Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Üdv !

Az a VR 46 ótvar felirat biztos hogy kell oda ? Esetleg kisebb méretben valamelyik sarok felé eltolva ?
Vagy ha inkább kivágnád a VR 46-ot és azt is plexivel hátulról megvilágítanád ?

A másik az a mittomén milyen doctor biztos kell rá ? Nagyon bazári lesz a végén.

A háta és a teteje rendben van, gusztusos.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2) Lomha 8V válasza eladogeppc (#1) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Te most trollkodsz vagy tényleg nincs halvány fogalmad sem, hogy miről beszélsz?

(#3) BL@CK válasza eladogeppc (#1) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Ízlések és pofonok, mást sajnos nem tudok rá mondani. Igen minden logó és felirat világítós lesz.

Shatter your limits!

(#4) eladogeppc válasza Lomha 8V (#2) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem trollkodom, de nem értem azt a két logót, hogy minek rá.
Valamelyik a készítő védjegye ?
Ha trollkodnék nem építő jelleggel írtam volna.
Gondolom a készítője nem olyan mimóza lelkű, mint a sok paraszt fészbúk lakó !?
Mert ott csak jót lehet írni. Vagy itt is csak szopkodni lehet más ....szát ?

Miért ne lehetne nekem más véleményem. Ha bele olvasol, akkor írtam, hogy kisebb méretben sarkokhoz eltova jobban mutathatna.

Még én vagyok a répa hogy hozzá szóltam egyáltalán. Vicc :((( :((( :(((

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#5) Vole


Vole
tag

Ugy tunik nem ertem a lenyeget. Odaig ertem, hogy a Yamaha -nek kell valami egyedi kiallitasi cucc. De miert pont egy 1 millios NAS az alap, amit gyakorlatilag csak haznak hasznalsz?

Jo-jo, persze a Yamaha -nak nem szamit annyira az ar, meg nyilvan a QNAP sem bolti aron adta, de megis erdekelne, hogy ennek igy mi ertelme? Miert egy NAS az alap es nem egy normal PC haz, amit ugyan igy lehetne moddolni?

(#6) MBazsee


MBazsee
tag

Nagyon tetszik a mod, kíváncsian várom a végeredményt! :)

(#4) eladogeppc: nem követem egyáltalán a motorsportokat, de tudom kire utal. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Igazából az alap NAS is roppant igényes, szemrevaló darab, de a Yamaha felirattal+logóval nagggyon odab@x! :Y

A VR46 és a TheDoctor feliratot én is picit feleslegesnek érzem, de oldalról ezek nem olyan szembetűnőek, és egy DEMO gépen bőven elférnek. Így is elfogadnám, na! :D

A belső tekintetében: jó a koncepció, de ezen a lapon csak 4 SATA csati van, amik kicsit kevés egy NAS-hoz, PCIE bővítőhely pedig nincs. Utóbbi egyébként HTPC felhasználás esetén is jól jönne, de valami alap 1 slot-os VGA-val én simán használnám casual Steam Machine-nek. Ezzel a külsővel a nappali éke lehetne a TV mellett! 35W-os proci kerül majd bele?

Hétvégén készültem el életem első modjával: Dremel-el vágtam 120mm-es szellőzőt az új Metis-em tetejére, és egész büszke lettem magamra... most kicsit visszaszálltam a földre. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) BL@CK válasza Vole (#5) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Azért NAS az alap, hogy ez is egy plusz különlegesség, mivel én nas modot még nem láttam :))

AxBattler
Ez lényegébe csak kiállítási darab lesz, nem lesz használva semmire, így elég ez a lap, de pcie slotba lehet tenni még raid kártyát is akár.

[ Szerkesztve ]

Shatter your limits!

(#9) AxBattler válasza BL@CK (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, de hová rögzíted a PCIE kártyát?
Mert a házon hátul nincs kivágás...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) BL@CK válasza AxBattler (#9) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Nem fog bele kerülni, de ha a hátlapi takarólemezt leveszem róla, akkor nélküle is elég stabil egy ilyen kártya a slotban, mert low profile. A másik lehetőség pedig riserrel elrakni felülre vagy az alaplap mellé.

Shatter your limits!

(#11) dr.Mura válasza eladogeppc (#1) üzenetére


dr.Mura
tag

Ez egy show-termék lesz, feltételezem, h ogy kiállításokon és standokon fogja tölteni az élete jelentős részét. Ott bizony nem hogy hátrány, hanem előny, ha "blikkfangos" logók vannak rajta.

Az egy másik kérdés, hogy én a nappalimba odatennék-e ilyet (nem), de ugyanígy a divatbemutatókon felvonuló ruhák 90%-a viselhetetlen, az autókiállításokon bemutatott koncepció-autók pedig soha nem jutnak el abban a formában gyártásig.

C8H10N4O2

(#12) Vole válasza BL@CK (#8) üzenetére


Vole
tag

"Azért NAS az alap, hogy ez is egy plusz különlegesség"

Szerinted a celkozonseg tudja mi az a NAS? :)

Amugy ennyi erovel egy Team Jordan cipo is lehetne az alap, az is kulonlegesseg :D

(#13) BL@CK válasza Vole (#12) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Akár azis lehetne, jó ötlet ;]

Shatter your limits!

(#14) nbg válasza BL@CK (#13) üzenetére


nbg
senior tag

A NAS eredeti belsosegeirol is tegyel majd fel par kepet kerlek... board, tap, egyebek... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#15) AxBattler válasza BL@CK (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy egyszerűbb lenne, ha vágtál volna hátra is egy slot-t... de végül is igazad van, elég így. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) daneg86


daneg86
csendes tag

http://elektrobarlang.blogspot.hu/

(#17) XtremLor


XtremLor
őstag

A vegeredmeny tetszik, az biztos hogy egyedi, latszik hogy munka is van benne. :R
Pusztan laikuskent en inkabb a hazhoz csinaltam volna egy also reszt kis bovites, es alulra berakni egy itx konfigot, igy nas is teljes maradt volna, es plusz alul egy kis pc..

"Legen...Wait for it...Dary"

(#18) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Na elveszitek itt a készítő kedvét a tipikus magyar pesszimizmussal. Kitartást és büszke vagyok, ha világcégek magyarokat bíznak meg ilyen munkával.

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#19) speed471


speed471
aktív tag

Én oda vissza vagyok a egyedi készítésű dolgoktól, de sorry ez most nem bejövős.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#20) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Valaki engem is világosítson fel, miért jó kibelezni egy majd' egymilliós NAS-t, és beletenni egy HTPC-t? Ez így nem NAS mod, hanem PC mod, ami eredetileg volt, azt ezután nem fogja tudni. A beleölt munkát senki sem vonja kétségbe, a kivitelezés igényes, bár ízlésesnek nem mondanám. Ennek így nem sok értelme van, de kiállítani biztos jó lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) gaborbol válasza Dilikutya (#20) üzenetére


gaborbol
őstag

En eloszor azt hittem, hogy a NAS-be lesz beleepitve a PC valahogy. Viszi magaval az ember Lan party-ra, hogy itt vagyok meg meghoztam a filmeket :)

Kulonben nem kritizalok, mert en az eletbe ossze nem tudnek rakni egy ilyet. Mar ott kezdodik a dolog, hogy semmilyen ember alltal tervezett szerszammal nem tudok levagni egyenesen semmit.

(#22) scream válasza Dilikutya (#20) üzenetére


scream
veterán

Ezt én sem pontosan értem, hogy ez kinek meg miért jó egy ilyen drága NAS-t átalakíttatni HTPC-re.

Szerintem aki rááldozna annyi pénzt, mint alapból a NAS kerül, akkor már le tud egy olyan házat gyártatni magának, amilyet csak akar, nem kell előtte megvenni egy nagy NAS-t és annak a házába belepakolni a dolgokat.

Meg amikor megérkezik bele minden alkatrész, össze lesz rakva, akkor a kis méretek miatt kongani fog ez a nagy ház az ürességtől, nem? :F

(#23) BL@CK válasza scream (#22) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Lesz benne azért hardver, majd meglátjátok. A nast is adták nem fizetett érte senki.

Shatter your limits!

(#24) Lomha 8V válasza eladogeppc (#4) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nem kell túlpörögnöd magad, még a végén agyvérzést kapsz. Vajon miért vannak rajta ezek a logók, feliratok? Lássuk csak, hol is lesz kiállítva? A Yamaha standon. Ki a Yamaha arca? Valentino Rossi (VR). Mi az Ő rajtszáma? 46. Mi a beceneve? The Doctor. Azt nem értettem, hogy miért nem kerestél rá, ahelyett, hogy itt eligazítod a készítőt. Vagy komolyan azt gondoltad, hogy hobbiból írja rá ezt a sok hülyeséget egy gépre, amit a Yamaha rendelt meg tőle?

(#25) #55164672


#55164672
törölt tag

GO!!!!!!!
jó cucc, várom a végeredményt!

(#26) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

ez nagyonNagyon igenyes es kulonleges lessz ! :C

kivancsian varjuk a folytatas-t.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#27) Thome


Thome
addikt

Ez igényes mod lesz ez fix, viszont az első kommentelővel kell egyet értenem, mert egyben kissé bazárinak is hat ezekkel az óriási feliratokkal.

A kevesebb (kisebb) néha több, ennél a stílusú háznál pedig fokozottan igaz szerintem.

De azért a végeredménynél masszívan változhat a véleményem, mert ez még nagyon az eleje!

[ Szerkesztve ]

(#28) csozsi


csozsi
tag

A munka rendben.
A Yamaha NAS-t piszkosul félreértettem a házimozi világában jelenlévő Yamaha tároló miatt.
Ha jól értem, itt a gyári Qnap belső ki lett hajítva, hogy egy pc-nek adjon helyet?

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#29) dementor


dementor
senior tag

Nagyon igényes. Kíváncsian várom, hogy teljesen kész legyen. :C

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#30) Dilikutya válasza csozsi (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, ezért nem értjük. Célravezetőbb lett volna legyártatni a házat, vagy ha a Qnap eleve küldött volna egyet erre a célra, ha már úgy is érdekelt a dologban. De ez így nettó hülyeség, hogy a kasztni miatt kidobod magát a NAS-t, ami lényegében maga a termék, a ház csak filléres sallang gyakorlatilag. Az nem NAS mond, ha kidobod a NAS-t, és a helyére teszel egy PC-t.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) hyperspace


hyperspace
őstag

Nem értem, miért megy a zúgolódás, a két cég felkérte, és rendelkezésére bocsátottak egy alaplapot, és igen, egy olyan drága NAS-t. Mivel egy kiállításon lesz, fel kell hívnia magára a figyelmet, és ezért egy nappaliba való, esztétikus, környezetbe simuló külsővel ez nem történne meg. Már csak azért sem, mert nem hiszem, hogy akik egy Yamaha kiállításra mennek, egyben Qnap rajongók is :) . Ezeken felül pedig még kész sincs.
Lehetne azt is mondani, hogy ne sajnáljátok, nem a ti pénzetek. Én örülök, hogy feltette, és megnézhetjük, hogy készül. :) Doktor miatt is, nagy rajongója vagyok 13. éve. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#32) eladogeppc válasza Lomha 8V (#24) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem kapok agyvérzést, mert kérdeztem.
Kaptam rá választ.
Nem néztem utána, uhhh most mi lesz ?
Attól még hogy nem tudom mi miért van rajta, lehet véleményem hogy hogyan lenne esztétikus.
Az olyan okos emberek úgyis megvalászolják hogy mi mit jelent, mint te. Ezúton köszönöm!

Más:
Szerintem is egy normál HTPC házat ki lehetett volna alakítani úgy mint ezt. Ügyes a kolléga meg tudta volna azt is vágni. Aztán lehet hogy fingja nem volt annak aki adta a NASt, hogy az mire jó. :)
Vagy teljesen másról van szó. Aki adta a NASt , annak pont el kellett adnia egyet, és így van letudva a munkadíj.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#33) xors


xors
senior tag

Ha szabad kérdezni, milyen eszközzel vágtad ki ilyen szépen az alumínium feliratokat? nagyon jól néz ki, és kreatív!
Csak így tovább ;)

[ Szerkesztve ]

(#34) BL@CK válasza xors (#33) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Lézerrel van kivágva a vektoros rajzaim alapján.

Shatter your limits!

(#35) xors válasza BL@CK (#34) üzenetére


xors
senior tag

Igen azt olvastam, hogy lézer, csupán arra volnék kíváncsi, hogy ez valami házi barkács, vagy esetleg valami helyen vágattad ki.

(#36) BL@CK válasza xors (#35) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Egy barátomnak van egy cége ahol van lézervágó és vele ott szoktam kivágatni, de tervben van a lézer itthonra, ha össze jön, akkor lesz egy build log is róla, de egyelőre gyűjtök rá, mert nagyon drága.

Shatter your limits!

(#37) erkxt


erkxt
tag

Srácok, csak én látom, hogy a nast üresen kapta? Tehát semmilyen belsőt nem dobott ki, hanem a QNAP egy nasnak a házát küldte el.

Igaz?

Amúgy szuper lesz és elég nehéz úgy csinálni valamit valamiből, hogy eredetileg nem arra készült. :)

Sok sikert! :R

[ Szerkesztve ]

(#38) BL@CK válasza erkxt (#37) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Igen jól látod, hogy üres volt, de a playit-en láttad is egy régebbi állapotában :))

Shatter your limits!

(#39) erkxt válasza BL@CK (#38) üzenetére


erkxt
tag

Bezony! :C

(#41) Graphics válasza eladogeppc (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvass utána... Google

Pár felesleges kört megspóroltunk volna. :)

Sok paraszt Facebook lakó... Grat..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) toth_janika válasza eladogeppc (#1) üzenetére


toth_janika
őstag

Valentino Rossi a világ jelenlegi legjobb motorversenyzője. Beceneve The Doctor vagy Il Dottore. A 46-os meg a rajtszáma. Innen jön, hogy VR (Valentino Rossi) 46 Egy másik cég is gyárt VR46-ot :DDD

Szuper lett! Még Rossi aláírása elmenne rajta ;)

Szerk.: Látom megelőztek. Bár a stílus... :W

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#43) BL@CK válasza toth_janika (#42) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Köszi, az aláírás meg volt/van tervben de eddig még nem volt lehetőség.

Shatter your limits!

(#44) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Korábban már köszönöm megkaptam az információkat, ettől még Bazári az oltári nagy logókkal.
Én ebben gondoltam volna még módosítást.

Egyébként a Yamaha ha jól tudom hangszer gyártó is, nekem nem éppen a motorozás jött össze elsőre az eszköz mivolta miatt sem.

Ez nagyjából olyan, mintha szakácsoknak készülne kivilágított repülőgéphajtómű. Mindegy. Látványos lesz, az biztos.

Troll mode ON !
"Gondolom a készítője nem olyan mimóza lelkű, mint a sok paraszt fészbúk lakó !?"
Mi a bajotok evvel ? Tele van paraszttal a fészbúk. Próbáltatok már negatív kommentelni ? Na ott azt nem lehet.

Troll mode OFF !

Egyébként azt kifigyeltem már, hogy a mai világban nem igen fogadják el az emberek a negatív kritikát, hanem csak agyon dicsérik az embert.

Múltkor egy tenger parton 2 perc alatt kézzel festő emberkét magasztaltak, hogy mekkora művész. Hát nem. A művészet teljesen más. Na ezért is kaptam, pedig a hangnem nem volt sértő.

A művész úrnak még gratulálok, mert ügyes. Attól még nem biztos hogy a brutál nagy logók jól mutatnának. De ez az ő dolga, hogy megfogadja-e a tanácsot. Ha nem, akkor nem. Ennyi.

Pusszantás mindenkinek, és ne tessék idegeskedni, mert árt a szépségnek. Én nyugis vagyok :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#45) toth_janika válasza eladogeppc (#44) üzenetére


toth_janika
őstag

Érdekesség:
A Yamaha motor és hangszer részlegének más más a logója :DDD
Ez a hangszer és ez a motor logó :C

Szerk.: Nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#46) hyperspace válasza toth_janika (#45) üzenetére


hyperspace
őstag

Azért én összekeverném szerintem. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#47) eladogeppc válasza toth_janika (#45) üzenetére


eladogeppc
veterán

Tényleg tök más .

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#48) kovy79 válasza BL@CK (#8) üzenetére


kovy79
őstag

Azért azt a házat akkor is vétek nem kihasználni, ha csak demo. 10-Bay... :)
Üresen kaptad? Gondolom nem vágtad ki a 2.000€-s NAS belsejét? :D

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#49) BL@CK válasza kovy79 (#48) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Igen üres volt, a 10 bay helyén lesz majd még dizájnelem.

Shatter your limits!

(#50) scream válasza BL@CK (#23) üzenetére


scream
veterán

Sejtettem, hogy nem saját zsebből jött neked a NAS, hogy utána jól szétmoddold. :)

Ne érts félre, nem lehúzni akarom a munkádat, mert látszik, hogy sok van benne, egyszerűen az értelmes motivációt kerestem a megrendelés mögött. Esetleg azt lehet tudni, hogy pontosan mire szeretné majd használni a Yamaha vagy ez majd csak akkor lesz publikus, ha már ki lett állítva, stb? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.