Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) maszat


maszat
senior tag

Parci!
Átböngészve a kategóriákat, volna pár észrevételem:

- Videokártyák részben nincsenek almenük. Szerintem kellene legalább egy nVidia vs ATI rész.
- Memóriák részben hamár ugyis külön vannak az SD-RAM-ok a DDR-ektől, akkor a DDR-t is el kellene választani a DDR II-től.

Persze ha a forgalom miatt ezek nem indokoltak, akkor nem szóltam. :B

[Szerkesztve]

(#102) Lala6


Lala6
őstag

Megnéztem, nagyrésze tetszik, jó ötlet, de miért is kell ide egy apronet2 ?
Már előre látom, hogy jönnek majd ide is az emelt díjjas sms-ek(netán részesedés lásd: ebay), a rengeteg cég(szűrni ugysem lehet, aproneten sem találták meg -nem akarták- a megfelelő módot).
Szerintem úgy jó a hw piac ahogy van, arra, hogy eladjam a megunt alkatrészem tökéletes. A kereső nagyon jól használható hozzá, ha venni akarok valamit.

(#103) Parci válasza Lala6 (#102) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha elolvastad volna a topikot, akkor tudnád, hogy a hw piac nem szűnik meg, maradnak a topikok az egyes hirdetésekhez kapcsolódva. azért pedig biztosan nem hibáztathatsz minket, hogy pénzt is szeretnénk kapni a(z amúgy tetemes) munkánkért.

a cégek pedig eddig is itt voltak, az új rendszerben pedig könnyebb lesz szűrni őket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#104) Parci válasza maszat (#101) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nvidia és ati nem kategória, hanem gyártó. gyártóra szűrni pedig lehet...
ddr és ddr2 szétválasztása egyelőre fölösleges.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#105) Lala6 válasza Parci (#103) üzenetére


Lala6
őstag

Én nem is írtam, hogy megszűnne a hw piac, mert elolvastam az egész topicot. Átalakul viszont, tehát a mostani forma nem marad meg. Nem tudok hirdetés nélkül totyikot nyitni.
Eszembe sem jutott hibáztatni bárkit is. Érthető, ha valami pénzt is szeretnétek kapni a munkátokért. Becsülöm is az összes munkatársát a PH!-nak.
Csak kicsit félek, hogy lassan elveszíti a fórum mivoltát az oldal(volt már ilyen példa az internet történelmében).

(#106) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

szóval akkor a piac counter rel kapcsolatban mi a véleményetek?..anno asszem VladimiR kollégával beszélgettem erről 1 ph tali keretein belül, hogy jó volna, mert sok a bizalmatlanság vevő-eladó viszonylatban (ami érhető is:) )
:R

Nos Omnes Una Manet

(#107) Parci válasza ^Bundi^ (#106) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csinálok majd vmit, ha elindult a buli

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Jobb oldalt fent a ''regisztráció...'' mire jó? :F

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#109) Parci válasza Panther (#108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogyhogy mire? csak regisztrált user adhat fel hirdetést

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110) Robaj válasza Parci (#109) üzenetére


Robaj
addikt

Mi nem vagyunk azok? :)
Vagy most még mindenkinek látszik?

(#111) Incognito válasza Robaj (#110) üzenetére


Incognito
senior tag

Igen, most még mindenkinek láccik, de hamarosan csak azok a felhasználók fogják látni, akik nincsenek bejelentkezve...

(#112) Parci válasza Incognito (#111) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jah hogy ez a bajotok... értem :)
kiszedtem, csak újak látják mostantól :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113) Robaj válasza Parci (#112) üzenetére


Robaj
addikt

Sokkal jobb :R :))
Még 1 kérdés: Jobb oldalra mik kerülnek? Reklám? Kiemelt hirdetés? Szponzor?

(#114) Parci válasza Robaj (#113) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aminek hely kell majd -- egyelőre nincs semmi
a reklám és a szponzor leginkább oda való, ahogy máshol a site-on is a jobb hasáb a hirdetési hasáb, ezt jól látod

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#115) Wolverine


Wolverine
félisten

Hümm. Adtam fel hirdetést. Viszont a szöveg nem úgy jelent meg, mint ahogy beírtam... Javítottam az eredetire, és újra ugyanazokkal a hibákkal került ki. Miért is? :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#116) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Parci, a ''termékinfó'' és a ''kérdések és válaszok, alku'' nem lenne jobb, ha új ablakban nyilna meg? :F
Mondjuk az utóbbinak nem kell, ha az elején úgy is az eredeti hírdetés szerepel, de a termékinfónál jó lenne.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#117) mzprox


mzprox
tag

Szép, meg áttekinthető meg minden, de azért nem szeretném ha ez váltaná fel a hardverpiacot (annak igazi hangulata van :) ). Esetleg úgy lenne jó ha egymás mellett létezne a kettő. (hivatkozásokkal egymásra)

mod. közben tovább olvastam és rájöttem kb úgy lesz ahogy írtam :)

[Szerkesztve]

(#118) Panther válasza Parci (#112) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Igen igen, erre gondoltam én is. ;)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#119) Panther válasza Wolverine (#115) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

...És mik ezek a hibák? Mit akartál írni eredetileg, mi lett helyette? :F

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#120) Ganger


Ganger
aktív tag

Latom az ar helyere nem lehet intervallumot megadni, legalabbis nekem nem ment kotojellel.

[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#121) Wolverine válasza Panther (#119) üzenetére


Wolverine
félisten

Ezt szerettem volna:

Ha garis, az yóóó, ha AGP-s, akkor jöhet, ha max. 55 ezerbe kerül, akkor perfekt, ha beszámítod az Inno 6800-amat, akkor nyertél (az X800-nál a moddolhatóság követelmény!)...

Ez lett:

Ha garis, az y ha AGP-s, akkor jöhet, ha max. 55 ezerbe kerül, akkor perfekt, ha beszámítod az Inno 6800-amat, akkor nyertél((az X800-nál a moddolhatóság követelmény))

Nem sok, de bosszantó.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#122) Panther válasza Wolverine (#121) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

És tényleg nem akarja. Bár nekem egy kicsit mást csinált belőle, mint neked... :) Őszintén szólva már negyed órája próbálkozom, de nem tudok rájönni, mi a logika abban, amit a hirdetés szövegével csinál a motor. :D

MOD: Apropó, törölni hogy tudom a hirdetést? Vagy amíg le nem jár, ott marad? :F Mi van ha a második napon megveszik amit el akarok adni pl?

MOD: Ha rákattintok a hirdetésemnél a ''kérdések és válaszok, alku: kattints ide!''-re, akkor ugye bejön egy oldal, amin csak az a hirdetés van. Ugyanez jön be, ha jobb oldalt kattintok rá a hirdetésem linkjére. Ez még nem baj, viszont a jobb hasáb aljáról hiányzik a ''valid xhtml/css'' dolog.

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#123) Parci válasza Racecam (#116) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jogos, javítva (termékinfó). a másiknál oda jönnek még a hozzászólások is alá, stb, az egy külön aloldal lesz, marad a fő ablakban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#124) Parci válasza Panther (#122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert van benne némi konverzió, kivédendő a nyolcszáz felkiáltójelet meg ilyesmit, de úgy látszik, rossz. azt kellene csinálnia elvileg (preg_replace), hogy:

- akárhány egymás utáni felkiáltójelből egyet csinál
- akárhány egymás utáni legalább 3 non-word karakterből kettőt csinál

illetve bármi mást, ha van jó ötletetek :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125) Panther válasza Parci (#124) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Áhá. :)
Amúgy a ''...'' például épp 3 non-word karakter, és meg kéne hagyni. Viszont a ''joooooo''-t meg lehetne rövidíteni. Talán azt kéne, hogy 3-nál több akármilyen egyforma karakterből 3-at csinál. Bár magyarban 2-nél több egyforma nem nagyon van egymás után, de legyen 3, és akkor az összes karaktert lehet egyben kezelni, és az esetleges angol terméknévbeli tripla mássalhangó meg ilyenek is leírhatóak maradnak.
Ez után persze a felkiáltójeleket még lehet tovább rövidíteni, ha gondolod. ;)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#126) Racecam válasza Parci (#123) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ok!
Én is erre tippeltem. ;)
Ez a konverzió is nagyon jó ötlet.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#127) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ha utólag ''átnevezem'' a hirdetést, a fórumtéma címe is változik majd vele?

Amúgy egy észrevétel: ''(#1) Coolink ap 350 x eladó'' -- Az apróhirdetéseknél szerintem fölösleges a (#1) számozás, mert amíg a fórumban ennek van értelme (egyedien azonosít egy hsz-t), addig itt gyakorlatilag semmi, mert ez a szám az éppen aktuális lekérdezéstől függ.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#128) Panther válasza Parci (#124) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na most már perfect a konverzió. ;)
(A ''konkrét hirdetés'' aloldalról viszont még mindig hiányzik a ''valid xhtml/css'' izé.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#129) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(teszt...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#130) Incognito


Incognito
senior tag

Miért nem tudok hozzászólni a ''kérdezd az eladót! - a hirdetés fóruma'' résznél? Nem látom az ''új hozzászólás'' linket...

(#131) ReJim


ReJim
őstag

őőő... parci, hogyan működik a kép a hirdetett termékről? :U elfogad webes URL-t is? vagy nem?
és milyen fájltipusokat kezel? jpg, gif, png? és jpeg? mert valamin megakadt az elöbb, de nemtudom, az URL, vagy a kiterjesztés.

másik: ha én keresek valamit, és nem akarok árat írni, akkor mégis mit írjak be? :U

meg akkor átveszi a hw piacos topikok helyét az apró? szóval akor megszünnek a lokál kereskedős topikok.
arról nem is beszélve, hogy milyen átverések lesznek az apróban... (ha csak annka lesz topikos része az apróban, aki szponzorálja a ph-t...) én egy kicsit tartok ettől az aprótól.. bár nagyon nem szoktam árulni/venni.
lesz ami lesz... szponzorálásra tuti nincs lé... :(

</end.?>

(#132) Parci válasza ReJim (#131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

feltölteni lehet képet, tehát a saját gépeden kell lennie. png, jpg, bmp mehet, sztem jpeg is.
ami a hw piac működését illeti, meglátjátok majd, de elég jól át van gondolva. egyetlen dolog, ami nem igazán müxik az új rendszerben, az a ''lokál adok-veszek'', de azokat majd max áttesszük a ''lokál'' fórumba

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#133) maniac


maniac
senior tag

Na szóval ha feladok apróhírdetést keresésre, akkor is bekell adni az árát. Sztem jó lenne ha olyan jelenne inkább meg, hogy max ár :).

(#134) pink75


pink75
aktív tag

magam részéről hánynék, ha olyan lenne, mint a többi apróhirdetéses oldal

lejár, meg minden, nem lehet fórumon pontosítani, hogy mindenki más lássa, és ne legyen fölösleges kérdezősködés
véletlenül is belefutni olyan dolgokba, ami eszedbe se jutott volna

szal nekem ez a mostani hardverpiac tökéletes

(luddita)

xxx

(#135) maniac


maniac
senior tag

Ha arra kattintok, hogy kérdezdd az eladót, új hsz, akkor kiír egy olyat, hogy ''Nincs meg a megfelelő jogosultságod! ''. Jó tom priv üziben is lehet, de pl mint a vaterán meglehetne kérdezni olyanokat, amelyek elégge közhasznúak.

(#136) Loretto


Loretto
veterán

Akkor elindult?[link]

Soirée...

(#137) fasyrt


fasyrt
őstag

Jó, hogy a bolha/hardver piac megmarad, mert ez így nekem nagyonnemtetszik. :(

(#138) Parci válasza fasyrt (#137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig jó, ha idővel hozzászoksz, mert alapvetően a fórumos hw piac kiegészítésként marad meg, nem főfunkcióként.

mi nem tetszik egyébként konkrétan?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#139) WilktorD


WilktorD
tag

Lehetne megyénkénti bontás a városoknál..

(#140) Parci válasza WilktorD (#139) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#141) Gh0sT válasza Parci (#140) üzenetére


Gh0sT
addikt

A saját hirdetésemet tudom törölni? :F Ugye nem? Illetve ha a hirdetést törlik/megszűnik, akkor a topic is hasonló sorsra kerül? Esetleg fordítva is megy a dolog?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#142) fasyrt válasza Parci (#138) üzenetére


fasyrt
őstag

:O

Eddig sem volt valami túl nagy a személyes viszony, de mindenki úgy írta meg a hsz-t, ahogy akarta. Voltak kifejezetten vicces hirdetések. :)
Így még nagyobb lesz a személytelenség, s félek, hogy több lesz az átvágás hibás, rossz... cuccokkal.

Ahogy olvastam a topikot, várható volt, hogy majd ez a rendszer lesz, mert jobbára mindenkinek tetszik. :o

(#143) ^Bundi^ válasza fasyrt (#142) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ezért is kérvényeztem a counter használatát :)

más : miért nem látszik ha csak simán belépünk az apróhirdetésünk?
zavaró, hogy csak akkor látszik amikor már belépünk arra a részre.
ezen lehetne javítani? :)
thx :R

Nos Omnes Una Manet

(#144) WilktorD válasza fasyrt (#142) üzenetére


WilktorD
tag

Nekem pontosan az tetszik ebben a rendszerben,hogy azok,akik az adott piacos topikba csak az árat vagy az eladót jönnek leszólni,ki vannak ütve.

(#145) Parci válasza fasyrt (#142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miután minden hirdetésnek van topikja, úgy és annyit beszélget mindenki, amennyit csak akar -- viszont nem csak egy topik-ömleny lesz a piac, hanem rendesen tematizált, kereshető, rendezhető apróhirdetési rendszer PLUSZ a régi topikos megoldás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#146) pink75 válasza fasyrt (#137) üzenetére


pink75
aktív tag

ketten vagyunk...
:(

xxx

(#147) Thrawn válasza Parci (#145) üzenetére


Thrawn
félisten

Jól látom, hogy beindult a rovat?
Eléggé belassult a PH! nem? :F

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#148) fasyrt válasza Parci (#145) üzenetére


fasyrt
őstag

Háát nemtom. :U
Mondj konzervatívnak, de a régi jobbtetszett. :)
Nem sok köze van hozzá, de valamiért emlékeztet a PGSM ügyfélszolg-ra: régebben még volt elérhető volt pár ember a rendszerben, most meg végig automata pofázik vissza.

(#149) Parci válasza pink75 (#146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy darabig még türelmes és konstruktív vagyok - ugyan már kérdeztem és nem válaszoltál, de teszek még egy kísérletet: PONTOSAN mi nem tetszik, min változtatnál?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#150) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Nagyon jó lett!:) Grat! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.