Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) booger


booger
csendes tag

Sziasztok az lenne a problémám, hogy jó pár honapos pihenés után nem inul el a gépem, pontosabban elindul de egy kis idő után kikapcsol.
Hardware csere miatt állt kb. fél évet most hogy újra össze akartam rakni a nővéremnek. A gépen nincs rendszer a biosban állítgattam amikor minden ok nélkül kikapcsolt majd megnéztem a proc hőmérsékletet és zárt háznál 53 foknál újra leállt. Majd újabb próba akkor már kb 50 fok körül történt meg az eset.
A konfig Asus A7V266-C, AMD 2000 XP, 256RAM, 300W Codegen táp, MX440 vidkari, Samsung 40G vinyó ezekből csak a vinyó ami új minden mást kb 1 évig használtam semmi gondom nem volt vele.
A hőmérséklet pedig nem hiszem, hogy gond lehet mert a 2000XP amúgy is melegszik én volt, hogy 58-62 fok körül használtam stabilan a hűtőborda sem olyan meleg, hogy ne lehessen hozzányúlni.
Légyszi mondjatok valami tippet min induljak el és keressem meg a hibát.
Előre is köszi.
Üdv booger

(#2) sky77 válasza booger (#1) üzenetére


sky77
aktív tag

Csak vaktában tudok tippelgetni, mert valójában lövésem sincsen, mi lehet, de:
Elem nem merült le (bár kötve hiszem hogy az ilyen produkálna)?
Pihenés közben nem lett poros? Ha igen darabokra szedném és minden kütyüjét alaposan megtisztítanám, hátha... amúgy is el tudom képzelni, hogy egy ismételt összeszereléstől fellélegezne a masina.
Esetleg valamelyik alkatrész elöregedett rajta :F

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#3) Mizo válasza sky77 (#2) üzenetére


Mizo
tag

Így látatlanba én is az elemre tippelnék, legalábbis tapasztaltam már hasonló tünetet és akkor ez volt az oka.

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#4) booger


booger
csendes tag

A porosodás kizárva mert be volt csomagolva minden egyes darabja.
Az elemet megnézem.
A biosban nem tudom változtatni a hőmérsékletet hogy hol kapcsolja le a gépet. Csak pár variáció van de nem értékre. A lapon van egy jumper amivel teljesen ki tudom iktatni a hőmérséklet figyelést igy a proc hőm. fel ment 55 fokra itt kikapcsoltam a gépet.
ez még nem lenne gond csak az hogy ezt a hőmérsékletet a biosban produkálja akkor mi lenne ha a desktop-ot is betöltené.:F (lehet hogy tényleg a hőm. a gond)
Lehet, hogy próbaként lecserélem a hűtőt.

(#5) zso73 válasza booger (#1) üzenetére


zso73
veterán

Valamilyen hűtő progi van telepítve a gépre! Esetleg Speefan?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#6) Mizo válasza booger (#4) üzenetére


Mizo
tag

Majd kijavítanak, ha tévedek, de a bios használata igencsak megterheli a procit, ergo melegszik rendesen.

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#7) kovacszk válasza Mizo (#6) üzenetére


kovacszk
senior tag

Ja én is úgy tudom hogy a Bios majdnem 100% terhelés!!

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#8) zso73 válasza booger (#1) üzenetére


zso73
veterán

''hűtőborda sem olyan meleg, hogy ne lehessen hozzányúlni.''
De azért rendesen felfekszik a procira? Mert a rosszul felrakott hűtő is lehet az ok!
HW hővédelem........

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9) booger


booger
csendes tag

Hi
Meg van a hiba szégyenlem is magam :F rosszul raktam rá a hűtőt.
Tök gáz jó párat cseréltem már de még ilyen nem történt velem, de hát ilyenekből tanul az ember.
Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált.
kb. 10 perce megy a masina stabil 46 fok :DD
Hát mégegyszer köszönöm a segítséget.
HALI

(#10) sky77 válasza booger (#9) üzenetére


sky77
aktív tag

A fő, hogy megoldódott a gond! :)
És köszi, hogy leírtad hogy mi lett a megoldás, sokan ezt nem teszik meg. Ahogy én látom, sajna kezd kimenni a divatból.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.