Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mateo


mateo
csendes tag

Sziasztok,

Ezt a topicot azért indítottam hogy hozzáértő olvasók esetleg megoszthatnák tanácstalan vagy tévúton járó netezőkkel hogy hogyan is kéne titkolva letölteni pl egy anarchist cookbokot, vagy a legújabb pottert, illetve hogyan rejtség el netezésüket a céges accountról.

-kérdések:
-Ki mit lát abból amit teszünk a neten? Pl egy p2p rendszeren végzett műveletből az ISP mit lát illetve loggol?
-Hogyan lehetne elbújni? Pl anonym proxy, firewall stb
-Sok ISP tiltja home adsl/cable usereknek a belső hálozat megosztását. Ez ellen lehet védekezni? Mit is látnak valójában?
-Céges netezést hogyan lehet elrejteni az adminok elől?
És még folytathatnám...

Sok sok fórumtopic foglalkozik ezekkel az ügyekkel külön külön inkább csak részletekben, de összefoglaló know-how amit átlag userek is megértenek nem készítettek még.

Előre is köszi :R azon guruk hozzásászólásait akik támogatnák hogy minden ami a neten elérhető ''ingyenes, jogszerű és bárki által hozzáférhető legyen''

(#2) zsommi válasza mateo (#1) üzenetére


zsommi
senior tag

Sztem olvasd el a PH! alapelveket, mert ez a topic nem igazán stimmel ilyen elvek mellett...
De majd a Modik eldöntik..;)

[Szerkesztve]

(#3) ReJim válasza mateo (#1) üzenetére


ReJim
őstag

anonym proxit egyszerű használni netezéshez, viszotn a hátránya, hogy lassú. és ha biztonságban akarsz lenni, akkor gyakori kell állítani az újra kapcsolódást (gyakran kapsz új ip-t), és így nem lehet letölteni komolyabb terjedelmű adatot. (vagy ahhoz már valami letöltéskezelő fog kelleneni. nem tudom, azt még nem próbáltam)

de ilyne új potter letöltést felejtsd el, a topikot valószínű zárni fogják. mert warez szaga van.
(pedig ha nem így kezdted volna.)

</end.?>

(#4) mateo


mateo
csendes tag

Szerintem belefér ez még.

De azért vannak esetek amikor egy kis rejtőzködés kényszer megmagyarázható, annak ellenére hogy az ember akár 100% legális dolgokat csinál.

Nem kell mindjárt rosszra gondolni.

Szerintem sokan azt sem tudják hogy mi történik amikor lenyomják az entert a explorerben. Ezt a tudást lenne jó megsztani mindenkivel hogy esetleg okosabban vágjon neki az ''ismeretlennek''

(#5) zsommi válasza ReJim (#3) üzenetére


zsommi
senior tag

Jaja...
azért is irtam hogy nézze meg az alapelveket, mert sérti..:)
Pedig télleg jo kis topic lett volna, az anonym proxis dolgok még engem is érdekeltek vna..:)


Mateo:potterhoz pedig ajánlom a Tescot, vagy a tékát..;)

[Szerkesztve]

(#6) mateo válasza ReJim (#3) üzenetére


mateo
csendes tag

Bárcsak moddolhatnám még azt a hozzászólást...... :(

Nem a warez érdekelt (pl arra a filmre az asszony kötelezően elcipelt (és jó volt!)), hanem az hogy mi történik amikor az ember netezik és mit tegyen (mit ne tegyen) hogy ne legyen baja.

M

(#7) ReJim


ReJim
őstag

anonym proxit én firefoxal ''használok'' meg egy kiterjesztéssel. most nem tudom linkelni, mert az oldal nem jön be :(

ha titkolózni akar valaki, akkor az előzményeket kell törölgetni. (pl. ha nem akarod, hogy asszonyod megtaláljon egy oldalt, amit te néztél. :) )

megyek szólok a modiknak, hogy módosítsanak az első hsz-en. és helyezzék a témát az előtérba. :)

</end.?>

(#8) zsommi válasza mateo (#6) üzenetére


zsommi
senior tag

lehet hogy majd figyelembe veszik, hogy nem azuért csináltad..:)

(#9) zLegolas


zLegolas
őstag

Én meg mán' azt hittem, hogy valami önképző terropista vagy Meggájver sejt nyitott klubot valahol... :P
(Hogyan csináljunk bombát szappanból és répapempőből...)

Olvastam egyszer egy írást, (lehet, hogy meg is van valahol), a címe: ''Hogyan készítsünk atombombát házilag'', vagy ilyesmi. Állati jó, úgy kezdődik, hogy ''Végy másfél kiló plutóniumot''...
:C


Egyébként rázós a dolog, ha a céges rendszergazda akarja (és ért is hozzá), akkor nem titkolsz el előle semmit. Ez dettó igaz a szolgáltatókra is.

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#10) ReJim válasza zLegolas (#9) üzenetére


ReJim
őstag

de elég sok rendszergazda xarik rá, hogymi ki mit csinál. csak akkor foglalkozik vele, ha szól neki valaki, vagy ha valami gigszer van. (''ha nemtudom, nem fáj'' :) )
egyébként ha cégbe netezni szeretnék, akkor először a rendszergazdihoz fordulnék :) (bár kérdés, hogy mekkora, milyen cég.)

egyébként eleve rossz hozzáállás szerintem, hogy iexplorerrel valami biztonságos/titkos kapcsolat.. :) az mindenre való, csak erre nem...

</end.?>

(#11) mateo válasza ReJim (#7) üzenetére


mateo
csendes tag

THX,

Szerintem sokmindenkit érdekel hogy meg tudja e mondani valamilyen ''földalatti titkos bunker'' hogy tegnap reggel a neten rendelt 32-es halas-csokis pizzám falatozása közben éppen a teletubbikat néztem-e vagy sem :).

No offense :)

(#12) parandroid válasza mateo (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A témát zártam, bár nem lenne teljesen haszontalan, rossz irányba indult.

Amit nem szeretnénk:

- Bármilyen szolgáltató kijátszását, a velük kötött szerződés megszegését és az ahhoz kapcsolódó ötleteket, tanácsokat.
- Hasonlóan nem fogsz itt tanácsokat kapni a céges rendszergazdák kijátszására. Ha problémád van a hozzáférési jogaiddal, beszéld meg velük, vagy a főnököddel, néha az egyenes út a legrövidebb. Ha valamit tiltanak, biztosan nem merő szórakozásból teszik.

Ha gondolod, és valóban az internetes bizonság érdekel, amit a teljesen legális böngészésed során szeretnél fokozni, akkor nyiss egy topikot 'Internetes biztonság', vagy valami hasonló címmel. Néztem a keresőt, volt már ilyen régen, de nem volt hosszú életű - talán manapság több embert érdekel már. Ezzel együtt szeretnék már itt is mindenkit megkérni, hogy szigorúan maradjunk a jogszerű keretek között.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.