Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Jobbról balra de megbírom fordítani...:D

trükk a lábát(sarok) kell figyelni ...majd a kezét és akkor átfordul...:)
de úgy is lehet hogy startmenű felé nézel és a szemed sarkából csak bizonytalan mozgást látsz... akkor is sikerül.. :C

kicsit olyan mátrixos...tudnod kell hogy nincs kanál: tudnod kell hogy ez csak egy kép ahol a kéz csak oda vissza megy..és nem körbefordul ahogy azt az agyad elhiteti veled

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Ez nagyon jó. Ha erősen koncentráltam, akkor 8-asokat csinált. Sőt, ha sokáig néztem, akkot a teste és lába elentétesen forgott. Vagy legalábbis olyan volt... Kemény... :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#3) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Dögöljek meg, de bárhogy is nézem, az óramutató járásával megegyezően forog... :D

(#4) blokad válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


blokad
senior tag

nekem az óramutató járásával megegyező irányba forog

(#5) Trub válasza blokad (#4) üzenetére


Trub
tag

Nálam is...

(#6) bacsis válasza Psychonaut (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezt hogy nézted ki belőle? :DDD

(#7) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Pedig simán meg lehet forgatni. Amit angyalpc2 leírt módszert, tökéletes. Ha azt követitek, akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#8) Psychonaut válasza bacsis (#6) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát úgy...a szememmel...jobban nem tudom mondani. :D

(#9) Ice!?


Ice!?
őstag

De ez nem az a cucc, ami bizonyos időnként elkezd a másik irányba forogni hirtelen, így átverve az embereket? :F

(#10) Hasek válasza Ice!? (#9) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Szerintem nem. Ha ténylegesen megfordulna, akkor senkinek sem okozna problémát ezt észrevenni. :))

Üdv. H

(#11) Ice!? válasza Hasek (#10) üzenetére


Ice!?
őstag

Pedig úgy rémlett, mintha régebben lett volna már erről szó itt a ph-n.

(#12) Hasek válasza Ice!? (#11) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Lehetséges, én nem láttam. Persze mindezek ellenére lehet, hogy "megettem"... :D

Üdv. H

(#13) aphra2


aphra2
aktív tag

Akárhogy nézem, nekem is csak úgy forog mint az óramutató.... nem visszafele, meg nyolcasba.... :U :F

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#14) Lenry


Lenry
félisten

alapból óramutatóval megegyező irányba forog. de ha akarom, meg tudom fordítani.

szétszedtem a gifet framekre, hogy kiderítsem tudományosan, hogy merre forog. nem hozott eredményt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Hasek válasza Lenry (#14) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Hány frameből áll a teljes gif?

Üdv. H

(#16) Lenry válasza Hasek (#15) üzenetére


Lenry
félisten

34
ezzel a programmal szedtem szét

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) feka007


feka007
nagyúr

Baszki, én rájöttem mi a trükkje, hogy megcserélődjön a forgás. :DD Legalábbis nálam így működik. Alapból az óramutató járásval megegyezően kezd el forogni, de ha elkezdem nézni a fejét, és utána hirtelen átváltok a lábfejére, akkor rendesen így úgy látom mintha megakadna, és máris a másik irányba forog. És ahogy így váltogatom, megcserélődik :DD Másnál is működik?

[ Szerkesztve ]

(#18) Hasek válasza Lenry (#16) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Köszönöm. :R

Akkor biztosan nem vált irányt, mármint nem úgy, ahogy Ice kollega leírta. :K

Üdv. H

(#19) concret_hp


concret_hp
addikt

nem nagyon vágom mi a kérdés, a jobb keze felé forog :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Rövid magyarázat:

Igazándiból jobbra is meg balra is forog. Ha a forgáspályát egy síkkal kettészeljük, ami mondjuk a monitor síkja, akkor a sík előtt balra, a sík mögött pedig jobbra forog a test.

Ha koncentrációval a sík mögé látsz, akkor azt látod, hogy jobbról balra forog, ha pedig pont ezt látod, akkor koncentrálj a sík elé, és meglátod ennek ellenkezőjét.
Ezt érdemesebb a lábaknál csinálni, ott könnyebben elkapja az ember az kívánt irányt.

Kiegészítés:

Az, hogy amikor nem az egyik irányra koncentrálunk, akkor nem látjuk a másikat, miközben az is jelen van, az annak köszönhető, hogy az agyunk egészíti azt ki.

A példa kedvéért: Tipikusan ez a helyzet akkor is, ha mondjuk rajzolok egy fejet, de a szeme csáléra sikeredtek, így az egész fej groteszk. Viszont amikor megfordítom a papírt, és fejjel lefele nézem, akkor teljesen jónak tűnik.
Az az oka, hogy még nem láttam, vagy legalábbis nem tanulmányoztam egy emberi fejet, fejjel lefele, így nem tudom, hogy pontosan milyen is. Az agyam érzékeli, hogy az egy fej, csak mivel még nem látta így, nem is veheti észre a hibáit. Nagyjából felidézi magában, hogy milyen egy emberi fej kinézete, és amit látok az hasonlít is rá, hát akkor biztos az...
Itt is ez játszódik le. A leányzó teljesen fekete, ezért nem látjuk, hogy valójában merre forog, így amikor elkapjuk az egyik irányt, akkor az agyunk teljesen természetesen kiegészíti azt. Rá lehet erőltetni a másik irányt is, a fentebb leírt módon, de ekkor is csak az agyunk játszik közre.
Ezért nagyon nehéz észrevenni azt, hogy a lány jobbra is, meg balra is forog. Nekem viszonylag gyorsabban sikerült(olvassátok vissza az első kommentemet, mikor a 8-asokról írtam), csak most fogtam fel valójában, hogy mit is láttam. Erősen kell figyelni, és lehet látni, hogy nem teljesen stimmel a test és láb mozgása. Ezért van az is, hogy a lábra kell koncentrálni, mert az nagy pályát ír le, gyakorlatilag a mozgásának 70%-át a szemünk sarkából látjuk, így hogy ott milyen változás történik, nem látjuk. Ha megvan a láb, akkor az már a testet is magával viszi, azzal nem kell foglalkozni, viszont ha alaposan megnézzük a csípőt, akkor ott lehet észrevenni a turpisságokat. Nem tökéletes a forgás.

Ennél többet nem tudok segíteni... :U

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#21) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Most éppen bukfencezik

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22) csimav válasza BITBOYS (#21) üzenetére


csimav
senior tag

:DD

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#23) yolan


yolan
őstag

Jól rákaptatok :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#24) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

1 éve már volt, bocsi...

Megoldás a hozzászólások között

Jobbra-balra segítség

Harrrr!!!!

(#25) yolan válasza Ndruu (#24) üzenetére


yolan
őstag

Tudom, sokaknak szakállas :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#26) Marcibarath


Marcibarath
csendes tag

Sziasztok!
nekem forog az ellentétes irányba is! volt úgy is hogy egyszer így forgott meg egyszer úgy, nem akartam elhinni mikor anyám azt mondta hogy neki csak egy irányban forgott.. ezt úgy teszteltük le hogy egyszerre ketten néztük, akkor nekem az az óramutató járásával ellentétes irányban forgott, neki meg az óramutató járásával megegyező irányba forgott

(#27) daneluszkil válasza BITBOYS (#21) üzenetére


daneluszkil
csendes tag

Tényleg, most éppen egy cigánykereket csinált ! :DD :D :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.