Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) mcsabee


mcsabee
senior tag

Egyébként a használt játék pontosan ugyanolyan fekete foltot képeznek a kiadók részéről, mint a warez. Én egy ideje már elimináltam az életemből a lemezes, és warezos játékokat, Xbox 360-ra is digitálisan vásárolok, illetve PC-re is, Steamen keresztül ugye.

Más kérdés, hogy ezek az "Olcsó Jánosok" az esetek többségében (szerintem - ezt mindenképp hozzátenném, mert pontos statisztikát nem ismerek) 15-18 éves gimnazista, középsulis diákok, akik nem rendelkeznek önálló jövedelemmel, de a szüleiktől, rokonoktól karácsonyra, születésnapra kapott pénzekből meg tudnak vásárolni egy konzolt. Esetleg állandóan tanuló/részeg egyetemisták.

Abban a korban a fiúk sokkal fogékonyabbak a videojátékokra, illetve a többségük azért aktív szociális életet is él, eljár a haverokkal plázázni, csajozni, bulizni, ahova szintén kell a pénz. Mielőtt félreértés esne, nem mondvacsinált indokokat próbálok keresni alátámasztandó a warez létjogosultságát, vagy épp szükségességét, pusztán arról van szó, hogy egy 15-18 éves "gyerek" (mert lássuk, a többség annyi idősen még az, sőt...) még nem képes logikus sorrendet felállítani az ilyen dolgokban, és nem képes belátni, hogy amit csinál, az rossz.

A warez rossz. Még akkor is az, hogy ha a "szemét elektrónik árc minden évben szar enefest" csinál, vagy a "köcsög ektivizsön mindig csak kopi pészteli a kól of dátit" és a warezre nincs kifogás. Én is, akit csak tehetek, próbálok áttéríteni a legális útra, mert szerintem egyszerűen sokkal nagyobb móka egy eredeti játékot végigjátszani, mint letölteni azt egy akármilyen torrent oldalról.

Stay a while and listen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.