Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Riva128 vs. directx 8.1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cos


Cos
senior tag

A problémám az hogy a kis Riva 128-as karim beszemetel a 3D alkamazásokban, bármely Driverrel! Én naívan amikor feltelepítettem a dolgokat a gépre felraktam egy directx 8.1A -t is gondolván hogy abból baj nem lehet! Viszont most a kérdés hogy okozhatja-e az a problémát egy 99%-osan jó kártyánál a nem megfelelő DirectX verzió? Ha igen akkor kérlek segítsetek mondjátok el hogy hogyan lehetne eltávolítani a jelenlegi és mit ajánlotok helyette? Kösz!

Brr Brr

(#2) XeeN válasza Cos (#1) üzenetére


XeeN
senior tag

Eltávolítani nem fogod, az tuti. (Bill bácsiék ''jól'' megcsinálták) Telepítsd felül 9.0b-s DX-el. Egyébként mit értesz beszemetelésen?

(#3) Cos válasza XeeN (#2) üzenetére


Cos
senior tag

Ha láttál már kártyát szemetelni akkor tudnád... hogy is mondjam 3D-s alkalmazásoknél a néhány centinként az éleknél talán vagy nem csak ott szétmossa a pixel-t! Nagyon zavar mert a jó kis kártyámnak nem volt semmi baja amikor még kivettem- és még utána is használtam néha- az eredeti helyéről most viszont ajándékba ment és ott nem akar működni! :O Szval csak új rendszer lehet a megoldás?

Brr Brr

(#4) Crion


Crion
aktív tag

A riva 128-al nekem is voltak ilyen gondjaim, directx5 ig megy jol utána a vissza kell venni az orajelét mert vagy a dx vagy vmi más felcsapja és szemetelni kezd.

(#5) Cos válasza Crion (#4) üzenetére


Cos
senior tag

Szval ez a baj? Gyanítottam én mert más nem lehetne egyébként nagyon jó kis kari volt csak hát idővel kevés lett... :(

Brr Brr

(#6) Crion válasza Cos (#5) üzenetére


Crion
aktív tag

Elvileg van ilyen dx uninstaller.

EGyébként nekem ezen kivül még az volt a gondom, hogy dx 5 fölött nem ment már rajta a tv in/out, nem volt hozzá szoftver támogatás:-/

Egyébként még megvan a kari:) Naon a szivemhez nőtt:)

(#7) Crion


Crion
aktív tag

Asszem a RIVATUNER nevü progival lehet visszább venni a proc és a ram sebességét, hogy ne szemeteljen.

(#8) Cos válasza Crion (#6) üzenetére


Cos
senior tag

Az az igazság hogy nekem sem ment de annyira nem is volt fontos így aztán nem foglalkoztam vele! :)

Brr Brr

(#9) Cos válasza Crion (#7) üzenetére


Cos
senior tag

Kösz na majd kipróbálom!!! :)

Brr Brr

(#10) XeeN válasza Cos (#3) üzenetére


XeeN
senior tag

A stílusodat szvsz csiszolhatnád 1 pöttyet, de azért elmondom miért kérdeztem.

Ha a kártya a poligonok mentén pöttyöz, a képernyőn bárhol véletlenszerűen pöttyöz: Gpu túlhajtva (lásd Dx freki emelés)
Fekete poligonok, fekete csíkok a képernyőn, pepita szerű pöttyözés: memória túlhúzás.

Ui: nekem is volt Riva 128-am , szóval a kártyát is ismerem.

(#11) Cos válasza XeeN (#10) üzenetére


Cos
senior tag

Bocs félre értessz csak hát nem olyan egyszerü ezt leírni főleg mert nincs előttem a dolog! :))

Brr Brr

(#12) Cos


Cos
senior tag

Valakinek még ötlet esetleg? :)

Brr Brr

(#13) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hehe, a kis Radion szervizelése alatt én is egy riva 128-at nyúzok... Win XP-s driver van hozzá? Hogy quake III elinduljon valahogy...
UT megy, de software-rel nem szaggat, D3D-vel meg igen...

I am having fun staying poor.

(#14) VIPowER


VIPowER
senior tag

Ha ezt itt átírod [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftDirectX]
''InstalledVersion''=hex:00,00,00,08,00,00,00,00
''Version''=''4.08.00.0800'' 8-asok helyett mondjuk 5-re akkor rá tudod telepíteni akármelyiket. (ha nem XP-d van,de azzal is lehet próbálkozni) 98,Me-nál tuti működik.

[Szerkesztve]

(#15) SLi válasza Drizzt (#13) üzenetére


SLi
tag

Q3 hogy elinduljon? Nálam semmi gond nem volt vele anno, 800*600 ban mediumon 16 biten lehetett vele szagattás nélkül játszani.
Ut számomra is érdekes volt,csak szoftveres módban lehett játszani vele és akkor is szép pixelesen.
Tony Hawk 3 is ment rajta dx 8.1 el,igaz elég gyér volt.Dx 8.1 alatt.

(#16) Drizzt válasza SLi (#15) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálam a szokásos dolog: Could not load opengl subsystem, úgy halottam, hogy régebben ehhez volt egy opengl driver külön.

I am having fun staying poor.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Riva128 vs. directx 8.1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.