Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bandiras2


bandiras2
senior tag

Az XPmenúgy jártam, hogy elindítottam a gépet, kimentem amíg bootol, és mikor visszamentem hozzá, futott a scandisk. Hagytam . 5 perc után meguntam, reset. A winyóm (seagate) előrelátóan 3 részte van ''vágva'', ebből egy 51 Gb-s partíciót érintett a scandisc ''áldásos'' hatása. Nos az egészet összecsomagolta, 50 gb adat fájlokká konvertálva ott virrít a lemezen, értelmezhetetlenül. Ez főleg azért rossz, mert ha nem hagyom elindulni, akkor most is gyönyörűen olvasható lenne az egész lemez. Más winyával már jártam így, de akkor nem veszett semmi fontos. Hogy lehet visszanyerni az adatokat? Hogy lehet GLOBÁLISAN tiltani a scandisk indulását-futását? Mi lesz most az adataimmal:O

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2) c41r0^ válasza bandiras2 (#1) üzenetére


c41r0^
őstag

ha már egyszer elindult a chkdsk, miért reseteltél?
IDE kábel hiba is lehet, chkdsk-et újra ereszd rá a partícióra, Windowsból, parancssorból
(chkdsk x: /f)
meg néznék azért Seagate HDD ellenőrző progit (tudod, mint Samsungnál a HUTIL, Maxtornál a Powermax)

(#3) bandiras2


bandiras2
senior tag

Azért reseteltem, mert már 5 perce oldalakon keresztül nyomta a képembe, hogy elveszett szektorcsoportok, fájjlá konvertálás, STB Volt egy másik winyó is a gépben, azt hittem azzal tököl, annak meg úgyis mindegy volt. De nem... Neki(XP)az én adataimra fájt a foga:O. Megj. a 3. partíción mozdíthatatlan hiba van. Azon nyugodtan futhat a scandisk, mert a probléma feloldásához az a progi hála istennek kevés. Miután elkezdett belerondítani az mp3mak közé, nyomtam egy resetet, pár számot elvesztettem(kibírtam), teleszemetelte a könyvtárfát letörölhetetlen könyvtárakkal(ezeket áthelyeztem);] minden egyes alkalommal le akar futni a scandisk, de ha hagyom, sincs belőle baj, mert meghatározhatatlan hiba történik, és kiakad;] A legbiztonságosabb partícióm. Soha semmi nem megy tönkre rajta, mert a scandisk ellen védi ez az egyedi hiba;]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4) Alex91


Alex91
félisten

Valoszinuleg HW hiba. Vagy a HDD, IDE kabel xar, de erdemes lenne egy memoria tesztet is lefuttatni! Mert nalam a memo hibanal szallt el hasonloan a HDD-n az adat :(.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) szasza_1


szasza_1
senior tag

Egyszer nekem is volt ilyen, de szerintem ez a Scandisk hülyesége, mert elötte minden jó volt. Aztán egyszer csak bejött a Scandisk, és eltüntetett mindent. Nagyon ideges voltam rá.

(#6) bandiras2


bandiras2
senior tag

helyreállításra van valami remény? Anti-Scandisk progi?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#7) ALI_G válasza bandiras2 (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

keresd moonman-t, lehet vágja

(#8) zzz


zzz
csendes tag

scandisk úgy katasztrófa, ahogy van. Mikor fut? akkor mikor az xp már betöltött, hisz ha kilép akkor ott van rögtön az asztal. Ponto, hogy rögtön a scandisknek kéne futnia, hogyha hiba van, akkor nehogy baj legyen a win betöltésével.
a másik, hogy ha egyszer elindult, nincs szünet, leállás, hanem csak power, vagy reset segít, ami ugye pont hogy még tovább ront a helyzeten. Tehát ha elindult a scandisk, akkor akár perceket kell várni és ha vmi miatt sietni kell, hát....

természetesen a ''fejlettebb'' xps scandiskről beszélek, a 98-as scandisk-kel semmi baj sincs!

(#9) bandiras2


bandiras2
senior tag

Egy másik fórumon végre kaptam választ egy fader nevű sráctól:

Norton SystemWorks bisztos vissza álítja, mégpedig a Disk Doctor.Én is jártam már hasonló képpen és helyre hozta a Norton..Lefuttattam és minden a helyére került mint ha misem történt volna..


Szerintetek? Most akkor keresek egy nortont, és nekiállok.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#10) bandiras2 válasza bandiras2 (#9) üzenetére


bandiras2
senior tag

Getdataback megoldotta.
Ha hasonló problémád van, akkor segíthetek, keress nyugodtan.
Huhh...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.