gagyi 9700pro jutott (Van Sapphire-ból rendes változat is!), akkor rosszul semmiképp sem jártál! Hogy mennyire jártál jól az két dologtól függ:

1. Nem vagy egy tuningolós/belepiszkálós fajta, és alapbeállításon használod a kártyát, akkor kicsivel jobban jártál a 9700pro-val. (Az alapból gyorsabbra állított memória miatt - 310MHz a 9800 290MHz-éhez képest - picivel de gyorsabb kártya)

2. Ha viszont tuningolás, vagy bios csere is jár a fejedben jobb lett volna a 9800 (non pro), alapból is egész jól húzható (kb 9800pro szintre), de ha beleírod a pro biost akkor még tovább húzhatod! Nálam az alap 324/290-ről 405/340-ig ment az eredeti bios-ával, és 425/392-ig a pro bios-szal! 9800 mellett szól még hogy javítottak a vertex és pixel shader-ein.

Szóval ha nem tunibgolsz jól jártál, ha meg igen akkor járhattál volna jobban is ugyanennyi pénzért. De szerintem kár ezen már rágódni, mindig vannak jobb megoldások, csak amikor döntést kell hozni, akkor még nem tudsz róluk. Én is szívtam, mert ha várok még egy-másfél hónapot akkor 20.000-rel olcsóbban is megkaphattam volna kártyát. És abból plusz 20.000-ből kijött volna egy eggyel jobb alaplap.. De hát ez van. A mostani játékok mind repülnek 9700-on és 9800-on is. Más kérdés mit hoz a jövő, de szerintem legalább egy évig nem kell lecserélni őket. (ahogy elnézem az enyém lehet hogy még két év múlva is a gépben lesz. Bár nem hiszem hogy megdönti a Matrox G400 rekordját. Az 4 évig volt! :)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#16) Vitus válasza erdoke (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Nem hinném, hogy elnézték. Akkor az nem Pro volt hanem olyan mint az én ati 9700 nonpro kártyám mert ezt szerelik 3.6 3.3 3.2 ns ramokkal csak pro biost sütöttek bele. Prot csakis kizárólag 2.8ns-os ramokkal szerelnek. Meg kellett volna nézni az ati P/N: 102XXXXXXXXX számát az ati oldalán ott kidobja milyen biosnak kellene benne lennie és akkor kiderül, hogy egy nonpro egy már módosított biosal. Ezt tudom elképzelni. Én összenéztem a haverom dobozos gyári ati kártyáját az én 9700 nonpro kártyámat ami kitudja milyen gyártmányú és a ramokon kívűl semmi más különbség nincs meg nem mondanád, hogy melyik melyik ha a ramokat nem vizsgálod meg. P/N: 102A0410230 ez az én kártyám száma ezt itt beütöd [L]http://apps.ati.com/102lookup/index.asp[/L] és akkor összehasonlítod, hogy amit kiír bios sorozatszám az azonos e azzal a kártyáéval aminek a P/N számát beütötted ha egyezik akkor ok ha nem akkor már át lett írva. Nekem egyezik :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#17) erdoke válasza Vitus (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ne értetlenkedj már. Megbízható, jónevű boltban azt mondták, hogy 9700Pro 3,2 v. 3,3 ns-os RAM-okkal (nekem az utóbbi rémlik). Nem gagyilandból vmi besütött BIOS, hanem echte 9700Pro, de OEM.
Hol látod ezt, hogy Pro-t kizárólag 2,8 ns RAM-mal szerelnek?

A legjobb aláírás a héten

(#18) Vitus válasza erdoke (#17) üzenetére


Vitus
őstag

Ezt flesstől tudom és hiszek neki egyébbként a 310Mhz is ezt igazolja. Többek között amit én láttam 9700Pro kártya (számszerint csak 2) azokon 2.8-as volt. Te el tudod képzelni, hogy egy valamire való gyáró túlfeszel rak ramokat a kártyájára?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#19) erdoke válasza Vitus (#18) üzenetére


erdoke
titán

3,3-asnak minimális túlfesz kellhet a 310-hez (sok anélkül is viszi), 3,2-nek talán semmi.
El tudom képzelni.:)

A legjobb aláírás a héten

(#20) Vitus válasza erdoke (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Akkor mondjuk úgy, ha valaki 9700Pro-t akar venni akkor az legyen az első, hogy megnézi 2.8ns-os ramok legyenek rajta és ha nem az van rajta akkor mondja a boltosnak hogy viszlát! :) Egyébbként az enyimen 3.6ns-os ramok vannak 324Mhz-en mennek egy-egy teszt idejére hiba mentesen. Folyamatos használat melett meg mennek 310Mhz-en. Ne kérdezd ez hogyan lehet de ez van. Hynix ramok valami 36 a vége ebből gondolom, hogy 3.6-osak de nem néztem meg pontosan és a zalman heatpipe-ot nem szedem le azért, hogy részletesen megnézzem olyan nehézke volt rárakni :t

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) erdoke válasza Vitus (#20) üzenetére


erdoke
titán

Remélem, hogy ezt az én 2,8 ns PowerColor kártyám is hozza majd.:t

A legjobb aláírás a héten

(#22) Vitus válasza erdoke (#21) üzenetére


Vitus
őstag

Ok az enyim az VPU 405 RAM 324 :) :) :) Itt sasold meg szegényt agyon gyilkoltam:

[L]http://vituska.fw.hu/kepek[/L]

de folyamatos használat mellett 380/310-nél nem merem följebb tenni (bár most is csak alap 275/270-en használom és minden jól megy)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#23) erdoke válasza Vitus (#22) üzenetére


erdoke
titán

Jóvanna! Linked már a kedvencek között van rég.:D Különben is az enyimé még csak elméleti, amíg érte nem megyek.:(

A legjobb aláírás a héten

(#24) Vitus válasza erdoke (#23) üzenetére


Vitus
őstag

''Linked már a kedvencek között van rég'' :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#25) Ragnar válasza Vitus (#24) üzenetére


Ragnar
tag

Neked Pro BIOS van a kártyán , vagy csak a warp ?

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.