Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TommyGun


TommyGun
őstag

Ilyen topikot még nem nagyon találtam meg nem is tudom hogy a megfelelő topikba írom e de végülis a VGA-hoz tartozik a TV kimenet is tehát:

-A lényeg hogy Pana TV és Pana Videjóm van
-a TV és a Video Scart-al van összekötve
- a Videomon 2db Scart van az egyikbe a TV a másikba egy scart-RCA átalakító amibe a VGA RCA sárga Kimenete van dugva...
-nyomok egy Sima AV-t a TVn egyből a gép képe jön be ha kirakom a gépen..

Ez mind remek, amit szeretnék vhogy megoldani az az hogy:
-Mivel ''csak'' 2db Scart van a videomon és mindkettő foglalt, esetleg egy SCART elosztóval ezt meglehetne oldani hogy mondjuk egy DVD játékost bedugok a TV kimenet mellé ? Láttam bótba ilyen csoda átalakítót hiogy egy SCART csati és annak az oldalából 3DB RCA anya kábel lóg ki és a csati fenekébe is bedugható egy rendes SCART

Szal az megoldható lenne hogy veszek egy ilyet és bedugom ezt az elosztót a Video-ba, a fenekébe a DVD játékossal összekötöm a Videot és a csatinak az RCA-s részébe meg a TV kimenetet ?

[kép]
nah amit néztem csatit hasonló mint ez csak nem a tetején van a 3RCA hanem az oldalából jön ki egy 5 centis kábel aminke a végén lóg a 3db RCA

tulképp az érdekelne hogy 3DB bemenő jelet képes e kezelni a videó vagy a TV így mert most tök simán működik, végülis a video és a TV kimenet van az AV-n most...kérdés hogy a DVD és a TV kiemnet megbírkózna e egymással mondjuk :)

Előre is köüszi a helpet nem vagyok nagy guru a témában :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#2) luciferc válasza TommyGun (#1) üzenetére


luciferc
őstag

a TV-n nincs még egy scart? illetve a játékos nem tud RCA-n video jelet fogadni, amit kitenne a saját scartjára?

(#3) Alex91 válasza TommyGun (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem mennie kene. Nalam mondjuk egy ilyen eloszto van, csak en az audiot szedem le rola, de atkapcsolhato bemenetre is.
Ugyhogy szerintem elviekben nincs akadalya.
Marad a regi felallas, csak azt az atalakitot kotod ossze a video egyik scartjaval, a DVD scartjat az atalakito scartjaba, mig a VGA RCA-jat az atalakito RCA-jaba dugod.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) TommyGun válasza luciferc (#2) üzenetére


TommyGun
őstag

A TVn csak 1 db scart van....de az a videóba megy...
A video második Scartját szeretném ezzel az elosztásos módszerrel megoldani...

A DVD-n nemtudom van e video IN mert még nem vettem meg, de amiket kinéztem azokon csak 1 db Scart + sok RCA kimenet van...mindenképp azt szeretném hogy a Videó legyen a Tuner szal a góré mert a TV-vel nagyon jól összekommunikál nem akarom az egész rendszert átvezetni a DVD-n...a lényeg az lenne hogy a DVD is adjon képet meg a TV kimenet is adjon egy azon Scart bemeneten... :) Abban biztos vagyok hogyha a DVD-t összekötöm simán SCART-al a videoval akkor ad képet a video meg a dvd is mert volt már kölcsönben dvd és simán jó volt, csak azt nem tudom hogy egy ilyen lesoztóval működik e ez, persze nem egyszerre adnám a két jelet neki....a video elég komoly 8 fejes hifi stereo minden szart tud mindenképp közbe akarom iktatni :)
Azt nem tudom hogy ha két bemenő jelet rádugok egy ilyen elosztóra akkor megtudom e mindkét jelet jeleníteni...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#5) Waterman válasza TommyGun (#4) üzenetére


Waterman
aktív tag

Én a TV scartját osztanám többfele,(Nálam is így van megoldva),de a videóét is oszthatod,adok egy linket,csemegézz:Bővebben: link
Ha nemnyerte el a tetszésed egyik sem,akkor további keresés itt:Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#6) TommyGun válasza Waterman (#5) üzenetére


TommyGun
őstag

THX

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#7) Graf Spee


Graf Spee
csendes tag

Ha már van egy ilyen topic és megláttam a képet nekem is lenne egy kérdésem.

Termékbemutatásra szeretnék használni egy régi mini VHS-es analóg kamerát. A kamera felvevő részét már nem akarom használni. Mert össze akarom kötni egy digitalizáló kártyával és felvenni a számítógépre amit akarok. Ezt meg is tudom tenni
A problémám az, hogy nem tudom megszüntetni a 10 másodperces időeltolást a digitalizálón és így ha esetleg kézből mutatnék meg egy két dolgot az elég nehéz.....
Ezért le szeretném osztani a kamera kimenetét 2 vonalba.
Egyrészt a TV tuner egységre ami digitalizál, másrészt egy TV-re Scartra átalakítva, hogy ha kell akkor valós időben lássam mit veszek fel....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.