Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Scsi probléma! scsi guruk ide! :Đ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!
a helyzet a kovetkezo: adott egy adaptec 29160-as(leguccso bios) vezerlo 32bites PCI uzemmodban... Nforce2es lappal parositva... adaptec, nforce2 leguccso xp-s driver
Vinyo1: Seagate Cheetah ST373307LW vinyo(zsir uj) egy 3 eszkozos szinten zsir uj kabellel lezaroval a vegen...
a hiba: visszaellenoriztem SFV fajlokat masolas utan es kb 30% a hiba!!! ujramasoltam, akkoris szokott 1 lenni... :O
nos... mas: a 200as IDE-s seagetjeim gyorsabban masolnak(stabil 33E ez meg johogy 20E nagyon jo esetben), mint ez... erthetetlen...
megegy, a kartyat amikor flesseltem az uj biost... megcsinalta, majd reboot utan checksum error, javitotta, es azota (ELVILEG?) ok...
itt allok es nincs 5letem... jah nekem hooot kinai az a sok jumperelesi lehetoseg, esetleg elmagyarazhatna egy guru(most nincs jumper a viynon mert 1edul van)
Vinyo2: eppen most tesztelem ez egy hasznalt regebbi u160as Atlas quantum V(9gigas verzio)... egy 5 gigas fajlt hirtelen tesztelve oknak tunik... jah megegy a csitat az adaptec verifiy-ja jonak mondott, ennel a masolas is drasztkus volt a vegen az 5gigas fajlnak mar 5E-rel masolt :Y .... hmmmm
valaki help!!!!
/me stupid :DDD

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#2) _ocsisajt válasza _ocsisajt (#1) üzenetére


_ocsisajt
őstag

kis vinyo is borzalmasan sok hibat vet... :(
kartya hiba???
mar nagyon gaaaz...

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#3) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Fejlemenyek (tok jol elvagyok magamban) :))
elfelejtettem megemliteni, hogy a hbas fajlokat a raides IDE kartyan csucsulo vinyorol hozza... erdekes a raides cuccrol, ha atmasolom sima ide porton csucslo viynomra, majd onnan a SCSi-ra, akkor ok!!! de tok jo, hogy 70 gigat kene backupolnom... cirka 3-4 giga atmenetei hellyel... olle :(
najo mamar abbahagyom, lehet ez a titok nyitja??? RAID IDE-> SCSI ERROR???? hmmm
tuzetesebb tesztet majd csak hetfon tudok ...
addig azert nem bannam, ha ti is nyilatkoznatok...
megkoszonnem...
/7vegen nem leszek

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#4) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

nah osszecsiholtam a netet melohelyre:
folytatom mar-mar szinte blog szeru tortenetemet...
ejszakara mar kiforrt a dolog, hogy az ide-n csucsulo Raid kartyan helyet foglalo vinyorol nem szabad masolni a (scsi)vinyora... nagyon jo... :( felraktam egy xp-t az uj 73as vinyora... hat most kezdem erezni a scsi powert... ''kicsit'' gyorsabb minden... :DDD
a problemam azert, meg tovabbra is all, majd hetfon hazamegyek es atnyalazom az alaplapot, hatha az irq kiosztasos balheja van, bar nem ir hibat, meg ACPI is be van kapcsolva, lehet a dog akkoris balhezik es azert kapok a ket eszkoz kozott crc failure-t... :F
hmmm

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#5) kraftxld válasza _ocsisajt (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs véletlenül rack-ben a vinyó? Sil0680 chipes ''raid'' vezérlő?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) kraftxld válasza _ocsisajt (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is szoptam izomból a ''kotvák raid vezérlő+nf7'' esetben. Nekem csak az ide vinyó lett tele crc-vel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) _ocsisajt válasza kraftxld (#5) üzenetére


_ocsisajt
őstag

vegre egy ''szagerto'' :DDD :R
IGEN rackben, van, majdnem raereztel!!! mert az elozo kartyam silicon image-es volt, uj raidkartya mar ITE chipes...
(a sil kartya mar iszonyat sokat hibazott rack nelkul rackben, mindenhogyan, az ment a sarokba, hadd duzzogjon :DDD)

[Szerkesztve]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#8) kraftxld válasza _ocsisajt (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tanács: Mind sil, mind ite chipes vezérlő nagyívben való hajítása a kukába :DDD
Szerezz legalább egy HPT vagy Promise chipes raid vezérlőt. Lehet még kábelgyanús vagy rackgyanús. Próbáld ki mindenféle kombóban (másik kábel,rack) és kibukik a ludas.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) _ocsisajt válasza kraftxld (#8) üzenetére


_ocsisajt
őstag

oooigen tudom, csakhat... izeke, inkabb akkormar eladogatom a viynokat meg a kartyat, es inkabb gyujtok meg scsi-ra, mert szimpibb... ;)
amugy DIReKT uj rack is van ala... es az perfekto a sima iden... :(

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#10) kraftxld válasza _ocsisajt (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor ott a raid vezérlő kavar be. Esetleg serilellel nem tudod ráaggatni sata-ra azt a vinyót? Vagy már nincs ott se hely?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) _ocsisajt válasza kraftxld (#10) üzenetére


_ocsisajt
őstag

ok azt en is erzem, hogy a mocsok raid vezerlo a ludas, mert hiaba az uj kartya, kepzeld ezzel is dobalta fel a kesleltetesi hibakat, es mi volt a megoldas??? nevetseges: egy kabelen hagytam a 2 viynot ami a raiden csucsul(azert szerettem volna ket kulon kabelen, mert ugye a 2 kozt, azert gyorsabb az adatmozgatas)... vicczes mi?

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#12) kraftxld válasza _ocsisajt (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem az nf7 nem szeretett semmiféle raid vezérlőt a scsi-n kívül. Azon meg katasztrofális brust rate-ket produkált nekem. Ment is a levesbe a lap :DDD Próbáld meg beérni az alaplap 4+2 eszközzel, esetleg külső firewire vinyó is hasznos tud lenni. Ekkor nem lesz gond, és sok hajhullástól kímélheted meg magad.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) _ocsisajt válasza kraftxld (#12) üzenetére


_ocsisajt
őstag

kopasz vagyok :DDD azert koszi a tippet... hmmm dejo, hogy van egy tuti lapod es benazol vele style... (olyan idegesito, hogy ezt a lapot meg 40 kornyeken vettem fenykoraba) :(
Nforce 3-4 esetleg egy ujabb Intel lap? 915? hmm???
mit javasolsz?
szerk: ize arra ertettem, hogy mit javasolsz olyan teren: raid kartya is menjen, meg a scsi is tekerjen mint a vetmalac :DDD)

[Szerkesztve]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#14) kraftxld válasza _ocsisajt (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én próbáltam AMD vonalon keresgéli amivel rendesen ki lehet hajtani a scsi-t. De sajna nem találtam :( Pedig volt Tyan Thunder K7-től kezdve Gigabyte 7N400pro2n át (na ezt rémálmomba se kívánom vissza) Abit KG7, AN7 stb ig minden. Talán Opteronon lehet rendesen kihajtani, de az meg horror áron van.
Úgyhogy szereztem egy ilyen lapra épülő IBM munkállomást:
Bővebben: link
Bele adaptec 3210S
most épp raid 0-ban van 2 db 15 ezres cheetah, így már megfelelő a sebesség:
[kép]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) _ocsisajt válasza kraftxld (#14) üzenetére


_ocsisajt
őstag

mammamia! :DDD
durva...
akkor tehat ne is kabitsam magam, hogy Nforce4 vagy... Intel 945/955 vonalon se amitsam magam???

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#16) kraftxld válasza _ocsisajt (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem ne nagyon. Sima 32bites vezérlőt épphogy lehet használni valami izmos cheetah-el, mert így is szarrá hajtja a PCI buszt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) _ocsisajt válasza kraftxld (#16) üzenetére


_ocsisajt
őstag

ok :((((
hat sajnos ezek a lapok meg bele proc meg ECC ram az horror, inkabb akkor kene olyan lapot talalnom amibe belemegy a raidkartya, VAGY!!! eladni a vinyokat es 2 nagyon nagyot belole... hmmm es akkor marcsak scsi kartya meg a2ZS maradna a PCI-on...

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#18) kraftxld válasza _ocsisajt (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én 80 pénzért vettem a dual xeont, 1 giga ecc-s rambussal, meg 2db 1,5 gigás procival. Van benne valami rissz-rossz quadro, de dvi van rajta ennyi meg elég nekem :) Szerintem is azzal járnál a legjobban, ha eladnád a vinyókat aztán gianninál vennél 2 db 300-as sata vinyót és kész.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) karel001


karel001
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni scsi ügyben.
Vettem egy LSI Megaraid U320-2 es rédvezérlő karit.
Hozzá egy PCI-X slotos alaplapot aminek ezt max sebességen kellene kezelni elvileg.
Létrehoztam 3db 36Gb -os (2db 10000rpm, és 1db 15000rpm) vinyóból egy Raid0 kötetet.
Az lenne a kínom, hogy mindez egy ATA 66 -os sebességének megfelelően működik 27 Mb/sec sebességgel. Akármit változtatok a kártya biosában ez sajna ennyi marad.
Ezt rettenetesen kevésnek gondolom.
Segítsen aki ismeri ezt a kártyát legyenszíves!
Köszönöm szépen.

(#20) Fercsa válasza karel001 (#19) üzenetére


Fercsa
senior tag

kabel, atalakitok ha vannak milyenek?
lehet ez lesz a gyenge pont sztem.
gondolom ha csak siman egy winyoval nezed akkor se lesz gyorsabb..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#21) PPeter válasza karel001 (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Lezárás, terminálás rendesen működik? Milyen adatátviteli módot ír ki a kártya BIOS-a a vinyókra? Nincs túl melege a vinyóknak, kártyának, gépnek? Próbálj a két egyforma vinyóból tömböt csinálni először.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) karel001 válasza PPeter (#21) üzenetére


karel001
csendes tag

4 eszközös kábelen van a 3 vinyó ID0 a kártyához közelebb ID1 > ID2 ez után van az LVD lezáró adaptec kábel
Az egyik 10k-s vinyó 80 pines azon van egy 68 pines átalakító.
A másik kettő 68 pines nincs melegük hűtöm őket.
A bios settingshez küldök képeket emilben ne kelljen lerontani mert így is szar fényképeztem.

[Szerkesztve]

(#23) liksoft válasza karel001 (#22) üzenetére


liksoft
nagyúr

A winyók átviteli sebességét nem írtad! Nem elég a kártya. Ha egy kábelre különböző winyókat teszel, akkor eléggé leronthatod a jobb tudását, míg a gyengébb nem fog gyorsabban dolgozni. Esetleg típusjelzést tudnál a winyókhoz adni? (10k-s 36GB-os eléggé régóta létezik, így lehet korrekt az átviteli tempó.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24) karel001 válasza liksoft (#23) üzenetére


karel001
csendes tag

Maxtor Atlas10k4_36WLS Rev.DFV0

Compaq BF03699BC6 Rev.HPB1

IBM-ESXS DTN036C3UCDY10FN Rev.S27P

Ez lenne a 3 vinyó

(#25) karel001


karel001
csendes tag

Nemtudom a sebességüket de tudom hogy a maxtor és a fujitsu 70mb/sec fölött van.azokat teszteltem egy gyengébb kártyával ami sima pci slotos csatival volt szerelve.
Az ibm @server sem lehet rosszabb szerintem.az a 80 pines egyébként asszem ebben a sorrendben írtam a tipusokat de csak a maxtorról találtam neten adatot.
RAID0 -ában ezeknek össze kellene adódni nem?
Az nem lehet gond hogy a 4 eszközös kábelen 1 szabadon van a kártyához legközelebbi?

[Szerkesztve]

(#26) liksoft válasza karel001 (#25) üzenetére


liksoft
nagyúr

Futottam a neten egy kört én is. Pontos adatokat én sem találtam. Egy utalás volt az IBM-nél, hogy az 160-as lehet. Ez komoly gond ha igaz. Az információ hiányában régi daraboknak tűnnek (a Maxtor Quantum fejlesztés még!). Így igazán nincsenek is felkészítve ilyen üzemmódra. A régi SCSI winyóknál volt lehetőség fordulatszám szinkronizációra is. Hiszen ha nincs előre olvasási algoritmus a cache-ben, akkor különböző lemezpozíció miatt várni fog a drive az adatra. Minden blokknál. Na ez sok esetben luxus!

Próbáld meg egyenként tesztelni a drive-ok átvitelét a mostani konfigurációban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan progi, amivel be tudok bootolni CD-ről, mindent (Windows-t is) le tudok törölni vele a winyóról (ATA, SATA, SCSI) és nem lehet utána visszaállítani az adatokat?

Előre is köszi az infót!!!!! :R

(#28) liksoft válasza hektor24 (#27) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive gyártójának a tesztprogija írásteszt használatával. CD-s változatot kell letölteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29) mrkyelo


mrkyelo
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült vennem egy ADAPTEC 29160 vezérlőt és egy Quantum Fireball 10k 18G-s vinyót kábellel együtt.

Beheggesztettem a gépbe(asrock 775dual800) és a következő van:

Felállt a rendszer, vezérlőt látta, vinyót látta, viszont formázni kellett. Teljes formázást kértem, a vége felé megakadt. Csináltam gyorsformázást, rendben lement, lehet rá írni, de max 12-13mb/s-el.
Újraindítottam, biosba beléptem. van mindenféle beállítás nagyon nem értek hozzá, viszont ha verify-zem a lemezt, 85%-nél elkezdi jelezni, hogy defect secktorok vannak és reassign kell neki. lement a verify, és itt sem hajlandó formázni, a köv. üzenet jelenik meg: sens key - 05h - illegal request.

Ilyenkor mi van??

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#30) popecz


popecz
csendes tag

Sziasztok!

A következő kártyához keresek drivert: ICP vortex GDT 6000/6020/6050 SCSI/SCSI-RAID Controller
Aki tud légyszi segítsen.

Köszi :R

(#31) liksoft válasza popecz (#30) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mi itt a gond? [link] Regisztrálsz, és letöltöd. A Google első oldalon hozza a "GDT 6000 driver" kulcsszóra. :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32) popecz válasza liksoft (#31) üzenetére


popecz
csendes tag

Igen ami linket adtál azzal az a baj hogy fizetős. Nem is az 3USD a gond hanem a bankártyás fizetés.
Az ICP vortex oldalárol amit leszedtem egyik se jó.

(#33) popecz válasza liksoft (#31) üzenetére


popecz
csendes tag

Köszi, végül is sikerült leszedni, csak leragadtam a fizetésnél :W

(#34) popecz válasza popecz (#33) üzenetére


popecz
csendes tag

Fél siker. Telepítettem, de nem támogatja az XP-t :O
Esetleg lenne még ötleted ?

(#35) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A téma zárul, folytatás itt:

SCSI kérdések és válaszok

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Scsi probléma! scsi guruk ide! :Đ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.