Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A 2 GB RAM azért ma még messze nem "átlagos"...

Nagyon kíváncsi lennék a MA-s tesztjére, remélem, lesz majd. (Bár a Jollát is már várom egy ideje.)

Nem a lényeg a fontos.

(#2) justaview


justaview
őstag

Azon gondolkoztam, vajon van-e akkor innováció ez a megoldás, hogy amikor majd a Samsung, vagy az Apple kijön hasonló termékkel, minden eladott darabért fizetni fognak az oroszoknak. ;]

(#3) Lionking01


Lionking01
tag

Én soknak tartom az árat. Ez az e-ink dolog addig lesz csak nyerő, ameddig nem történik forradalmi változás az akkumulátorok terén. Utána már teljesen mind1 lesz, hogy mekkora kijelző, és milyen felbontás, és milyen gyors processzor, mert bírni fogja az akkumulátor.

Pont, mint a PC-s világban az adathordozók esetében. 15 éve még 4GB-os vinyó még akkora szám volt, hogy elmondani sem mertem. Ma meg már csak nevetünk, és vígan használjuk a sok száz GigaByte-ot, mert annyira olcsó, hogy érdektelen, hogy egy fullHD film mennyi helyet foglal, mert annyira olcsó a tároló, hogy nem foglalkozunk vele.

(#4) #65577472 válasza dreamdancer (#1) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ebben az árkategóriában szerintem átlagosnak mondható.

(#5) crue válasza justaview (#2) üzenetére


crue
őstag

Nem valószínű hogy ez bekövetkezik. Eladnak belőle kb hármat, mert drága és nem sok értelme van, azután eltűnik, mintha sosem lett volna.

(#6) Baggins86 válasza Lionking01 (#3) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Az a baj, hogy ezt a forradalmat már jó pár éve várjuk és csak nem akar eljönni...

(#7) justaview válasza Lionking01 (#3) üzenetére


justaview
őstag

Ez az e-ink dolog addig lesz csak nyerő, ameddig nem történik forradalmi változás az akkumulátorok terén. Utána már teljesen mind1 lesz, hogy mekkora kijelző, és milyen felbontás, és milyen gyors processzor, mert bírni fogja az akkumulátor.

Az e-ink lényege az, hogy nem világít az arcodba. Napfényben, vagy akár mesterséges fénynél ugyanolyan kényelmesen olvasol rajta, mintha papíron olvasnál. Ezt a jelenlegi LCD, vagy az AMOLED sosem fogja tudni a technológiából fakadóan (mert hogy mindkettő a szemedbe világít :), napfényben pedig a legtöbb olvashatatlan ).

(#5) crue: Az lehet. :) Bár ha jól játszanak a szabadalommal, még pénz lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lionking01 válasza justaview (#7) üzenetére


Lionking01
tag

Ez igaz, de lefogadom, hogy már erre is van megoldás, csak nem adják ki, mert akkor az eddig legyártott LCD és AMOLED kijelzőket nem tudnák eladni. Nekem már nem kéne nem színes kijelző, akármennyire is jól olvasható. Vissza nem megyek a középkorba. Akkor inkább eltakarom a kezemmel a kijelzőt, ha napfényben akarom használni. Ezzel az erővel Laptop-okba is beépíthetnék, de ugye a nagy előnye mellett számos hátránya is van az e-ink-nek. Pl. rohadt lassú. Reklámokhoz és e-könyv olvasókhoz megfelel. Nagyjából pont ezekre találták is őket.

(#9) pengwin válasza Lionking01 (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Nem fog eltűnni az e-Ink, mert a fogyasztása sokkal, de sokkal kisebb bármilyen más kijelző technológiánál, és sokkal kevésbé fárasztja a szemet ha ezen olvasol, nem pedig egy TFT, AMOLED vagy bármilyen más kijelzőn. Egyszerűen másra való (elvégre a repülőgép sem szorította ki a vonatot a személyszállításból teljesen ;) ).
Szerintem csak ennek a koncepciónak nincs nagy jövője, sokkal inkább az e-Inkes flip tokoké a jövő, amik hátlapi dokkolócsatlakozóval, microUSB-vel vagy Bluetooth LE-vel csatlakoznak a készülékhez. :K

Üdv, pengwin

(#10) Kampó válasza pengwin (#9) üzenetére


Kampó
senior tag

szerintem akár mennyire jó a fogyasztása elég retek cucc még egyenlöre. Nem akarok okoskodni mert én nem olvasok e.bookot. De aki annyira olvasni szeret az meg könyvezik mert hozzá tartozik az élményhez a papir és a festék illata.Haladni kell a korral világos de szerintem ez pont nem az a terület. Kicsit félek is hogy majd eltünnek a tollak füzetek ceruzák és táblagégen megy majd a tananyag netröl a következö generációknak. Ami jó is meg rosz is én is rengeteget emailezek chatelek rég jártam már suliba és szinte elfelejt az ember irni. Elkanyarodtam a témától :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#11) dreamdancer válasza Lionking01 (#3) üzenetére


dreamdancer
őstag

4 GB? Az első pc-mben (egy XT) 20 MB-os vinyó volt...

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a fontos.

(#12) pitrikzoli


pitrikzoli
csendes tag

Már csak egy olyan flipes tokot kell kitalálniuk,ami mindkét oldalra nyitható.

(#13) blade zte


blade zte
őstag

Már a másik yotaphone-t kéne kihozniuk ennyiért, ez már inkább egy nevetséges prototípusnak hat. Ha a samu képes volt a csukhatós androidra 2 képernyőt rakni, akkor itt sem lehet olyan nehéz, hogy 1 évig kelljen hülyéskedjenek vele.

Oppo find 7 astro black

(#14) Griff55


Griff55
senior tag

érdekes kis teló ez a yodafón

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#15) justaview válasza Lionking01 (#8) üzenetére


justaview
őstag

(#16) Kampó válasza blade zte (#13) üzenetére


Kampó
senior tag

orosz mobil.... az elsö nem fért ki a gyárkapun.. azért hosszadalmas a fejlesztés XDXD lehet urán aksis XDXD

AMD volt AMD van AMD lesz

(#17) #06658560 válasza Kampó (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nem akarsz okoskodni, s nem is ismered a rendszert akkor honnan veszed, hogy retek?

Egy Képlet kikereséséhez tényleg a papír és a tinta szaga, érzése a fontos?

Helyesen írni lehetne?

(#18) Kampó válasza #06658560 (#17) üzenetére


Kampó
senior tag

elnézést hogy telefonról pötyögve nem hat meg a helyesírás.....

nem a képlet kikereséséhez kell a papir és a tintaszag hanem ha regényt és hasonlót olvasol. :((( (több ismerőső aki nagyon szeret olvasni ezt vallja)

Az e-ink kijelzőkre viszatérve...
Monokróm..kis felbontású..
a szines pedig..
" Természetesen amíg monokróm technikánál egy kép alkotó alapegység az egy kapszula a színesnél három kapszula tölti be ezt a szerepet, szóval ugyan azon eredményhez a színes kijelzőnek háromszor jobb felbontással kell rendelkeznie. Sajnos a színes kijelzők hatásfoka és szín saturációja nem éri el a kívánt szintet."

ergo egyenlöre az amoled és a tft a nyerő képalkotás terén.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#19) monti0222w válasza Kampó (#16) üzenetére


monti0222w
addikt

Hát, elég hülyeségeket tudsz írni, anno a kinai mobilt is a többség sarazta, ami pár éve még igaz is volt, de most nézzél meg egyet is fejlödtek, és nem gyengén! Ugyanez áll az orosz mobilra is amig nem próbáltad ki minek sarazni?!
Mondjuk én is az idén bejelentett mobiljukat várom, mert az mindenféle értelemben ütősebb lesz mint ez, de mitsem von le a mérleg súlyából ez a mobil sem. Annak a mérete is jobb olvasáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#20) pengwin válasza Kampó (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Értsd már meg, hogy az E-Ink nem ugyanarra lett kitalálva, mint az AMOLED vagy a TFT... :U
Az e-Ink kifejezetten ekönyv olvasásra való, ahol csak egy lapozásnál kell frissítenie önmagát, tehát lényegtelen a frissítési sebessége. Viszont így elérhet egy olyan fogyasztást, hogy akár a Dosztojevszkij-összest is végigolvashatod rajta egy feltöltéssel....

Üdv, pengwin

(#21) mmmb80


mmmb80
tag

Azt hittem a 2. Yotafoneról van szó, az megérné
Az e-inkkel semmi gond, sőt jól is jöhet,de emiatt nem kéne ennyire növelni az árát

[ Szerkesztve ]

(#22) daniel909


daniel909
addikt

Szerintem nem rossz ez. Réteg termék de ha imadnek mobilon könyvet olvasni akkor valószínűleg vennék. Szerintem azért vannak egy páran akik sokat utaznak nem akarnak plusz egy eszközt cipelni ami ráadásul nagyobb is mint egy mobil. Hát nekik pont jó lesz ez a tella. Bírja is és olvasni is jó rajt. Lesz ennek közönsége.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#23) eeestvan


eeestvan
tag

Pl: én nagyon szeretek telefonon olvasni, ha utazok a buszon! Ez pont frankó lenne, de sajnos megfizethetetlen az ára :(
Mondjuk az angolok biztos kacagva kifizetik!

[ Szerkesztve ]

Nincsenek előítéleteim, egyformán utálok mindenkit :) !

(#24) virkir válasza pengwin (#20) üzenetére


virkir
veterán

Nem értem mit rugóztok itt a AMOLED-TFT-n.
Ebben folyadéktartályos kijelző van ami leveri mindkettőt mind vak a poharat. Nahát...
Most már csak egy MA cikk kéne róla, hogy mit is tud. Házipálesszal van töltve vagy málnaszörppel? :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#25) 1697


1697
tag

Nagyon drága

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.