Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tecsu

    addikt

    válasz lezso6 #128 üzenetére

    Érthető a hozzáállásod, mert nem ismered a tradicionalizmust, a "filozófiai", ontológiai hivatkozásokat sőt, valószínűleg bizonyos fogalmak definícióit is máshogy érted, mint a szerző, nem csak az adott megállapításokat.
    Emellett pedig azért, mert egyszerűen más a világképed.

    Szerintem az általam linkelt dolgozat nem a legjobb a témában, de máshoz nem fértem hozzá - nem találtam a neten -, viszont az alapokra rávilágít, így kiindulás lehet.
    A tradicionalizmus a modern világban csak szélsőséges lehet, hiszen ellentétes azzal (eszmei, gyakorlati de törekvés szinten is).
    A nácizmus egy - tradicionalista szempontból feltétlenül - baloldali eszme, ami nem "kedves" a metafizikai tradíció híveinek, de ha az is lenne, nem lehetne érv állításodban - amit részint te is beismersz, mindegy...
    Egyetértek abban, hogy nem kell mindenkinek egyetérteni, én sem vitázni akartam, csak más szemszögből megvilágítani a dolgokat.

    Számomra jelentős még Hamvas Béla életművét gondozó teológus, Dúl Antal véleménye a művészetekről (én is hasonlóképp látom, csak nem tudom ilyen pontosan és szépen megfogalmazni):
    Egy rövid videó

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés