Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Vigyázat! Közhasznú topic!

Halihó!

Légyszi segítsetek nekem!
Kellene az APEH meg a minisztériumok által jóváhagyott teljes lista, adó- és törzsszámokkal az összes civil szervezettel, alapítvánnyal, illetve közhasznú társasággal, akiknek fel lehet ajánlani az SZJA 1+1%-omat.
Én nem találtam sehol, bár biztos én vagyok a béna.
Légyszi szúrjatok be linkeket nekem, mert elég sürgős lenne, ugyanis a családban van nem önadózó (pl. édesanyám) és neki minél előbb le kell adnia a könyvelésen az erre rendszeresített nyomtatványt, mert nekik (a nem önadózóknak) febr. 28 a határidő.
Előre is köszi a fáradozásotokat!

Üdv:
Sick Boy

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#2) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Kedves Moderátorok!

Esetleg változtassátok meg a topic címét ''Közhasznú Topic - SZJA 1%''-ra, ha gondoljátok. Egyébként Ti tudtok ilyent?

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#3) Cardinella válasza Sick Boy (#1) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Nekem...:))

(vagy a pécsi szipkagyárnak...)

Bocsánat:)

(#4) crab válasza Sick Boy (#1) üzenetére


crab
senior tag

Nézd meg ezt: Bővebben: link

(#5) Sick Boy


Sick Boy
őstag

OFF

Most ezzel a szipkával fogtok baszogatni életem végéig? :(((

ON

[Szerkesztve]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#6) Cardinella válasza Sick Boy (#5) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Csak up-olni akartam...:B

( Én tavaly a Magyar Madártani Egyesületnek adtam, bár nem vagyok madár...:U
Hogy nézne már ki egy erdő madár nélkül...:DDD)

(#7) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Én a SOTE 1. gyermekklinikának adom, mióta az eszem tudom..ott mentették meg az öcsém életét...

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#8) Fisha válasza Sick Boy (#1) üzenetére


Fisha
őstag

Állatvédők?

Bővebben: link


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#9) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Hmmm. Nem tudom. Most már a tavalyi évben volt akkora adózott jövedelmem, hogy értelme van felajánlani valakiknek. Az unokahugom hallássérült és alapítványi pénzből vehetett egy digitális hallókészüléket (~360 000 HUF - hihetetlen dráda, nem?). Szerintem annak az alapítványnak fogom adni, akik ezt lehetővé tették neki. Az a hallókészülék, ami SZTK-ra jár elég gagyi. De ez a digitális cucc nagyon ott van.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#10) azzio


azzio
aktív tag

Én vagy az Állatkertnek adom (barátnőm javaslatára) vagy a kórháznak, ahol születtem...

(#11) pilóta válasza Sick Boy (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor is érdemes felajánlani az 1%-ot, ha nem adóztál semmit, mert az állam az alapján ad további támogatásokat, hogy hányan ajánlottak fel, nem pedig az lapján, hogy mennyit. Szóval ha szimpatikus egy egyház vagy alapítvány, akkor mindenképp érdemes azt megadni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) turho


turho
őstag

Én mindig a helyi rákbetegek klubjának vagy a családsegítő központnak ajánlom fel.

(#13) RIV


RIV
tag

Velem még nem tett egyik alapítvány sem semmi jót. Hál Istennek!
Ezért ez alapján nem tudom eldönteni kinek adjam az 1 %om. Dönteni meg nem tudok ki nek is adjam.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#14) RIV


RIV
tag

Na meg ezek az alapítványok mennyire jól átvilágítottak. Mert ebben a ki#szott országban nagy divat a pénzek lenyúlása.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#15) Judyt


Judyt
csendes tag

Fehérkereszt Állatvédő Liga ahova én most adni fogom.

- Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

(#16) Drótszamár válasza Sick Boy (#1) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hozzál létre egy közhasznú egyesületet, és egy egyházat, és 3 év múlva már magadnak utalhatod a 2x1%-ot. ;]

Nekem az egy százalékon csak jövőre kell gondolkodnom.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17) RIV válasza Drótszamár (#16) üzenetére


RIV
tag

Jó ötlet. Vagy mentsetek meg engem alapítványt!;];];]
De mennyire tudhatom, hogy a pénzemet arra használják amire adtam? Nem pedig egy hájas gazdag f*sz rakja zsebre!:(((

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#18) sakál


sakál
tag

Rex Kutyaotthon Alapítvány.

A szépség az eszed rovására megy

(#20) hanari


hanari
csendes tag

Itt lehet válogatni:Bővebben: link
Én a Madarász utcai Gyermekkórháznak szoktam adni,mert oda hordjuk a fiamat ha beteg.

[Szerkesztve]

(#21) serzol


serzol
újonc

Kinek adjuk az Adó 1%-unkat? 2005.02.03. 10:07

Az adó 1% forintokból sokféle, közcélt szolgáló érték képződik-képződhet. A következőkben olyan nonprofit szervezetekről írunk néhány sort, amelyek egész évben hasznos segítői a lakosság és környezetünk hétköznapjainak minőségivé alakításában, így méltán megérdemlik az 1%-os támogatást.

Környezet – természetvédelem
Adószám: CSEMETE - 19368575-1-06.
A kiemelkedően közhasznú szervezet 1987-óta működik. Szerteágazó környezet – természetvédelmi programjairól, környezeti nevelő munkásságáról a www.csemete.com oldalon olvashatunk.

Gyermekvédelem, programszervezés
Adószám: TOP Egyesület - 18464829-1-06.
Az ifjúsági – önszerveződő közhasznú egyesület 1999 óta működik. Állami gondozottak patronációját, prograszervezést, tehetségsegítést, sporttevékenységet végez. Segítsége kulcs a sikerükhöz! További tájékoztatás a http://top.zug.hu weboldalon.

Állatvédelem
Adószám: Orpheus Egyesület - 18464654-1-06.
1998 óta főbb prevenciós programjaik a sintérprevenció, kiadványkészítés, szemléletformálás, állatmentés. A tudatos környezetkezelésre ösztönző közhasznú munkájuk nagyban segíti a felelős állattartói társadalom létrejöttét. További információk a www.zug.hu és a www.sinter.hu weboldalakon.

Szociális tevékenység
Adószám: MÁTRIX Alapítvány - 18472273-1-06.
A hátrányos helyzetű csoportokat támogató közhasznú szervezet célja a társadalom fenntartható fejlődésében való passzív részvétel. További tájékoztatás a http://matrix.zug.hu weboldalon.

A befizetett adó 1%-ának felajánlása nem kerül semmibe, de nagyon sokat segíthet vele.

http://ado.zug.hu

S3rZol

(#22) radirpetya


radirpetya
tag

Én az 1sz. Gyermekklinikának adom bár nem sok de az is segít

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#23) warmaster


warmaster
aktív tag

Én tavaly a Chernyi alapítványnak adtam (Nem biztos hogy jól írom le a nevét).
Korszülött speciális mentőket tartanak fent belőle.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#24) hz hefti


hz hefti
tag

nem tudom ki hogy van vele de en a ''szegeny csoro'' egyhaznak egy forintot nem adnek.
mi az e-misszio kornyezetvedelmi egyesuletnek adjuk.

lowfast

(#25) hanari válasza hz hefti (#24) üzenetére


hanari
csendes tag

Nem kell az egyháznak adni,van más lehetőség erre az 1%-ra is a lista vége felé:
Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#26) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Két féle 1% van. Az egyiket csak egyházak valamelyikének adhatod, a másikat én mindíg állatvédőegyesületnek adom. Tegyél te is így! :)

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#27) warmaster válasza neduddgi (#26) üzenetére


warmaster
aktív tag

Én az egxházi felajánlásomat nem adom senkinek, a másik 1%-ot pedig a Piros Orr Bohócdoktoroknak adom.
Sajnálom, hogy míg a vállososak az adójuk 2%-ával rendelkezhetnek, az ateisták csak 1%-al.

u.i. Természetesen ez nem aaz ő hibájuk.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#28) szatocs


szatocs
őstag

Én úgy utálom, amikor jönnek házhoz az emberek, hogy add ennek, meg add annak. Honnan a francból tudjam, hogy nem zsebre teszi - e az ürge, meg hogy nem az ő számlájára megy-e. Én inkább valami biztosnak adnám. Mondjuk a HEIM- nek, vagy vmi hasonló számlára a rászorultaknak.

=== Szatocs ===

(#29) Damage válasza azzio (#10) üzenetére


Damage
senior tag

Nagyon örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen aki a ZOO-nak adja adójának 1%-át...
Gondolkoztam már egyéb hasonló helyeken is: menhelyek, állatvédő szervek stb.

Egy kis eligazítás: Bővebben: link
Aki nem tud dönteni: Bővebben: link

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#30) ALI_G válasza warmaster (#27) üzenetére


ALI_G
veterán

Az egyházak már nemtom mióta a mi pénzünkből élnek, szóval nekik tuti nem adok, no meg ateista is vagyok.

(#31) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Sziasztok!

Látom meglehetősen kihalt a topik, de dupe-ot nem akartam így gondoltam ezt fellendítem :)

Tehát idén az Amnesty International-nak ajánlottam fel, pont azért mert, mindenki vagy az állatvédő egyesületeknek ajánlja fel, vagy az egyháznak vagy pedig valamilyen egészséggel kapcsolatos szervezetnek, holott én azt vallom a boldog kiegyensúlyozott ember az egészséges is, tehát ehhez arra van szükség hogy mindenkit egyenlőként kezeljünk...

ITT RÉSZLETEK! +ADÓSZÁM

(#32) MikroTikker válasza talpalavalo (#31) üzenetére


MikroTikker
tag

Ja, elég kihalt ahhoz képest, hogy most van a leadási határidő pénteken... :U Remélem csak azért nem pörög, mert már mindenki tudja, hova tegye, mert kár egy ilyen lehetőséget elszalasztani, amikor úgy segíthet az ember másokon, hogy nem kerül neki pénzbe...
Úgyhogy hajrá!!

(#33) Lauda


Lauda
félisten

Ha valaki tenyleg segiteni szeretne az allatokon, akkor batran: [link] ;)

(#34) talpalavalo válasza MikroTikker (#32) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Érdekes de most több embertől is hallottam ilyen érvet, hogy inkább nem ajánlják fel hanem az államadósságot csökkentik fele, ezzel hozzájárulva MO felemelkedéséhez, pedig szerintem, azért vannak a politikusok, hogy ezt megoldják, és a segélyszervezeteknek igazi segítség ez nem pedig lyuk foltozás... :S

(#35) Lauda válasza talpalavalo (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Nyugodtan mond meg az ismeroseidnek, hogy azt az 1 %-ot adja csak oda, ahol jo szivvel felhasznaljak, azt se tudjak ellopni a politikusok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36) plömplöm


plömplöm
őstag

Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#37) MikroTikker válasza Lauda (#35) üzenetére


MikroTikker
tag

Ebben tökre igazad van, nekem is szempont, hogy legalább én dönthetek közvetlenül arról, hogy mire használják, és az már ellopásra nem kerül. De azért nem árt vigyázni, mert vannak különféle alapítványok, amiknek a hátterében politikai szervezetek vannak, és pénzgyűjtésre használják vagy visszaélnek vele - ha jól emlékszem volt már egy-két botrány ebből :( Viszont ez szerencsére nem jellemző, csak körültekintőnek kell lenni, de azért könnyen találhatók megbízható szervezetek, ahol biztosan jó helyen van a pénz :) Csak hát ma már mindig oda kell figyelni...

(#38) talpalavalo válasza MikroTikker (#37) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

így van már azt hittem nekem van üldözési mániám de nem ezek szerint más is így van vele hogy ezen szervezetekért is fenntartással kezelem, ez is igaz, hogy így nem tudják politikusok eltenni, de az is igaz hogy a politikusok által lenyúlt összeg az fix és nem csökken mert több ember ajánlja fel azt az 1%-ot... de ez már így utólag elolvasva elég off tehát off :D :S

(#39) Lauda válasza MikroTikker (#37) üzenetére


Lauda
félisten

En sem bizom altalaban az ilyen intezmenyekben, ezert adomanyozom a sajatomat a linkelt egyesultnek. Ezt latom, hogy tenyleg mukodik es arra hasznaljak a segitseget, amire valoban kell. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.