Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ritek g05 (ridata) + sony dru-510a (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) benci


benci
csendes tag

Sziasztok!

Vettem néhány új Ritek G05-ös DVD-R lemezt és megpróbáltam rá írni egy Sony DRU-510A íróval. Miután a ''Power calibration error'' hibaüzeneteket kaptam több lemeznél is, firmware-t upgradeltem 1.1a-ra (Sony-éknál ez a legfrissebb). Ezután ismét próbáltam, de sajnos a hibaüzenet még mindig ugyanaz maradt.

Bárkinek ötlete, tapasztalata, unofficial firmware-e?

Előre is köszi!
Benci

(#2) Tonyk


Tonyk
veterán

Az a G05, ha jól emléxem már 8*-an írható... Lehet hogy ez a baja vele (mondjuk ettől még vinnie kéne 4*-en...) :Y
A sony meg hírhedt a lemezérzékeny nyavajájáról... :(

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3) slajos válasza benci (#1) üzenetére


slajos
csendes tag

Hello, már más fórumban is írtak a lézer kalibrációs hibáról. Ott a válaszom ez volt:

Néha nálam is előfordúlt ez a kalibrációs hiba. Volt olyan lemez, amit háromszor toltam vissza. Természetesen hibátlanul megírta.
(A drive /nekem Sony/ az írás elején megvizsgálja a lemez minőségét, ekkor fordúlt elő ilyen hiba.)
Volt olyan eset is, hogy 4x volt megadva, de az író felülbírált, és 2x sebességgel írta meg a lemezt. Előfordúlt, de nem egyre sűrűbben, hanem lemezfajták szerint különböző gyakorisággal.
Ez a tapasztalataim alapján nem az író, hanem a lemez minőségének hibája.
Üdv!

Nemrég én is vettem a Ridisc G05-ből. írtam már néhányat, de tegnap kigfogtam egy olyan lemezt, amit 5x toltam vissza a kalibrációs hiba miatt, de nem írta meg. Meguntam elővettem a következőt, azt megírta.
Egyik fórumban olvastam, hogy az 50-es (zsugor fóliás) csomag nem eredeti (inkább ''B'' kategóriás, átszitázott) lemezek.

Bocs, nekem is DRU-510A-m van.
Üdv!


[Szerkesztve]

(#4) L3zl13 válasza slajos (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Ridisc állítólag mind átszitázott B kategóriás.

A Ridata az eredeti. Ill talán még az Arita A kategóriás.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) #00809728


#00809728
törölt tag

VIGYÁZAT HAMISÍTVÁNY:

Piacra került több GO4 Disk ID-val ellátott DVDR lemez különbözõ márkanevek alatt. Ezek NEM Ritek termékek, könnyû megkülönböztetni a lemez alsó felének színérõl. Az eredeti Ritek lemezek bíbor szinûek míg a hamisítványok a Princo kék szinében pompáznak. Ukrán forrásból származnak és feltehetõen a bulgár Princo gyárban készülnek. Ez nem Ritek minõség és ezért nincs is garancia rájuk.

Forgalomba került több ''eredeti'' Ritek termék. Ami az alapanyagot tekintve valóban Ritek csak a különbség az, hogy nem a Ritek printeli a feliratot a lemezre. Ezeket a termékeket printeletlen ''B'' osztályos lemezként vásárolják és a bevezetett márkanevekre printelik a nagyobb haszon érdekében. Ez sajnos minõségromlást eredményez mert egy becsomagolt terméket kicsomagolnak-printelnek-újracsomagolnak ezáltal több hibaforrás léphet fel. Mivel a lemezek már eleve B osztályosak így semmilyen garancia nem vonatkozik rájuk. Csomagolási egység az eredeti Ritek termékeknél 10-25-100db/csomag míg az ''újracsomagoltak'' 50db-os csomagokban vannak. Ez is Ritek de azért nem az igazi, érdemes elgondolkozni, 10-15ft spórolás megér-e ennyit.

RITEK HIREK: A Ritek Corp. sorozatban elkezdte gyártani a kétrétegű lemezeket. (9,4Gb) Várhatóan szeptemberben elérhető áron megjelennek a piacon.

(#6) slajos válasza #00809728 (#5) üzenetére


slajos
csendes tag

Köszönöm, pont erre a hírre gondoltam előző hozzászólásomban.

(#7) #00809728 válasza slajos (#6) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ridisc mint olyan most nagyon sok rossz jőtt be az országunkban.
Én ezt a dvd ill cd topikomban írtam is figyelmeztetésnek.

(#8) lsire


lsire
csendes tag

Helló

Csak most olvastam az irásokat itt. Nekem is Sony DRU 510A-m van. Nemrég csináltam a firmware frissitéseket 1.0 d-től 1.1a-ig. Nálam is volt Ridisc G05-ős, elején párnál irás megkezdése előtt 40-50-dik mp-ben hibával leállt. Azóta 20 db-ot irtam 4-szeresen és semmi gond. Haverom Pio107-el 8-szorosan égeti. Tud valaki arról, hogy esetleg készül firmware frissités a DL iráshoz?

(#9) artur


artur
csendes tag

Olvastam a véleményeket és kérdezném, hogy mi a véleményetek a Ritek Media Grade A Media /narancssárga/ lemezéről. Én próbáltam már egy párat 4x szépen írta az Asus iróm.Ismeritek-e? Illettve ez már az ötös széria lenne.
Barátomnak adtam egy pár darabot, de neki csak 2x írta az LG írója.

(#10) #00809728 válasza artur (#9) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nem jó lemez!!!

(#11) telcom


telcom
tag

Szerintem meg igen. A 108-as 12x-en engedi írni és eredeti Ritek média nem felülnyomott.

telcom

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ritek g05 (ridata) + sony dru-510a (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.