Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Sb live! 5.1 verziók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Többféle verzió van forgalomban a fenti kártyából (pl. SB0060, 0100, 0220). Érdekelne, hogy mi a különbség köztük (valami konkrét, kézzelfogható feature, teszem azt plusz ki- vagy bemenet stb., vagy szubjektíve jobb hangzás stb.). Ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, az ne tartsa magában.
Ezen túlmenően, aki ilyen kártya birtokosa, legyen szíves írja már meg, hogy milyen verziót birtokol, milyen ki- és bemenetek vannak a kártyán (főleg a nem kivezetettek érdekelnének, különös tekintettel a _digitális_ CD-IN-re).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) Egon


Egon
nagyúr

Topicfelhozás...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Senki? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) 9CS válasza Egon (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Nekem Sb. live 5.1 Mp3+ van, ehez képest fogalmam sincs a verziószám melyik, de ezen van digitális CD bemenet, azonkívűl a ''hátsóján'' lévő részek ugyan azok mint a ''sima'' verzión. Csak több progi járt hozzá, nomeg mikrofon, meg nem tudom még mi. Bár valószinűleg tud még valamit, de mit? A Winampot használom ugyanis az egyébként se terheli a procit (Xp 1700+) de így tényleg nem számít, hogy megy-e az mp3, vagy sem, lehet ezt jelenti az az Mp3+... Az überfaja Live 5.1-en pedig aranyozottak is a kimenetek + úgye az 5,25-ös helyre szerelhető ''vacak''.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#5) Egon válasza 9CS (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

A verziószám a nyákra van szitázva, a jobb felső sarokban (a CD-IN mellett).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) emvy válasza Egon (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Egon, csak nem???

while (!sleep) sheep++;

(#7) Egon válasza emvy (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

??? Mire gondolsz?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) P306


P306
csendes tag

Nekem SB Live! Player 1024 figyelt eddig a gépemben, CT4760-as számmal. Kimenetek (SPK1, SPK2, Mic, Line, Digital) és bemenetek (TAD, CD In, Aux In, CD SPDIF) aranyozottak. Vélemény: :(

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#9) emvy válasza Egon (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Veszel egy Liveot?

while (!sleep) sheep++;

(#10) Egon válasza emvy (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs kizárva...:) Ne mondj semmit...:DDD
Terratec, Audigy nem jött be, Philipset elvből nem veszek. Mi marad?!? Leadtek, Genius, Abit?!? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) 9CS válasza Egon (#5) üzenetére


9CS
senior tag

Ok, gondoltam, hogy ott van a kártyán, de nem szedem szét a gépem, amíg nem muszáj... , de látod azért legalább elkezdtek válaszolni, szal jó kis topic felhozást csináltam :DD Ha pedig minden más kártyában csalódtál, akkor pedig mindegy is.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#12) emvy válasza Egon (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, leadtek, abit.

while (!sleep) sheep++;

(#13) P306 válasza Egon (#10) üzenetére


P306
csendes tag

Terratec miért nem jött be ? Azért kérdezem, mert én arra cseréltem az említett Live!-ot (Sixpack 5.1+) és nagyságrendekkel jobb.

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#14) emvy válasza P306 (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Zajos a fejhallgatókimenete.

while (!sleep) sheep++;

(#15) Egon válasza P306 (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem is SixPack 5.1+ volt, pár napja szabadultam meg tőle. Tényleg szép hangja volt, már a vonalkimenetnek. Viszont a fülhallgató-kimenet szarabb volt, mint a szutyok, integrált AC-97-es hangkártya kimenete...:( Ezen túlmenően a hozzáadott mixerprogi (a franc se tudja a nevét, ami betöltődött indításkor ha telepítetted, és a jobb alsó sarokba települt a tálcán), na az asztán bűn sz*r volt: kb. minden 5. indításra nem töltődött be rendesen, és szétfagyott tőle a gép. A legfrissebb, netről letöltött verzióval dettó...:( Úgyhogy kiábrándultam a Terratecből (egyébiránt nekem sajna fontos fülhallgató-kimenet...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Egon válasza emvy (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Mindkettőtől hallottam rosszat. Nem kell egyik sem.
A live-ot valszeg lecsekkolom vásárlás előtt: kölcsönkérek egyet.
Egyébiránt van több ismerősömnek Live-ja, és nem igazán mondanak róla rosszat. Kizárólag a fórumon írtak negatív dolgokat a Live-ról. Szerintem olyan sz*r nem lehet: elég sokat eladtak belőle. Ezt is divat szídni, mint az Intelt vagy az MS-t. Ezen túlmenően nem vagyok egy túlzottan audiofil emberke. A kártya zenehallgatásra nem kell (minden egyébre igen), ugyanis ha hallgatok zenét (minden szökőévben egyszer), azt nem a számítógépen keresztül teszem.

De nagyon kérek mindenkit, hogy NE LEGYEN FLAME EBBŐL A TOPICBÓL!!! Baromira hidegen hagynak a negatív vélemények a Live!-val kapcsolatban. Pusztán az első hozzászólásban feltett kérdésekre várnék értékelhető válaszokat. Köszönöm.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) emvy válasza Egon (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

OK, ez igaz. Vegyél Liveot.

while (!sleep) sheep++;

(#18) Male válasza Egon (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem van egy SB0060 és egy SB0100. Az SB 0100 az újabb sorozat, ezen nem 10K1SEF chip van (mint az SB0060-on), hanem 10K1SFF. Most nem szedem szét mind a két gépet, de az újabb chip kisebb. Az biztos, hogy az újabbon több, de kisebb kondik vannak. Az SB0100-nál már lehet Crossover Frequency-t állítani, ha bekapcsolod a Bass Redirection-t, bár ez lehet, hogy csak driver kérdése (a régebbi kártyámhoz a régebbi drivert használom, ott csak egy kapcsoló van, amivel engedélyezhetem a Bass Redirection-t, de nem lehet állítani a Crossover Frequency-t). Digitális CD bemenet mindegyiken van, a csatlakozók is ugyanazok. Az SB0100-nak mintha kicsit szebb hangja lenne (nagyon minimális az eltérés, nem a zaj kisebb, hanem mintha a mélyeket egy nagyon kicsit jobban megnyomná, pont annyira, mint amennyire kedvelem -> az SB0060-nak a mixerében is volt magas/mély csúszka, de hiába állítgattam, csak nem akart úgy szólni, ahogyan akartam), de lehet, hogy csak egy jobb példányt fogtam ki. Viszont az SB0100-al zúg a hátsó hangszóróm (magának az erősítőnek van valami baja, de az SB0060-al sokkal kevésbé zúg -> talán nagyobb feszültséget használt?, ehhez nem igazán értek, de valami nem a legjobb ennél a hangkártyánál), a másik baja pedig, hogy rendszeresen beragad a hang a játékokban (amíg az SB0060 volt ebben a gépben, addíg ezt nem csinálta soha, pedig ugyanazzal a játékkal próbáltam). Ha választhatsz, akkor az SB0060-at vedd szerintem, mert az SB0100 valószínüleg a költségcsökkentés eredménye (erre utal a kisebb chip és a kisebb kondik), ráadásul a kivitelezés minősége is sokkal jobb az SB0060-nál (az SB0100-on elég ferdén van némelyik alakatrész -> olyan összeszórt jellegű).

(#19) Male válasza 9CS (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Ha dobozosat vettél, és még megvan a doboza, akkor a toboz tetején van egy piros alapú felirat, hogy ''Model SB0xxxM'', az xxx helyén van, hogy milyen verziószámú, a végén levő M valószínüleg az MP3+ verzióra utal. Egyébként a különböző verziók (Player, X-Gamer, MP3+ -ra gondolok most, és nem a verziószámokra) között csak a hozzá adott cuccok a különbség.

(#20) P306 válasza Egon (#15) üzenetére


P306
csendes tag

Nem akarok én flame-elni, peace :P Nekem a fülhallgató kimenet nem kell, még nem is használtam, így nem számít, viszont az optikai kimenet nagyon bejött (MP3->MiniDisc). Ha nagyon ki akarod próbálni, a Live!-ot oda tudom adni néhány napra. Én pont fordítva tapasztaltam, a Live! szoftvereinek az instabilitása miatt cseréltem. Mondjuk ezen nincs ''direkt'' fejhallgató kimenet, mint a Terratec-en.

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#21) Egon válasza P306 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs külön kimenet, de ''cserébe'' az 1. analóg kimenet (front) egy kicsit erősítve van, így tul.képpen ''univerzális'' kimenet (Line-out+headphone). Lehet hogy ennek következményeképpen némileg zajosabb is.
Milyen SB Live verziód van? :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Egon


Egon
nagyúr

Egyébiránt itt van két link, ami képeket tartalmaz különféle 5.1-es Live! verziókról:

http://www.supergamez.hu/cikk.php?cid=15747&lap=2
http://www.mistral.hu/uj/images/valid/1299_0.jpg

Az első linken látható kártyán nincs digitális CD-IN, valamint a legfelső, narancsszínű kimenet kialakítása is eltér a második linken látható verziótól. Az első linken sajnos nem látszik a verziószám, a másodiknál SB0060.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) P306 válasza Egon (#21) üzenetére


P306
csendes tag

#8 :-)

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#24) P306 válasza Egon (#21) üzenetére


P306
csendes tag

Most nézem, milyen ''La Bamba'' vagyok. Neked 5.1-es kártya kell. Az enyém csak 4 csatornás (két kimenet van). Egy 4.1-es hangfalkészlettel volt ''bundled''.

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#25) zeg


zeg
senior tag

Itt van egy elég jó leírás az esbélájv generációkról.
http://listen.to/sblive

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#26) launcser


launcser
senior tag

hu télleg
leirom már ide érdekes dolgot
sb live 5.1-em van
nemtommilyen :))
mekkora genyo már
98 alatt megy rendesen 5.1-es driverrel
ja meg ha xp-s drivert akartam tenni 2k alá hazavágta, rendszerreinstall
eheh :)
lehet valami gagyi verziom van?

tütüü

(#27) up válasza Egon (#10) üzenetére


up
senior tag

Terratec, Audigy nem jött be, Philipset elvből nem veszek. Mi marad?!? Leadtek, Genius, Abit?!?

TurtleBeach SantaCruz? :D
Ha ugyan fel tudsz hajtani egyet, nem tudom, lehet-e újonnan kapni, és hol (én a Hertánál vettem anno, de ők már nem forgalmazzák). Nagyon jó kis kártya! :P

Home itt:
[L]http://www.turtlebeach.com/site/products/santacruz/indetail.asp[/L]

up

(#28) kovacsson válasza Egon (#10) üzenetére


kovacsson
tag

furi. audigy miért nem jött be?

lehet, hogy hülyeség, de csodálkoznék, ha a live jobb lehetne, mint az audigy.

(#29) LordX válasza kovacsson (#28) üzenetére


LordX
veterán

$$$

(#30) Egon válasza kovacsson (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Audigy tul.képpen nem volt rossz (úgy értem meg voltam elégedve a hangminőségével, a Win98-as driver is jó volt), ami gond volt vele: egyrészt XP alatt vannak vele gondok (állítólag, én nem használtam még XP-t, de előbb-utóbb sajna valszeg át kell térnem nekem is; és nem akarok csak ezért 1-2 év múlva kártyát cserélni), másrészt - és ez nagyobb gond volt, legalábbis nekem - baromira idegesített, hogy bekapcsolásnál (amennyiben volt valami aktív, bekapcsolt eszköz a front kimenetre kötve) nem a szokásos egy, hanem három ''pattanó'' hanghatást hallatott, ráadásul viszonylag nagy hangerővel (féltem hogy tönkreteszi a jó kis 10K HUF-os fejhallgatómat...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) up válasza up (#27) üzenetére


up
senior tag

Bár Európában a VideoLogic forgalmazza, SonicFury néven. De a kártya egy és ugyanaz (+ a driverek is).

(#32) Egon válasza up (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Néztem anno a Sonicfury-t is, de - ha jól emlékszek - több gondom is volt vele: egyrészt valahol olvastam, hogy a driverekkel voltak gondok, másrészt meg az ára a lélektani határ (20K nettó) fölött volt...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) Male válasza Egon (#30) üzenetére


Male
nagyúr

A Live is elég rendesen ''durran'' amikor be vagy kikapcsolod a gépet. Ezért én inkább mindíg kihúzom a fejhallgatót (az enyém 12K volt, ugyhogy szintén féltem ettől a durranástól)

(#34) up válasza Egon (#32) üzenetére


up
senior tag

Szia!

Nos, az ára tényleg húzós volt egy kicsit, de hangkártyát egyszer óhajtok csak venni úgyis jó hosszú időre (5 év gari asszem :) A SantaCruz-ét kell használni, mert azok hamarabb frissülnek! :) persze még mindig fennáll a probléma, hogy újonnan nemigen kapsz, még ha lejjebb is ment az ára...

up

(#35) zeg


zeg
senior tag

Sikerult olcsó pénzért ismét beszerznem egy, a képen látható live 5.1 kártyát, és meglepődve tapasztaltam, hogy van rajta két olyan csati, amit én a régebbi típusokon még nem láttam.
Tudja valaki mire való az 5 érintkezős SPDIF_IO, valamint a J1 10 érintkezős csatlakozó? Mire lehet ezeket használni? Bekötés? A kártya leírása szerint 'For Creative's propertary use'
A NYÁK szerint 2002-ben készult, a legújabb 2002.07 drájvert adták hozzá.
A kártyán nincs tüskesor, annak helyén található az SPDIF_IO

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#36) zeg


zeg
senior tag

Sikerult olcsó pénzért ismét beszerznem egy, a képen látható live 5.1 kártyát, és meglepődve tapasztaltam, hogy van rajta két olyan csati, amit én a régebbi típusokon még nem láttam.
Tudja valaki mire való az 5 érintkezős SPDIF_IO, valamint a J1 10 érintkezős csatlakozó? Mire lehet ezeket használni? Bekötés? A kártya leírása szerint 'For Creative's propertary use'
A NYÁK szerint 2002-ben készult, a legújabb 2002.07 drájvert adták hozzá.
A kártyán nincs tüskesor, annak helyén található az SPDIF_IO

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#37) zeg


zeg
senior tag

Elnézést a kettőzésért.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#38) zeg


zeg
senior tag

Teljesen elbizonytalanodtam:) Kerestem már orosz oldalakon, valami japán oldalon találtam 4.1 digital kártyát, meg valami 5.1 Digital Audio kártyát, semmitmondó reklámszöveggel, ezeréves maszatolt miniképekkel. Senki nem vett manapság olyan lájvot, amely NYÁKjára Live! Digital van írva, és az előbb említett csatlakozók vannak rajta? Modelszám az előbbi képen.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#39) Male válasza zeg (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Az az előbbi kép nem látszik.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Sb live! 5.1 verziók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.