Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

"Apróság, de jól jöhet, hogy a kamera zárhangját immár le is némíthatjuk; igaz, ez nem minden országban lesz elérhető."

? :D Valahol törvénybe van iktatva, hogy kötelező jelleggel kell csipognia, ha lövök egy fotót? Így zárják ki a sutyiban készült képeket? :DDD

RazorGTR1: és tényleg, sírok a röhögéstől. :D Nálunk van ilyen, vagy mi tényleg demokrác.. ööö ilyen szabad nép vagyunk? :DDD

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) r4z válasza plus44 (#1) üzenetére


r4z
nagyúr

Röhögni fogsz, de tényleg így van :D

Szerk: Nálunk elvileg nincs tiltva a zárhang lekapcsolása - legalábbis tudtommal. :)
Szabad országban szabad ember azt csinálhat, amit szabad. :DDD

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#3) catroot


catroot
veterán

"Az előző verzióktól eltérően pedig immár mi szabhatjuk meg, hogy melyik kép legyen a háttérben: ehhez egyszerűen kedvencként kell megjelölnünk az adott felvételt, melyet ezután háttérképként állít be a rendszer."

Lehet én értelmezek valamit félre, de NoDo-nál is lehet változtatni a Pictures Hub háttérképét. :F

Hacsak nem a Hubon belüli csempéknek a felületét lehet változtatni, hogy mi legyen rajta, vagyis ne a legutóbb készített kép?

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4) plus44 válasza r4z (#2) üzenetére


plus44
veterán

Jó hülye kérdés volt amúgy, végiggondolva én is hangtalanul lövöm a képeim, így ha csak nem vagyok X országban körözött, az FBI listájának TOP10-es tagja, akkor nem tiltott. :D

"Szabad országban szabad ember azt csinálhat, amit szabad."

Így van! :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) tdd587


tdd587
őstag

Nagyon gondolkodom egy wp7-es készülék vásárlásán és azt látom, hogy jön a mango, azt is látom, hogy fel fog menni minden készülékre (tehát mindegy mit veszek ebből a szempontból), kérdés hogy az első generációs készülékeken is olyan simán fog-e futni, mint az újakon?

Jelenleg UK-ben vagyok és itt nagyon akciózzák ezeket a telókat (200GBP körülre), csak az bosszantó, hogy akárhová megyek, nincsen készlet, az emberek nem ismerik stb. (Nem flame, de itt tényleg letarolt mindent az iphone...). Az új telók viszont át nem húzott árcédulával egy próbát már nem érnek meg nekem, túl nagy a bukta, ha nem jön be az egész és át kell állnom androidra.

Vélemény?

Szerk: azért ide a kérdés, mert ezek a funkciók nem indokolnak nagyobb erőforráshasználatot szerintem, de nem ismerem a wp7 lelkivilágát...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#6) Dr.Anonymus válasza tdd587 (#5) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Htc radar = htc Mozart
Már ha átjött az üzenet...:D

(#7) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

"Bár a Windows Phone 7 képkezelési képességei jelenleg sem rosszak..."

Már itt fogtam a fejem...
Végülis a beállítási lehetőségek tárháza van a jelenlegi WP7 telefonokban...
Fapadosabb már nem is lehetne.

Dr.Anonymus: A radar a trophy ráncfellvart változota, nem a mozarté. Bár tökmind1.

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#8) tdd587 válasza Dr.Anonymus (#6) üzenetére


tdd587
őstag

Azonos a vas benne? Az lehet, de mintha a mango edition telók már 1.5GHz-el jönnének, nemde? Valamiért csak raktak bele erősebb procit, vagy csak megszokásból fejlesztettek egyet, mert jön a tél és ilyenkor kell a kézmelegítő funkció is a telefonba...?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#9) blex válasza Valentino K. (#7) üzenetére


blex
senior tag

a kamerabeállítások szerintem majdnem mind gyártóspecifikusak.

tdd587: újabb proci van benne, de a régieken is tökéletesen fut a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#10) Dr.Anonymus válasza Valentino K. (#7) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Az 5mpx-es kamera a trophyhoz, az Unibody ház a mozarthoz hozza közel..:)
De tényleg mindegy...:)

(#11) catroot válasza tdd587 (#5) üzenetére


catroot
veterán

Ugyanúgy fog futni a régebbieken, ettől nem kell tartani.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12) tdd587 válasza catroot (#11) üzenetére


tdd587
őstag

Okés, köszönöm a tippet.

Van most Dell Venue Pro, Samsung Omnia 7 azonos áron (200GBP) és HTC HD7 drágábban (290GBP). Gondolom itt az omnia 7 a nyerő a mezőnyből... a dellről nagyon felemás véleményeket olvastam eddig, bár a sajtó fotókon tetszetős féltégla az is.

HTC vs. samsung vitában (ha most az ártól eltekintünk) ki nyer? Vagy csak izlés dolga lenne...?

A HTC titan meg 490GBP-n jön, ezzel el is mondtam mindent róla...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#13) blex válasza tdd587 (#12) üzenetére


blex
senior tag

a dellnek voltak bugjai az elején, de állítólag már javították őket.
ugyebár a hardver ezekben szinte ugyan az. az omnia egy leheletnyivel gyorsabb a hd7-nél. a kamerája is jobb. viszont az htc-nek több saját alkalmazása van (ez főleg a mango előtt volt érdekes: zseblámpa, iránytű). egyébként szerintem nagyrészt az ár és a márkapreferencia dönt ezek között.

(#14) Blyan válasza Dr.Anonymus (#6) üzenetére


Blyan
félisten

Mi ez a hülyeség? Kb annyira ugyanaz, mint a HTC Desire vs. Desire S.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) Dunbar válasza tdd587 (#12) üzenetére


Dunbar
senior tag

Én Dell-t vennék (egyik kedvenc telefonom kinézetre :B), de szerintem nézd meg élőben mindkettő kijelzőjét. Van, akit irritál a samoled "szőrössége".

(#16) gzbotii


gzbotii
veterán

"Az előző verzióktól eltérően pedig immár mi szabhatjuk meg, hogy melyik kép legyen a háttérben"
:F ez eddig is volt, szerintem kellene javitani a cikkben..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17) Dr.Anonymus válasza gzbotii (#16) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Most több kép is lehet egyszerre...

(#18) r4z válasza Dunbar (#15) üzenetére


r4z
nagyúr

A Dell is AMOLED, szóval az Omnia7 ebben (is) veri.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#19) 9CS


9CS
senior tag

Két opció hiányzik kicsit nekem. A SkyDrive-ra feltöltésnél az eredeti mérettel töltsön fel. És névjegyalbumnál jelenítse már meg a becenevet, ha már egyébként be lehet írni a Live Messengerben.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#21) Lall válasza r4z (#18) üzenetére


Lall
veterán

Viszont a Dell-rol legalabb tudok telefonalni. ;] Mondjuk en sokat szoptam az Omnia 7-el. A Dell-el maximalisan elegedett vagyok. Igy, hogy volt mindketto nekem a Dell jon be jobban. A hajlitott Gorilla Glass pedig csak hab a tortan.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#22) brendoncsopi


brendoncsopi
tag

Ha lenne normális navi rá, a cuccokat minden kötöttség nélkül(Zune) lehetne feltolni rá( pendriveként használva),akkor nem gondolkoznék percet sem--> wp7!
Apropó,kérdésem: netet lehet megosztani wifin más cuccosra?

(#23) Dunbar válasza r4z (#18) üzenetére


Dunbar
senior tag

FAIL, igazad van!

(#24) oO7 válasza brendoncsopi (#22) üzenetére


oO7
őstag

igen... a lehetőség mango-ban megvan... aztán szolgáltatótól függ, hogy ezt engedélyezi e

(#25) Karma válasza Dunbar (#23) üzenetére


Karma
félisten

Attól, hogy AMOLED, még nem feltétlen PenTile mátrixos, tehát akár lehetne jobb is, mint az O7. Sajnos nem tudom, valójában milyen.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#26) Lall válasza Karma (#25) üzenetére


Lall
veterán

Megtudom valahogy nezni?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#27) r4z válasza Karma (#25) üzenetére


r4z
nagyúr

PenTile Matrixos a kijelző, ez 100%.
Nem úgy volt, hogy a sima OLED (pl. S5050) sima RGB?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#28) Karma válasza Lall (#26) üzenetére


Karma
félisten

Nagyítóval például, vagy vízcseppel, praktikusan fehér képen. Ha azt látod, hogy piros-zöld-kék-piros-zöld-kék akkor jó; ha pedig piros-zöld-kék-zöld-piros-zöld-kék-zöld, akkor PenTile RGBG.

“All nothings are not equal.”

(#29) Lall válasza Karma (#28) üzenetére


Lall
veterán

Nem tudom megállapítani, mert vak vagyok. Viszont találtam egy ilyen bejegyzést valamelyik fórumon:

"It is AMOLED 4.1". Not sure about the PenTile tech. It looks as good as the Nexus S's AMOLED."

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#30) r4z válasza Lall (#29) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha olyan, mint a SGS/Nexus S SAMOLED-je, akkor PenTile.

De szerintem a posztoló nem igazán tudja, miről beszél.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#31) Lall válasza r4z (#30) üzenetére


Lall
veterán

Lehet, bár most xda-n az egyik tulajtól ezt olvasom. "The text is smoother because there is no Pentile Matrix to deal with." Franc se tudja. Majd elmegyek apámhoz, neki van ilyen szembe dugós órás nagyítója talán azzal meglátom, de ez a vízcseppes, sima nagyítós dolog nem jött be.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#32) RaveForce válasza Lall (#31) üzenetére


RaveForce
veterán

kicst felvan fujva ez a pentile matrix dolog..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#33) Karma válasza RaveForce (#32) üzenetére


Karma
félisten

Hát, ha olyan szerencsés vagy, hogy nem látod a hatását, akkor oké, tényleg.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#34) r4z válasza Karma (#33) üzenetére


r4z
nagyúr

Én ezt nem szerencsének nevezném.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#35) Dunbar válasza RaveForce (#32) üzenetére


Dunbar
senior tag

Nincs felfújva, zavaró a "szőrösség", és a felbontás is rosszabnak tűnik miatta. (Pl. ismerősömnek HD7-e van, ugye 0,3" nagyobb kijelzővel, de amikor megnézte, megjegyezte, hogy ennek ugye alacsonyabb a felbontása?) De megéri a szép színekért

(#36) RaveForce válasza Karma (#33) üzenetére


RaveForce
veterán

persze hogy látom, volt elötte arenam is, ugyanekkora felbontással (illetve ugye az valodi wvga, ha ugy nézzük) ráadásul 4 helyett 3 collon, abban ips lcd van, szal persze h látom a különbséget, viszont ha választanom kéne egyértelmü h az élénkebb színek és a valodi fekete mellett tenném le a voksom, és sztem igenis tul van játszva h igy pentile meg ugy, egy dolog zavart, még mango elött a nem folyamatos szinátmenetek, de szerencsére ezt vhogy javitották. egy +-ost azért még megnéznék, ott lehet a szeren :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#37) moonman válasza Dunbar (#35) üzenetére


moonman
titán

hát küppedjek meg, de én akárhogy meresztgetem a szemem, nem látom. pedig mielőtt megvettem, engem is beparáztattak rendesen, de részemről bullshit az egész.

(#38) fffeco válasza RaveForce (#36) üzenetére


fffeco
tag

Mangoval eltünik a savosodas? :O

(#39) Dunbar válasza moonman (#37) üzenetére


Dunbar
senior tag

Én Blade után észrevettem, szem/emberfüggő lehet. Szvsz Király a SAMOLED, utána gép elé ülni furcsa, eleinte mindig belemásztam vezérlőpultba, azt hittem valamit elállítottam, azért ilyen fakók a színek (főleg a fekete feltűnő).

(#40) Lall válasza Karma (#33) üzenetére


Lall
veterán

Vagy nem látom, vagy nincs is, de nekem nem szőrösek a betűim atomra nagyítva sem.

fffeco: El!

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#41) RaveForce válasza Lall (#40) üzenetére


RaveForce
veterán

hülyeség ez a szörös. inkább pöttyösnek mondanám a széleit

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#42) r4z válasza fffeco (#38) üzenetére


r4z
nagyúr

Mivel a bitmélységet is megvariálja, ezért igen, eltűnik a szoftveres hiba. Hardveresen még sávosodhat (a megjelenítő technológiájából adódóan), de erősen lecsökkenti ennek az észlelhetőségét.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43) xlife11


xlife11
senior tag

Szépen haladnak. :C

(#44) Integra


Integra
titán

megemlitette a people hub-ot, a telefon könyvet a cikk. hogy lesz megoldva a telefonkönyve? ami kéne: megadom szabályosan a nevet, first name, last name, nick name. be tudom e állitani azt, hogy a nick name jelenjen meg elsődlegesen, továbbá ha keresek a telefonkönyben, vagy dialer-ben, akkor a nick name-re is tud keresni?
az android erre tökéletesen alkalmatlan....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) Lall válasza Integra (#44) üzenetére


Lall
veterán

Itt a dialerben nem tudsz keresni az csak tárcsázásra való. Az általad leírtak a People Hub-ban vannak. Vannak Short list by First Name, Sort list by Last Name, Display names by First Last és Display Names by Last, First opciók. Keresés a First és Last name-re is kitűnően működik, bár nekem egyszerűbb rábökni a megfelelő kezdőbetűre.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#46) Integra válasza Lall (#45) üzenetére


Integra
titán

tehát ez sem tud nick name-t és tárcsázni sem tud nick name beütés alapján.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47) Lall válasza Integra (#46) üzenetére


Lall
veterán

Kipróbáltam, mert a nick name felett elcsúsztam és csak a first, last namre koncentráltam. A feleségemnek megadtam egy nick name-t és tud úgy is keresni (csak azt kis betűvel írja a sima név alá), ezek után pedig 2 kattintással tárcsázható az illető. Még soha nem próbáltam, de ez (is) egy jó megoldás a People Hub-ban. Viszont arra nem találtam beállítást, hogy a nickname jelenjen meg elsődlegesen. Az csak keresésnél jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#48) Integra válasza Lall (#47) üzenetére


Integra
titán

példának okáért, ha már egyszer adott egy jó google contact list, akkor használjuk pontosan, first name, last name, nick.. de persze faterom apu néven olvasnám nem a teljes nevén, nem vad idegen.. érted... de ha beirom hogy apu, akkor nagy bambán néz vissza rám az android hogy wtf... tiszta kőkorszak. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) Lall válasza Integra (#48) üzenetére


Lall
veterán

Ez nem néz vissza bambán, mert megtalálja ha keresed, viszont a People Hub-ban nick nevet nem tudsz elsődlegesnek beállítani. Tehát apukád Kis Pista néven fog lenni (ha úgy van beírva), de ha rákeresel, hogy apa és az van beállítva nick name-nek, akkor megtalálja és hívhatod is. Remélem érthető. ;)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#50) Integra válasza Lall (#49) üzenetére


Integra
titán

vagyis -ha jól értettem amit irtál:)- people hub-ban lehet, de dialer-ben nem tud nickre csak teljes névből részletre keresni

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.