Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Segíííííííííítség! surgos! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEro


HEro
tag

Tudom hogy már ezerszer volt de! soha nem volt egyértelmű hogy melyik a jobb! Na a lényeg: megrendeltem egy sapphire 9600 non prot, de egy 9500 non prot hoztak, hetfőig megkaptam a karit ha kell megtarthatom, ha inkább a 9600 kell akkor vissza viszem hetfon! na a 9500 fekete nyákos és nem L alakban vannak a memok ja és 128mb-os. szerintetek a 9500 nonpro jobb mint a 9600 nonpro? és a 9600pro-nál jobb a 9500 nonpro? Ezt a kártyát mire lehet moddolni? (9500pro?) ha igen akkor a 9500pro jobb mint bármrlyik 9600-as?
És milyen progival lehet moddolni?

:)

(#2) Keitaro válasza HEro (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

9500Pro-ra moddolható.
Sima 9600nál jobb, Pronál nem, de ha sikerül a mod akkor egy kis húzással ez szerencse.

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

[L]http://www.guru3d.com/rivatuner/[/L]

Rivatunerrel próbáld ki a soft modot, hogy lásd megy e a másik 4 pipe

(#4) Arnold18


Arnold18
csendes tag

A 3D Rage Tweak -rel tudsz emelni a GPUn és a ramon!
Olyasmit is hallottam hogy a 9500nonprot állÍtólag fel lehet húzni egy 9700esre, mivel a technológia meg van benne csak az ATIsok letiltották! Valamelyk Magyar PC magazinban olvastam! Csak nem tom a progi nevét amivel ezt meg lehet csinálni!
Az én véleményem az hogy tartsd meg a 9500öst!

(#5) HEro válasza Keitaro (#2) üzenetére


HEro
tag

Marmint ha a 9500as mod sikerul és felhúzom a GPU-t akkor meguti a 9600pro szintet? ha a 9600nonprot húzom azzal több esélyem van? milyen progival lehet húzni, és moddolni?

:)

(#6) Keitaro válasza HEro (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha tudod aktiválni a +4 pipe-ot akkor húznid se kell rajta a magja máris erősebb lesz a 9600Proénál. A 9600Pro memóriája 300-on futkározik a 9500-é 275-n, de ezt a picit, meg lehet lazán megrántod rajta :)

(#7) HEro válasza Arnold18 (#4) üzenetére


HEro
tag

Én is hallottam róla de csak ott műxik ahol L alakban vannak a ramok :( , és a fekete nyákosoknál még ott sem! legalább is múltkor ezt ítrák!

:)

(#8) gerlaip


gerlaip
addikt

Ha sikerül húznod, akkor megüti a 9500pro szintjét, ami több,mint a 9600proé!
3DMark03ban 9500pro eredmény egy jó konfiggal 3300 pont, 9600proval 3000. Ráadásul egyre több a 9600 nonproból a lebutított, ami alig haladja meg egy 9100-as teljesítményét. Örülj a szerencsédnek.

lámavakond

(#9) Keitaro válasza gerlaip (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért először menjen az a 4 pipe :)
De mind1, mert sima 9600nál így is úgy is jobb

(#10) HEro


HEro
tag

Köszi a segítséget! ;) Asszem megtartom, sőt már szinte biztos! És megvan a hétvégi programom :)! és még egy kédés ha húzom akkor kell rá egy új hűtő? (Aktív hűtés van rajta).

:)

(#11) fügike


fügike
senior tag

Ha már úgyis, akkor némi off: Egy MSI KT3V-vel, 512MB PC2700, egy régi 1800+-os Palomino, és a Sapphire 9500PRO-m alapból 3500 felett teljesít 3DM03-ban. Most húztam fel 303/303-ra OMEGA driverrel, stabil, és 3800 felett nyom.
(3.3ns-os ramok vannak rajt.)

Szóval ha csak húzod, is lehet, hogy sokat dob, hát még ha moddolni is sikerül.:)

Boci-boci tarka!:D

(#12) Ragnar válasza HEro (#10) üzenetére


Ragnar
tag

Nem feltétlenül , de egy jó hűtő növelheti a húzás mértékét .

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#13) HEro


HEro
tag

azt a riva tunert hogy a ... kell letolteni akárhányszor rámegyek hogy DOWNLOAD vissza lép a főoldalra! és tetü netem van ugy hogy eléggé idegesít! a peccset kell letölteni ugye?

:)

(#14) Keitaro


Keitaro
addikt

[L]http://prohardver.hu/www.netmatch.host.sk[/L]

Akkor szedd le Rudi oldaláról, nála is fent van

(#15) Keitaro válasza Keitaro (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://www.netmatch.host.sk[/L]

Hoppá, Ph nélkül...

(#16) HEro válasza Keitaro (#15) üzenetére


HEro
tag

letoltottem de a winrar azt írja h sérült a file stb! :( esetleg más cím?

:)

(#17) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

www.google.com-on írd be a keresőbe, tuti kidob vagy 100 oldalt.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#18) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Helló!
Ha megy az átalakítás akkor az összes 9600-nál jobb lesz a kártya, ha nem akkor a sima 9600-nál mindenképpen. Mondjuk akkor még ott az órajel emelésének lehetősége. Itt összehasonlíthatod a 9600 kártyákat:
[L]http://www.ati.com/products/radeon9600/radeon9600pro/compare.html[/L]

Itt pedig Alapból 8 pipeline-t használó képminőségre optimalizált aktuális drivert szedheted le:

[L]http://www.omegacorner.com[/L]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19) PNEUM


PNEUM
aktív tag

Segítsetek légyszi. Hallott már v.ki olyat, hogy a tv-t eddig rá tudtam kötni a gépre. de eggyik napról a másikra ez már nem ment. Nem ismeri föl azt, hogy tv van rákötve. Találkozott már valaki ilyennel? A 9500-asnál a tv chip integrálva van a GPU-ba nem?

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#20) peterqe


peterqe
aktív tag

NA, most én is megmondom a frankót:

[L]http://www.omegacorner.com/index_ati.html[/L]

Innen letöltöd a drivert. (3.8-as catalyst)
Telepítéskor pedig kiválasztod a kártyádnak megfelelőt (9500 softhack)
Ha így megy, akkor van egy 9500 Pro-d.
Utána húzod, és ha elérted a kellő pluszt, akkor hívhatod 9700-nak :DD

Uff

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#21) peterqe válasza M@trixfan (#18) üzenetére


peterqe
aktív tag

Vazze, nem frissítettem, bocsi.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#22) gerlaip válasza Keitaro (#9) üzenetére


gerlaip
addikt

Nyilván. Igazad van. De a szememben még mindig nincs akkora becsülete a 9600-asnak, mint a 9500-asnak. Főleg mióta a Gigabyte 64biteset adott ki. Mindent a vásárlókért!! Csak vegyék ócsón a kakát!!! :((

lámavakond

(#23) HEro


HEro
tag

Hali! Rivatunerrel meg patcheltem és ezt írja ki:

Browsing for file ati2mtag.sys... selected 6.13.10.6200, 539520 bytes
0006c19e> matched sequence has been replaced
83 f8 40 0f 85 d8 00 00 00 66 81 bd 00 ff ff ff 02 10 0f 85 c9 00 00 00
66 81 a5 02 ff ff ff f0 f0 66 81 8d 02 ff ff ff 04 0e 90 90 90 90 90 90
File has been successfully patched and saved as ati2mtag.sys
Backup copy has been saved as ati2mtag.old

Na szerintetek sikerült bekapcsolni az a +4 pipet? nincsenek fekete foltok a képernyőn!

:)

(#24) óóó Zsanett!


óóó Zsanett!
tag

Ha már ennyire kenitek-vágjátok a Radeont, ránéznétek az én problémámra is?

Radeon 9500 dvi-probléma - topicban leírtam, de senki nem válaszolt. :O

Elôre is köszi, Mesterek... :C

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#25) ZoCso válasza HEro (#23) üzenetére


ZoCso
senior tag

Nézd meg Aida-val!
Megjelenítás->GPU->Pixel futószalagok
Ha a futószalagok száma 8, akkor igen, ha 4, akkor nem!
Indítsd el a 3DMark2001-t vagy bármely másik teszt programok, és ha hibátlanul lefut (nem pepitakockás a kép) akkor örüljél, van egy R9500Pro kártyád!
A GPU és a RAM órajelét kb. 320-330-ig tudod húzni.
Célszerű mindkettőt ugyanarra az értélre állítani (szinkronban működnek).
A GPU-ra elég a hűtő, de a RAM-okra célszerű bordát ragasztani.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#26) rudi válasza HEro (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

No itt vagyok. Azért lett crchibás az a rar mert sz@rakxik a szolgáltatóm, többször kell próbálkozni vagy adjatok tippet gyors ingyenes webhelyre és oda is felrakom. Az amit kírt a tuner éppen a lényeg nézd meg a [L]http://www.netmatch.host.sk/radeon.html[/L]-t ott leírtam részletesen. Lehe hogy nem fogod tudni húzni a kártyát tunerprogramokkal (redline, rage3d-t ajánlom), akkor kapd le azt a biost ami az oldalamon van és próbálkozz azzal. 2GHz körüli AthlonXPvel 3500 fölé kell mennie a ''9500pro''nak a 9600pro 3000körül tud.
9500pro 8pipeline/128bit mem és 0,15ös chip szóval max 400köré húzható
9600pro 4pipeline/128bit mem és 0,13as chip szóval 500fölé is felmegy.

Sima kraftban a 9500pro jobb de van pár olyan game (pl. splinter cell) amiben a frisebb tervezésnek köszönhetően a 9600pro jobb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Keitaro válasza rudi (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

Off
Nézz bele a plíz! :U
On

(#28) Keitaro válasza Keitaro (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

Ami kimaradt, hogy a levelesládádba :) ^^''''''
On

(#29) rudi válasza HEro (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Előző hosszászólásomban 3dmark03ról volt szó
Ja még a +4pipeline 3dmark03 modd előtt durván 2500 körül kell legyen, moddal 3500körül. Lehet hogy nem pontosak a számok, a lényeg hogy durván +1000pontot hoz és a fillratek között is kiugró eltérés kell hogy legyen. A hiba előjöhet melegedés után is. Ha 4-5 fullos 3dmark03 kör után is minden OK akkor lehet örülni, ha nem akkor jöhet a 8×8as tápventi...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) HEro válasza ZoCso (#25) üzenetére


HEro
tag

megnéztem sajnos még csak négy :( de az omega driverben bízok, csak még nem szedtem le, majd a havernál, mert nekem csak modemes netem van :( . olyan hűtőbordát hol lehet kapni a memóra, és mennyi? Győrben lehet kapni?

:)

(#31) HEro válasza Keitaro (#28) üzenetére


HEro
tag

az aida csk 4-et ír ki!

:)

(#32) HEro válasza rudi (#29) üzenetére


HEro
tag

3d mark 2001 van csak! nekem abban 295/295-nél 7944 pontot ad!
de szerintem vagy is az aida szerint nincs aktiválva a +4 pipe.

:)

(#33) rudi válasza Keitaro (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

OFF
1000 meg mégegy bocs! kicsit szoros a program mostanában :(( mennyire sürgős a téma? Mikor lesz ZH? A hétvégén tuti megnézem és ami skillből megy arra választolok de sajnos sok időm nincs vele foglalkozni. Sorry...
ON

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) #25954560 válasza HEro (#32) üzenetére


#25954560
törölt tag

na akkor meg nezelodj, mert az edeskeves a konfigodtol... ennel meg a sima 9500-nek egy sokkal lassabb procival is tobbet kell hoznia.

(#35) Keitaro válasza HEro (#31) üzenetére


Keitaro
addikt

Az érdekes :( Vannak más megoldások aktiválásra, de ez a leg egyszerűbb, nem tudom miért nem megy :(

(#36) rudi válasza HEro (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem ismerem a győri felhozatalt, pedig hetente járok arra. Nagyon jó lehet az omega, de figyel arra hogy jó catalyst verzióhoz valót tölts le mert tudtommal nem mindegy.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Keitaro válasza rudi (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Off
Semmi baj, örülök, hogy egyáltalán foglalkozol vele, sajnos az MI nem az én területem. Azt hiszem választható időpontyok jövő hét eleje és vége vagy valami ilyesmi... Akkor majd hétvégén sasolgatom a mail ládámat. Sorry, hogy szóltam csak attól féltem elfelejtetted.
On

(#38) HEro válasza Keitaro (#35) üzenetére


HEro
tag

még más lehetőség? csak ne kelljen sokat tölteni hozzá!!

:)

(#39) Keitaro válasza HEro (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

Bios csere és driver file csere. De erről majd rudi bővebben, én az ilyen komolyabb tuning és egyéb dolgokban nem nagyon vagyok otthon, de emlékeim szerint biosok is vannak rudi oldalán

(#40) rudi válasza HEro (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Omega lehet a legjobb és elvilega rivatuner is tudja meg a powerstrip és talán a végleges Radeonator2.0 a +4et. Legjobb az omega szokott lenni. Lehet még bios módosítással is próbálkozni de akkor egy ellenállát is át kell forrasztani (pár hete linkeltem be képet HWSWről hogy mit kell forrasztani).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) HEro


HEro
tag

Ja azert volt csak 7900 pont mert ma frissítettem a biost és az alapbeállítás 64 MB. vissza állítottam 128-ra és így 295/295-on 9831 pontot kapott ez mar realis?

:)

(#42) HEro


HEro
tag

marmint az alaplap bioszát frissítettem!

:)

(#43) HEro válasza rudi (#40) üzenetére


HEro
tag

de az omegat leghamarabb is csak vasarnap tudom leszedni a havernál!

:)

(#44) HEro


HEro
tag

a memóriák elléggé melegednek nyitott háznál, olyan memó hűtő bordát hol lehet kapni? az ujjamat még nem égeti de már majdnem! 6-óta van bekapcsolva a gép és a 3dmarkot kb 4-szer futtattam le! ez még normáli vagy nem?

:)

(#45) hungeek válasza HEro (#41) üzenetére


hungeek
senior tag

ez is kevés...

(#46) HEro válasza hungeek (#45) üzenetére


HEro
tag

miér kb mennyinek kéne lennie? ja és nekem 3dmark 2001 SE van!

:)

(#47) rudi válasza HEro (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Most fut a Téddel párhuzamosan egy ''Radeon9600 pro kérdések'' topic, ott van pár eredmény igaz 9600pro-ra de a Tiédnek is ott kellene lennie. Tényleg 333as az FSBd? A Ramok mennyin mennek? Ugye nem 2szeres FSBn? Kár hogy Xes az alaplapod, sokan rosszat mondanak róluk. Azért a te konfigoddal a +4 pipelineval 3500körül kellene lennie a 3dmark03nak és 15.000fölött a 3dmark2001nek. 10000et ki lehet hozni egy 2Ghz köré húzot Tbred + húzott 8500al is. Azért ne a 2001es legyen a mérvadó hanem a 2003 a ''dx9'' miatt. Ott a sima 9500 durván 2000-2500at tud a 9500pro meg 3500körül. Szóval akkor lehet a +4 pipelinenak örülni ha 1000ponttal megugrik a 3dmark03 eredmény, 3dmark2001ben csak fillrateben lesz drasztikus növekedés pontszámban nem biztosan mert ott másképp van súlyozva. Szóval omegázz és sasold a 3dmark03 és a fillrate eredményeket.

Cooling: Ha van kéznél egy tápventi akkor azt rakd úgy be a gépbe (pl szigszalaggal) hogy a RAMokra tolja a hideg levegőt. Kezdetnek ez is elég aztán majd nézek bordát (savage4es tuti van meg akad régi P1es is). Ha van győrben Mistral akkor náluk 99% hogy van ilyen borda.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) Keitaro


Keitaro
addikt

Via Hyperion drivercsomag (4in1 driver) fent van?

(#49) erdoke válasza peterqe (#20) üzenetére


erdoke
titán

Attól, hogy a 9500Pro-t húzod, sosem lesz 9700-ad. Nem túl hasznos tanács...:(

A legjobb aláírás a héten

(#50) Keitaro válasza erdoke (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

ramok fel 550-re (1100) :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Segíííííííííítség! surgos! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.