Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate sata vinyó halkítása szoftveresen (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsiga667


zsiga667
addikt

Nagyon örülnék, ha valaki leosztaná nekem az észt, hogy hogyan is tudom visszavenni a Seagate Barracuda 7200.7 SATA vinyóm seekzaját.
Próbáltam az Ultimate BootCD-n levő összes Seagate progit, meg a Seagate Automatic Acoustic Management Utility-t, de nem találják meg a vinyót (illetve a SATA vezérlőt nem ismerik valószínűleg)...

(#2) zsiga667


zsiga667
addikt

UP!
Segítsetek a lamer addikton... :B:U:DDD

(#3) Flashcash válasza zsiga667 (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Jogi okok miatt a Seagate 7200.7 tipusú vinyókon nem lehet állítani az acoustic management paramétereket, ezért nem működik egyik program sem.

Még annyit érdemes tudni hogy a Seagate 7200.7 PATA vinyók gyárilag 'csendes'-re vannak beállítva, ezért maradnak el a tesztekben a többi vinyóval szemben.
A Seagate 7200.7 SATA gyárilag 'teljesítmény' módra van állítva emiatt gyorsabb mint a PATA változat, viszont a seek hangja is erősebb.

[Szerkesztve]

(#4) zsiga667 válasza Flashcash (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

''Jogi okok miatt a Seagate 7200.7 tipusú vinyókon nem lehet állítani az acoustic management paramétereket, ezért nem működik egyik program sem.
''
Miért? Valami módon nem lehet esetleg mégis állítani rajta? (Hackelt progi, stb...)

(#5) Flashcash válasza zsiga667 (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mert jogi vitájuk van, gondolom az acoustic management ötletét birtokló céggel.

Utólag nem lehet állítani mert le van tiltva, a nagyobb cégek rendelhetnek egyedi acoustic management beállítással Seagate 7200.7 vinyókat.

(#6) zsiga667 válasza Flashcash (#5) üzenetére


zsiga667
addikt

Vazze... :((
Akkor marad az ólépítés... :DDD

(#7) Flashcash válasza zsiga667 (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha a vinyó seek hangja zavar akkor nem biztos hogy ólat kell építened neki.

Ha van hely a házadban akkor használj vékony gumiköteleket a vinyó rögzítésére.


Jó megoldás még rezgéscsillapításra a Zalman passzív vinyóhűtője amit gumibakokkal rögzíthetsz a házhoz.
(Elég drága bruttó 7K)


Én a saját vinyóm most egyszerűen ráteszem majd egy szivacsra, nekem az is megteszi. :)

Ha a vinyó üresjárási (motor) zaja zavar akkor ajánlom a Seagate Barracuda IV/V sorozatot esetleg a Samsung 1 lemezes vinyóit megfelelő rezgéscsillapítással.

(#8) _Geri_


_Geri_
tag

bakker én nem értem, minek a vinyót halkítani.

A gyerek is bemegy a számtekbóutba:
hát... kerreg a vinyóm - mondja az eladónéninek, aki elszalad egy rövid időre megkérdezni valakit, hogy az most jó e vagy nem
nos, általában szokott mondom én
haverom is: az enyém akkor jó, ha kerreg. Még szép, hgyo kerreg.
Csaj visszajön: hát... az gondolom én bajj... márha ugyebár kerreg a vinyó... az biztos nem jó...
stb stb... nem bírtuk tovább a haverommal,. Eljöttünk cuháuze :)

(#9) varjasz


varjasz
csendes tag

Ezt buktam.
Bővítettem a gépem és azért vettem seagate-et, mert a már meglevő (PATA 120Gb) nagyon csendes és megbízható (eddig). Az új (SATA 120) pedig lényegesen hangosabb seekelésnél.
Biztos, hogy nincs valamilyen megoldás??
http://r3.prohardver.hu/pics/smileys/act_confused.gif

[Szerkesztve]

(#10) varjasz válasza varjasz (#9) üzenetére


varjasz
csendes tag

Senki? Semmi? http://prohardver.hu/pics/smileys/mad_2.gif

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate sata vinyó halkítása szoftveresen (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.