Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire ati radeon 9600 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) driver18


driver18
tag

Plíz help!! :F

A GF3 Ti200-at gondoltam kiváltani egy Sapphire Ati Radeon 9600 128Mb kártyával. (Hynix memóriával szerelt)
A kártya 325/400 Mhz-es alapbeállításon fut. A 3dMark 2001 SE lefuttatásával kevesebb pontot kaptam (8900), mint a húzott Ti200-al (10250). :(
A driver-ét a Catalyst v4.3 CD-ről telepítettem fel.
Légyszi adjatok tanácsot, hogy hogyan lehet a kártyából a maximumot kihozni, mert szomorú vagyok, hogy a Ti200-am a 3dMark szerint jobb! :((
Előre is köszi :)

[Szerkesztve]

(#2) Xelo válasza driver18 (#1) üzenetére


Xelo
addikt

Csa. A 3DMart 2k1 el mersz az a baj... A te VGA-d DX9-es, vagyis a 2k3-al mericskelj, abban 2-3 szorosat hozza a Gefnek. A kepe is szebb... Az uj jatekokban a 9600 nyerobb mint a GeForce 3...

(#3) driver18


driver18
tag

Köszi a gyors választ, erre már én is gondoltam, de még nincs meg a 3dMark03. Tudsz abban tanácsot adni, hogy mivel és meddig lehet húzni a kártyát?

(#4) driver18


driver18
tag

Köszi a gyors választ, erre már én is gondoltam, de még nincs meg a 3dMark03. Tudsz abban tanácsot adni, hogy mivel és meddig lehet húzni a kártyát?

(#5) Trak válasza driver18 (#3) üzenetére


Trak
addikt

Itt a ''társaidra'' találhatsz:

[L]http://www.prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=41488&arc=f[/L]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#6) driver18


driver18
tag

A Hynix memória mennyire számít jó memóriának?
Milyen progival tudom lekérdezni, hogy hány ns-es?

(#7) driver18


driver18
tag

A Hynix memória mennyire számít jó memóriának?
Milyen progival tudom lekérdezni, hogy hány ns-es?

(#8) Xelo válasza driver18 (#7) üzenetére


Xelo
addikt

Hynix Ram-ok teljesen jok. Lekerdezni nem tudod hogy hanyasok. A VGA-don a Ramon van 1 kis sorszam... Azt ha leirod ide talan meg tudom mondani. Powerstrip-et ajanlom. Nekem azzal anno az ATI 9500 128MB DDR, 256bit-es krim gyari hutessel ment 300/600-on, ami eleg szepnek nevezheto sztem.

(#9) Pyriel válasza driver18 (#1) üzenetére


Pyriel
tag

Próbáld meg esetleg a 4.7-es Catalyst-et.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#10) driver18


driver18
tag

A Sapphire Ati Radeon 9600 kártyával mindig lefagy az XP (valamilyen végzetes hiba történik). Mi lehet a probléma? :F

(#11) Xelo válasza driver18 (#10) üzenetére


Xelo
addikt

Csa. Szeritem szedd le a 4.4-es vagy 4.2-es Cat.-ot. Mar nemtom melyik, de az egyik nallam naon stabil volt. A wint felturboztad a legujjabb SP-vel? Meg par biztonsagi javitast is erdemes leszedni...

[Szerkesztve]

(#12) driver18


driver18
tag

A Windowshoz le voltak töltve a frissítések (Windows Update) és a SP1 is telepítve volt. Tudnátok linket küldeni a Catalyst-hoz?

(#13) Xelo válasza driver18 (#12) üzenetére


Xelo
addikt

Az ATI oldalat nem probaltad?? www.ati.com >D

(#14) djtörök


djtörök
senior tag

nekem is ilyen kártyám van, samsung ramokkal, elég jól tuningolható, a mem. talán 250ig, a gpu 410ig megy.
tuningolva a 3dmark2k1ben megközelítheted a 10000p-ot,
3dmark2k3ban a 3000p-ot

(#15) djtörök


djtörök
senior tag

Szerintetek ezzel a sima 9600-sal játszhatóak lesznek az uj játékok?(Stalker, HL2..)??
a Doom3 beta2 elég jól futott rajta

[Szerkesztve]

(#16) Pyriel válasza djtörök (#15) üzenetére


Pyriel
tag

Csak szolidan, kompromisszumosan. Persze, ha valami erőmű lesz mellette...

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#17) driver18


driver18
tag

Meg tudná valaki mondani, hogy mi az a HydraVision?

(#18) uzsz


uzsz
senior tag

Ugyan ilyen sapphire 9600-am van. A ramok 3.6nanosak. A tiéden is mert hinyx ilyeneket dobott rá.(azaz nem ő rakta rá, csak az ő ramjaik) Az említett gamok futni fognak, ha van elég ram és proci, persze nem full-fullon. A farcry nála fullon teljesen jól futott. Pedig a procim csak 1600+ os XP. Mondjuk a stalker egy fokkal már keményebb dió lesz. De 800*600 és némi kompromisszum és gondolom minden menni fog.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#19) driver18 válasza Xelo (#8) üzenetére


driver18
tag

Helló!

A ramom típusa Hynix 418A, az alatta levő sorban HY5DSU281622ET-4.
A ramnak a jobb alsó sarkában nagyon pici számokkal a következő található: 46CC1612BQ. (Made in Korea) :C

[Szerkesztve]

(#20) c.zsolti válasza driver18 (#19) üzenetére


c.zsolti
őstag

a tippem 4ns, a kötőjel utáni 4-ből
ha így van, akkor ez 500MHz-et tud +10-15% tartalék(tapasztalataim szerint a hynix ramok elég jól tuningolhatók)

...

(#21) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Helló Mindenkinek!

Megtudná valaki írni, hogy mi lehet az oka: amióta Sapphire Radeon 9600 128 MB lapul a PC-mben, azóta ''16:9-es képarányban'' indul a BIOS. Ha betöltődik a Winfos XP, akkor már minden rendben.
Próbáltam a Powerstrip 3.49-el húzni, de a beállított értéket nem ''jegyzi'' meg. Mindig visszaáll alapértékre. (324/202):F
A 3DMark2003-ban sem teljesít valami fényesen. (Abit IS-7, P4 2.8Ghz,(No tuning) Elixír 512MB(szimpla 1csatorna!) DirectX9b, és így kap 2450 pont körül. Szerintem siralmas!):O
Kérlek Titeket segítsetek! Aggódom, hogy sz@rt vettem!

[Szerkesztve]

(#22) DonZoZoo


DonZoZoo
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült bevásárolnom egy Sapphire 9600XT 256MB-t, kezdtem örülni, de valamiért 10-15 perc játék után lefagy a PC-m. A jelenség kizárólag C&C Generals ZH-nál jelentkezik, minden más tökéletesnek látszik. A következők megvoltak hibafelderítés és elhárítás címszóval: új hűtés, alaplapi bios frissítés, többféle catalyst, winxp és directx frissítések, agp órajel és feszültségfinomítások, a játék újratelepítése majd 1.02-re ''peccselése'', tesztek futtatása, weben utánaolvasás, fórumböngészés. Az eredmény: a játék 10-15 perc után kifagyasztja a gépet, csak a reset segít.
Vagyis (mert eddig ilyen mindig csak a haverokkal történt) most felakasztották a hóhért. :(
Van esetleg valami tippetek?
Nekem már csak kettő van: XP reinstall (ne már) vagy ''jobb-kéz-bal-váll''... :((



[Szerkesztve]

(#23) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Melyik drivert próbáltátok már a 9600-hoz? Omega vagy Catalyst, esetleg mást? A 4.7-es Catalyst nekem nem nagyon jön be. A stabilitás a fő szempont!

[Szerkesztve]

(#24) djtörök


djtörök
senior tag

most nálam omega van, de próbáltam már a catalyst 4.5, 4.6, 4.7-et, mind1ikkel működött, nagyon semmi kül. nem volt köztük.

(#25) winamp válasza Zoli2 (#21) üzenetére


winamp
tag

2500pont nomrális! Nekem is ufgy indul a gép! (kisebb képpel) Nekem is sapphire volt! Ideövel megjavult, aszem akkor, mikor felraktam omegát majd catalystot és igy cserélgettem! Nem tudom mitöl lehetett!

(#26) Zoli2 válasza winamp (#25) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Érdekes, hogy ABIT IS-7-es lapban meg normálisan indul.:DD

(#27) zoz_


zoz_
csendes tag

Hali,

Nekem is hasonló gondjaim vannak az ATI 9600-al...
Kis idő után kilép a játék ha VPU recover ki van kapcsolva...
Drivert kéne cserélnem???

Üdv
zoz_

(#28) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Haveromnak is pont ezt csinálja a Sapphire9600-osa....
Már mindent próbáltunk, de semmi, úgy látszik ez alapból ilyen szar....
Nagy fos az egész. Senki ne vegyen ilyet. :((

(#29) uzsz


uzsz
senior tag

Nálam el sem indult a cnc, amig le nem tiltottam a TV-out-ot. GPUrecover alapbol kikapcs, és ha nem használsz tv-out-ot azt tiltsd le. Ha igy seok, akkor nézdmeg mennyire meleg a kártya.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#30) Zoli2 válasza uzsz (#29) üzenetére


Zoli2
aktív tag

A VPU recover-t kikapcsoltam. A tv -out tiltása gondolom, hogy a bekapcsológomb piros a ''megjelenítő eszközök'' füllel előhívható menüben. Így is ''nyomott'' képpel indul. A mai napon az eszközkezelőben a Sapphire 9600 secondary sor mellett megjelent egy pici felkiáltójel sárga alapon. Az istenért sem tudom eltüntetni. Ugyebár azt jelentené, hogy a driver-ral problémák vannak. Újból telepítettem ráadásul egy másik Catalyst verziót de csak nem akar eltűnni. Mi lehet a baj? Egyébként, ha egy kicsit hajtva van a kártya, akkor erőssen meleg, –a mutatóújam nem bírom rajtahagyni–, de alapon tekerve csak meleg.

[Szerkesztve]

(#31) uzsz válasza Zoli2 (#30) üzenetére


uzsz
senior tag

A hütést érdemes lecserélni egy jobb aktiv hütésre, ha huzod a karit akkor mindenképpen. Amikor beraktad a karit a gépbe akkor nyomtál fel uj windowst?
Nálam a régi via-s lapommal folyamatosan akadtak és elég érdekes jelenséget produkáltak. Winservicepack van fent? Azt hiszem a 3.10 és az az utáni catalyst-ok már mind csak azzal müködnek rendesen.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#32) Zoli2 válasza uzsz (#31) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Helló! Igen, azóta újból telepítettem az XP-t.

(#33) driver18


driver18
tag

A kártyán található egy jumper-olási lehetőség. Alapból a 2-3 láb van jumper-olva. Tudja valaki, hogy ez mi?

(#34) djtörök


djtörök
senior tag

sziasztok, van 1 kis problémám.
a radeon 9600-al minden játék elboldogul, egyedül a kedvencem, a painkiller balhézik :(
teljesen váratlan időközönként magától kilép a játék :F
pliz help
mi lehet a gond?
egyébként full grafikán megy

(#35) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Halihó!
Engem is érdekelne, hogy a Sapphire 9600-on található egyetlen árva jumper mit kapcsol. Próbáltam a másik állásban, de elsőre semmi különbséget nem találtam.

(#36) driver18 válasza Zoli2 (#35) üzenetére


driver18
tag

Megtaláltam mi az a jumper!

[L]http://www.cooltechzone.com/index.php?option=content&task=view&id=86&Itemid=0&limit=1&limitstart=2[/L]


A megoldás NTSC/PAL állító jumper! :C

[Szerkesztve]

(#37) Zoli2 válasza driver18 (#36) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Halli!
Pont most próbálgattam. De érdekes, hogy a TV-mre (mind a két rendszerrel) kirakja a jó képet. :DD

(#38) driver18


driver18
tag

Ha tud valaki angolul, azlegyen szíves ezt lefordítani nekünk! Előre is köszi! :))

A szöveg:
The jumper should be set to appropriate setting to switch between a TV and a monitor.

(#39) uzsz válasza djtörök (#34) üzenetére


uzsz
senior tag

GPUrecover ki van kapcsolva? Nem melegszik túl a kari,, Az egyik komám 9000pro-ja túlmelegedés miatt kiléptette a cumót a gammából, néha fagyott is.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#40) wad válasza Zoli2 (#21) üzenetére


wad
tag

2450 pontot en 1,8 northwooddal kapok, 2,8-cal egy kicsit kevesnek tunik. Catalyst van fenn?


''The jumper should be set to appropriate setting to switch between a TV and a monitor.''

A jumpert megfelelo pozicioba kell allitani a TV es a monitor kozti valtashoz.

(#41) gézu válasza driver18 (#38) üzenetére


gézu
őstag

A jumpernek megfelelő állásban kell lennie ahhoz hogy
átlehessen kapcsolni tv és a monitor között.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#42) gézu válasza wad (#40) üzenetére


gézu
őstag

Gyorsabb voltál:DDD

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#43) Zoli2 válasza wad (#40) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Legelőször is köszi a válaszokat. 4.7-es Catalyst van fennt. A tuningolás különösebben nem érdekel (most még :P), de a Powerstrip 3.49-es verzióval nem tudom húzni. Megemelem a frekiket, OK-ézom majd visszalépek a progiba, hogy ellenőrizzem a beállításokat és azt tapasztalom, hogy visszaállt alapértékekre. Mi lehet az oka?
Mi aza GPU recover? Én csak VPU recovert találokm de az ki van kapcsolva.

[Szerkesztve]

(#44) djtörök válasza uzsz (#39) üzenetére


djtörök
senior tag

egy 2800rpm titan hűtés van rajta
nincs túlmelegedés

(#45) driver18 válasza gézu (#41) üzenetére


driver18
tag

Köszi, de már azóta le bírtam fordítani! :)

(#46) Zoli2 válasza wad (#40) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Egyéb ötlet?

(#47) vgabor


vgabor
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám a Radeon 9600-as kártyámmal. Amikor kiteszem a TV-re a képet csak fekete-fehérben jelenik meg. Ha tudtok valami megoldást kérlek írjátok meg. Köszönöm.

(#48) Zoli2 válasza vgabor (#47) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Állítsd a képnormát PAL-B-re. Valahol a Megjelenítők fül alatt találod.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire ati radeon 9600 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.